Muž přepadne ženu, uškrtí ji a hodí do řeky Ohio. Pittsburská policie pak vyloví čtvrtou oběť škrtiče „Karkulky“. Tom s otcem, kapitánem Vincem Hardym, po dramatické honičce škrtiče dostihnou, ale při pokusu zastavit ho obě auta havarují. Škrtič uteče, Tom je zraněný a kapitán Hardy v přestřelce umírá. Z  jeho smrti je obviněný tulák Kesser, ale Tom v jeho vinu nevěří. Podle něho je Kesser jen obětním beránkem a na základě zjištěných skutečností Tom tvrdí, že jeho otce zastřelil policista. Děj pokračuje po pěti letech. Uzavřený a samotářský Tom bydlí na hausbótu a slouží u říční policie, kde má pověst odvážného muže, který má však slabost pro alkohol. Stále se nevyrovnal se smrtí svého otce a nevzdává pátrání po jeho vrahovi. Dostane nového parťáka, ale nelibě nese, že je to začátečník, a ještě k tomu žena. Musí však uznat, že Joan Christmanová je dobrá, spřátelí se a zanedlouho se jejich přátelství změní na lásku. V té době řeka zase vyplavuje jednu ženskou mrtvolu po druhé a John je přesvědčen, že jde o stejného pachatele, i když před lety vrah své oběti škrtil a teď je střílí. Dokonce je přesvědčen o tom, že mu vrah oběti schválně předkládá, aby je našel právě on… (TV Prima)

horor2

Bruce Willis v kultovním kriminálním majstršticku s krásnou Sarah Jessicou Parker, kde se společně snaží vyřešit sérii brutálních vražd a snaha zvítězit nad vnitřním démonem. Prostě ještě z dob VHS parády! :-) ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 17%, Audience Score - 35% | FDb.cz - 70.8% | Slušný akční Thriller s hláškujícím sympaťákem Willisem v hlavní roli, který skvěle navodil atmosféru 1. pol. 90's a těch kriminálek i akčňáků v ní. Je to samozřejmě celé blbé, ale my jsem si to užili především díky (pro nás) neočekávanému záporákovi (i když to už bylo "mírně" moc!), skvělým honičkám (jak na silnici, tak na vodě) a dobře udělanému nápadu - říční policie. My holt máme pro tyhle klasičky slabost a tady musíme mírně přidat :-) 70% ()

JosefTomas

Willis opět v něčem famózním. Sice má na kontě i lepší filmy, tento ale odepsat úplně nejde. Jedná se o velice napínavý film. Jen mě trochu mrzí, že kde si tvůrci dali záležet, tak upustili jinde. Třeba vrah byl většinou absolutně nezajímavý. Upřít ale nelze pronásledování vraha, tam jsem málem slintal. :D ()

ostravak30

To je takový ten film, v němž vás jen máloco překvapí. Tom se vyspí s Joan, pachatel následných zločinů se dá takéí odhadnout - stačí poslouchat dialogy a znát americkou produkci. Snad jen závěr byl napínavý a nabídl několik nečekaných zvratů. Do té doby ale vše probíhá trochu očekávaně a trochu nudně. Jeden z těch zajímavějších prvků je říční policie a honičky na lodích, což není typ bezpečností složky často používané v amerických filmech. A pak samozřejmě i Sarah Jessica Parker, ještě krásná a nepostižená Sexem. ()

Weirdman

3/10... Maximálne nevýrazný film, pri ktorom zabudnete už počas reklamného bloku uprostred, že ho vôbec pozeráte... Ale na druhej strane, zas nijak neurazí a má aj pár svetlých momentov... ()

Stanmi

Bruce by si měl nechat ty svoje ztroskotané muže zákona asi patentovat, protože jak hledají v Hollywoodu nějakého poldu s temnou minulosti (čí přítomností) zpravidla ukážou právě na něj, asi je pro ně v tomto ohledu takový poslední skaut. Ale zpátky k filmu Na dostřel. Tom Hardy (Bruce) byl elitní detektiv z oddělení vražd, pokračovatel slavné policajtské rodiny (zde je to uvedeno do maximálního extrému, takže jsou poldové úplně všichni). Je na stopě sériového vraha žen, který navíc zabil jeho otce a i poté co je vrah zadržen, tak tvrdí, že ten pravý je někde na svobodě a navíc je to policajt. Díky těmto názorům ztrácí své místo a odejde k říční policii. Tam žije osamělý život alkoholika až do chvíle než se začnou objevovat v řece další mrtvoly a Tom si dovtípí, že je to zase ten samý vrah a rozjede své vlastní pátrání... No nutno uznat, že Na dostřel je poctivý policajtský thriller, jakých se dnes už moc nedělá, holt doba o něco pokročila. Bruce hraje dalšího ze svých tradičních hláškujících "zkrachovalců", což znamená, že jeho výkon je kvalitní, větší prostor tu dostane S. J. Parker, kterou jsem nikdy extra nemusel, ale tady mi kupodivu moc nevadila, asi to bude tím, že tu byla ještě mladá. Co však sráží dolů hodnocení je pro mne především nezvládnutý závěr filmu plus pár drobností, které kazí jinak slušný krimi thriller. ()

Gortyna

Výborná zábava na jeden oddychový večer, nejen pro Willisovy příznivce. Mě - na rozdíl od jiných - rozuzlení velice překvapilo, celou dobu jsem čekal vrahem někoho jiného. Nutno ovšem podotknouti, že v závěru filmu ten vrah (myslím tu herečku nebo herce samozřejmě, ne vraha/vražedkyni) šíleně přehrával/a. Stejně tak jako je poněkud šílený tento komentář. ()

route60

Na dostřel je a byl mnohými odsuzován jasně nejedná se o veledílo díry v logice bijí do očí ale já ten film mám dost rád a proti dnešním totálně nesmrtelným akčním hrdinům se jedná o normální příběh poctivého policajta ve podáni Bruce Willise ale ještě raději mám postavu jeho bývalého kolegy výborný Brion James který se opravdu ke konci zachová jako chlap, Robert Pastorelli, Tom Sizemore, nebo Dennis Farina hrají skvěle, Rowdy Herrington odvedl slušnou práci. ()

dinho_

Nejsem moc náročný divák a pokud chcete u tohoto filmu přemýšlet, tak se na něj radši ani nedívejte. Zápletku by možná vymyslel lépe i žák páté třídy. Byla totiž dost tupá a průhledná. Na druhou stranu vás film držel v "napětí" po celou dobu. A když opravdu moc nepřemýšlíte a chcete relaxovat, slušně se pobavíte. Myslím si, že za nějakou dobu na ten film úplně zapomenu. V paměti mi možná utkví Sarah Jessica Parker, pěkně se na ní koukalo. :-) ()

da-a

Bruce Willis (opět) zdeptaným poldou, který si svůj příděl munice vystřílí na nebezpečných vodních tocích v thrilleru, který sice šlape vodu, ale neutopí se. Film nepříliš úspěšného režiséra Rowdy Herringtona, který startuje slibnou honičkou, sériovým vrahem, tragickou sebevraždou, panáky alkoholu a novou parťačkou, je veskrze příjemný a rychle ubíhající, nikoliv však ideální. Scenárista zjevně studoval modelové situace, jak diváka zaujmout a vtáhnout do děje, ačkoliv je mu možno kritizovat pramalou snahu znevšednit běžné policajtské situace více než jenom zasazením do prostředí vodních hlídek. Nelze si nepovšimnout, že celý scénář se prakticky odehrává v takřka jednotném stereotypním rytmu, v němž to navenek hýří emocemi, všichni se hned objímají, hned hádají, a celé scénky takto vrstvené na sebe pak jen dokládají dvoudimenzionalitu a plochost snímku, kterou naštěstí usměrňuje sympatická herecká účast (místy herecké výkony) Bruce Willise a S. J. Parker. Zvláštní pozornost si pak zaslouží závěr filmu, kde jsou patrné dvě věci: jednak tvůrci bezradně splácali na talíř divákovi rozuzlení, které se díky upovídaným odhalením a hned trojími příchody klíčových figur přelévá do nechtěné parodie, a druhak - na shovívavější strunu - tím v logickém celku (dosti klopotně, ale přece) dokáže příběhovou strukturu zacelit k uspokojivému a přijatelnému konci. U Na dostřel je vidět, že postprodukce do výsledné podoby asi občas promluvila a při bližším pozorování bych při troše snahy našel použité střihačské nůžky, ale jestli díky tomu drží film pohromadě tím víc, pak to bude v pořádku. A když seznám, že to k nejlepším filmů Bruce Willise má hodně daleko, pak taky dodám, že ani jeho průměrným snímkům se nemusím nikterak vyhýbat. ()

Kozlowski8

Tom Hardy je pro své názory, které směřují proti policejnímu sboru, přinucen odejít z oddělení vražd a pracuje na poříčním oddělení policie v Pitsburgu. Dávné případy vražd jej však doženou i tady... Vcelku zajímavý příběh, dobrý výběr herců (kromě S.J. Parker), ale přece jen je zde patrná jakási lacinost, béčkovost. Rozhodně se však nedá hovořit o ztrátě času. 60%. ()

FOndra

Dneska by tahle zápletka nevystačila ani na průměrný díl nějaké seriálové detektivky. Sarah tahle role dost nesedla :) ()

TesterX

Podle me nedoceneny snimek, ktery se skoro rovna kultovce Willise, kde se brodi sachtami newyorskeho mrakodrapu. Jen tu neni tolik kultovnich hlasek a cele to vypada jako odnoz smrtonosne pasti. Tak jako tak, zabaví a vytvori jizvu vzpominky, na kterou si radi vzpomenete, i kdyz je to davno pasé. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore