Christian Slater v úlohe mladého chalana z New Yorku, je nútený sa presťahovať do malého mestečka v Arizone, kde jeho otec dostal skvelú prácu. Sám, bez kamarátov, bez priateľky, znudený životom, začne rozprávať do éteru cez krátkovlnnú vysielačku ktorú mu kúpil otec, aby mohol komunikovať s priateľmi. Jeho večerné monológy sa stanú populárne medzi miestnymi tínedžermi, a z obyčajného slušného chlapca cez deň, sa v noci stáva Dj HARD HARRY, idol miestnych tínedžerov a klinec v zadku riaditeľky strednej školy. Tvrdá hudba a oplzlé reči striedajú hlboké myšlienky o starostiach stredoškolákov. Silu svojho vplyvu si uvedomí, keď sa jeden z jeho poslucháčov zabije. Rozbieha sa tak sled udalostí, ktoré spravia z malého pokojného mestečka vriaci kotol, v ktorom vypláva na povrch veľa špinavostí.

Tento film je zo života amerických tínedžerov 90. rokov, ale načrtáva tu mnoho vecí ktoré budú asi aktuálne vždy. Harry v svojich vystúpeniach preberie samovraždu, zmysel života, pocity osamelosti a iné problémy, ktoré trápia mladých ľudí po celom svete. Filmu nechýba zmysel pre humor, no ale aj dramatický dej, napätie a optimistický ladený koniec, aj keď určite nie v zmysle klasického happyendu. (oPICKA3773)

cjmafia

Breakfeast Club, nebyl nejlepší. Nejlepší teen snímek z let minulých byl určitě tento neznámý kousek. který funguje bez problému i dnes. Nebudu psát jak jsem překvapenej výkonem Slaterea, protože nejsem. Přesvědčil mě už v hodně snímcích, že je skvělý herec. Slaterea doplňuje skvěle i Samantha Davies na kterou jsem narazil poprvé. Určitě neváhejte a pusťte si tento film. Věřim, že Vás poslouchání rádia bude bavit, nejsou to jen kecy vycucané z prstu. 9/10. P.S. Soundtrack stojí, také za pozornost ! ()

kareen

Hlavní hrdina ve Fight club si k vybití své frustrace a nespokojenosti nad světem, ve kterém žije musel rozdvojením své osobnosti vytvořit nebezpečné alter ego, hlavní postavě Pump Up the Volume k tomu stačí amatérský vysílač a místnost v domě rodičů, kde ho nikdo neruší a kde v klidu může promlouvat k myslím a srdcím stejně starých spolužáků. Jeho Hard Harry je ze stejného ranku (anti)hrdinů patřící ke generaci X a kdyby byl snímek natočen jen o pár let později, jistě by jim místo Leonarda Cohena pouštěl z desek spíše Kurta Cobaina. Rozdíl je jen v tom, že na rozdíl od Tylera Durdena nechce svým jednáním rozbít zavedený řád v Americe, ale přiměřeně svému věku jen rebeluje proti neutěšeným poměrům na své škole. Právě jeho noční rozmluvy a filozofické úvahy jsou na celém filmu zdaleka to nejlepší a velkou zásluhu na tom má i Christian Slater, který svého Harryho vybavil opravdu velkou dávkou charismatu. I když je snímek především drama, najde se tu i pár úsměvných situací, zejména Luisovi rozhovory s nic netušícími rodiči a pod. Jediné, co film sráží trochu dolů je příliš černobílé podání charakterů postav ve vedení školy - zejména ředitelka je tu prezentována jako naprosto necitelná ježibaba, které záleží pouze na na dobrých výsledcích v celostátním bodování škol. Ale i přes tyto nedostatky, to byl pro mě skvělý filmový zážitek. ()

kobejn

Tenhle film vyjadřuje to samý poselství, který vyjadřoval "hlas ztracený generace" Mr. Kurt Cobain. V podstatě je to hraná verze Smells like teen spirit. Až na ten rozdíl, že Cobain svý poselství vyřvával do světa legálně a prostřednictvím hudby a textů. Poselství ale bylo stejné, u obou. Tendle film myslím dokázal vyjádřit pocity ztracený generace, jejichž hlásnou troubou se o rok později stal Mr. Cobain díky zmíněné písni. Jen se divím, že jsem tendle film do dnešní doby neznal, přitom je tak dobrej. A taky se divím, že se o něm nikde nezmiňuje ani Mr. Cobain, přitom ho určitě musel vidět. Na tu dobu to byl dost průkopnickej čin. ()

aluna

Jeden ze dvou filmů , kde pociťuju sympatie k Christianu Slaterovi. Jeho alter ego tady pomocí pirátskýho vysílání rádia vyvolá vlnu nevole a revoluce v studentech místní střední školy, která si k tabulkovým výsledkům pomáhá lecjak. Tuhle nadvládu až "diktaturu" školy naleptá právě hlas Happy Harryho Hard on, který říká přesně to, co si všichni myslí. Fajn filmek o dospívání, problémech a nestabilitě dospívajících, který se plácají v nevyhraněnosti vlastní osoby a snaží se najít vlastní já v době, kdy jsou 60. léta out, sex i drogy jsou taky out a oni nevědí, kam patří. Hlas Happy Harryho by strhnul i mě. A Slater zahrál skvěle. ()

Axis

Někdy je fajn bejt sám, vykořeněn ze společnosti těch "normálních", i když i ti jsou na tom stejně blbě jako náš hrdina. A Slater je tu můj hrdina. K tomu mlaďounká Billy Morriseette, peckoidní soundtrack a další baťoh mladejch hvězdiček. 9/10 PS: Proč takový filmy vidím až po střední škole do pitche! ()

dezorz

Ziadni flanelkovi singles, ziadna em-ti-vi bolestna realita. Hard-core psychologicke utrpenie kazdeho v 90tkach vyrastuvsieho tineezera a k tomu Sonic Youth, Pixies, Ice-T a Beastie Boys. nakladacka na plne pecky. ()

Juto

Film, okrem predstavenia pútavého príbehu, preniká do univerzálnej pravdy o rebeloch s príčinami. 8/10 ()

YumiOkami

𝐓𝐀𝐋𝐊 𝐇𝐀𝐑𝐃! … nejhorsi skola v arizone a stovky nastvanych studentu bojujicich proti systemu. mark hunter je ve dne introvertni a stydlivy student, ktery se vyhyba svym spoluzakum a ti sami spoluzaci ho pak kazdy vecer v 10 poslouchaji a vzhlizi k nemu. mark ma totiz svoji vlastni piratskou stanici, kde vystupuje pod pseudonymem “hard harry”. vzdy si zmeni hlas a stava se z neho energeticky moderator s nazory o skole, sexualite a hudbe. ale to se ucitelum nelibi! zahaji vysetrovani; chteji odhalit, kdo je ve skutecnosti hard harry. nakonec se zapoji mistni zpravodajstvi a dokonce i fbi. studenti se zacnou bourit a mark jim veli - to oni tady vladnou. … 𝐒𝐎 𝐁𝐄 𝐈𝐓! ()

Benedygtus

"Tvrde" pravdy mixovany se slabomyslnymi zvasty a to vse v paradnim obalu. Pro me se to stalo skvostem a to diky hudebni strance, a predevsim obsahove, ktera se jevi jako nijaka, ale skryva pouceni i hluboke myslenky. ()

Paul_cz

Tak jsem si po několika letech zkouknul True Romance a tak mne to nadchlo, že jsem dostal chuť na další Slaterův film.Volba padla na Pump Up the Volume, a volba to byla super! Perfektní scénář, skvělá hudba a hlavně dokonalej Slater z tohohle filmu dělá jednu z nejlepších věcí, co kdy o tématu dospívání vyšly.Happy Harry Hard-On : ). ()

Heroine

Docela pěkné. I přes to, že se film tváří jako velká rebelie, se ale nikdo k něčemu až tak velkému neodvážil. Harryho řeči do éteru jsou inteligentní úvahy až rádoby oplzlé poznámky průměrného středoškoláka. Nic proti ničemu. Slaterův herecký výkon je opět na jedničku. Mathisová nic moc, mohla alespoň zůstat oblečená. Ale jinak atmosféra zajímavě temná, podpořená písničkou od Leonarda Cohena. *** ()

candy_daze

Pokusit se objektivně ohodnotit Pump up the volume je pro mě trochu oříšek. Ten film musel být totiž hned po prvním zhlédnutí ránou přímo do srdce každýho věčnýho teenagera a nonkonformisty. V první minutě jsem si říkala, že to tomu Slaterovi s tím jeho divným obličejem fakt, ale fakt věřit nebudu. Ve druhý minutě: BUM! On začal mluvit... a udála se kapitulace na všech mých skeptických frontách. Dobře zafungovala i jeho chemie se Samanthou Mathis a z toho vznikla jedna z nejvíc sexy filmových scén vůbec, která byla vlastně paradoxně bez sexu. Dobrý scénář a slušné poselství, které většině teenagerskách filmů chybí, tomu dodává na absolutní dokonalosti. Soundtrack taky není k zahození! ()

ljukyljuk

Krásny film v podstate o nás. Plný úžasnej hudby, s dobrou myšlienkou, občas tak trochu mladícky naivný... a práve to mu dodalo tú správnu energiu. SAY SHIT AND FUCK A MILLION TIMES! TALK HARD! ()

nwx

Nejlepší Slater film! Perfekt soundtrack : Cohen, Pixies atd. Parádní kamera, střih, film celkově. ()

neo93

Výborný film z teenagerského prostředí, který vypovídá o nespoutaném mládí, rebelství a jasném názoru říct nahlas to, co si myslíte i mnoha dalších věcech. Mark je přes den ten nejobyčejnější student střední školy v Arizoně, nesmělý, tichý, osamělý kluk, bez přátel, známých, který nedokáže kromě učitelů s nikým ani promluvit, a který je uzavřen jen do svého světa. Jenže večer v deset hodin se stává úplně někým jiným. Stává se nespokojeným, naštvaným mladíkem, nazývaným Hard Harry, který nenávidí společnost a především školu a její učitele. Všechen tento vztek, vzdor, odpor až nenávist ventiluje skrz své anonymní rádiové vysílání, které vysílá ze svého pokoje. Mluví tím, nejen za sebe, ale také za celou svou generaci, především pak za všechny studenty ze školy, kteří se mu v dopisech svěřují ze svých problémů a starostí. To, co pro něj začalo jen jako nevinná zábava, se po nečekaném incidentu, za který může právě jeho přímé vysílání, stane celostátní záležitost, kterou se začne zabývat nejen škola, televize ale i policie a Federální komunikační komise. On však, po menší odluce, pokračuje v rozjetém podniku. Skvělá one man show Christiana Slatera, do které vpustí maximálně pohlednou Samanthu Mathis jako Noru, a nebo našlapanou muziku. ()

junxi91

Jeden z nejvíce devadesátkových filmů, které jsem snad kdy měl tu čest vidět. Středoškolák Mark Hunter, který žije se svými rodiči na předměstí Phoenixu v Arizoně, si založí ve sklepě pirátskou rozhlasovou stanici a na ní se vykecává ze svých úzkostí, depresí, nesmyslnosti života a bezvýchodné situace studenta. Hraje dost známé kapely a zpěváky, a jeho vysílání má mezi ostatními středoškoláky úspěch. Přes den ve škole je Mark vnímán jako samotář a moc nemluví, holky jej mají za podivína, zatímco v noci řeší problémy americké společnosti. Mluví však také hodně o své škole a o komunitě, což jeho spolužáky velice přitahuje. Jeho pravou identitu nikdo nezná, říká si totiž "Hard Harry" nebo "Happy Harry Hard-on". Nebojí se během vysílání předstírat masturbaci pomocí tleskání dlaní o sebe. Jednou v noci mu zavolá jistý Malcolm, který je v těžké depresi a chce se zastřelit. Harry mu říká o svých problémech a trápeních a o tom, jak svět stojí za hovno, ale to jej neutěší a nakonec si prostřelí hlavu. Jindy také volá školnímu vychovateli a vyčítá mu všechny jeho pochybení a prohřešky. Další den Harryho konfrontuje jeho spolužačka Nora De Niro, která si myslí, že odhalila jeho identitu. Harry pak nabádá všechny sebevrahy, aby čelili svým problémům místo ukončení života. Jednou začne do mikrofonu ječet a pod jeho vlivem jedna studentka Paige Woodwardová vezme své medaile a ceny, narve je do mikrovlnky a tu zapne, čímž způsobí výbuch a sobě zranění. Ostatní studenti mezitím prožívají své vlastní uvolnění katarze. FCC je povolána k prošetření rozhlasové show, protože ta způsobuje spoustu problémů. Ukáže se, že ředitelka školy Loretta Cresswoodová vyloučila "problémové studenty", aby zlepšila výsledky okresních testů, ale zároveň nechala jejich jména na seznamech, aby si udržela vládní financování. Za to je ta stará zlá bába vyhozená, nicméně, škoda už byla napáchána a studenti se bouří. Mark si uvědomí, že začal něco velkého, a musí to ukončit. Konečně se mu daří mluvit s Norou a ta se před ním také svleče a ukáže mu kozi. Policie s FCC a vedením školy začíná pátrat po zdroji vysílání, a tak si Mark vezme svou radiostanici a přimontuje ji k matčině džípu, aby jej nemohla policie vystopovat. Nora se k němu přidává a tak jezdí po městě a zároveň vysílají. Markův harmonizér, který mu měnil hlas, se porouchá, a tak Mark vysílá svou poslední zprávu vlastním hlasem. Přijede před školu, ukáže se před davem protestujících studentů a řekne jim, že jim patří svět, že by si měli vytvořit svou vlastní budoucnost a že mají "tvrdě mluvit". A tak se rozmůže takový nešvar, kdy si studenti zakládají své vlastní rádiové stanice a hlásají odpor proti systému. Skvělý film z doby, která se už nikdy nevrátí. Tehdy mladí šli proti systému a nebáli se rebelovat proti nespravedlnosti okolního světa. Vysílalo se z nezávislých rádiových stanic, zato dneska je to samý influencer a podobné hlouposti, které naopak skrytě podporují podřízení se systému. ()