Philippa

Já jsem se začala dívat , pak střídavě usínat a budit se a jak se tu dívám kolem, ty vyzdvihované kraťasy z téhle skládačky mi neunikly :-). Myslím , že více není třeba co dodávat.... ()

depony

Zajímavé snímky, které kromě kafe a cigaret spojuje ještě tu a tam nějaká myšlenka (Nikola Tesla, kouření škodí zdraví....atd). Jedenáct krátkých povídek má děj na jednom místě, především u stolu, a je probíhá coby konverzace dvou nebo tří lidí... ani humor tomu nechybí...byl jsem spokojen:) Velmi nápaditá je povídka Bratranci?, komediální je Delirium i povídka o vynálezu Teslově, Sestřenice mne překvapily dvojrolí Cate B., která okouzlila...:) zbytek byl zajímavý...:) ()

Krt.Ek

IMHO nejslabší Jarmuschův film. Obecně moc nemusím žánr povídkového filmu (paradoxně se mně však nejvíce od Jarmusche líbila „Noc na zemi“), možná někde zde (totiž, že mě málokterý film tohoto žánru uspokojí) pramení má rozmrzelost, je dobré vzít v potaz, že v tomhle případě neumím být objektivní (já to vlastně neumím nikdy!). Většina povídek by mohla fungovat jako zdařilá reklama na kávu (nebo na cigarety), ale filmově svébytné (či jak to lépe vyjádřit?) jsou pouze dvě tři čtyři (stále váhám) z nich. Výborná byla povídka „Bratranci?“ s Alfredem Molinou a Stevem Cooganem, bavily mne elvisovké konspirace v podání S. Buscemiho. Zmínit mohu ještě povídku s Cate Blanchett, ta byla pěkná (jak ta povídka, tak Cate). Naopak víc jsem si sliboval od účasti Billa Murrayho. Má hlavní výtka vůči filmu jako celku směřuje k tomu, že téměř všechny povídky variují rozpačitá setkání, za mě bylo lepší, kdyby byly některé povídky byly pointovány jiným směrem, ten film je proti-intuitivně poněkud jednotvárný. 60 % [dafilms] ()

RasputincZ

Kafe a cigára trpí nevyvážeností jako téměř všechny povídkové filmy. Naprosto perfektní části (Hogana s Alfredem Molinou považuji za tu vůbec nejlepší v závěsu se skvělým Iggy Poppem a Billym Murraym) střídá nic neříkající filmařská onanie bez hlubší myšlenky. ()

Tayen

Inteligentní konverzačka, kde slavní hrají sami sebe. Je to taková oddychovka, jak pro diváka, tak pro herce. Několik krátkých příběhů, kde jedinými pojítky jsou káva, cigarety a sebeironie. ()

Malýprinc

Po Noci na Zemi jsem očekával hodně. Bohužel, nesahalo mu to ani po kotníky. Povídky topící se v průměrnosti a na každý nadprůměrný výkon připadají dva podprůměrné. Škoda. ()

JJ.Gibson

Ten film nemá nějakou cílenou poentu, je prostě o lidech, co se sejdou v kavárně a kecaj o různejch věcech, většinou i ty témata jsou si podobná, ať je vám 20 nebo 70 let. Hrálo zde mnoho známých herců a to byl výborný záměr! Nejvíc se mi líbila epizoda, kde hrál Bill Murray s klukama z Wu Tang Clanu, to bylo drsný! Navíc k tomuto snímku mám bližší vztah, protože před pár lety jsem natočil něco podobného, byla to sice jen jedna scénka a kavárnu vystřídalo auto, ale scénář byl totožný, jen takové plkání o všem možnym :) Takže vzdávám holt!!! ()

Luke7

Pro mě velice zvláštní a netradiční film. Proč nenatočit něco, co je v žibotě vcelku běžná věc jako je pití kávy a kouření cigaret a hlavně rozhovor. Tady jde hlaně o dialogy a co se skrývá za nimi. Jednotlivé krátké filmy mají různou kvalitu, tak jako když posloucháte rozhovory v kavárně. Některé jsou o ničem, jiné zajímavé či zábavné. ()

zipper111

Kafe a cigára jsou do sebe zahleděná luxusní pohodofka, kterou žeru. Každý jednotlivý herec nebo zpěvák co zde vystupuje předvádí skvělý výkon, nejvíce se mi líbila asi scénka Molina/Coogan a pak to naprosto zabil mistr Bill Murray. Samozřejmě Steve Buscemi, Iggy, Benigni nebo Sourozenci Whiteovi...paráda. A scéna Cate Blanchet by mohla být delší, krásně se na ní totiž kouká, stejně jako na pro mě neznámou Renee French, která byla opravdu nádherná :) Není to zrovna klasický film, ale svojí formou, pojetím a hlavně hereckým obsazením se stala po právu docela kultovkou. ()

Vojcl

Asi se budu opakovat, ale tohle rozhodně není celovečerní film, nýbrž směsice kratičkých scének, které spojuje pouze to, že se všechny odehrávají u stolu s hrnkem kávy (nebo čaje) a zapálenou cigaretou v ruce. To je také největší problém, protože zatímco některé povídky disponují vtipnými dialogy a mají nějakou pointu (Iggy a Tom, Bratranci?..), jiné jsou absolutně nezajímavé a o ničem (Renee, Žádný problém). Jako přehlídka výrazných hereckých osobností to funguje, jako celistvý snímek však nikoli. Naštěstí jsou všechny scény opravdu krátké, takže i ty slabší většinou skončí dříve, než má divák šanci začít se nudit. ()

kaylin

Tenhle snímek už jsem chtěl vidět od roku, kdy se dostal ven. No, já jsem se k jeho zhlédnutí dokopal až nyní a konečně jsem tak mohl zjistit, jestli bude Jim Jarmush schopen mě dostat i dalším filmem než jen "Zlomenými květinami". Tři povídky z filmu Jarmush natočil již během 80. a 90. let, pak k nim přidal další a nakonec z toho vznikl tenhle unikátní povídkový film, kde se hraje hlavně na ty dialogy, což já celkem můžu. Roberto Benigni a Steven Wright mají zajímavý rozjezd a končí absurdní pointou, což je trochu podobné i pro další povídku se Stevem Buscemim, která mi už tolik nesedla, i když myšlenka s Elvisem je zajímavá. Tom Waits je můj velký oblíbenec a jeho hlas je prostě úžasný. S Iggym Popem si sedli a Jarmush ukazuje, že zvládne urežírovat v podstatě každého. Filmařsky zajímavá je pak povídka s Cate Blanchett. RZA a GZA pak ukazují, že v přítomnosti Billa Murraye rozhodně nejsou jen figurky v pozadí. Neskutečně nevyrovnaný film, který nesedne každému. Ale jak říkám, konverzační díla mám docela rád. ()

Damiel

Hodně nevyrovnané pásmo, které nabízí vrcholné i vyloženě slabé podívky. Zlatá olympijská medaile patří povídce Bratranci, další medaile Deliriu a Sestřenicím. Ty nudnější se naštěstí na DVD dají přeskočit:) Celkově je to hezký nápad, který má působivou ČB atmosféru a šmrnc. ()

reqiuem

na každym šprochu je nápadu trochu...jooo kafe a cigárko-tahle kombinace nastaví zrcadlo duši a Jarmusch ho místama nastavuje dost povedeně..ale kafe už jsem pil lepší.. ()

JohnMiller

Často sa mi stáva, že keď si od nejakého režiséra, hudobníka alebo iného tvorcu umeleckého diela, pozriem alebo vypočujem po prvý krát jeho dielo. Myslím na to úplne prvé stretnutie, tak sa väčšinou neskoršie, keď si od toho konkrétneho autora pustím aj niečo iné, radím tým prvý dojmom. S tým prvým stretnutím porovnávam a väčšinou sa mi aj tak najviac páči ten.. U Jima Jarmuscha to mám presne naopak. Coffee and Cigarettes je tretí film, ktorý som videl od tohoto geniálneho režiséra. Ani jeden z predošlých nemal chybu a každý sa mi páčil o niečo viac. Konkrétne toto dielo ma chytilo za srdce vďaka svojej jednoduchej ale svojim spôsobom nesmierne geniálnej koncepcii. Má to v sebe poctivú tradičnosť a úprimnú prirodzenosť ktorá je mi v kinematografii tak blízka. Jeden z dôvodov, prečo obdivujem Tarantina. V tejto koncepcii sú tri dôležité prvky: Cigarety, káva a bežné starosti respektíve nestarosti každodenného života. Snímka je zostavená z niekoľkých poviedok, kde si v čiernobielom obraze dvojice alebo trojice popíjajú kávu fajčia a neformálne rozprávajú drby. Sám som fajčiar aj pijem kávu takže interné vtipy ako: Prestal som, tak si môžem jednu zapáliť, čo je lepšie? šúľať si cigarety alebo si kupovať krabičky, chcem si zapáliť ale nefajčiari ma otravujú, ma úplne rozosmiali. Tieto veci dokáže pochopiť a precítiť iba fajčiar. Uznávam, že niektoré poviedky boli slabšie oproti tým geniálnym ale do kopy mi to robilo nádherný obraz každodenného života. Najlepšie boli poviedky, o zubárovi, Bill Murray, o starkému čo si nemohol zapáliť, Iggy Pop a dvojičky, tie ostatné boli tiež dobré ale tieto konkrétne boli vyslovene geniálne. ()

Skip

Skvěle jsem se bavil u jedné každé z těch epizodek nad šálkem kávy nebo čaje...a k tomu cígo. Paráda! ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie