Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

RonaMidu

týnejdžr sice nejsem dávno,ale poprvé před lety jsem se u toho nenasmála tak,jako včera....a k tomu hudba,která má šťávu a už před těmi lety se mi líbila víc,než film sám...přidávám bod :-) ()

Tyny

Na tuhle komedii můžeme být u nás v ČR pyšní už z toho důvodu, že je to jedna z mála novějších komedií, která prostě dokáže pobavit. Tady jsou Mádl s Kotkem skvělá dvojka a Snowboarďáci jsou už česká klasika. :-) „Vy jste to ňák přehnala s tím kořením!” :D ()

Charlizee

Žánrově naprosto přesné a výstižné a pro mě (možná tím pádem) čím dál víc nesnesitelnější... Holt tok času nezastavíš. Ale vzpomínám, jak jsme na tom byli ještě s gymplem v kině - všichni jsme si hráli na těžké intelektuály a důležitě debatovali nad zbytečností a nabubřelostí tohoto filmu :) ()

Ryuuhei

Film jsem viděl prvně ve 13 letech v kině a absolutně jsem se jako ještě taková čistá, neposkvrněná bytost, nechytal. Ale stejně mi utkvěl v paměti a i když jsem jej od té doby mohl vidět možná ještě dvakrát, dodnes si z něj vybavuju ikonické scénky, či hlášky. A teď, o dalších 13 let později, jsem konečně vychytal jeho další televizní vysílání, abych mohl hodit hodnocení i sem. Skvělá zábava, kde téměř perfektně funguje efekt karmy - ať jsou to hrdinové, či „padouši“, každý čin se jim v dobrém i zlém vrací. A o tom celý film je. Kromě toho, že s touto tématikou je obecně žalostně málo snímků a z takto nenaplněného trhu si česká produkce uzmula kus a ještě z něj udělala víceméně takový kult. A to se počítá! 80% ()

Sarpele

Pro mě velice příjemné překvapení. V českém filmu netypická sázka na žánrový film, zacílený na určitou diváckou skupinu, která dle návštěvnosti soudě tvůrcům vyšla. Obrovským trumfem je dvojice hlavních protagonistů. Tak přesvědčivé a přirozené výkony mladých herců v českém filmu dlouho nepamatuji. Nejsem teenagerka, bez některých vtipů bych se obešla (průjem vs. akutní nedostatek toalet), přesto jsem se poměrně dobře bavila. Kdyby se především ke konci neprojevil nedostatek financí (možná i nedostatek režijních zkušeností) - viz. scéna "jízdy smrti", jejíž ubohost ještě vyniká tím, jak dlouho předem se o ní mluví - výsledek mohl být lepší. ()

_DAVE_

Tato komedie oslovi opravdu spise to nactilete publikum. Me osobne upoutala pouze slusna hudba. Navic nektere momenty mi prisly prilis ucelove. Napriklad Langmajer se ke chlapcum od zacatku choval temer jako "esesak" pritom nebyl duvod. Podobne na tom byla i filmova sestra jedno z hlavnich protagonistu. Totalne zaporna osoba ale vubec nebylo receno proc. Jediny vyznam vidim ve vyplneni deje ruznymi naschvaly ktere si navzajem delali coz mi prijde docela malo. ()

Jazzzz

Nevím proč bych měl soudit film za to, že se líbí všem pod 15 let. Mě se tahle česká komedie celkem líbila a možná jednou bude patřit mezi klasiku. Ani by mi moc nevadilo kdyby mezi ní patřil. Nejde o filmové umění, ale o vtip a ten tenhle film má. Bavil jsem se velice. A lidi nevim na co si hrajete, když tenhle film odsoudite, ale když se zamyslíte je zde čemu se smát... (Uznávám, že je zde i proč brečet) ()

BS

Když jsem na tom byl za mlada se spolužáky a s Ní, tak se mi to líbilo, dnes už se jen divím čemu jsem se smál. ()

Zdeňka

Kluci. Vy jste mladý. Tomu nemůžete vůbec rozumět ale... Ježiš. Nás to tak vzalo ty bláho! To mě konkrétně nejvíc! Už kvůli týto hlášce film stojí za podívání, některé scény jsou vážně vtipný, sice to hodně přechází až do trapností, ale jinak good. ()

civalII

Docela hezký film. Nejvíc mě serou kecy nejmenovaných hodnotilů, tipu: "Dokážu si představit, že dvanáctileté slečny se u Snowboarďáků náramně baví nebo Případné druhé zhlédnutí však již pouze pod vlivem." Ve skutečnosti u filmu brečej smíchy, ale zde si chtějí zachovat pózu inteligentů. ()

uiu

Možná kdyby mi bylo 15, tak bych film žrala, bohužel už jsem o pár let starší a vidím jen trapnou touhu české kinematografie přiblížit se dementním americkým komediím pro teenagery typu Prci, prci, prcičky. Mladí lidé tak mají možnost díky filmu vidět, že něco jako láska nebo city nehraje žádnou roli, důležitý je jen "zasunout". ()

pytlik...

Překvapivě vtipné, překvapivě prosté trapných scén, překvapivě dobře zahrané, dávám tedy vysoké hodnocení, naopak mě nepřekvapilo nízké hodnocení zde na csfd. Film obsahuje i zajímavou sondu do života horské služby, jak tráví její členové volný čas. Dívají se na televizi a usilovným třením se snaží způsobit na horách oblevu, aby neměli moc práce! ()

Timak

Nebylo to špatné, ale na téhle komedii je hrozně moc vidět, jak se snaží napodobit americké teenegerské komedie ()

Aven

Ale jo, párkrát jsem se zasmál. Dal bych **, ale trio Klírová - Vodráčková – Seidlová mě přesvědčilo o hvězdičce navíc (bohužel ne osobně). ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi