• Radko

Rammsteinom v úvode spievané slová "Bang bang !" predznamenávajú celý ďalší dej. Svalnatý potetovaný borec a zároveň adrenalínový grázel je symbolom nespútanej slobody. Po odchytení je prinútený k spolupráci s políciou. Počiatočný odpor neskrotníka strieda jeho 110% nasadenie. Z rebela agentom za pár dní alebo rýchlokurz oddanosti. BUM ! Náboje s falošnou krvou, daturové (čiže durmanové) náboje, vybuchujúce náplaste. Slúžiť štátu sa vypláca, podporovať anarchiu = podieľať sa na masovej vražde. Vypnite (najlepšie úplne všetko) a užívajte ! Kto si to neužíva - nežije ! Alebo inak - Náročná telocvičná rozcvička vypľuje ledva dýchajúceho cvičenca z hlbín Vltavy (znovuzrodenie) a ako cukrík za úspešné absolvovanie náročného xxx-boja sa mu dostane piesková pláž a sexy kočka. No nie je tá polícia cool ?(19.6.2006)

XXX jako variace na Bonda? Myslim že ne, sice spousta akce, hromady vychytávek, některý docela zajímavý, třeba ty brejle sou dobrý, ale celkově až trošku moc přeplácaný. Vin Diesel ma strašně moc keců a miliony hlášek, ale jen málokdy to vyzní dobře a ta jeho přechytralost docela leze na nervy. Ale to o co tu jde nejvíc je pořádná akce a ta je kvalitní, sice opět občas přehnaná, ale zábavná, svižná a se skvělou údernou hudbou a ještě k tomu sem byl potěšen začátkem, kdy tam je kapela Rammstein naživo. Taky potěší česká stopa ve filmu v podání například Jákla, kterej se teda moc nepředved a nebo Vašuta, kterej tam byl zase jen na skok. Jinak si ale myslim, že tenhle film svůj účel pobavit akcí splní, ale nic víc v tom neni(3.11.2006)

"Co, jak to de? Na hovno, zima jak v prdeli" Aneb takových hlášek je v originále xXx plno a já si to neuvěřitelně užíval. A měnim názor, chci točit filmy u nás..sice je opět ve většině záběru vidět, jak kdyby se to natáčelo někde víc na východě, ale ta česká poetika nemá chybu, snad se český stát vzpamatuje a přivede sem opět nějaké filmaře. Jinak jsem film už dlouho neviděl, jenom si pamatuju, že byl Diesel ve skvělé formě a s dvojkama to nepřeháněl, když jsem si ale teď byl na velkém Návratu Xandera Cage, oproti jedničce to jsou jako nebe a dudy. Tehle má štajl, má koule, jede bezproblémově od začátku až dokonce a až na Petra Jákla nemá hluchá místa. Akce je strhující, zábavná a i po letech koukatelná. Kdyby od té doby bylo dalších 5 filmů v sérii stejně kvality, vůbec bych se nezlobil, takhle je to jen smutné zabití série, po která zbyde jenom tahle super jednička...8/10(30.1.2017)

V záhlaví se sice píše, že xXx spadá pod žánry: "Dobrodružný / Akční / Thriller", ale pro mě je to hlavně a především pohádka. Kde jinde totiž uvidíte schopnou českou policii? Navíc přímo v akci a ne pouze uklizenou za bukem v nějaké zapadlé uličce mimo veškeré dění? No ano, nikde. Když k tomu přičteme božskou Asii (Argento, ne kontinent) spolu s koňskou dávkou nadsázky (aspoň doufám, že to není myšleno vážně), tak by se dalo i říci, že jsem to v kině přežil a vlastně se i bavil. Škoda, že to nemělo lepší akci a kratší stopáž. Pak by to možná mohla opravdu být ta adrenalinová nevázaná jízda, na kterou si to celou dobu hraje.(8.5.2004)

Začátek kde S.L.J. verbuje Xandera je moc fajn. I akční sekvence mezi kokainovými plantážemi výborně odsýpá (a Danny Tejo potěšil), ale jakmile se děj posune do Prahy nese film už jenom národní hrdost a Marek Vašut. Příliš mnoho technických blbinek kazí celkový dojem a jediný kdo hraje aspoň slušně jen už jenom Diesel. Záporák ubohý a finále moc ujeté. Slabší 4.(26.3.2006)

• - Vin Diesel musel před natáčením absolvovat pod dozorem odborníků tříměsíční trénink. Učili ho horolezectví, motokros, snowboarding, basejumping a střelbu. (HappySmile)

• - Otevírající se brána základny Anarchy 99 se náchází u vesnice Velká kolem řeky Vltavy. (Spacestone)

• - Při pronásledování Ahaba jede Xander (Vin Diesel) po levé straně řeky a mluví o tom, že se potřebují dostat na druhou stranu. Měli by tedy zatočit doprava, zatáčí ale doleva. (KucC)