"Máš v ruce bazuku, tak přestaň myslet jako Pražskej polda a vzpomeň si, jak se hraje PlayStation." Diesel se infiltruje mezi gengstry. Z filmu čiší testostosteron, neboť je nabitý dokonalými kaskadérskými kousky. "Vítejte v Xanderově zóně." Valná část filmu se odehrává v Praze, kde kamera snímá naše krásné město a jeho pomátky. Trochu to připomíná Bondovku, neboť i Xander má svého Q, který mu věnuje cool bouchačku, vybuchující náplastí a auto vybavené vším možným. Nejvíc jsem si užil zneškodňování bomby, ale ne jen to. Jakožto milovník akčních filmů jsem si to užil skoro celé. "Já jsem taky tajná agentka. Pracuju tady už dva roky." - "Dva roky? A jakej byl tvůj plán? Nechat je umřít stářím?" - 80%.(2.4.2018)

• MM_Ramone

Vin Diesel by mal byť zrejme nástupcom akčných hollywoodskych hrdinov ako boli Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jean Claude Van Damme či Steven Seagal v osemdesiatých rokoch minulého storočia. Nová tvrďácka ikona, nového milénia. Možno tomu aj tak je, ale mňa teda zaujať nedokázal. "XXX" malo byť zrejme nespútanou dobrodružnou akciou, ale mňa to veru nenadchlo. Asi som už na takéto sprostosti moc starý. **(2.2.2008)

"Čemu mám asi rozumět, jsem agent teprv tejden." Mám rád nedobrovolné agenty se slabostí pro adrenalin a plnou pusou suchých hlášek, takže Xander Cage měl velkou šanci mě pobavit. Navíc na sobě měl hrozně směšný kožich a přesto se mu to úplně nezdařilo. Škoda. Thriller je to zkrátka slabý, ale z úhlu akční komedie to zase tak špatně nevypadá. Přesto by měl XXX vědět, že v autě, na motorce, na snowboardu, na padáku i při kočkování s agentkami jsem o dost lepší než on, ale odmítám ho ztrapňovat při konfrontaci. V uzlování páteře soupeři je zatím o několik X lepší on.(29.12.2016)

Přidám se k odpadlíkům csfd a hodnotím maximem. Co na tom, že zápletka je béčková, že padouch je pan klišé. Vin Diesel je tady tak úžasný, že to bere dech. Počáteční intro otvírají Rammstein a ty já miluju a navíc se všecno odehrává v Praze a kdo si pustí nedabovanou verzi, uslyší krásné české hlášky (i když čeští herci bohužel za svými americkými kolegy zaostávají). Ráda se na xXx podívám znovu a znovu(16.10.2011)

A sakra, to zase jednou byla nářezovka. Neskutečně jsem se bavil, úžasný film odehrávající se ve velkém tempu, které nedává hrdinům, natož divákovi, jediný okamžik, při němž by si mohl vydechnout. Jedna parádní scéna střídá druhou a Rob Cohen opět dokazuje, že akční filmy prosě umí. Skvělé herecké výkony, náderné pražské lokace a skvělý hudební doprovod naprosto bezchybně podkreslující náladu v jednotlivých scénách. Prostě a jednoduše řečeno jsem se zase jednou perfektně bavil, aniž bych myslel na přepnutí kanálu, či vypnutí televizoru.(21.10.2006)

• - Ve scéně, kdy je Xander (Vin Diesel) na hoře a vyhazuje granáty, je jeho bunda rozepnutá. V následující scéně je však zapnutá. (KucC)

• - Vin Diesel musel před natáčením absolvovat pod dozorem odborníků tříměsíční trénink. Učili ho horolezectví, motokros, snowboarding, basejumping a střelbu. (HappySmile)

• - Při závěrečném útoku používá police zbraně typu AK-47. Ty ale nikdy nebyly ve výzbroji armády ani policie. Ve skutečnosti součástí výzbroje byl československý samopal vzor. 58, který je vzhledově pouze podobný AK-47. (Žralok)