Uprchlý vězeň Sam Gillen narazí při svém útěku na malý domek, ve kterém žije mladá sympatická Clydie se dvěma dětmi. O jejich pozemek má ale zájem důlní společnost a je ochotna použít jakýchkoliv prostředků k vynucení souhlasu s těžbou. Sam se s Clydií a dětmi postupně sblíží, zatímco představitelé důlní společnosti začínají chápat, že proti nim stojí velmi silný a nebezpečný protivník. Po několika pokusech podplatit Clydii a zbavit se Sama dojde ke konečnému účtování, krvavému, bolestivému, ale spravedlivému. Sam se nakonec nechá dobrovolně odvést policií, ale slibuje Clydii a dětem, že se vrátí... (Bontonfilm)

Riker

Ne, ne a ne. Námět a scénář není špatný, ale Van Damme není pro takto "vážnou" roli stavěn. Jeho strašně křečovitý projev mi nedělal vůbec dobře. A kolik tam celkem rozdal ran? Asi tak čtyři. Pro tohle se fakt nehodí. ()

PeteBuck

JCVD si povedal, že si dá pokoj od akčných filmov a natočí túto romantickú blbosť. Ale akosi nepochopil, že na to by musel byť hercom, čo tieto veci vie zahrať. Ale nejde mu to. Preto táto kravina dopadla, ako dopadla. ()

AlBertzap

Na Van Damma slabé, fakt slabé. Ačkoliv jsem netušil, že děj se nebude odehrát dle, pro Van Damma typických, konvencí bylo to všechno veskrze předvídatelné. ()

DCR

Jednou si drsný a fešný belgický mladík řekl, že ho z těch všech roznožek, otoček a kopaček bolí šlachy a tak zkusí své početné diváctvo oslnit nějakou tou dramatickou pózou. Zavzpomínal na večerní kurzy herectví, které kdysi navštěvoval, když zrovna v tělocvičně malovali, pro jistotu si koupil na asijské tržnici umělohmotného Oscara a trénoval si před zrcadlem děkovnou řeč. Posléze získal angažmá ve filmu Nowhere to Run. Což o to, film je celkem koukatelný, bohužel to není Jean-Claudeova zásluha. Akční snímek s kriminální zápletkou vytáhlo do lehkého nadprůměru zdárně ztvárněné padoušstvo. Rosanna Arquette jako zoufalá vdova nehraje sice životní roli, nicméně dokáže alespoň divákovi vnuknout svůj pocit ohroženosti, přiměřené odolnosti a špetku opotřebované nadrženosti. Její synek Sam v podání chlapce z Culkienova filmového cirkusu tvoří pouze kulisu pro Van Dammeovi nevybouřené rádoby otcovské pudy. Slabší scénář lehce zachraňuje zdařilé tempo filmu a Van Damme záhy zjišťuje, že ty všechny rozštěpy a otočky jsou přece jen jeho pravý šálek kávy. Jen paní Van Dammeová si zase povzdychne, že ji z toho věčného zašívání ryflí v rozkroku už bolí zápěstí. ()

montel

Sam Gillen (JCVD) je trestanec, který je spolu s dalšími spoluvězni transportován do věznice. Při cestě je osvobozen svým kamarádem, který za to ovšem zaplatí životem. Sam se pak dlouhou dobu ukrývá v lesích poblíž venkovských farem. Zde se seznámí se dvěma dětmi a jejich matkou Clydií (Rosanna Arquette), která dovolí Samovi přespávat ve stodole. V době kdy se chystá Sam odjet na opraveném motocyklu, přepadne farmu banda ozbrojených mužů, kteří chtějí donutit Clydiinu rodinu prodat a opustit pozemek. Sam se tak musí rozhodnout zda unikne před spravedlností nebo pomůže novým přátelům...Van Damme zvolnil a i když film není taková karate pecka, na jaké jsme u JCVD zvyklí, tak tento snímek není rozhodně zase tak špatný. Je hlavně realistický, hlavní hrdina si nehraje na nesmrtelného bijce a i když je příběh jednoduchý jak facka, celkem slušně to odsejpá. Další Van Dammovky už tak zábavné nejsou. 50% ()

Pythonator

Průměrná vandamovka se silně podprůměrným nezbytným doplňkem podobných béčkáren, tj. roštěnkou. Rosanna Arquette na mě působí silně nepřitažlivě a dokáže mi dokonale pokazit prožitek z už tak dost pokaženého filmu. Nemůžu si odpustit jednu nejapnou poznámku. Scéna, kdy Žánklód chtivě pozoruje Rózanu při drhnutí koně by byla docela dobrá, kdyby toho koně myla jiná ženská. Takhle mi přišlo, že sexy je ten kůň a Žánklód je zoofil. ()

DrifterSoul

Počátek děje (vztah uprchlíka a vdovy, která čelí nevybíravým metodám developerů) mne docela zaujal. Ačkoliv obsazení JCVD (a jeho snaživé pokusy o psychologické ztvárnění postavy) mělo být kapku varovným signálem. Později se to celé samozřejmě zvrhlo v kus s typicky akčními parametry "good guy(s) x bad guys". Korunu všemu pak nasadily nepřesvědčivě primitivní terénní auto/moto dostihy s policejní armádou v zádech.  A samozřejmě patetický závěr filmu.  Takže svým závěrečným konstatováním, že koukat na tenhle film je "Waste of time" zcela jistě nepotěším všechny zde přítomné příznivce čistě akčního žánru :-). ()

Masinfira

Děj se mi líbil, hlavní hrdina se mi líbil (samozřejmě jen na plátně), zápletka, rozuzlení a atmosféra se mi líbily. Co tedy dodat? Není to TOP film, ale za shlédnutí podle mě stojí a není to vůbec špatné! Slabé hodnocení ostatních moc nechápu, ale to se stává častěji. ()

Puchyr

Laciné béčko? No řekl bych že ale film nejenže je dívatelný, dokonce i velmi zajmavý. Více než akční film to spíš připomíná trochu drama, námět sám o sobě je jednoduchý až velmi prostý, Uprchlý trestanec, který na cestě narazí na zoufalou rodinu, která je vydírána místními gangstery a chtějí rodinu vystěhovat. Jean-Claude-Van Damme se samořejmně postaví proti celému gangu jen aby Tzv. novou rodinu ochránil. Mě ovšem film neuvěřitelně bavil a na rozdíl od dnešních akčních filmů k tomu nepotřebovat tuny počítačové animace, Laciný, ale poutavý, Jednoduchý ale přesto pěkný, prostý, ale zábavný,, Vcelku jsem s filmem spokojen a místní hodnocení je trochu moc pod linií. Jestli je to jen kvůli JCVD. tak jste ubožáci i přesto že jako herec moc nevyniká tyhle filmy jsou právě pro něj,,, není o nic horší herec něž třeba Statham či Jackie Chan. Filmu by slušelo hodnocení alespoň 66% Na tolik to vidím já.... ()

Pucifalek

Další film od Van Damma do sbírky hoven, kterou za svou zbytečnou kariéru natočil. Dokoukal jsem to jen proto, že jsem brzy usnul a probudil se čtvrt hodiny před koncem. Choreografie jeho soubojů byla vždycky otřesná a naivně stupidní a tenhle brak neni vyjímkou. Dal bych odpad, sle vzhledem k prospání většiny času, dávám jednu hvězdu. A příště před usnutím u TV si dám bacha, abych se neprobudil u filmu s timhle idiotem. ()

m.a.rtin

Můj oblíbený snímek s Jean-CLaude Van Dammem. Občas mi sice přijde, že se ten děj až moc vleče, ale v zásadě to za příliš velké negativum nepovažuji - příjemná oddychovka po náročném dni nebo přinejmenším jako kulisa k nějaké jiné činnosti ()

milos.bradik

Tak pro příznivce akčních filmů to asi bylo zklamání, ale já takové ty filmy, které jsou jen o akci nemusím, takže já si na tomto filmu cením právě to, že s akcí spíš šetří. Není to sice žádné veledílo, ale mi se z filmů s Van Dammem líbí zatím nejvíc, on sice Jean-Claude není zvláštní herec, ale tady to zas tak zvlášť nevadilo a na Rosannu Arquette byl hezký pohled. ()

honza.kuzel

Kdybych se na to díval jak na podobné filmy ve věku cca deseti let, tak by se mě to asi líbilo víc. Takto to bylo spíš vtipné a nebo trapné. Ale devadesatkovy rukopis byl zřejmý. ()