U tohoto hodnocení se rád vymknu většinovému negativnímu komentáři. Má obhajoba,-- žádná není, Je to akční film prostě jak má být . Bejk Vin Diesel vezme cokoli co rychle jezdí , cokoli co rychle střílí a jede rychlostí tryskáče filmem napříč..Akční nářez podpoří i skvélé" ploužáky" od Rammsteinů. Zavěrečné "pražské "prostřihy mě jako pražáka prostě nadchli, jen ať amíci koukaj jakejma já jezdím tramvajema!!.(6.6.2006)

• ripo

Klišé ako vyšité ... Škaredí a tupí ruskí grázli a vymakaní a múdri amícki bojovníci za svetový mier ... Nie , nie, páni a dámy . Na tento druh zábavy, kde sa Vin Diesel stavia do úlohy amerického Jamesa Bonda ma už nikto viec nenahovorí. Ešte k tomu nerealistické akčné zábery. Vrcholom nevkusu bola scéna v horách s lavínou v pätách. No proste katastrofa !!!(25.3.2006)

• woody

To české přepadové komando na Vranově(jen 20 km vzdálený od Prahy) a český generál Vašut se svým Yes and No mě hodně pobavily.Se zbytkem je to horší.Diesel mi tam neseděl,ta xXxgirl byla toporná až běda a záporák byl s těmi svými extempore k politování.Akce nadupaná ale až na jednu scénu nezáživná.Ale Prahu v hlavním centru dění bych v Hollywoodských trhácích moh vidět furt.(26.7.2003)

Čo sa týka scenára a dokonalosti réžie, úplný odvar, no ak to mám hodnotiť z pohlľadu akcie, efektov a zábavy, tak film dokonale spĺňa svoj účel. A je treba povedať, že aj takéto filmy patria k dobrému oddychu, navyše keď je postavený na dobrom základe akým je Vin Diesel, ktorý zaujme aspoň niečím iným, keď už nie herectvom. 80%.(18.5.2006)

Od tohoto filmu jsem očekával naprostou pecku a tu jsem taky dostal. Film mě nepřekvapil, protože přesně to, co se mi dostalo, jsem čekal. Fantastické tempo na začátku se sice pomalu snižovalo, ale všudypřítomný Vin Diesel se svými vtípky nikdy nezanevřel. Rychlé auta, přestřelky, krásné ženy, zběsilé akce a výborně hrající Vin Diesel (zdatně mu sekunduje Samuel L. Jackson). Co bych tomuhle snímku vytknul? Snad jen trochu nerealistickou scénu s kroskou, nebo jízda na snowboardu. Také musím pochválit hudbu, no neříkejte, abych nechválil hudbu, když hned na začátku krásně sborově zpívají Ramíci.(21.6.2005)

• - Natáčelo se také v Kamýku nad Vltavou, na řece Vltavě. (Meev)

• - Vin Diesel musel před natáčením absolvovat pod dozorem odborníků tříměsíční trénink. Učili ho horolezectví, motokros, snowboarding, basejumping a střelbu. (HappySmile)

• - Při kaskadérských scénách s motokrosovou motorkou, jako je skok mezi ostnatými dráty, které byly později počítačově přidány, nebo doskok na vybuchující střechu drogového doupěte, zaskočil za Vina Diesela freestyle motokrosový jezdec Jeremy "Twitch" Stenberg. (Roland Sands)