Muž přepadne ženu, uškrtí ji a hodí do řeky Ohio. Pittsburská policie pak vyloví čtvrtou oběť škrtiče „Karkulky“. Tom s otcem, kapitánem Vincem Hardym, po dramatické honičce škrtiče dostihnou, ale při pokusu zastavit ho obě auta havarují. Škrtič uteče, Tom je zraněný a kapitán Hardy v přestřelce umírá. Z  jeho smrti je obviněný tulák Kesser, ale Tom v jeho vinu nevěří. Podle něho je Kesser jen obětním beránkem a na základě zjištěných skutečností Tom tvrdí, že jeho otce zastřelil policista. Děj pokračuje po pěti letech. Uzavřený a samotářský Tom bydlí na hausbótu a slouží u říční policie, kde má pověst odvážného muže, který má však slabost pro alkohol. Stále se nevyrovnal se smrtí svého otce a nevzdává pátrání po jeho vrahovi. Dostane nového parťáka, ale nelibě nese, že je to začátečník, a ještě k tomu žena. Musí však uznat, že Joan Christmanová je dobrá, spřátelí se a zanedlouho se jejich přátelství změní na lásku. V té době řeka zase vyplavuje jednu ženskou mrtvolu po druhé a John je přesvědčen, že jde o stejného pachatele, i když před lety vrah své oběti škrtil a teď je střílí. Dokonce je přesvědčen o tom, že mu vrah oběti schválně předkládá, aby je našel právě on… (TV Prima)

MaideN-SK

Willisa mám celkom rád, ale má aj lepšie filmy. Najviac mi vadilo to, že tam mal po celý čas pravdu a samozrejme mu nikto neveril. ()

demovka

Žádná chemie, žádná chemie, žádná chemie. A když není chemie mezi hlavními hrdiny, tak to prostě neklape. Nepomůže tomu, že je Sarah Jessica Parker krásná a dychtivě vypadající, ani tomu nepomůže mužnost a jistota Bruceho. Film má pomalý spád a špatný scénář. Vybrali špatně herce a opět to částečně zkazili českým dabingem. A zapomněli Bruseho vostříhat! Konečná známka je horší průměr. ()

Pythonator

Jediný film, ve kterém mi příjde Sarah Jessica Parker sexy. Bruce je tradičně skvělý, ale chybí mu tu pořádné hlášky jako v pastích či Posledním skautovi. ()

Little_Sawy

Tahle Bruce-Willysovka byla naprosto parádní. Není tu tolik přehnaných scén jak jsem zvykla, co je zatracenĕ dobře. Tom Hardy se policajtem stat musel, jelikož je to už tradice která se dědí, poldou byl jeho tatík, strýc, všichni bratranci, zkrátka celá Hardyovic rodina je policejní až do páteho kolena. Jednoho dne, když je se svím Tátou přivolán k honičce na masového vraha, byl zabit Tomův otec a Tom se nehodlá spaplat žvástama že i když páchatele dostali, vrahem je úplně někdo jiný.. ()

milous11

Popravdě první film s Brucem co jsem viděl jako malé dítě, dřív než slavnější Smrtonosná past. Když jsem tento snímek viděl poprvé jako malé dítě, tak si do dnes pamatuji, jak jsem se ještě dva dny poté bál... prostě hodně strhující film, který má ke konci hodně překvapivou zápletku, to vše s neodolatelnou, ještě mlaďounkou Jessicou Parker ... :-) ()

mpet

Je to docela slušný akčák. Jsou zde docela slušný honičky na silnici i na vodě a děj má místy docela slušný tempo. Bruce byl jako téměř vždycky výborný, ten chlápek prostě umí dělat akční filmy. Jen tomu filmu chybí pár věcí. 1. Sarah Jessica Parker měla být víc sexy nebo ji měla nahradit jiná herečka. 2. Je tu spousta hluchých míst, kde se nic moc neděje a divák se poměrně nudí. 3. Chybí tam nějaká výraznější postava. Bruce to prostě nemohl utáhnout celý sám. 4. A rozhodně nejhorší věcí je absolutně šílený rozuzlení děje a závěr filmu. ()

Neo83

Film ma zaujal samotným dejom a jeho vyvrcholením.Akčných scén nebolo veľa,ale v tomto filme mi ani veľmi nechýbali,Nie je to trhák ,ale nesklamal. ()

Jirkacek

Snímek Na dostřel jsem poprvé viděl nedlouho po jeho natočení v roce 1993 a moc jsem si z něho už nepamatoval, pouze jsem si matně vzpomínal, že se mi moc nelíbil. S léty člověk mění své názory a má jiné pohledy na svět a potažmo také na filmy, tak jsem se rozhodl mu dát ještě jednu šanci. Zatímco kdysi bych mu dal tak dvě hvězdy, při druhém sledování to viděl občas na tři a sem tam dokonce i na čtyři, podle toho, co se zrovna na obrazovce mé TV dělo. Mé tušení se tak potvrdilo a po 105 minutách jsem své původní hodnocení změnil. Uvědomil jsem si, že Na dostřel nebyl vůbec špatný film a že jsem hlavní hvězdě nesprávně křivil vlas na hlavě. Tou megastar byl pochopitelně Brůs Viliš, který zde hrál Toma Hardyho, policistu tělem i duší, jenž v zájmu spravedlnosti musel svědčit proti svému parťákovi, s nímž a také s jeho bratrem byli kamarádi už od dětství. Tuto spravedlnost mu vyčítali někteří kolegové, ale on si z toho pranic nedělal. Jenže hned na začátku jsme byli svědky úžasné policejní automobilové honičky, trvající několik minut, jenž mi hodně připomínala podobnou slavnou naháněčku s Fordem Mustangem po ulicích San Francisca ve filmu Bullittův případ, kde hrál Steve Mc Queen. Vraťme se ale k filmu Na dostřel, v němž při zmíněné honičce zemřel otec Hardy, taktéž policista a sám Tom byl zraněn, takže sbor uniforem opustil. Naháněný vrah dívek však unikl. Pak nastal střih a posunuli jsme se o dva roky dál, kdy už Tom Hardy sloužil v uniformě říční policie, chlastal a nevynikal zrovna disciplínou. Zkrátka takový typický Bruce Willis v uniformě. Dva roky nebyla nalezena žádná nová zabitá dívka, jenže pak se vrah opět vrátil a jako naschvál házel mrtvoly do řeky tak, aby je Tom našel a navíc je všechny znal. Přibližně ve stejné době dostal nového parťáka, tedy spíše parťačku, kterou si zahrála Sarah Jessica Parker. A společně se pustili do pátrání po vrahovi žen, zatímco policie a bývalí kolegové Toma si nevěděli rady. Na konci filmu pak přišla velkolepá závěrečná scéna, kdy byl vrah odhalen. Musím sem napsat, že mne ovšem tvůrci filmu nepřekvapili a celou dobu jsem tušil, kdo to udělal. Stejně tak se dalo čekat, jak to dopadne mezi Brucem Willisem a Sarah Jessicou Parker a vůbec bych mohl vytknout snadno čitelný děj. Ovšem to mi nevadilo tak, jako příšerný český dabing, to se fakt nedalo poslouchat. Trochu to ovlivnilo moje hodnocení jinak slušné detektivky, která se asi mezi zlaté filmy Bruce Willise nezapíše. To mi ale nevadí a tak rád dávám filmu Na dostřel tři střelené hvězdy ***. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Měl jsem máslo na hlavě. Vrazíš mi?" - "Nebylo by to k ničemu, Eddie." Bum! "Na druhý straně." :D Bruce Willis jako detektiv, kterého odepsalo celé oddělení a on se chce očistit a na vlastní pěst vyšetřuje vraždy žen. Velmi zdařilý krimi/thriller, který má napětí a nepřehání se tu s akčními scénami. Plus Sarah Jessica Parker tady není úplně k zahození. - 70%. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore