Xander Cage je symapatický novodobý akční hrdina, má všechno na háku, je rychlý, schopný a k mé velké radosti i vtipný. Co mě ovšem v tomhle filmu vyloženě pobavilo, byla Praha. Ani jsem netušila, v jakém nebezpečí jsme byli, než nás Vin zachránil a jaké trosky se skrývají na dně Vltavy. Moc pěkné byly akční scény, až se divím, že to ty památky přežily.(30.3.2006)

• Segrestor

To je tak, když se nadšení tvůrci rozhodnou improvizovat a po cimrmanovsku spojí několik postav/předloh dohromady. Spojí Jamese Bonda, Sherlocka Holmese a Johna Rambo a vznikne Xander Cage, otrapa z Youtube, který za den je superagentem a za týden už likviduje nejrozrostlejší teroristické hnutí na světě, které předtím odhalí asi za dvě hodiny pobíhání po Praze. Chvílemi jsem nevycházel z úžasu. Tvůrci si ani nedali tu práci s nějakým navazováním scén. Prostě to tam prskli. Například nechápu, proč nebo jak se tam objevila ta lyžarská scéna. A k čemu vlastně? Musela stát strašný prachy a nemá nejmenší opodstatnění, je to jako nevyžádaná přestávka během promítání. Najednou prostě Xander skočí z letadla někde nad Chamonix a s lavinou v zádech doklouže zase zpátky do Prahy. Dokázal bych se nad to povznést. Člověk už si zvykne na ledasco, třeba na to, jak Anželýna Jůlie v úplně jiném filmu vrazí kdesi na Moravě starým žigulíkem do Pendolína a srazí ho tak do moře... Zkrátka ale..., v XXX to tak nějak nedokážu překousnout. Jaksi tomu chybí ten skrytý humor mezi jednotlivými okýnky filmového pásku, zdá se, že to tvůrci mysleli vážně. Za zajímavé je rozhodně přítomnost Prahy a docela úderný start s koncertem Rammsteinů nebo kokainovým bossem Danny Trejo. Bohužel spadlo to strašných sraček plných much a tak nezbývá, než doufat, že plánované pokračování na rok 2015 bude už s přiznanou nadsázkou a s trochu lepšími akcičkami. A Vin Diesel už nebude snímán tak pitomě jako zde - s jedním uchem větším.(9.9.2013)

Nevím, co kdo při pohledu na plakát a ukázky čekal, ale já chtěl vidět nenáročný popcornový biják, kde se bude hodně střílet, bude to efektně natočené, proložené hláškami a šikovnými obnaženými babami. Já jsem úplně spokojen! České reálie a z nich vyplývající legrace je jako třešnička na povedeném dortu. Mňam. P.S. Po jedenácti letech je to spíš guilt než pleasure. Nevadí mi, že je to tupé a Asia Argento už není můj typ, ale to, že se to vleče víc než dvě hodiny a režie je přinejlepší průměrná, to už p(r)ominout nemůžu.(31.12.2002)

• Legas

Vin Diesel jako Bond nového tisíciletí. Cha cha chá (citoslovce smíchu). Mám chuť Roba Cohena protřepat a zamíchat zároveň. Ani o parodii se zde nedá hovořit. České (ne)reálie jsou ale srandovní a stojí za tu jednu hvězdičku. Kdyby se xXx natáčelo mimo ČR, směle bych to přejmenoval na oOo - trojitá nula.(28.3.2003)

• Allien.9

Vypusťte na mě plyn, shoďte lavinu, posaďte mě na valník naložený bramborami a vyhoďte ho do vzduchu, jen už mě nenuťte se na to znovu dívat. Takhle (po všech stránkách!) špatně natočený film se totiž jen tak nevidí a ta Praha trapnost ještě zvyšuje. Banda červeno-modro-bílých cocků v ČR aneb film, po němž (vlastně už během něhož) se Rob Cohen a jeho kariéra odebrali po hlavě do pr**le.(3.1.2016)

• - Ve scéně, kdy je Xander (Vin Diesel) na hoře a vyhazuje granáty, je jeho bunda rozepnutá. V následující scéně je však zapnutá. (KucC)

• - Yorgiho klub je ve skutečnosti opuštěný kostel za Prahou. (Bauer)

• - Vin Diesel tři měsíce trénoval s nejlepšími motokrosovými závodníky, protože nikdy předtím terénní motorku neřídil. (zdenur)