Tohle prostě je akční film roku a basta! Alespoň pro mě to bylo překvapení roku, protože jsem čekal další béčkovou oddechovku a ne takovejhle nářez. Dokonce i úvodní a závěrečné titulky jsou super. Akce střídá akci, adrenalin teče proudem (alespoň to hlavní hrdina tvrdí), auta jsou rychlá, zbraně a ženy krásné, k tomu hraje skvělá hudba, paroduje se tu James Bond, a ještě navrch se objeví Danny Trejo. Prostě super, teda pokud vypnete mozek...Vranovský zámek sice stojí na skále, ale ne pod velehorami a rozhodně to odtud do Prahy nestihnete za půl hoďky :). Pokud máte rádi Rammsteiny, užijete si úvodní scénu filmu v extázi, a pokud je rádi nemáte, těch pár minut v pohodě přežijete. Jinak se kromě jiných hvězd na hudbě podílel i geniální Orbital.(31.1.2003)

Xander Cage je symapatický novodobý akční hrdina, má všechno na háku, je rychlý, schopný a k mé velké radosti i vtipný. Co mě ovšem v tomhle filmu vyloženě pobavilo, byla Praha. Ani jsem netušila, v jakém nebezpečí jsme byli, než nás Vin zachránil a jaké trosky se skrývají na dně Vltavy. Moc pěkné byly akční scény, až se divím, že to ty památky přežily.(30.3.2006)

"Máš v ruce bazuku, tak přestaň myslet jako polda a vzpomeň si, jak se hraje Playstation!" Málokterá hláška vystihuje podstatu celého filmu tak jako tahle. Nový Bond z toho přeci jen nebude (po superpropadácké Nové dimenzi), ale statut fajn akce, která si na nic nehraje a nebezpečnou rychlostí uhání vpřed „tripl x-ku“ nikdo neuzme. 65% Zajímavé komentáře: k0C0UR, Lateef, Radko, Turiec, snake, Merggie, ZkuKol(30.5.2005)

Nevím, co kdo při pohledu na plakát a ukázky čekal, ale já chtěl vidět nenáročný popcornový biják, kde se bude hodně střílet, bude to efektně natočené, proložené hláškami a šikovnými obnaženými babami. Já jsem úplně spokojen! České reálie a z nich vyplývající legrace je jako třešnička na povedeném dortu. Mňam. P.S. Po jedenácti letech je to spíš guilt než pleasure. Nevadí mi, že je to tupé a Asia Argento už není můj typ, ale to, že se to vleče víc než dvě hodiny a režie je přinejlepší průměrná, to už p(r)ominout nemůžu.(31.12.2002)

Čo sa týka scenára a dokonalosti réžie, úplný odvar, no ak to mám hodnotiť z pohlľadu akcie, efektov a zábavy, tak film dokonale spĺňa svoj účel. A je treba povedať, že aj takéto filmy patria k dobrému oddychu, navyše keď je postavený na dobrom základe akým je Vin Diesel, ktorý zaujme aspoň niečím iným, keď už nie herectvom. 80%.(18.5.2006)

• - Hlavní stanoviště Anarchy 99 je ve skutečnosti státní zámek Vranov nad Dyjí. Ten ale filmaři umístili do hornaté oblasti na sever Prahy, nachází se však na jihu Moravy. Z Prahy je ve filmu vidět Staroměstké náměstí, Týnský chrám, interiér i exteriér Francouzské restaurace v Obecním domě, opuštěný pivovar, ze kterého tvůrci udělali velitelství Policie ČR, schodiště na Malé Straně, které Xander (Vin Diesel) sjíždí na stříbrném podnose, velká část Vltavy a Karlův most. Pasáž, kdy na letiště přilétá Gibbons (Samuel L. Jackson), se točila v Praze na letišti Malá Ruzyně, odkud běžně startují menší letadla. Část, ve které se hraje skladba „Feuer Frei“ od skupiny Rammstein, která zazní na začátku filmu, se natáčela v krušnohorské katedrále Sv. Václava ve Výsluní na Chomutovsku. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy je Xander (Vin Diesel) na hoře a vyhazuje granáty, je jeho bunda rozepnutá. V následující scéně je však zapnutá. (KucC)

• - Yorgiho klub je ve skutečnosti opuštěný kostel za Prahou. (Bauer)