Samozřejmě že to je stupidně naivní, ale svuj ukol pobavit to celkem splní.Reitman tady spojil svalovce Arnolda a prcka Dannyho De Vita stejně jako v Juniorovi a tady z toho vylezlo něco lepšího než je Junior. Je to podle mě i daleko vtipnější, už jen když tam z nich udělali dvojčata, z čehož vyplyne spousta vtipnejch situací a hlášek, je dost vtipný , ale stejně jako Junior to na víc než tři* nemá, ale jsou to lepší 3*(5.7.2005)

Parádní komedie o dvou dvojčatech co jaksi zrovna na první pohled na sourozence nevypadají :-)))).Arnold i přes všechnu kritiku jak se má držet jen akčního žánru pro mě dokazuje,že se hodí i do komedie a v tomto snímku je jho role výborná.Například hlášky:tvůj nepřítel byl chodník... a nebo jdu se podívat jestli přivezli písek :-)))).Navíc je film natočen v roce kdy jsem nakouknul prvně na tento svět a tím pádem jakož to aprílové dítě oceňuji v ten rok přeměnu Arnieho z nezničitelného akčního hrdiny na prima bráchu.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.(5.4.2015)

Výchovný účinek této lehké komedie je o to působivější, o co je průkaznější názorná, ba přímo viditelná převaha dobra nad zlem – ideální dobré dvojče (Schwarzenegger) je zřetelně větší než nedokonalé špatně konající dvojče (DeVitto), aby divák neměl žádné pochyby o tom, že se dobro vyplatí a vše překoná. Výrok na konci filmu zas dokládá, že v dobru jsou lidé vždy a všude stejní, kdežto ve zlu jsou zlí každý po svém, což vyplývá z toho, že je dobro vždy (sebe)omezení a (sebe)regulace, která snižuje počet možnosti na určité množství, kdežto zlo spočívá v překročení, v popření, v narušení všech možných hranic všemi možnými způsoby, na které se dá přijít. Proto je dobro konzervativní a vymezené, kdežto zlo je omezené pouze fantazií. To znamená, že je zlo kreativnější než dobro. Proto, jak dokládá Genesis v příběhu o jablku poznání, jsou ženy kreativnější a odvážnější než muži, kteří jsou od přírody líní a bez fantazie. Byla to právě Eva, jež první zatoužila po poznání díky své bohaté představivosti a vrozené zvědavosti, a jsou to právě ženy, kdo probouzí v mužích touhu, která je podněcuje k aktivitě a tímtéž i k tvůrčí činnosti, jejímž cílem je přilákat a okouzlit nejlepší dostupné a ještě lépe nedostupné ženy. Důkaz podobné tvořivosti mužů poskytuje jakýkoliv film natočený režisérem mužem včetně tohoto snímku. ___ Tento komentář navazuje na komentáře Shadwella k filmům Chceš mě, chci tě ( http://www.csfd.cz/film/237278-chces-me-chci-te/ ) a Bitch Slap ( http://www.csfd.cz/film/244312-bitch-slap/ ).(11.4.2013)

Tomu říkám dvojčata! Jakmile o vteřinu starší Julius (Arnold Schwarzenegger) zjistí, že má bratra, hned se sebere a pádluje x mil aby se s ním setkal. I když je to klučina chytrý a velký, na druhou stranu je neuvěřitelně naivní. Oproti tomu jeho menší tlustší bratr Vincent (Danny DeVito) je prolhaný zlodějíček, který se nebojí zákonů. Když se dají dohromady, je to docela psina. Film má pěkné narážky a hezké postřehy. Říkám záměrně „pěkné“, protože spoustu scén je veselých a úsměvných, ale nic čemu bych se od srdce zasmál. Což je u komedie docela průšvih. Arnold tu na druhou stranu předvádí úsměvný, srdečný charakter a dokonce se objeví mladej Caruso v menší roli. Dvojčata je příjemně strávený čas, ale na pobavení jsou dostupné určitě lepší komedie. (68 %)(1.2.2014)

Dle mého názoru jsou Dvojčata dost podceňovaná komedie, která je velmi příjemná a herecká dvojice Schwarzenegger a DeVito se povedla (v pozdějším Juniorovi bohužel moc ne). Scénář je ujetý a hodně vtipný, což je velmi dobrá kombinace a pod režií Ivana Reitmana je z toho povedená komedie. Nejvíc se mi zde líbí gesto, které udělá Arnold, když porovnává svoje svaly s těmi, co má Silvester Stallone na plakátu k filmu Rambo.(12.7.2011)