Muž přepadne ženu, uškrtí ji a hodí do řeky Ohio. Pittsburská policie pak vyloví čtvrtou oběť škrtiče „Karkulky“. Tom s otcem, kapitánem Vincem Hardym, po dramatické honičce škrtiče dostihnou, ale při pokusu zastavit ho obě auta havarují. Škrtič uteče, Tom je zraněný a kapitán Hardy v přestřelce umírá. Z  jeho smrti je obviněný tulák Kesser, ale Tom v jeho vinu nevěří. Podle něho je Kesser jen obětním beránkem a na základě zjištěných skutečností Tom tvrdí, že jeho otce zastřelil policista. Děj pokračuje po pěti letech. Uzavřený a samotářský Tom bydlí na hausbótu a slouží u říční policie, kde má pověst odvážného muže, který má však slabost pro alkohol. Stále se nevyrovnal se smrtí svého otce a nevzdává pátrání po jeho vrahovi. Dostane nového parťáka, ale nelibě nese, že je to začátečník, a ještě k tomu žena. Musí však uznat, že Joan Christmanová je dobrá, spřátelí se a zanedlouho se jejich přátelství změní na lásku. V té době řeka zase vyplavuje jednu ženskou mrtvolu po druhé a John je přesvědčen, že jde o stejného pachatele, i když před lety vrah své oběti škrtil a teď je střílí. Dokonce je přesvědčen o tom, že mu vrah oběti schválně předkládá, aby je našel právě on… (TV Prima)

kingik

Slušný krimi thriller, ve kterém sice není prostor pro velké akční scény, kterým spíše televizní specialista Rowdy Herrington zrovna moc nehoví, ale zase je dán prostor napětí a pointě, která není odhadnutelná. Bruce Willis v roli policejního důstojníka, dodržujícího tradice své rodiny postavené na spravedlivé straně zákona, hraje jinak, než jsem byl zvyklý z jeho předchozích rolí, a to skoro až nesympaticky, což bylo zajímavé, jak si po stopáž filmu nezíská diváka na svoji stranu. Po honičce na masového vraha přijde o život jeho otec, vysoce postavený policejní důstojník. S oficiální verzí vyšetřování případu se nedokáže smířit, a tak svědčí proti svým policejním kolegům v přesvědčení, že vrahem je někdo z nich. Poté, co po obvinění spáchá sebevraždu jeho bratranec, s konečnou platností odchází od policie. Po nějaké době sledujeme Willise jako opilce, co se dal k říční policii, dostává novou partnerku Sarah Jessicu Parker a čeká ho vyřešení série vražd mladých žen, které mají vztah k odhalení pravdy o smrti jeho otce. Film je to dobře vymyšlený a zaujme, že Willis hraje méně sympatického maníka a čekání na to, kdo je vrah mladých žen, je kráceno nějakou to akcí, napětím a velmi dobrou pointou, kterou není snadné odhadnout. Bavilo mě to víc, než některé Willisovy akční spektákly nebo jeho slabomyslné komedie. 80% ()

Snorlax

Velmi solidní béčko, které má smůlu, že v něm hraje šmírák Pastorelli, jakmile tento totálně netalentovaný absolutní neherec dostane prostor, začíná filmová katastrofa. ()

Jordan

bezchybný akčný úvod sa prehupol do celkom dobre napísanej atmosférickej kriminálky s prekvapujúcim koncom a perfektným Bruceom a krásnou Sarah-Jessicou. A len tak mimochodom, keď sa dočkáme konca filmu, málokomu napadne, že okrem toho, že "zlo" bolo potrestané a hlavní hrdinovia sa dali dokopy, ten primárny cieľ - dokázať, že sa jednalo o toho istého vraha ako spred dvoch rokov a oslobodiť Kessera, vlastne nebol splnený. Isteže, môžete si myslieť, ako by to asi po titulkoch pokračovalo, že by sa všetko na dobré obrátilo, lenže ja sa pokúsim načrtnúť, ako by to asi vyzeralo (keby to bolo v reáli): Zo všetkých, ktorí o skutočnej pravde vedeli (bolo ich 6) je polovica (3) mŕtva - a bohužiaľ je to tá vplyvnejšia a vieryhodnejšia polovica - Hardyho otec, Jimmov strýko a samotný Jimmy - vrah. Zostali len nechcený alkoholik a paranoik, ktorého skoro nikto na polícii nemá rád a neberie vážne Tom Hardy, jeho partnerka a (keďže aj milenka) ktorú tiež prestávajú brať vážne kvôli vzťahu s Hardym, no a nakoniec problémový pijak a čudák Danny, ktorého celá rodina je mŕtva, navyše polovica rodiny nebola celkom v poriadku (čo sa psychiky týka). A KTO by už veril tímto trom? Radšej by to nechali tak, súvislosť medzi vraždami by sa nedokázala a začalo by sa súdne konanie proti Hardymu. Takže ten happyend je pre dlhšie uvažujúceho človeka len klam. Ale to je v podstate jedno . . . a ešte jedna moja obľúbená hláška na záver: "Verí ešte niekto okrem Hardyho, že Kesser je nevinný?". -" Áno, Kesser." ()

Anderton

Hláška -poznám jedno talianske príslove-ja poznám jedno írske príslovie-nikdy nepočúvaj talianske príslovia- mala byť napísaná pre lepší film, napr. k Poslednému skautovi. Alebo žeby bola v inom filme? Už si nepamätám. Kvôli nej ale dávam za tri. S.J.P. teda fakt nič moc. Rovnako ako scenár, réžia a všetko ostatné. ()

klerik

Solídny triler (čítaj klasická americká detektívka), kde tvorcovia ťažia predovšetkým z Bruceovej McClaneovskej coolovosti... ()

SeBig

Po pravdě jsem čekal vic, ale zase chválím, že to nedopadlo tak jak jsem předpokládal. Akce bylo málo, dialogy sem tam dobrý, hudba nevýrazná... jedna z tech slabších Willisovek. Nejdivnejsi je že mi tu nevadila Jessica Parker.. a líbila se mi ta Willisova narážka.. ona je fakt jak chlap. ()

LaciLC

V rámci žánru priemer. V rámci Willisovej filmografie značný podpriemer. V žiadnom prípade by som nechcel Bruceovi nejako krivdiť, to nie, ostatne je to práve on, kto sa pričinil k tomu, aby som filmu udelil tri hviezdičky, ale stojím si za tým, že Herringtonov film je jedným z najslabších článkov jeho bohatej kariéri. Pritom tomu tak vôbec nemuselo byť. Určite by to chcelo kvalitnejší scenár, prípadne schopnejšiu réžiu, napriek tomu si myslím, že to mohlo dopadnúť neporovnateľne horšie, BTW filmu pomáha aj skutočnosť, že sa na nič nehrá. 55% ()

Chrustyn

Slabá a právem opomíjená Willisovka. Minimum akce a celková jednoduchost příběhu spolu se slabým výkonem samotného Willise a rádoby sexy Parkerové, dělají z této detektivky velice slabý průměr. ()

jojinecko

Nikto nie je lepší a morálnejší policajt ako Willis!!!:) Brutálne šablónovité krimi starej školy, ktoré môže ťažiť z charizmy hlavného hrdinu...Rozuzlenie je z kategórie "absolútna nelogická katastrofa", ale práve pri týchto príjemných oldschoolovkách je to aj tak jedno, aspoň sa človek pobaví...:) ()

Ivoshek

Tohle je velmi nepovedená záležitost, naplněná klišé, nudou, nudou a klišé. Že to není originální (frustrovaný policajt s novým parťákem řeší sériového vraha), bych tomu snad ještě odpustil, ale tragický nedostatek zajímavého herectví u obou (!) hlavních představitelů ne. ()

Roman.Ticka

Mlaďoch drsňák Brús v jedné ze svých univerzálních rolí, jež by si měl nechat patentovat. Role drzého floutka, outsidera, flákače, pijana, drbana, kliďase, rváče atd. s humorem sobě vlastním, našlapanýma hláškama, netradičními způsoby jednání a co je hlavní, většinou v pozici na správné straně zákona, respektive ve jménu spravedlnosti. Když hajzlům neoblomně vypaluje rybník nebo natahuje pojistku u svého kvéru, sedí mu to jak jeho šibalský potutelný úsměv a celkový imidž ležérního frajera. K tomu parta starých prověřených akčních herců, zajímavá nepředvídatelná zápletka a dílo je vykonáno. Včetně patřičné dávky nostalgie, pochopitelně.☺ ()

honajz

Pan režisér je evidentně zdatný komerční filmař, jakých je sdostatek - prostě takový průměr. Není to špatně natočené, je vidět, že pan režisér zná základy řemesla a dovedně dokáže film vést ke svému vyvrcholení, nedá se říct nic proti kameře, a také scénář docela ujde a nehýří logickými nesmysly na potkání. Jen je to takové unifikované, asi jako komerčně ve velkém vyráběné pivo, bez chuti, bez osobitosti. Navíc bez vtipu, myslím, že jsem slyšel jednu hlášku za celý film, jinak je Bruce Willis drsný maník, který se hned pere. Ani nevím, co na něm SJP viděla (a ostatně ani on na ní - kameraman ji dobře nikdy nezabírá celou, protože v těch několika málo okamžicích je vidět, jak podivně neforemnou postavu má a jak všechno hraje na milý kukuč). Takže za mne průměrná historka, kde nehrát Willis, ale třeba některý z Estevezů, tak zapadne v záplavě mnoha podobných. ()

SOLOM.

Mám rád tento film hlavně kvůli jeho „temnější“ stránce a v té době ještě docela atraktivní Sarah Jessice Parker. Vraždění psychopata rovněž mělo něco do sebe, zvláště když se jeho obětmi staly samé atraktivní ženské, z nichž valná většina nepochopitelně skončila v posteli ožraly Toma Hardyho. Bruce si ale rovněž nevedl špatně. Tyhle ty role drsných poldů (bývalých poldů) mu vždycky šly a tady jeho postava opět nezapomněla ani vytrousit nějakou tu solidní hlášku, u které se člověk zasměje. Tom Sizemore na párty však taky pěkně zaperlil. Mělo to několik velmi vydařených atmosférických i akčních pasáží, ale z průměru se to bohužel vymanit nepodařilo. ()

JayZak

Průměrný film pro příznivce Bruce Willise (mezi něž se řadím i já), který má kvalitní honičky, několik dobrých hlášek, hrdinku v podání tehdy pěkné S. J. Parkerové, nic víc, nic míň. Nemá to pořádný spád a má to otřesný, až směšný konec (záporák za film "umřel" celkem 5×). Ve výsledku mírně nadprůměrný film, ale nedokážu si představit, jak bych to hodnotil bez účasti Willise... ()

corpsy

Toto si Bruce fakt mohol odpustiť. Ani akčný ( okrem úvodnej automobilovej naháňačky - ale to je to jediné dobré na tomto filme ) ani napínavý ( záverečné scény ) ani erotické ( vyprchaná posteľovka medzi Willisom a Parkerovou ). Bruceova kariéra mala vtedy dosť na mále. Siahnite radšej po Farbe noci, nieje to klenot, ale aspoň svojim spôsobom pobaví. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore