Ježíš

Barnet Bain

John Heyman

Kostýmy:

Rochelle Zaltzman

Mám v živé paměti, kterak mě coby hocha školou povinného tento film v roce 1990 oslovil. Po jeho skončení jsem se ke Kristu modlil, aby mě odnaučil hlasitému krkání, značnému to mému neduhu, ale záhy jsem zjistil, že se to budu muset odnaučit sám, a tak jsem na Ježíška i jeho pěkný propagandistický filmeček zapomněl. Pokud chcete zahořet láskou k vypečenému božímu synáčkovi a nevadí vám tak trochu "sektářská" atmosféra kolem filmu, je tenhle snímek ideální. Pokud chcete dosáhnout duchovního osvícení, přečtete si radějí Písmo Francois Cavanny. S heslem: řiť a smích léčí, to je ověřené, se loučím... A pane bože, když dám tři hvězdy, půjdu za odměnu do nebe???(10.2.2004)

Hm(16.10.2005)

• PinokKio

Bůh mi odpusť, ale trpěl jsem. Ó Bože, a jak. Ze začátku jsem se musel smát, jelikož herecky všichni ti lidičkové spadali někam k výkonu ve školní besídce, pak jsme ale vyrostli a vyrazli do světa, takže bylo o něco líp. Ale přesto, nevím Bože, jestlis to byl ty, kdo do toho pořád odněkud kafral, ale byls nesmírně (a proč to nenapsat ještě jednou), opravdu nesmírně protivný .. skoro jsem měl pocit, jako by ta story měla původně stopáž dvacetidílného seriálu, ale někdo to razantně prostříhal, tak proto ten dovysvětlující hlas z hůry. No, jednu hvězdičku, abych si to nahoře nepo.. ehm, vy víte ;-)(11.2.2009)

Pri hodnotení skúsim úplne opomenúť religioznu stránku tohto diela a zhrniem to z pohľadu filmového fanúšika. Jedná sa o zdĺhavé, pomerne verné, sfilmovanie evanjelia Sv. Lukáša, ktoré je súčasťou kresťanskej Biblie. Forma, ktorou je to celé podané, mi prišla silne propagandistická, skoro až sektárska. Pri sledovaní tohto filmu som narazil na výborne volené lokácie, nevyrovnané herecké výkony, dobrú prácu s kamerou, lacný rozprávačský doprovod, zopár silných scén... Klad strieda zápor, ale také slabšie tri hviezdičky to znesie. ***(22.9.2008)

Film trpící dvojím velkým neduhem. Především vznikl jako evangelizační nástroj, a proto je značně didaktický. S tím souvisí i to, že je natočen tak, aby oslovil co nejvíce lidí, a tudíž je také značně středoproudý. Logicky nejde o žádné filmařské veledílo. Přesto mé v sobě několik velice silných míst.(1.10.2006)

Je třeba něco dodávat? TIPseznam dalších křesťanských filmů.(12.7.2012)

Tohle těžko hodnotit. Natočeno z nadšení, ne pro herectví a filamřinu, natočeno jako posleství. Dobré je, že se to drží Bible i některých historických fakt.(4.7.2012)

• Rosana

Oslava Krista... No jo, byl to machr a filozof. Některé hlášky byly dobré a moudré. Ale těchto reprodukcí Bible je už miliarda. Asi tak dobré na Velikonoční ráno pro ČT 2.(3.5.2014)

• themic

MARIGOLD: do nebe nepůjdeš..:)(8.4.2007)

Tento film mne ovlivnil zásadně! Jeho shlédnutí v rámci středoškolské projekce odstartovalo mé obrácení...(8.3.2015)

• corpsy

Statický, monotónny a režijne chabý prepis Ježišovho života. Sú to vlastne len slová podávané obrazmi bez akejkoľvek gradácie či dramatičnosti. Dokonalá náboženská agitka. Bola však pre mňa, ako filmového fanúšika, česť spoznať ( pravdepodobne ) najsledovanejší film v histórii kinematografie.(21.12.2012)

Tento snímek asi dobře splňuje to, kvůli čemu je propagován - nejširší mase nejrozmanitějších vrstev diváků ze všech kultur a národností přiblížit život a smrt Ježíše Krista. Film se promítal a promítá ve spoustě zemí většinou za dobrovolné vstupné a pod veřejnými doporučeními, takže jej viděly i vrstvy diváků, kteří jinak na nic jiného do kina nechodí (nemůžou si to dovolit) a v takových koutech světa, kde ani (jiné) filmy skoro neznají. A právě pro takové musí být film srozumitelný, s tímto záměrem byl zpracovaný. Tudíž nezasvěceným může přinést kdejaká nevídaná poznání, ovšem ti, kteří už něco málo o jakémsi Ježíšovi vědí, se zde nedozví vůbec nic nového ani zajímavého, díky čemu by získali pocit, že je film něčím obohatil, kromě toho, že se mohli skoro dvě hodiny ohřát v kině zadara, nebo za dobrovolnou částku, která by měla dílem putovat na ušlechtilé účely.(28.4.2004)

• Morholt

"......podle skutečných událostí zaznamenaných v Lukášově evangeliu....." Už sama tato věta je pro nevěřícího psa, jako jsem třeba já, určující. Z mého pohledu se jedná o prachobyčejnou křesťanskou propagandu, která nemá čím zaujmout a zobrazuje Ježíše bez jakékoliv kontroverze a samozřejmě opředeného svou božskou mytologií. Film točený křesťany a pro křesťany. Ateista, muslim a další si z toho nic moc vzít nemohou. 10%(31.7.2012)

Ježíš je sympaťák! Snímek, který popisuje Boha na zemi. Tak se to stalo. Jsem přesvědčený, že by se náboženství mělo více probírat a učit. Hlavně u nás v republice je obrovská neznalost křesťanství. Svět by bylo nádherné místo, kdyby se lidé obrátili k Bohu. Existenci ďábla bychom měli brát nesmírně vážně, protože popíráním jeho existence budeme zranitelnější jeho útokům. Zlo může kdykoliv svést každého z nás.(3.8.2015)

• Šimpy

Kdysi jsme na něčem takovém byli se školou v kině...netuším, jestli je to konkrétně tenhle film, ačkoliv podle plakátu zřejmě ano...boha jeho už to nechci nikdy vidět!(16.11.2013)

• C0r0ner

Sračka k pohledání. O obsahu se samozřejmě vyjadřovat nemusím, co byla hrůza sama o sobě. Spíš mě zaráželo to neskutečně amatérské zpracování, které už hraničilo s céčkovým filmem. Kamerové prostřihy z moře/z pevniny, kdy na jednom záběru je moře klidné a na druhém se zvedají metrové vlny atd. atd. Ztělesněné peklo. 10%(14.2.2017)

Nejedná sa o žiadny biblický klenot, dokonca sa nebojím napísať, že ide po filmárskej stránke o podpriemerný snímok. Ktorý sa ale snaží verne zobraziť život Ježiša...no život...skôr jeho kázania, zázraky a predurčený osud. O osobnosti Ježiša sa divák nedozvie ani za piaď. Záver s netradičným kázaním rozprávača, ktorý lákal hriešne ovečky k pastierovi, znel skutočne prapodivne.(4.10.2015)

Hodnotit "technickou" stránku, byly by to z mé strany tak dvě, tři hvězdičky. Ten film by byl bez poselství které nese hodně slabej. Ale to poselství je síla , které i leckdo neodolal. Před lety když to zde hodně hodně chodilo a předatavení bylo zdarma, dělal jsem na jednom pořadatele. Mnoho lidí se tenkrát modlilo závěrečnou modlitbu. Já už ono "setkání z Ježíšem" prožil před tím. A byla a dodnes je to paráda která stála za to.(12.1.2008)

Film jsem viděl již mnohokrát a stále znovu se k němu vracím. Prostředí je věrohodné a venkovní pozadí pěkné. Interiéry jsou chabě, stejně jako herecké výkony, obrovsky chabé. Přesto přese všechno, neznám asi věrnější zachování biblických textů ve filmu. Což je podstata filmu. Parádní převedení biblického textu do zvukové stopy a takřka i na plátno konce 70. let.(25.10.2013)

Jako věřící hodnotím tento film jako povedený, herecké výkony jsou sice často křečovité, ale hlavní představitel hraje Ježíše velmi dobře a díky věrnému přepisu z Lukášova evangelia, povedenému českému dabingu a skvělé hudbě se jedná o jedinečný zážitek.(15.4.2009)

<< předchozí 1 2