Mistři

• USA Champions
TV spot

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

Janek

jsou dva druhy filmů, ty, které se točí pro masy a ty, které se netočí pro masy. A asi víte, kam tento film patří... ()

Morholt

Tragikomický malý film o neméně tragikomických a malých lidech, kteří si komplexy svých šedivých životů léčí u sledování hokejového MS. A já jim rozumím. Najbrt mi tady mluví z duše. 80% ()

Tommassi3

"Ty vole, teď musíme držet pohromadě !!" - "Já nedržím pohromadě s kreténama !!" - "Koho tím myslel jako ??" - "Já nevim.." ;) ()

Beast

Skvělý humor a maping češství a naší národní povahy. Výborné snové vize, ale je škoda, že film je trochu rozvleký. ()

Terva

CITÁT - Přihrávka přišla na Richtra a.....je z toho góóól Pavla Kuby................ Budař jako feťák a alkoholik s hokejovými přeludy a vizemi budoucnosti. CITÁT - Dobrý to bude, naši vyhrajou 2:1............. Alkoholismus jako dar, použit k prospěchu druhých na úkor vizionáře. Je to kšeft. Když se vožereš, tak nám řekneš kdo a kolik vyhraje. CITÁT - Flaška za každý zápas............ Je to smutné a černohumorné zároveň. Nečekal jsem, že to bude tak ponuré a vlastně dobré. Ve filmu byly použity záběry v ledním hokeji v Hannoveru 2001. Hudební doprovod je příšerný a jediné dvě hvězdy, které se dají poslouchat jsou Eternal od Krabator a Démon od Českých Titanic. Příběh má zajímavý obsah, který by možná mohl býti lépe zpracovaný. CITÁT - Zdeno!! Jsme M!STŘ!............. ()

svik

Hodnotím za 3.....Více než pěkné . Docela zábavné --TAKOVÁ SPRÁVNÁ KTRAVINA NA ZASMÁNÍ--tokévé české usedlosti tehdejší doby mě osobně docela pobaví a když se k tomu přidá nějaký příběh je to v pohodě--- ()

Krt.Ek

Opomenuté. Marek Najbrt - tvůrce z nejnadanějších, dotkneme-li se bolestivé(?) kapitoly národní kinematografie, totiž porevolučního filmu - respektive Benjamin Tuček perfektně postihl atmosféru konce světa, maloměsta, málem vsi, kde lišky a ženy hospodských dávají... dobrou noc... místa, jež zrcadlí tu naší povahu českou, hezkou... A abych byl upřímný skutečně to není líbivý pohled, ale co už?! Jde nám hokej (víceméně), a to nám nikdo nesebere, tak co se budem trápit... 80% BTW. Životní role pro Jirku Ornestů, Pepíka Poláška a Leoše Nohu, kam se naň hrabe Áďa ()

befelemepsvz

Film, který se naštěstí nebojí být jiný a má proto moje sympatie. Tvůrci se pokoušejí o metaforu na Česko a Čechy a přitahují ji za vlasy, abychom si to spíše uvědomili. To se nedá soudit, protože vztah k vlastnímu národu, je něco tak specifického, že se nedá shrnout v jednom filmu, přesto za to mají ode mě tvůrci velké plus, šli proti davu, proti konformitě, a snažili se jít do hloubky. Další z filmů, který dobře funguje jako celek, mám tím na mysli zejména to, že žádná jeho část výrazně nehapruje, a to ani směrem nahoru či dolu. Obvzláště transparentní je scéna, kdy je z hospody vyhozen Cikán a Němec. ()

Pierre

Natočit film o partě Čecháčků z Horní dolní, jejíž jedinou jiskrou v jejich zoufalých životech je společné sledování mistroství světa v hokeji v zatuchlé hospodě zadluženého majitele je vlastně docela dobrý nápad. Původně mě dokonce napadlo že by se z toho mohlo vyvrbit něco jako Homolkovi nebo Hoří má panenko ze současné doby. Nic takového se nekonalo, ale pan Najbrt se svými kumpány asi nedokáže nechat člověka úplně chladným.  Už jeho prvotina má občas svou velmi osobitou poetiku, humor a údernost. Některé dialogy a scény jsou skutečně velmi vtipné (i když by se víc hodil výraz tragikomické.) A Jan Budař zahrál svou roli skutečně dokonale, to je bez komentáře, jaký to je borec.   Přes pár hlušších až nevkusných momentů se tak bez problému přenesu. Však taky nejsem úplný Mistr, ale zažil jsem s nimi pěkný páteční večer. ()

numi

Obyčejný příběh z jedné obyčejné vesnice, který však také na té vesnici měl zůstat. Nevidím jediný důvod, co by tenhle snímek mohl sdělovat. Maximálně to, že Jan Budař je hvězdou v Huse na provázku oprávněně, a že zatímco Hollywood točí béčkové filmy pro masy, tak čeští filmaři zase pro změnu točí filmy sami pro sebe. (Případně pro své kolegy či odbornou veřejnost...) [červen 2005] ()

gogos

Dobrá ujetina, kde se všichni herci předhánějí, kdo předvede ujetější roli totální socky. A daří se to všem na pozadí debilního příběhu. ()

topi

Marek Najbrt je jako zjevení mezi českými filmovými režiséry. Jeho prvotina Mistři rozhodně nezapadá do současné české filmové produkce a to je jedině dobře. Mistři je filmem hlavně o Češích, o jejich povahách a to vše je zamotané do perfektního jízlivého černého humoru. Skupinka lidí na vesnici jak z konce světa se scházejí v polorozpadlé hospodě zadluženého majitele Karla (Leoš Noha) a sledují právě probíhající mistrovství světa v ledním hokeji. A každá postava je fakt unikát! Nejvíc asi Jan Budař jako magor Bohouš, co chlastá ředidlo nebo benzin a v deliriu má pak vize, jak dopadne výsledek každého nadcházejícího utkání. A doma poslouchá Krabathor a desku Only our death is welcome a ještě Titanic. Nebo Josef (Martin Polášek), který nesnáší, když se mu nadává do cikánů, zejména nadávky od invalidy Jardy (Cyril Drozda). Prostě prdel! A co hodně filmu dodává jinší rozměr, to je hudba Petra Marka z Midi Lidi. Hodně nedoceněný snímek a tak pálím za 5!! ()

Damiel

75 % - Tak nějak ve stylu Divokých včel, psychologická sonda do života looserů v zakopané prdeli. Najbrt mě překvapil, na české poměry rozhodně nadprůměrný kousek. ()

Skip

Takové trochu komické, trochu tragické, sem tam se člověk zasměje, na chvilku možná zamyslí, ale nakonec si především řekne, ještě že nežiji v takový prdeli, film skončí a jde se dál, ať už jsme mistři nebo ne. ()

vegetol.mp

Další ambiciozní film, který byl natočen, uveden, ale nebyl dokončen. Po shlédnutí jsem měl stejný dojem, jako po Non Plus Ultras. Viděl jsem film, ve kterém mi nejméně 20 minut děje chybělo. Prostě pod pojmem celovečerní si nepředstavuju něco, co směřuje odnikud nikam a má jen 76 minut. Je to velká škoda, protože všichni herci výteční a hlášky vtipné. No, tak snad jindy. ()

Anglie

Na málo obydlených končinách jakéhokoliv státu to takhle opravdu chodí. Když je něco, na co může být hrdý celý stát, tak vesnice o tom pořád mluví(a na přelomu tisíciletí naši hokejisté byli v téhle situaci) - na a co teprve pokud se to může sledovat v přímém přenosu!! To jsou pak na obrazovce nalepení všichni. Jinými slovy: atmosféra vesnice je opravdu vystižena velmi věrně. Opravdu povedený scénář ještě umocňují slušní herci - Budař je skvělý jako alkoholik(co ten toho vypije...to opravdu není zdravé) a i Ornest si roli záporáka (a opravdu velké svině) evidentně užil. Na konec se musím přiznat, že jsem od Mistrů čekal něco jiného. Zklamán jsem ale nebyl. Post scriptum: naprosto běžně jezdím do vesnice s asi 600 obyvateli - může mne někdo trumfnout?:-) ()

Huntelaar

Když zavzpomínám na matematiku z 1. třídy, tak tento film musím ohodnotit, jednou * za Budaře, 1 * za Ornesta, 1 * za Poláška a 1 * za Melíškovou. No a výsledné hodnocení je na světě. ()

Český lev je za námi

Český lev je za námi