poster

Kocourkov (TV film)

Komedie

Československo, 1992, 59 min

 • +sfinx+
  *****

  Ach, kdyby to jen nebylo tak pravdivé.. :-) Jinak samozřejmě klasika za plný počet. Na Werichovu satiru to možná nemá, ale rád bych upozornil na to, pro koho je každý z filmů primárně určen. Od později narozených by sem nejspíše přišlo přesně opačné hodnocení obou filmů. Navíc obyvatelé jsou zde takoví, jak je popsal O.Sekora - hloupí, Werichova verse takovouto kocourkovskou inteligenci a náladu města nezachytila.(9.11.2013)

 • UncleG
  *****

  Tatínek Šebek z Pelíšků... Černý baron Tronda... nebo Sluha dvou pánů Truffaldino... ti všichni ať se jdou zahrabat. Miroslav Dountil JE Nácíček. Tuhle televizní komedii totiž povýšil na něco až nadpozemského. Ta grácie, s jakou ztvárnil nebetyčnýho kariéristickýho podlejzavýho blba totiž nemůže pramenit jenom z herecké rutiny. V tom je kus člověčenství, který vyvěrá přímo z umělcova nitra! :)(6.10.2010)

 • LiVentura
  ****

  Televizní představení plné milé hlouposti a přetvářky, která z něj dělá paralelu života a reality.(16.2.2010)

 • Schlierkamp
  ****

  Československá televizní komedie vyprávějící o příhodách obyvatel slavného městečka Kocourkov. Příběh se zaměřuje především na stavbu místní radnice, jež je pečlivě plánována tamější městskou radou. Právě tato městská smetánka ve složení dlouholetý starosta L. Tokoš, továrník M. Maděrič, předseda spolku holubářů O. Navrátil (což dokazuje jeho kabátec notně potřísněný ptačím trusem), koktavý L. Kostelka a písař M. Suchánek má na svědomí veškeré komické prvky. Ve druhé polovině se na scéně začíná objevovat kocourkovský chytrolín Nácek, jenž se záhy stává starostou. Postavu s kontroverzním jménem zahrál naprosto jedinečně M. Donutil, jenž v druhé polovině této taškařice zářil a jemuž podobné role hlupáčků neskutečně sedí (stejně neuvěřitelně vtipný byl mimojiné i jako líný Honza v pohádce O buchtách a milování). Zpěvem snímek obohacuje M. Eben a kromě jiných vedlejších postav zaujal M. Táborský jako tajný Brettschneider (zbytečná, ale svými gesty velmi zábavná postava) a J. Smutná jakožto půvabná Náckova manželka Kačenka. Zdá se, že se dalo z tohoto typicky českého kocourkovského tématu získat ještě víc zábavy, nicméně vzhledem k zajímavým hereckým tvářím z nepříliš prozkoumaného počátku 90.let a zejména díky M. Donutilovi hodnotím tento komediální Smyczekův počin nadprůměrně.(24.4.2015)

 • paascha
  **

  Z tématu se s touto sestavou dalo vytřískat o tisíc procent víc, toto je promarněná šance(28.12.2010)

 • - Majitel továrny na semtele (Mojmír Maděrič) si ponechal na pravé ruce pod krajkovým rukávem košile pánské kombinované hodinky - ručičkové s digitální datumovkou, ačkoliv jako konšel používá cibule na řetízku v kapsičce vesty. (Kirman)