Na počátku vidíme amerického agenta NSA, který je zastřelen ruskými mafiány v Praze. Xander Cage je milovník extrémních sportů a rád si své kousky natáčí na video. V jednom takovém kousku na počátku filmu ukradne auto americkému senátorovi a shodí ho z mostu. Přitom vyskočí z auta a přistane na padáku. Do NSA přichází agent Gibbons s nápadem nasadit zcela nový typ špióna. Měl by to být někdo s kriminální minulostí, člověk, kterého by mafiáni nemohli odhalit. Xander zatím přijde domů, kde je pro něj připravená oslava. Všichni obdivují jeho kousek. Po chvíli ale do domu vtrhnou agenti Xander je omráčen a probudí se v americké restauraci. Tu přepadnou dva lidé a Xander je zneškodní. Byl to však jen test. Všichni v restauraci byli agenti NSA. Xander to odhalil a říká to Gibbonsovi, který za ním přišel. Gibbons říká, že prošel testem a rychle přichází k testu číslo dvě. Xander je vyslán spolu s dalšími dvěma muži, co testem prošli také do Kolumbie na kokainové pole. Tam všechny tři chytí drogová mafie. Xander je chvíli svázán, a když má dojít k mučení, na místo dorazí kolumbijská policie a dojde k velké přestřelce. Xander a oba dva další muži se ve zmatku snaží uprchnout. Jeden je ale postřelen. Ten druhý si chce zachránit vlastní krk a utíká. Xander tam ale zraněného nenechá a odtáhne ho do křoví a snaží se zajistit odvoz. Projíždí vybuchujícím polem na motorce a v tom se na místě objeví Američané a drogové barony zpacifikují. Je tam také Gibbons, který říká, že Xander prošel druhým testem. Gibbons Xanderovi nedá na výběr. Buď mu pomůže nebo půjde do vězení. Xander souhlasí a je poslán na tajnou akci do Prahy. Tam ho vyzvedne český tajný policista jménem Milan Sova. Ten ho vezme do klubu, který vlastní ruská mafie, od které má Xander získat informace. Xander se nerozmýšlí a hned se jde seznámit s hlavním šéfem jménem Georgij. Jeho mladší bratr Kolja je fanda do extrémních sportů takže Xandera pozná a on má vstup do této společnosti lehčí. Navíc prozradí, že Sova je policista. Sova je naštvaný a odveden pryč a Xander je na oplátku přijatý k mafiánovi Georgijovi. Xander mu řekne, že shání deset různých aut. Georgij nakonec řekne, že je sežene. Druhý den volá Xander Gibbnsovi a sdělí mu informace, které o Rusech zjistil. Xander se pak setká s agentem, který mu předá nějaké speciální vybavení do terénu. Pak jde na předávku aut. Tam je ale schovaný Sova, který vše fotí. Po chvíli je odhalen a Xander aby dokázal, že není s ním, tak ho musí zastřelit. Má ale speciální šipku na omráčení a po zásahu vypadá Sova jako mrtvý. Georgij pak s ním večer zapíjí obchod. Xander se vyptává co to je Anarchie 99 a Georgij mu řekne, že je to jeho skupina, která chce na světě zrušit jakýkoliv řád. Georgij pak pošle ke Xandrovi svou milenku Jelenu, aby se o něj starala. Xander se s ní sbližuje, ale ona ho odmítne. Poté jedou na Georgijův zámek v horách. Ráno Xander uvidí Jelenu, jak zjišťuje kódy na nějaké zbrani a chce si s ní o tom promluvit. Oba jdou do města na jídlo. Xander jí řekne, že je agent. Jelena mu nevěří, ale pak jí volá Georgijův zabiják, že se právě dozvěděli, že Xander je agent NSA... (TV Prima)

Gemini

Tohle prostě je akční film roku a basta! Alespoň pro mě to bylo překvapení roku, protože jsem čekal další béčkovou oddechovku a ne takovejhle nářez. Dokonce i úvodní a závěrečné titulky jsou super. Akce střídá akci, adrenalin teče proudem (alespoň to hlavní hrdina tvrdí), auta jsou rychlá, zbraně a ženy krásné, k tomu hraje skvělá hudba, paroduje se tu James Bond, a ještě navrch se objeví Danny Trejo. Prostě super, teda pokud vypnete mozek...Vranovský zámek sice stojí na skále, ale ne pod velehorami a rozhodně to odtud do Prahy nestihnete za půl hoďky :). Pokud máte rádi Rammsteiny, užijete si úvodní scénu filmu v extázi, a pokud je rádi nemáte, těch pár minut v pohodě přežijete. Jinak se kromě jiných hvězd na hudbě podílel i geniální Orbital. ()

Tosim

Už mám dost těch chlapíků, kteří kličkují mezi střelami ze všech možných zbraní a na všech možných dopravních (i nedopravních) prostředcích. Tohle chápu u Bonda, ale ten je o něčem jiném a má jistý STYL. Tady to nefunguje a v kontextu jedné scény působí Dieselova věta MÁLEM JSME TAM ZAŘVALI! hodně vtipně. Film zobrazuje Čechy lacině a nebýt posledních pár minut (hlavně prostřihy na nic netušící město mě zaujaly), šel bych s hodnocením ještě níž... ()

KevSpa

Tak tohle je akční nářez jak má být. Vin Diesel je přímo ukázkový akční hrdina, kterému uvěříte všechny neuvěřitelné kousky které provádí v autě, na motorce, ve vzduchu i na snowboardu. Všechny nelogičnosti v ději je naprosto zbytečné řešit, když tu máme takhle skvělou podívanou. Akční film, kde je tolik humoru, se už hned tak nevidí, navíc kdo by odolal akčnímu hrdinovi, prohánějícímu se po Praze. ()

kOCOUR

Řízný heavymetal, nesmrtelný hrdina, tuny vystřílených nábojů, monumentální exploze, spousta zbraní a hi-tech hračiček, zkrátka další akčňárna...přesně podle našeho gusta. Tahle one-man show má prostě všechno... Pro českého diváka je snímek navíc hodnotný ve směru znalosti místních reálií a pár českých herců. Ale nikdo mi proboha nenamluví, že je to z Rakouska do Prahy půl hodiny autem a že se vesničtí balíci ani trošku nevzruší když vedle nich exploduje přívěs plný brambor :) ()

golfista

Dopředu se přiznám, že jsem si pečlivě přečetl všechny zdejší komentáře, abych věděl do čeho jdu. Fakt jsem se pohodlně usadil a čekal jsem "popkornovou" zábavu. Vypnul jsem mozek a chtěl jsem se jenom pobavit. Zvuk jsem přitvrdil, aby z toho i sousedi něco měli. Chtěl jsem se cítit jako na kolotoči :) Ale takovou kravinu jsem doopravdy nečekal. Příšerný scénář pokoušející se vykrást snad vše co bylo v tomto žánru natočeno, takže jsem se chvílemi cítil jako v parodii a některé opravdu hrozné herecké výkony mi daly pocítit sice jízdu na řetízkáči, ale jako bych celou jízdu zvracel. Přirovnat tohle k 007 je snad vtip ! Možná pro starší podoba s Hansem Klosem je výstižnější. Nejhorší ovšem je, že to podle závěrečného dialogu vypadá na dvojku. No to nás čekají věci ! (Ta jedna hvězdička je za Prahu a 80% od Cinemy je nejlepší letošní fór) Jdu se dívat na Cliffhangera - to je taky jednoduchý, ale na to se dá aspoň dívat :) ()

• Otevírající se brána základny Anarchy 99 se náchází u vesnice Velká kolem řeky Vltavy. (Spacestone)
  • V jedné scéně si zahrála i známá německá kapela Rammstein. Z jejich repertoáru a aparatury můžeme slyšet píseň „Feuer Frei“. (cheyene)