Muž přepadne ženu, uškrtí ji a hodí do řeky Ohio. Pittsburská policie pak vyloví čtvrtou oběť škrtiče „Karkulky“. Tom s otcem, kapitánem Vincem Hardym, po dramatické honičce škrtiče dostihnou, ale při pokusu zastavit ho obě auta havarují. Škrtič uteče, Tom je zraněný a kapitán Hardy v přestřelce umírá. Z  jeho smrti je obviněný tulák Kesser, ale Tom v jeho vinu nevěří. Podle něho je Kesser jen obětním beránkem a na základě zjištěných skutečností Tom tvrdí, že jeho otce zastřelil policista. Děj pokračuje po pěti letech. Uzavřený a samotářský Tom bydlí na hausbótu a slouží u říční policie, kde má pověst odvážného muže, který má však slabost pro alkohol. Stále se nevyrovnal se smrtí svého otce a nevzdává pátrání po jeho vrahovi. Dostane nového parťáka, ale nelibě nese, že je to začátečník, a ještě k tomu žena. Musí však uznat, že Joan Christmanová je dobrá, spřátelí se a zanedlouho se jejich přátelství změní na lásku. V té době řeka zase vyplavuje jednu ženskou mrtvolu po druhé a John je přesvědčen, že jde o stejného pachatele, i když před lety vrah své oběti škrtil a teď je střílí. Dokonce je přesvědčen o tom, že mu vrah oběti schválně předkládá, aby je našel právě on… (TV Prima)

char_t

Willis hraje, SJP se o to snaží, a záporák místo aby hrál šíleného, vypadá jako kdyby se ho pokoušel (neúspěšně) hrát šílenec. Primitivní zápletka to nemá šanci zachránit. Jediné plusové body dávám za neokoukané prostředí říční policie. ()

helloween93

Thriller o policejní rodině Hardyových, ve kterém Bruce pátrá po vrahovi dívek...Za zmíňku určitě stojí automobilová honička hned v úvodu filmu a taky celkem povedené finále. Přišlo mi to hodně podobné filmu - Země policajtů. 3* ()

MickeyStuma

Povedený detektivní thriller držící si atmosféru. Nepřehání se tu s akčními scénami, zato je to nahrazeno vcelku slušným napětím. Takových filmů je opravdu poskrovnu a je to škoda. Ne vždy je potřeba tvrdá akční řežba, aby příběh dokázal diváka zaujmout. A tenhle to dokáže. Kdo očekává střílečku, bude zklamán. Do slušné detektivky to prostě nepatří. ()

Torgal

Tento film veľmi potešil moje ego, keď sme s bratom uhádli všetky záverečné twisty ešte pred polovicou filmu. Je to teda veľmi predvídateľný film, ale pozerá sa naň v pohode a nemal som s ním žiadne problémy. 6-/10 ()

Kingjiri

Je pravda, že jsou nějaký akční scény slušně natočený a občas i zajímavý (honička na člunech). Taky je fakt, že se Bruce Willis do hlavní role hodil a herecký obsazení neni uplně k zahození (pouze Sarah J. Parker bych vyměnil). Ale tady moje chvála musí skončit. Většinu stopáže totiž tvoří sterilní vata "okořeněná" nepřekvapivou pointou. Všednost a neoriginálnost příběhu mě hodně zklamala, protože určitý vstupy, jak píšu na začátku, byly slušný a potenciál na solidní biják byl dost velkej. Schopnější režisér a hlavně scénárista by filmu jednoznačně prospěl. Dvě silnější hvězdy, třetí hvězda zůstává na dostřel. ()

Odpadlik

I přes to že to kritika vesměs strhala, to byl podle mého názoru výborný film a hlavně skvělá detektivka; pamatuju si jak jsem po dlouhé době sledoval děj až do konce jako přibitý. ˇUvodní honička je velice nadstandardně natočená a snese srovnání např. s honičkou ve filmu Skála. Problém možná je, že každý od Bruceho očekával dalšího Posledního skauta nebo Johna McClanea, což se sice nekonalo, ale proč tento film odsoudit, když jde o dobrou detektivku? ()

Wencek

Jeden ze starších Bruceovo filmů, ale určitě ne nějak špatný. Klasický polda co nemá na růžích ustláno pač každého dokáže nas**t a ještě ke všumu má problémy s alkoholem (jak neobvyklé pro jeho typecké hrdiny). Relativně dobrá zápletka a docela povedené herecké obsazení (teda až na S.J.Parker, která mi už od pohledu pije krev) dávají dohromady průměrný krimi thriller s drsňáckým poldou který se nebojí odstřelit auto světlicí, s nic moc vrahem a debilním koncem. Prostě takový film na sobotní dobrou noc pro utahaný fotříky a maminy. To jest 3*. ()

PedroPo

Kdo by byl řekl, že ta blonďatá poliška se bude o pár let později promenovat po New Yorkuv luxusních šatičkách... Willis vytáhl ze škatulky McClaina, jen zařadil nižší rychlostní stupeň (ale ten příklon k alkoholu si nechal). Celkově dobrá zábava na páteční večer v televizi. ()

danny_21

Mně se tahle kriminálka z policejního prostředí moc líbí, nakoukanou ji mám mockrát, takže jsem si k ní vytvořil osobní pouto :-) Tajemné vraždy, honičky na suchu i na vodě, sympaťák Bruce v pozici, co mu sedí nejvíc, má to napětí, akci, prostě všechno, co bych od podobného filmu čekal - 70 % ()

bearmeedek

Dlouho tomu, co jsem film viděl naposled. Asi to bylo ještě na VHS a určitě jsem ještě nehodnotil. Tak to u některých filmů zkouším teď. Když se podívám na některá hodnocení, napadnou mě okamžitě vulgarismy na účet těch znalců. To se ale nemá, takže opustíme jednoduché mozky a řekneme, že se jedná jak o starou klasiku, tak o starou willisovku. Vzhledem k tomu, že dnes už z Willise nic moc zajímahého nepadá, je tento film pohlazením po duši. Vidím to na velice slušné 4* a vzhledem k velkému podhodnocení dávám plnou palbu. To se taky dělá. ()

donkocicak

Tenhle film mám hodně rád, když jsem ho viděl poprvé, byl jsem ještě klučík a strašně jsem se bál. Dnes už mě samozřejmě tenhle film neděsí, ale má své kouzlo. Bruce Willis jako vždycky super. Jeho fanoušky a příznivce thrillerů z 80. a 90 let neurazí. ()

coco.brice

nuda...a i když se budete nudit..tak se na tuhle nudu,nudnou..nedívejte..-)aspoň mohli víc svlíknout Sarah Jessicu..:-)nebo jinak fakt nevím..co by tenhle film mohlo zachránit:-) ()

mikhail

Nie je to Willisov najlepší snímok, ale zďaleka nejde o prepadák. Povedal by som, že sa jedná o jemný nadpriemer akčnej tvorby 90-tych rokov. Ale ja mám proste pre Brucea slabosť preto dávam 4* alias 70 % :o) ()

Bigfuckman

Z detektivního hlediska je to krapet předvídatelné, ale co se týče akce, atmosféry a parádního hereckého umu Bruce Willise nemohu dát míň jak za 4, protože mě se to kua líbilo. Ostatně stejně jako prdelka Sarah Jessicy Parker. ()

Romeroo

Takový nenáročný snímek nakombinovaný z různých filmů co slavili úspěch v dřívější době…nicméně jsem se slušně bavil, film nějak extra nenudí a není vyloženě hloupoučký, jediné co mi vadilo byla Jessica Parker, která jako partnerka Bruce mi vůbec nesedla…65% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore