Mistři

• USA Champions
TV spot

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

Morloth

Zajímavá sonda do duše českého národa. Skrz nesympatické typy je zde předestřen problém malosti, rasismu, křiváctví, lží,... Každý hrdina snímku si nese nějaký ten hříšek a jen těm nejméně proviněným bude, snad, odpuštěno. Filmu se dá vytýkat ledasco, od schematičnosti po až divadelní skromnost. Přesto dokázal říci poměrně dost. Jen promítat ve světě asi nepůjde. Kdopak by jej pochopil? ()

rakovnik

Film o tom, že lidi žijící na venkově také fandí hokeji. Jejich psychologie, motivace a životní zvraty jsou mi šumák, buranské pojetí filmu mi vůbec nic neříká. Tím nemám nic proti lidem, žijícím na venkově, pouze se mi nelíbí jeho filmová podoba. Snad někdy dospěji a umění tvůrců tohoto filmu náležitě ocením. ()

honajz2

Najbrta jako režiséra fakt nemám rád a ve spojení se scénářem od Tučka a hudbou od Marka jsem tušil průser největší. Ono to tak ze začátku fakt celkem vypadalo, hlavně hereckými výkony, ty byly takové strašně divné, děj byl nudný, díky čemuž byl nudný celý film. A takhle to bylo celou druhou polovinu a já čekal, že tomu dám tak hvězdičku. No a pak přišel převrat, začalo to být zajímavější, i ti herci už hráli líp (krom Poláška). A od západu Česko-Kanada se mi to začalo líbit, jelikož tahle část byla zvládnutá skvěle. Ani to dokonce nebylo o tom (čehož jsem se bál), jak jsou všichni na vesnici blbý a burani. Dokonce to mělo i jisté napětí, i když se tam v podstatě nic moc nedělo. A závěr byl taky zajímavý. Dokonce to má i funkční depresivní atmosféru. 3* ()

cubajz

pitomý námět okořeněný jedinou zajímavou postavou - věštícím feťákem v podání Jana Budaře. Kromě něj nenabízí film nic, co by stálo za zapomatování... ()

C0r0ner

Přiznám se, že nebýt toho hokejového podtextu a hospodského prostředí, tak by to bylo s bídou na jednu hvězdičku. Takhle přidal každý ze zmíněných faktorů aspoň 20%, protože mě obě kategorie zajímají a baví mě. Škoda je, že záběry z televize byly sestříhané z několika mistrovství a ne jen z jednoho. 50% ()

ZIASystems

Tentokrát musím film hodnotit jako průměr mezi kvalitou a mezi tím, jak na mne zapůsobil jako na diváka. Jako film by dostal o hvezdičku víc, pojednává ovšem o lidech tak nesympatických a podivných, že mi to dočista zkazilo den :) Asi jsem holt do toho kina šel utéct před realitou a prásk ho - realita na plátně. Jediná sympatická a lidská (byť poněkud slabšího rozumu) postava tam byl ten cikán, zaplať pánbůh za něj. Celkově zahrané opravdu výtečně, ale to už řekli ostatní... ()

laik_60

Film predstavujúci taký skoro až surealistický pohľad na malú skupinku ľudí, ktorých nespája ani tak vášeň k hokeju ako ich skur....ené (poondiate) životy. Skupinu ľudí akoby vytrhnutú z davu spoločnosti a uvrhnutú do exilu česko-sudetského zapadákova. Ľudí, čo si už sami zo životnej brindy nepomôžu (ako aj tej zimnej , vzdialenej a opustenej krajine). Medzi hlavné postavy by som s kľudom zaradil aj starý modrastý pionier (moped) čo pamätal slávu sedemdesiatich rokov a čo všetkým na podiv verne doposiaľ slúžil. Napriek hereckým výkonom (Budař bol skvelý) napriek cenám tento film asi kasovým trhákom nebude, napriek tomu mu dávam pohodových 4 b. ()

campix

Úplně bych Mistry zase nezatracoval, ale je pravda, že to šlo udělat daleko lépe. Něco pravdy na nich bude a opět je to ta kritizovaná česká nátura, která se zde povedla. Jinak bych řekl, že to je pojato až příliš minimalisticky. Jedna nějaká prapodivná vesnice s pár obyvateli. A když říkám pár, tak na jejich spočítání by vám stačili dvě ruce. Příjemná byla přitomnost lehce hokejového námětu. Pár vtipných momentů by se také našlo. A o nic víc asi ani nejde, žádné větší ambice by film ani nemohl mít, nežli pobavit a vyšumět. ()

Mylouch

Zdařilé spojení experimentu s chytrým diváckým filmem je v polistopadové kinematografii unikátem. Poučené vykreslení prostředí bude salonním lvům a tygřicím bez zkušeností s venkovskou periferií a nižšími cenovými skupinami připadat jako spadlé z Marsu. Kvalitní odstíněné herecké výkony v bezvýchodném příběhu s motivem českého národního stříbra, pardon zlata. Jeden z mála českých filmových vrcholů svého desetiletí. ()

dr.fish

Nepropadejte žádné naději! Parta ztroskotanců na konci světa, mistrovství v hokeji- a poslední pokusy o záchranu již ztracené naděje na důstojný život. Partička herců, charaktery krásně vyprofilované, jenom tomu chybí jakýkoliv smysl. A to je u filmů dosti podstatný aspekt. Jako výkřik dobré, ale to velké Nic, které z toho všeho kouká, je až moc velké. 60% ()

Wallas

Zajímavý film. Dobře rovrhnutí hlavní hrdinové, ponuré prostředí. Ač domácí kinematografie moc dobrých kousků nesplodila, tenhle se mi líbil. ()

senor

Pro mě nejlepší český film roku. Skvělá hudba, skvělí herci, kteří na nás nekoukají z každého druhého programu TV, zádumčivá atmosféra zimní bezsněžné krajiny a celkově netypicko české syrové looserovské komické podání. Nerodí se v zemi České moc filmů, které jsou aspoň trochu jiné jako ty ostatní. Tohle je jeden z nich. ()

Sfinkter

Dokonalé postavičky na malém prostoru. Možná je jedna z našich národních vlastností malost a přizdisráčství, ale těch vlastností je hodně dlouhá řada a já doufám, že převažují ty lepší. ()

Český lev je za námi

Český lev je za námi