Herecké hvězdy Vin Diesel a Samuel L. Jackson dělají z filmu dobrý dojem. Dost mi to připomnělo Bonda 007. Dost trapná scéna je, jak na snipera zamíří pomocí stříbrného tácku - ( prasátkem ). A nebýt pár horších českých komentářů a scén, tak bych tomu dal víc procent. ( Hodnocení: 7/10 )(23.11.2009)

• ripo

Klišé ako vyšité ... Škaredí a tupí ruskí grázli a vymakaní a múdri amícki bojovníci za svetový mier ... Nie , nie, páni a dámy . Na tento druh zábavy, kde sa Vin Diesel stavia do úlohy amerického Jamesa Bonda ma už nikto viec nenahovorí. Ešte k tomu nerealistické akčné zábery. Vrcholom nevkusu bola scéna v horách s lavínou v pätách. No proste katastrofa !!!(25.3.2006)

• Radko

Rammsteinom v úvode spievané slová "Bang bang !" predznamenávajú celý ďalší dej. Svalnatý potetovaný borec a zároveň adrenalínový grázel je symbolom nespútanej slobody. Po odchytení je prinútený k spolupráci s políciou. Počiatočný odpor neskrotníka strieda jeho 110% nasadenie. Z rebela agentom za pár dní alebo rýchlokurz oddanosti. BUM ! Náboje s falošnou krvou, daturové (čiže durmanové) náboje, vybuchujúce náplaste. Slúžiť štátu sa vypláca, podporovať anarchiu = podieľať sa na masovej vražde. Vypnite (najlepšie úplne všetko) a užívajte ! Kto si to neužíva - nežije ! Alebo inak - Náročná telocvičná rozcvička vypľuje ledva dýchajúceho cvičenca z hlbín Vltavy (znovuzrodenie) a ako cukrík za úspešné absolvovanie náročného xxx-boja sa mu dostane piesková pláž a sexy kočka. No nie je tá polícia cool ?(19.6.2006)

• sepp

Prominte, ale dle meho nazoru nejhorsi film roku a zklamani na cele care. Vin DIesel asi mel jediny svetly moment sve kariery v Savin Private Ryan, kde umel docela dopre chcipnout. To je ale asi tak vsechno co umi. Abych vsechno ale nesvadel jen na nej - mizerny scenar muze za naprosto nulovy dej a nudu. Zacatek filmu s koncertem Rammstein vyzniva ale uplne trapne. V tomto okamziku doporucuji film vypnout...(6.9.2003)

akční film. vím co znamená a dokážu občas přivřít oko, když to má celý dohromady smysl. V.D. si dosud ke mě nenašel tu správnou cestu. sice předvádí dedukci, schopnost pro akci, ale stále mu něco nevěřím. podotýkám, že v akci je celkem v pohodě. občas vtipná hláška to bohužel nezachrání. a nejvíc zklamán jsem byl z hudby. v akcích, které zdobí tento snímek (motorkářské a nebo hlavně lavina!) to prostě nešlape. přitom ty tři hvězdy jsou právě kvůli nim! jinak se v závěru stáváme svědky neskutečného amerického patosu !!!!!!!(29.10.2005)

• - Scéna NSA byla postavena v Praze a čítala 120 monitorů. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Hlavný hrdina Xander Cage (Vin Diesel) nosí hodinky značky Victorinox Swiss Army Hunter. (dyfur)

• - Filmové chyby:Hned na začátku, kdy Xender ukradne senátorovi Corvettu, urazí při průjezdu zrcátka a o pár záběru později už je jedno opravené a při mluvení do kamery má obě dvě.Při nájezdu na most je na konci policejní zátarasa a někdě v půlce obrovská rampa... že by to nikomu nedošlo?Při pádu z mostu Corvetta vybuchne dříve než se dotkne země.Xender dáva na motorky lepící bomby a má pouze jeden odpalovač - proč tedy všechny nebyly odpáleny současně?Při vypuštění rakety Yelena běží a její tričko mění barvy z modré na bílou a zpět.Při testování v restauraci ukazují Xanderovi hodinky třikrát jiný čas. (lesumir)