Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

Sarkastic

Jaká škoda! Mohl to být lepší film, ale když se kouknu na jméno režiséra, je mi jasné, proč není (na Anakondu se opravd nedá zapomenout :-(). Samotný myšlenka filmu není špatná, herečtí představitelé se snaží, ale film je takový neslaný, nemastný a...prostě mě zklamal no :-). ()

Segrestor

Schválně, jsem si řekl, co si o filmu budu pamatovat za takových dvacet let... No, to skoro uběhlo a můžu říct, že si z toho nepamatuju vůbec nic. Sharon byla jako vždy strašně sexy - to asi jako jediné, co mi zůstalo v hlavě. A aby bylo jasné, jak moc je tento komentář erudovaný, pamatuju si úplně všechno, co jsem viděl od roku 1989. Každý jednotlivý film dovedu alespoň v kostce odvyprávět. Specialistu ne. ()

Gilmour93

Specialistova stupnice výbušnosti (od nejsilnější, po nejslabší trhavinu): svůdná sukně Sharon; spolehlivý Semtex; stařík Steiger; silvestrovská navlhlá rachejtle; souložící specialista Sly.. Nikterak explozivní akční film, který na slabší průměr vytahuje neodolatelný pyrotechnik James Woods. Teď mám strach kliknout na "Potvrdit“, ale risknu to.. ()

Hal_Moore

Další z filmů, na které nedám dopustit. Perfektní herecké obsazení v čele se specialistou Sly Stallonem, neuvěřitelně sexy Sharon Stone a slizským Jamesem Woodsem. Efektní výbuchy, nádherná atmosféra, kterou jen umocňuje výborný soundtrack, který každému doporučuji. ()

sniper18

Po vydarenom predchádzajúcom roku, v ktorom Stallone ponúkol dva kvalitné a výrazné akčné filmy, Demolition Man a Cliffhanger sa už tu začína jeho nudné obdobie, kedy sa síce stále držal akčného žánru a bol podporovaný veľkorysými rozpočtami, ale tie filmy už za moc nestoja a Špecialista dopadol asi najhoršie. V tej dobe boli pomerne populárne erotické a pyrotechnické thrillery, aj keď mňa ani jeden z týchto subžánrov nezaujal a Špecialista je vlastne len ich tuctová kombinácia. A pritom tá zápletka znie celkom sľubne, expert na výbušniny, ktorý sa po nevydarenej akcii stiahol do ústrania a teraz sa rozhodne pomôcť očarujúcej žene s pomstou mafii za smrť jej rodiny, ale to prevedenie už horšie asi ani byť nemohlo. Jedine úvod vyzerá celkom slušne, ale potom to už upadne a vlastne až do konca nezlepší. Väčšina filmu má veľmi pomalé tempo, vlastne len jeden nezaujímavý dialóg strieda druhý, celé to pôsobí tak naivne, atmosférou mi to absolútne nevyhovovalo a ten erotický náboj mi prišiel úplne smiešny. Pri správnej nálade sa na to síce dá bez väčších problémov pozerať, ale to je všetko. A môžu za to aj akčné scény, ktorých je síce pomerne málo a nejedná sa o nič výnimočné, ale predsa len tu vynikajú, sú dobre rozmiestnené v priebehu filmu a tak nikdy nedovolia filmu upadnúť do úplnej nudy. Stallone tu má dva prekvapivo slušné súboje, na jeho pomery sa jedná o výrazný nadštandard a až na jednu výnimku, zničenie apartmánu výborne natočené explózie. Tak som rád, že aspoň toto funguje. Ale aj tak mi pri väčšine situácií prišlo, že by bola omnoho výhodnejšia tichá likvidácia zblízka, než sa hrať s výbušninami. Herecké obsadenie sa síce celkom vydarilo, ale postavy sú už na tom omnoho horšie. Sylvester Stallone tu nepôsobí moc akčne a herecky je tu dosť mimo, stále tu hrá toho svojho obľúbeného chudáka a to pri scénach, v ktorých túži po Sharon Stone pôsobí poriadne smiešne. Aspoň vtedy sa mohol tváriť trochu vášnivo. Samotná Sharon Stone tu zaujme iba vzhľadom, inak ma jej postava vôbec nezaujímala, ale celkom poteší slušná zostava záporákov, či už slizký Eric Roberts, ale hlavne James Woods, ktorý ma na celom filme bavil najviac. Rozpočet bol viditeľne slušný, takže vizuálna stránka a väčšina efektov sú kvalitné, ale inak mi to režijným prevedením vôbec nevyhovovalo, hlavne tá erotická atmosféra je tu dosť trápne prevedená. Takže na ten priemer to pri správnej nálade dokážem vytiahnuť, film má kvalitný vizuál, slušné akčné scény a herecké duo Stallone, Woods, ale inak je tu skoro všetko zle, pre mňa rozhodne jeden z najhorších vysokorozpočtových akčných filmov, v ktorých sa kedy objavil nejaký zo slávnych akčných hrdinov. 51% ()

Madison

Veľmi skoro som pochopila, že prvotnou snahou tohto thrileru bolo odpútať sa od zaužívaných scenárov akčných filmov plných klišé a namiesto toho sofistikovaným intervalom diváka dopliesť tak, že aj žena viacerých tvárí - dravá Sharon Stone, začne byť po čase nudná. Vo všeobecnosti zbožňujem akčné filmy 90. rokov a Stallonea tiež, takže pod 3* nejdem. Snaha vyžmýkať viac sa cení, aj keď v tomto prípade mi ani teraz nie je celkom jasné "what´s the point". :-) 70% ()

3DD!3

Průměrný thriller s nahatou Sharon a svalnatým Slyem. Škoda, že režisér nedokázal ze slibného námětu vykřesat víc. Ale kdo by taky čekal zázraky od chlápka co se jmenuje Luis Llosa. ()

Kaka

Nad Specialistou se nesmí zase až tak moc laborovat. Je to film, který se sice tváři někdy velmi vážně, ale vážně se brát zdaleka nemá. Kdo to pochopí, užije si fajn explozivní zábavu. Stallone je v černém obleku cool. Opět toho moc nenamluví, ale bohatě ho kompenzuje pravý opak James Woods, jehož postava ex CIA experta je naprosto geniální a u několika jeho ksichtů, hlášek a poznámek jsem se hlasitě zasmál (nutno vidět v originále). A i Sharon Stone je úchvatná a postava jako by jí byla psána přímo na triko. Výbuchy jsou fajn, prostředí Floridy opojné a večírky bohatých jsou za doprovodu pomalého jazzu strhující. Skoro až hmatatelné přes televizní obrazovku a to se zase tak často nevidí ()

sud

Jeden z těch slabších Stalloneho filmů. Chvílemi sice docela slušná akce, výbuchy a nápady, chvílemi zase nuda. Všechno ubíjí nekvalitní režie. Sylvester Stallone se tu moc nepředvedl, tímto filmem se nastartoval k úpadku. I ostatní herecké výkony nejsou nic převratného, až na jeden. Na Jamese Woodse. Ten si svou roli záporáka vychutnal. Sharon Stone je kočka, ale zde nijak (myslím herecky) nezazářila. Nic extra dílo, ale když není co dělat, dá se na to koukat. ()

Falko

Filmy v 90-tych rokoch, kde vybuchovali bomby ma velmi bavili, aj ked niektore boli slabsie, niektore zase lepsie. Mna osobne hlavne v case premiery tento film velmi bavil vdaka hviezdnemu obsadeniu, aj ked tu bol citit zamer tvorcov nasadit druhu Catherine Tramell zo ZAKLADNEHO INSTINKTU (1992) z pohladu jej nevyspytatelnosti osoby, ktorej nemozete nikdy verit. To vsak u divakov nezabralo, pretoze Zakladny instinkt v porovnani so Specialistom mal velmi zaujimavy scenar so skvelou hudbou Jerryho Goldsmitha. James Woods dokaze zahrat neurotickeho zaporaka vzdy skvele, ako aj Stallone zase naopak kludneho dobraka, ktory nechava zloduchom vybuchovat bomby, asi tak na styl podobneho filmu NAJEMNI VRAZI (1995) od Richarda Donnera. ________ Sylvester Stallone - (Ray Quick) +++ Sharon Stone - (May Munro) +++ James Woods - (Ned Trent) +++ Rod Steiger - (Joe Leon) +++ Eric Roberts - (Tomas Leon) +++ Mario Ernesto Sánchez - (Charlie) +++ ()

castor

Setkání po letech. Slyovi s tímhle kouskem trochu docházel dech, každopádně své (ač drobné) kvality rozhodně má. Nejvíc hubou k zemi Specialistu sráží naprosto hloupý scénář plný hodně úsměvných dialogů a mizerné tempo. V mnoha scénách se divák stydí za herce, co všechno museli vypustit z pusy a jaká gesta museli předvést. Slye trápí, že kdysi nestihl v Bogotě zachránit malé děvče před nastraženou bombou (při jeho skoku z mostu je patrné, že nejde o Slye, ale o kaskadéra), Sharon zase to, že v dětství musela sledovat počínání vrahů jejích rodičů. On tehdy pochopil, že pro šíleného parťáka je smrt víc než povoláním a ona má paměť sakra dobrou: nevyřízené účty je tak potřeba jednou pro vždy vyřešit. A tak je atraktivní blondýna jeho novou klientkou, ač se dočkáme několika podvodů. Nejvíc podvedený je ale divák, protože Luis Llosa byl vždycky průměrný rutinér, který zapadl naprosto do zapomnění. Před ním se vyskytla docela ambiciózní látka, která mohla míchat akci s psychologickým dramatem, jenže režisérovi chybí smysl pro tempo, dynamiku, zajímavé řazení scén, prokreslení postav je mizerné, práce s herci zrovna tak. Místo toho, aby Llosův tým vymyslel něco pořádného, uspokojí se rádoby tvrďáckou výhružkou nějakého padoucha, krajkovým prádlem Sharon Stone nebo její vykukující bradavkou. Občas je to rafinované, ale vesměs samoúčelné. Ne že by mi to vadilo, ale ve výsledku jde o to, že jsem si pustil akční film, jenže specialista mu chyběl hlavně za kamerou. ()

ClintEastwood

Hvězdně obsazený akční thriller, který řadím na stejnou úroveň jako např. Stalloneho Nájemné vrahy, natočené ve stejném období. Zaráží mě jen lehce nadprůměrné hodnocení, protože Specialista je neskutečně zábavný a chytrý kousek, jenž obsahuje hned několik nezapomenutelných scén. Parádní cesta za pomstou, ve které nezáří jen Sly či Sharon Stone, ale především dokonale ujetý záporák James Woods. ()

MM_Ramone

Ray Quick je "Špecialista" na trhaviny, výbušné systémy a bomby. Dokáže riadenou explóziou roztrhať na kusy hoci jaký cieľ. Jeho služby si prenajme atraktívna kráska May Munroo, ktorá dlhé roky spriadala pomstu za svojich zavraždených rodičov. SS + SS. Sylvester Stallone plus Sharon Stoneová. Dve veľké hollywoodske hviezdy devädesiatých rokov spolu v akčnom thrillery. Pre každého z nich jedna malá hviezdička a ešte jedna za pomerne odvážnu milostnú scénu. Takže, za tri. *** ()

Wacoslav1

No skoro jsem se unudil k smrti akce minimum Sly ma takovou divnou roli a film jako by ani nevedel co chce bejt jestli akcnarnou nebo serioznim dramatem plusem je snad jenom Woodsuv zaporak jinak bida z nouzi ()

pepo

sly je super.sharon tiež.woods je vynikajúci.nebyť star obsadenia tak béčko hlavne kvôli režisérovi.ale pár scén je výborných a tí herci sú predsa len tam. ()

Xmilden

Specialista se u nás doma kdysi na VHS dával poměrně často, ale člověku tak nějak docvakne, že režisér je opravdu břídil a ze zajímavého námětu čouhá tak maximálně povedený Woodsův záporák. Stone se v té době ráda a ochotně svlékala v čemkoliv ale nevím jestli je režisér homo, protože mnohem více ve společné erotické scéně kamera zabírá Slye a jeho muskulatůru :) Pár solidních hlášek. Nic víc. Stallone mohl předvést mnohem více. Hudba dementní. 45% ()

cheyene

Nijak zvlášť mě Specialista Stallone nezaujal...(v tomto filmu). Jediné, co mi utkvělo v hlavě, je patrně "postelovka" Slye a Sharon, která je pro tento druh scén jako stvořená. ()