Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

Anderton

Coenovci si pomaly vyhraňujú svoj režisérsky štýl. Blood simple bol depresívny, Zmätky sú groteskná komédia. Odvtedy tento meniaci sa prístup stále opakujú a je to dobre. Po dráme príde komédia. Pomaly si vyberajú svojich dvorných hercov, škoda, že v budúcnosti nevyužili viac Cagea, ktorého priblblý osemdesiatkový look je z dnešného pohľadu niečo výnimočné. Celý film je v dobrom zmysle slova zmätok nad zmätok. Ale čo iné by ste chceli od filmu s Nicolasom Cageom :). ()

Frajer42

Přibližně po dobu úvodních 20 minut, jsem byl z filmu nefalšovaně nadšen. Bohužel se snímku poté podařilo, ztratit v mých očích veškerý náboj. Absolutně mě přestal bavit a zajímat děj. Moc nedovedu definovat příčinu. Kromě toho, že jsem od začátku nemohl vystát Nicolasovu mrchu ženu a postupem času mě dokonce přestal bavit i Cage, to nebylo až tak marné. K nějakému tomu lehkému pousmání došlo. Vše měl na svědomí Nathan Arizona, jehož postava byla skvěle napsaná. Bohužel dostala naprosté minimum hereckého prostoru. Jinak jsou po většinu času všichni herci v jedné nekonečné herecké křeči. I bratři Coenovi nějak začínali. A ještě bych měl hodit nějakou poznámku o Donaldu Trumpovi, takže například uvedu, že jedním z jeho předvolebních slibů bylo například snížení daní a tím chce v USA snížit nezaměstnanost a překonat tak období vlády Ronalda Reagana, kdy byla nezaměstnanost vůbec nejnižší. Tento snímek je zasazen právě do období Reaganovi vlády, takže si dovedl najít zaměstnání i psychopatický retard, kterého ztvárnil Nicolas Cage. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska. ()

stilgar1

Po Blood simple je to poměrně velký žánrový odskok, což se bohužel nemohlo nepodepsat na kvalitách. Vůbec nejslabším článkem je asi hudba, která většinou ani neladí s aktuálním děním. Naštěstí to dost kompenzují parádní herecké výkony N. Cage a J. Goodmana, kteréžto kdybych hodnotil zvlášť, rozhodně bych musel dát 5*. 6/10 ()

predators

Opět "těsně vedle" mého vkusu pro komedie. Tedy, abych to upřesnil...záchvaty smíchu se nekonaly. Vytříbený humor bratří Coenových mi nesedí již od dob Big Lebowskyho :-) Ale abych jen nehanil, tak situace, které zde nastávají jsou, jak bych to řekl...jsou těžko popsatelné, protože jsou silně nepravděpodobné, ale přitom ze života. Své příznivce si tyhle zmatky v Arizoně jistě najdou... 50% ()

PetrPan

Připadal jsem si jako spolujezdec v bláznivé rallye napříč zábavním parkem, rychlá jízda plná atrakcí a šílených eskapád , já se bavil a smál a to mám jen o 1 dítě míň než Nathan Arizona:) ()

Tomco

tak takto dobre som sa uz davno nebavil..coenovci su proste chlapici s brutalnym zmyslom pre humor..tolko satiry, nadsazky, skryteho vyznamu..no proste parada...vynikajuco natocene, zahrane..kto sa chce bavit ma moznost. skoro na 5 hviezdic. ()

Vitason

Od Coenů trochu zklamání. Ukřičená taškařice, která až tak vtipná není. Role jsou skvělě obsazené: mladý Cage je sympaťák, Holly Hunter je sladká a lovec lidí je správně odporný. Na filmu mě nejvíce zaujala inovativní kamera Barryho Sonnenfelda.Některé záběry byly opravdu zajímavé a neotřelé, což mám velice rád. Pochválit by se dala i hudba, ale tohle všechno víc jak na 3* nestačí, když se člověk u komedie nesměje, jako že se Naton Arizona nejmenuju. ()

Bachy

Lidé tu lžou. I tihle Coenové jsou geniální a maj tak moc sympatického Cage, až je to k neuvěření. Pak maj taky haldu nápadů, ale to už víme z jiných děl. Já opravdu čestně můžu říct, že od nich miluji úplně všechno. ()

eLeR

To teda bola jazda. Až taká divoká, že H.I. mal neustále rozfúkané vlasy. V druhej polovičke to trošku stratilo šťavu, ale nevadí ... tie skvelé hlášky to pekne vyrovnajú na solídne štyri hviezdy. ()

iamek

Slušná počáteční tvorba bratrů Coenů. Neurazí a ani nenadchne. Nicolas Cage zahrál skvěle a snímek docela táhne. Scénař od Coenovců tradičně skvělý a neokoukatelný. ()

Chrustyn

Coeny můžu ale v jejich raných dílech, ještě nevidím tu tvůrčí originalitu a profesionalitu, kterou předvádějí ve svých novějších kouscích (myslím období od Farga dále, vyjma některých výjimek). "Potíže s Arizonou" jsou nenáročnou zábavou, která pobaví ale nenabízí mnoho humorných situací. ()

classic

Zmätky v Arizone, som strašne dávno videl v televízii s príšernym dabingom, už neviem, ktorým, ale čo viem, že som podcenil hodnotenie filmu, ktoré som hodil, len tak od brucha, zistil som, že je to prekvapivo - strhujúca záležitosť, ktorá ma OSLNILA, dostala do kolien, a to najmä, kvôli Nickymu Cageovi, o ktorom by som to dnes, len sotva - povedal, Cage bol vždy, taky milý - MAGOR, hm... mal aj filmové úlohy, ktoré ho katapultovali medzi áčkových hercov, ktorým sa ponúkali špičkové produkcie, čo a kde, je v súčasnosti, je tradične známe, i že je synovcom - F. F. Coppolu, udalosti nezmení, ale i samotný režisér - Godfathera, či Apokalypsy, taktiež extrémne dlho, nič poriadne nenakrútil. I Holly Hunter si zahrala bláznivú postavu, že by som o nej nepovedal, že zvládne, napríklad - oscarové Piano, za ktoré má Cenu Akadémie. Frances si, pre zmenu, zahrala len na chvíľu, za to John Goodman, na seba, výrazne upozornil. Cage si zahral, recidivistu - H. I. McDunnough, používa pri svojom mene, prvé dve písmená H I, tento, inak milý chlapík sa špecializuje na obchody so samoobsluhou, robí to inak i preto, že keď ho zabásnu, tak slintá po krásnej policajtke, Edwine, takto ju niekoľkokrát namotáva, aby si ho zobrala, tak sa aj stane, len, bohužiaľ, nemôžu mať deti, tak si jedno z pätorčiat - ukradnú, krpatého Nathana Juniora, dieťa miestneho magnáta - nábytkárskeho komplexu. Prihlási sa i LOVEC ODMIEN, ktorý chce, stoj, čo stoj, decko vypátrať, či dvaja známi, ktorí utiekli z basy, sa prikmotria do H I ovho života, pričom, decko unesú. Jednoducho, pekelne zábavný film, ktorý som si užíval - plnými dúškami, i preto, kto je na ňom - podpísaný, opäť len Joel, ale Ethan mu zdatne a úspešne sekunduje. Parádna vec, vôbec jeden z najobľúbenejších filmov od nich, ktorý som videl, no na svedomí to má - Nicolas Cage, ktorý vtedy patril medzi absolútnu hereckú špičku, škoda, že dnes sa to o ňom, už povedať, nedá, ale koľko, je takých hercov, ktorí po čase - stroskotali, ako Nicky ? Aspoň, že jestvuje spôsob, ako si nájsť cestičku k tým, starým - dobrým časom, keď to ešte stálo za to. ()

MontyBrogan

Asi najepickejší Coenovci. Vtipný, zábavný a oddychový film, ktorý je zároveň aj dosť inteligentný, aby ste ho brali vážne. By the way, IMDb 7.5. ()

Roman.Ticka

Nebudu nic s ničím srovnávat, Coeni jsou zvláštní týpci a já jim fandím. Mám ráda crazy ulítlé styly a zmatky napříč žánry, v komedii zvlášť. Začátek mi unikl, možná za něj hvězdu dodatečně přidám. Hodně scén mě pobavilo a rozesmálo, nejvíc výtečné prosťoučké dialogy. Pohled na mladou sestavu známých hereckých es příjemně potěšil a čistá práce v rozjezdu bratrského dua byla znát každým detailem a záběrem. Některé z nich jsem si jasně spojovala v pozdějších vykrádačkách, takže chlapci můžou být na sebe pyšní. A zase ta zlatá osmdesátá... Nick jako by už tenkrát věděl, jak překročit vlastní stín, protože si svoje i cizí zesměšňování náležitě užíval. Dodnes nikdo neví, jestli hraje blbě nebo to hraje a já se velkoryse usmívám s ním. "Vezmu si jen jedny plínky a všecko z kasy." ()

poz3n

Úvod je skvělý. Wes Anderson by jistě zaplesal radostí a já jsem si ten desetiminutový magický realismus opravdu užíval. Jenže po tomhle brilantním intru přichází smršť coenovského střeštěného humoru, který mě strašlivě otrávil a já jsem pod jeho tíhou trpěl až do samotného konce. Mám tudíž opět pocit, že to pravé pro mě jsou spíše coenovská dramata, a ne jejich komedie. 3/10 ()

veru_needy

Film je plný hlášek a gagů a sám o sobě je celkem zajímavý a svižný. Už počáteční spojení policistky a známého recidivisty dává tušit, že toto nebude jen obyčejná komedie. Když je hlavní hrdina 'vyslán' svou manželkou uloupit jedno z miminek, mé tušení, že to bude pěkně ulítlá a praštěná komedie, se naplnilo. - "We figured there was too much happiness here for just the two of us, so we figured the next logical step was to have us a critter." ()

Bauer

Někdo má pět dětí a někdo nemá žádné, takže ukradneme tomu plodnému panovi, který udělal pět dětí jedno. A přesně o tom je tato komedie, která má lehký nádech crazy komedie. Celkem neotřelý příběh ve vtipném provedení od bratrů režiséru Coenových, kteří nám naservírovali celkem hutnou dávku šílené zábavy. Film je opravdu vtipný. Skvělé hlášky a dobré dialogy + výborné vtipny o Polacích ( "Slyšel si o tom Polákovi? Přijde do baru, má v ruce hovno a říká: Podívejte, do čeho jsem málem šlápnul!"). Vystkytnou se i vtipné scény. Jediné co nemohu rozkousnout je konec, protože to bylo už přehnaný až moc a docela i hovadina. Jenže se to celkem dá vzít, když je to komedie. Herecké obsazení je taky dobré. Sledovat hvězdu Nicolase Cage v komedii je až neuvěřitelné. Kdekdo by ho mohl mít zaškatulkovaného jako akčního hrdinu (Tvaří v tvář, Skála, Con Air), ale začátky jsou hold začátky a musel někde začít. Navíc v této komedii je celkově vtipný. Vzhledově úplně nejvíc. Ty jeho rozcuchané vlasy mně dostávaly. Mladičká Holly Hunter je roztomilá, avšak, když zvýší hlas tak je pěkně zlá. Skvělá dvojka v podání Johna Goodmana a Williama Forsytheho nemá rovněž chybu. A dokonce i nechutný lovec lidí měl svůj styl. Takže herecké obsazení je paradní. Jen nevím, jestli bych se na to ještě někdy podíval. Zase takový zázrak to nebyl a na dnešní dobu je to pouhý průměr, který ale určitě pobaví! ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh