Jimmy Livingstone by se od svých vrstevníků asi příliš nelišil, nebýt té bubliny. Příroda si s ním zahrála a on zcela postrádá vrozenou imunitu. Chce-li žít, musí se zdržovat v absolutně čistém a sterilním prostředí. To mu dokáže zajistit pouze neprodyšná umělohmotná bublina. Jimmy je spokojený, prožívá podobná dobrodružství jako jeho kamarádi ... jen v obýváku v bublině. Když ale dojde na lásku a Jimmy se zakouká do půvabné Chloe ze sousedství, která se má brzy vdávat, nezbývá mu, než sestrojit bublinu, v níž se bude moci pohybovat i venku. Čeká ho totiž dlouhá cesta. Svatba, kterou chce překazit, se koná na místě vzdáleném téměř tři tisíce kilometrů... (oficiální text distributora)

Vanchovi

Toto pozeráte, keď film vyberá frajerka. Keďže tam hrá Jake Gyllenhaal, tak som tomu dal šancu a bol som celkom prekvapený. Aj keď je to úplná šablóna s od začiatku jasným koncom, má to dosť dobré vtipy, škoda len toho záveru, ten mohol byť aj lepší. A v bahennej bitke proti dvom prsaticiam o 500 dolárov by človek vyhral, aj keby prehral. ()

angel.CZ

Tahle komedie si mě získala.Nemohu říct čím ,ale je to tak. I když vím že jsou mnohem lepší komedie a nechci být nespravedlivý takže 4* ()

reygadas odpad!

Stupidita toho najväčšieho kalibru, tak sa dá jednoducho ohodnotiť tento film. Tešil som sa na tento hraný film, lebo som si myslel, že sa bude pojednávať o živote malého chlapca Davida Phillipa Vettera z Texasu známeho, ako bubble boy, alebo chlapec z bubliny. Keď som videl dokument o Davidovi, tak ma jeho dojemný príbeh života úprimne zasiahol a keď som sa potom neskôr dostal k tomuto filmu, tak som sa potešil, že si pozriem o ňom aj hraný film, ale ono to je taká debilita, že po desiatich minútach som to musel vypnúť, lebo to sa ďalej ani pozerať nedalo a vážne som sa musel zamyslieť, o čo vlastne tvorcom išlo. Bohužiaľ nedospel som ku žiadnemu normálnemu záveru, pretože to sa ani azda nedá, keď sa z monitoru na diváka pozerá odpad väčší, ako akákoľvek fekália. Priblížim teda aspoň niečo zo života Davida Phillipa Vettera. David sa narodil 21. septembra 1971 do úplne sterilného prostredia. Jeho matka Carol Ann bola nositeľkou zriedkavej genetickej anomálie, ktorá bola príčinou Davidovej ťažkej kombinovanej imuno-deficiencie, alebo tzv. SCID (Severe Combined Immune Deficiency). Znamená to, že dieťa sa narodí bez akejkoľvek obranyschopnosti a jeho telo úplne postráda imunitu. Davida hneď po pôrode umiestnili do sterilného plastového izolátora, ktorý sa stal jeho domovom na celý život. Keď mu o dvanásť rokov neskôr transplantovali kostnú dreň jeho staršej sestry Catherine, tak sa jeho stav začal rapídne zhoršovať, až upadol 22. februára 1984 do kómy, z ktorej sa už neprebral a lekár skonštatoval smrť hneď v ten večer, toho istého dňa. Po pitve sa ukázalo, že Catherinina kostná dreň obsahovala známky skrytého vírusu a keď sa dostal do Davidovho bezbranného tela, tak sa rapídne rozšíril a vyprodukoval stovky rakovinových tumorov. David zomrel vo veku 12 rokov dňa 22. februára 1984 a v ten deň sa jeho matka dotkla a pohladila Davida prvý a zároveň posledný krát v jeho živote. ()

Týnidlo

Já se tak řechtala! Taková hovadina na entou, ale já se nenudila a za svoji šílenou originálnost a sušenky ve tvaru křížů:D 4*:) ()

fifox

Takovej trochu mainstreamovější a bláznivější Střihorukej Edward. No fakt, máme tu hlavní postavu hodnýho, ale trochu zvláštního, kluka s extravagantnim účesem, co vyrůstá izolovanej od okolního světa na modelovym americkym předměstí, kterej když se pak jednoho dne zakouká do krásný holky s dlouhejma blond vlasama, pozná pocity dosud netušený a jeho bublina života nabere novej směr. Samozřejmě po ní jenom dychtivě touží, protože ona, ačkoliv je taková, že by si jí i ježíšek vybral za kamarádku, chodí s největšim blbečkem široko daleko... Za pozornost stojej i další zajímavý paralely. Stejně jako v Edwardovi, i tady expozici provází záběry na proces výroby sušenek. Taky tu hraje Matthew McGrory, kterej si svojí roli freaka z kočovnýho obludária zopakoval o dva roky později v Burtonově Velký rybě (jasně, tady se mohl režisér asi těžko nechat inspirovat, když tenhle film vzniknul dřív, ale i tak je to zajímavá paralela). V neposlední řadě v Bubliňákovi hraje i herec, kterej si říká Beetlejuice, což je název Burtonova prvního celovečeráku. Coincidence? I think not. Bubliňák je prostě skvělou a zábavnou podívanou plnou vtipnejch hlášek i povedený fyzický komedie. A když mu dáte šanci, třeba vás i trochu vezme za hercnu. ()

Lewaso

Moc hezký život v bublince. Sposta absudrních legrácek, já si myslím tak za třičtvrtě na sto. A fous :-) ()

rafix

Tato komedie je zábavná a ujetá s dobrými hlody a s geniálními gagy. Smál jsem se od začátku do konce. No prostě geniální komedie. ()

Beskydka

Já se teda neuvěřitelně bavila:). čekala jsem to daleko horší, už podle hodnocení, trochu jsem se bála, že se mi Jake zoškliví, ale vůbec ne, nebylo to ani trošku trapný. Bavila jsem se, smála jsem se. Super oddychová roadmovie:) ()

barbarellla

je to strasna kravina, ale najde se tam par hodne dobrych hlasek a Jake je proste sladous.. vahala jsem nad dvema nebo trema *** a nakonec tri, protoze z tech vsech podobnych hovadin je tato asi nejvic v poho ;) ()

void

Tohle je rozkošný film. Jedna z mála ztřeštěných komedií, která není založená na fekálním humoru. Úžasně využito náznaků a asociací a příjemně podané některé životní pravdy. Jake Gyllenhaal hraje opravdu mile a potěší mnoho dalších postav (postava Dannyho Treja či Verne Troyera, "muž v budce"). Je to film, který Vám navodí úsměv nad zjištěním, že není důležité, co se životem člověk udělá, ale to aby s ním dělal prostě něco. ()

v.indruchova

Taková šílená pohádka pro dospělé. Dělá si legraci z rozdílností lidí. Ať se to týká víry nebo vrozených defektů. Není to nic nového, ale je to úsměvná a pozitivní věc, když vám není do smíchu. Se špetkou černého humoru. Happy end po americku, ten byl pěkný, proč ne :) ()

Sunwheel

Je to samozrejme tupá americká komédia poskladaná z absurdných situácií. Ale všetko to je tak efektívne, že sa človek aj trápne zasmeje. Pamätám si to, keď to bol nový film a dnes som si to na také zresetovanie hlavy pozrel znova. A stále to funguje. Hlavne v dnešnej dystopickej autokracii to dostáva úplne nový rozmer. Matka pripomínajúca chovaním nášho hygienika s premiérom čisto náhodná! ()

Gazzy

Musim Bubliňákovi přidat nějaký procenta když vidim ty odpady :)). I když se to tváří jako velkej shit musel jsem to dokoukat abych viděl jak Bubliňák dopadne. Písnička od Blink 182 se perfektně hodí k běhu v bublině a houpání bubliních rukou a maník na autobusovej zastávce je taky skvělej - už jen proto přemrštěný 4. Ted sem si vzpoměl na zrůdy a doktora bublinu LOL ... je tam toho víc, ale uznávam že po minutovým mrknutí a přepnutí jinam bych taky dal odpad. ()

Reesha

Na tohle jsem narazil uplne nahodou v TV. Zacatek vybornej. Postupne to ale ztracelo dech ac akce pribyvalo. Vydrzel jsem to ale do konce. ()