Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stoka
  ****

  Filmek ja má být,na první pohled naprosté dvojčata lol.Jeden je urostlí,silný,čestný a pohledný a ten druhý zapařený,tlustý,zkazený a dutý.Vše se točí kolem jejich matky,po které začnou po čase pátrat a dozvídat se o ní cenné informace,jenže než ji sami najdou,během toho se udá hodně nových věcí,však se podivte sami:)(10.4.2012)

 • JohnMiller
  **

  Arnold Schwarzenegger a komédie? Nie, bože väčšie utrpenie ako jeho vymletý úsmev v komédiách len ťažko hľadať. Avšak keď z neho dokáže vyťažiť iný herec ako v tomto prípade Danny DeVito, nie je to na zahodenie. V príbehu viac menej o ničom sa hláškovalo viac než len slušne. Pozeral som to naposledy s viacerými ľuďmi a nasmiali sme sa celkom obstojne. A o tom komédia je takže, do odpadu, hoci by som to rád poslal, to nemôžem dať.(16.10.2017)

 • Aelita
  ****

  Výchovný účinek této lehké komedie je o to působivější, o co je průkaznější názorná, ba přímo viditelná převaha dobra nad zlem – ideální dobré dvojče (Schwarzenegger) je zřetelně větší než nedokonalé špatně konající dvojče (DeVitto), aby divák neměl žádné pochyby o tom, že se dobro vyplatí a vše překoná. Výrok na konci filmu zas dokládá, že v dobru jsou lidé vždy a všude stejní, kdežto ve zlu jsou zlí každý po svém, což vyplývá z toho, že je dobro vždy (sebe)omezení a (sebe)regulace, která snižuje počet možnosti na určité množství, kdežto zlo spočívá v překročení, v popření, v narušení všech možných hranic všemi možnými způsoby, na které se dá přijít. Proto je dobro konzervativní a vymezené, kdežto zlo je omezené pouze fantazií. To znamená, že je zlo kreativnější než dobro. Proto, jak dokládá Genesis v příběhu o jablku poznání, jsou ženy kreativnější a odvážnější než muži, kteří jsou od přírody líní a bez fantazie. Byla to právě Eva, jež první zatoužila po poznání díky své bohaté představivosti a vrozené zvědavosti, a jsou to právě ženy, kdo probouzí v mužích touhu, která je podněcuje k aktivitě a tímtéž i k tvůrčí činnosti, jejímž cílem je přilákat a okouzlit nejlepší dostupné a ještě lépe nedostupné ženy. Důkaz podobné tvořivosti mužů poskytuje jakýkoliv film natočený režisérem mužem včetně tohoto snímku. ___ Tento komentář navazuje na komentáře Shadwella k filmům Chceš mě, chci tě ( http://www.csfd.cz/film/237278-chces-me-chci-te/ ) a Bitch Slap ( http://www.csfd.cz/film/244312-bitch-slap/ ).(11.4.2013)

 • Lacike
  ***

  Druha najlepsia komedia s Arniem po Policajtovi zo skôlky. Tentokrat tu uz nehra svojho klasickeho drsniaka ale absolutneho naivku. Aspon ze je este stale za svalovca a nie nejaky nabuchany neschopny trulo ako v Juniorovi. Takze tu ma aj par dobrych bitiek s prepracovanejsou choreografiou. Uz to proste nevyzera iba ako jednoduche rany pästou. Arnie je ako naivka prekvapivo uveritelny. Hadze dokonale zmetene pohlady a je dost vtipny. Ale miestami ma to uz trochu sralo. Ja ho proste chcem vidiet ako hlaskujuceho akcneho drsniaka a nie ako hrdinku telenovely, ktora je stastim bez seba, ze prisla o panenstvo. Danny DeVito je mu skvelym partakom a jak vsetko robia rovnako je roztomile. A je vtipne, ze je tu za zvodcu. No ktora by na takeho velkeho krasavca neletela? Zapletka ja originala a ponuka mnozstvo vtipnych situacii. Zakazdym ma ale najviac rozosmeje Arnieho scena pred plagatom k Rambovi 3. Arnie ho ma proste väcsi. Myslim biceps vy uchylaci. :). No a koniec filmu je aj dost dojimavy. Este by to chcelo krajsie zenske. Ani jedna z tych dvoch ma nenadchla. Nakoniec pochvalim skvely SK dabing s Vajdom a hlavne Zednikovicom, ktory je ako DeVito lepsi jak samotny DeVito. Vysledokm je kvalitna komedia s vtipnym Arniem v polohe v ktorej je na hrane akceptovatelnosti. 7/10.(8.6.2016)

 • in nomine
  ****

  Trošku rozmrzelý čumím na slabé hodnocení této dobré a vysoce výdělečné komedie. No, ale podle gusta...... Arnold překonal sebe sama a poprvé se objevil vyloženě v komediální roli a s Danny DeVitem hodně úspěšně. Filmy hodnotím i datem jeho natočení a Twins patří pro mě stále k velmi oblíbeným! "Julie, ty jseš na něco alergickej? Ne proč? Že máš po těle takový boule! :))(14.4.2012)

 • - Tvůrci neměli peníze na to, aby zaplatili dvěma hlavním hercům a režisérovi za jejich práci, takže se rozhodli rozdělit procenta ze zisku mezi ně, čímž vydělali víc, než kdyby dostali normálně zaplaceno, protože film se stal hitem. Arnold Schwarzenegger, Danny DeVito a Ivan Reitman si rozdělili 37,5 % ze zisku. Schwarzeneggerovi nakonec snímek vynesl rekordních 34 milionů amerických dolarů, což je suverénně nejvíce v jeho kariéře. (HappySmile)

 • - V roce 1989 společně vyhráli filmy Dvojčata a Velký (1988) cenu People's Choice Award v kategorii oblíbená filmová komedie. (Rominator)

 • - Peter Kent na filmu pracoval jako kaskadérský double Arnolda Schwarzeneggera. V malé nemluvené roli si zahrál muže ve vězení, o kterém si Julius Benedict (Arnold Schwarzenegger) mylně myslí, že to je jeho bratr, dvojče Vincent. V závěrečných titulcích jméno Peter Kent divák nenajde. Je to docela paradox, protože Sven-Ole Thorsen (Sam Klane) má menší roli jak Peter Kent a v závěrečných titulcích nechybí. (Rominator)