Christian Slater v úlohe mladého chalana z New Yorku, je nútený sa presťahovať do malého mestečka v Arizone, kde jeho otec dostal skvelú prácu. Sám, bez kamarátov, bez priateľky, znudený životom, začne rozprávať do éteru cez krátkovlnnú vysielačku ktorú mu kúpil otec, aby mohol komunikovať s priateľmi. Jeho večerné monológy sa stanú populárne medzi miestnymi tínedžermi, a z obyčajného slušného chlapca cez deň, sa v noci stáva Dj HARD HARRY, idol miestnych tínedžerov a klinec v zadku riaditeľky strednej školy. Tvrdá hudba a oplzlé reči striedajú hlboké myšlienky o starostiach stredoškolákov. Silu svojho vplyvu si uvedomí, keď sa jeden z jeho poslucháčov zabije. Rozbieha sa tak sled udalostí, ktoré spravia z malého pokojného mestečka vriaci kotol, v ktorom vypláva na povrch veľa špinavostí.

Tento film je zo života amerických tínedžerov 90. rokov, ale načrtáva tu mnoho vecí ktoré budú asi aktuálne vždy. Harry v svojich vystúpeniach preberie samovraždu, zmysel života, pocity osamelosti a iné problémy, ktoré trápia mladých ľudí po celom svete. Filmu nechýba zmysel pre humor, no ale aj dramatický dej, napätie a optimistický ladený koniec, aj keď určite nie v zmysle klasického happyendu. (oPICKA3773)

snebka

Na jednu stranu tradiční teenagerovská komedie, která ale na druhou stranu není tak bezduchá a infantilní, jak se může na první pohled zdát. Příjemné překvapení 75/100 **** ()

rob_troy

Perfektní nadčasový snímek, který má v sobě hluboko skryto nekonečně možností, jak diváka oslovit. Kluk který se snaží vypořádat se současností, kdy je daleko od všech svých přátel a jediný způsob dorozumíváním pro něho byla vysílačka, která ovšem nefungovala tak, jak by chtěl. Naopak se dokázal napíchnout na místní frekvenci a stal se tak z něho místní DJ, který vysílal po dvaadvacáté hodině. Christian Slater je kluk, který vás plně osloví svým talentem promluvit a osloví tak i všechny posluchače a obyvatele města. Co netušil ale bude, že se z místní mládeže na škole, ve které dokonce i on sám studuje stane anarchistická skupina, která začne protestovat proti vedení školy a tím na sebe stáhne velikou pozornost školy i médií. Atmosféra a doba filmu vás naprosto zhltne a nechá vás v tom plavat a užívat si vše kolem toho. ()

Sennhie

Nejenže se snímku podařilo dokonale zachytit bezmoc a vztek, se kterou se každý druhý obyčejný středoškolák potýká, ale také dokázal bravurně zachytit školu jako prázdnou instituci. Instituci kázající svým studentům o ambicích, mít touhu a pro něco nadšení a jít si za tím, ale na druhé straně právě škola je místo, kde ambice a touhy častokrát vyšumí jako bublinky v limonádě. Ze začátku je jich tisíce, pomalu ale jistě jedna za druhou mizí až zbude několik, které světu dávají ještě nějakou tu chuť, protože kdyby i ony vyprchaly, svět by se stal hořkým. Nadčasový snímek, který Vás dokáže přimět zapřemýšlet nad věcmi a za to si jej vážím více. ()

sarkadc

Tenhle film funguje i po letech.... nejdřív mě totálně nadchl, když mi bylo 20 a viděla to poprvé, ale i teď po "pár" letech je pro mě stále hodně dobrej a dává smysl. ()

jjjerry

Tohle je jízda, starý dobrý devadesátky. Kazeťák, radio a hlavně snaha vyřvat svou pravdu do světa v době bez internetu =) Suprový děj, dobrý hlášky, není to nic povrchního i přes "kroužek na ocasu" =) ()

r007

Pro mě velké překvapení. Film mě minul pravděpodobně důsledkem porevoluční euforie v naší zemi. Objevila jsem ho pouze kvůli Cohenově hudbě . Christian Slater je úchvatný, jeho Mark je díky němu opravdu živá postava. Samantha mu vydatně pomáhá, aby tento film nezapadl někam hluboko mezi tisíce dalších. Příběh mě vzal za srdce , první půlku jsem se docela bavila a tu druhou jsem držela Markovi palce. Zajímalo by mě, jestli by měl co říct i dnešní generaci, budu ho muset otestovat na svých dětech. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

onde

Tak tohle mě opravdu pobavilko i 19 let od natočení... Velmi nenápadný, milý film, který jako z učebnice "Jak má vypadat pozitivní fil pro teenagery" :) K tomu bravurní Christian Slater... ()

BaseDallas

Fantastický Christian Slater v úlohe nespokojného študenta, ktorého protestom je ilegálna rozhlasová relácia s necenzurovanými myšlienkami. Film je veľmi dobrý, istotne stojí za to vidieť ho. ()

MAKITA

Už je to hodně moc let, co jsem tehle zdařilej kousek viděl a teď díky ČSFD ho o5 našel.. hned to musim stáhnout a znovu zhlédnout, káždopádně si dobře pamatuju, jak bezvadně jsem se při tomto move smál a bavil. ()

CaptainPixel

Legracne aktualni vyobrazeni dzungle na nekterych kampusech. Slater se snazi ze slabsiho scenare dostat maximum. Skoda, ze ten sound mix nekdo delal spinacema misto faderu. A co jsem nejak nepochopil, odkud bere vsechnu tu muziku v dobe, kdy neexistuje zadnej internet a pritom nikdo nevi kdo on vlastne je..... jo a Cheryl Pollak je rozhodne vetsi kost ! ()

Sejkorka

Stejný režisér Allan Moyle jako moje oblíbené Empire Records a je to znát. Sice trochu nekvalitní kopie, hlavně zvuk a pomalý rozjezd, ale finále velmi poutavé. Zajímavá hudba, byť remaky (Kick out the jams mother fuckers od MC5), velmi dobrý výkon hlavních protagonistů Christian Slater, Samantha Mathis, . Amatérský DJ Mark na krátkovlnné vysílačce ovlivňuje životy svých vrstevníků. Jedna z nich , Nora, ho vystopuje a mimo jiné mu pomáhá s vysíláním, které musel přemístit do džípu. Fakt dobrý. ()