Během křížových výprav dorazili v roce 1099 křesťanští vojáci do Jeruzaléma. Vtrhli do města a začali hromadně vraždit obyvatele. Křižák Charles Le Vaillant byl natolik demoralizovaný hrůzami z války, že se rozhodl vytvořit nový náboženský řád, který by v míru spojil příslušníky tří náboženství, které se v oblasti dostávaly do střetu - křesťany, židy a muslimy. Jako jeho vůdce a mesiáš sepsal posvátné texty, rychle získával stoupence, ale křesťanští kněží ho nařkli z kacířství a poštvali proti němu a jeho stoupencům křižáky. Během útoku byla poslední kapitula posvátných textů ztracena kdesi na poušti a řád rozprášen. Přesto i nyní, v současném Izraeli, pokračují věrní stoupenci Le Vaillantova řádu v praktikování jeho pokojného učení. Jeden z nich, Cyrus Jacob, má na úmysly řádu zcela jiný, značně deformovaný pohled, který hodlá prosadit za každou cenu s cílem rozpoutat náboženskou válku. Rudy Cafmeyer je zloděj a pašerák drahocenných historických artefaktů. Pronikne do dobře zabezpečené budovy, kde se mu sice podaří ukrást Fabergeovo vejce, vyrobené pro ruského cara, ale při odchodu se spustí alarm, a tak mu nezbývá než se ven probojovat. Navzdory svému způsobu obživy není Rudy špatný. Je milující syn, který pro svého otce, profesora Oscara Cafmeyera, udělá cokoli. (TV Nova)

bobin

Akční odpadlík Van Damme v kopii Indiana Jonese . Rozdíl tu přece je - protivníci mají sice pistole , ale kopou se tvrdošíjně do hlavy . Pro dámy něco romantiky a na závěr musí být samozřejmě podzemní chrám s pokladem efektně zničen . Průměrný film . ()

muti

namet aj umiestnenie deja boli nadejne, ale skoda - vsetky boje by vedel zahrat aj amater, takyto strih je dost pod uroven van Damma, ziaden realny boj, ziadne realne udery, jednoducho cut cut cut ()

Muso

Tuctová béčková akčnovka s ošúchaným Jeanom Claudom, ktorá sa na nič nehrá, lebo ani nemá čo ponúknuť. Skrytý poklad, k nemu mapa, hrozba svätej vojny, nezáživné boje s mafiou a kňazmi, niekoľko naháňačiek, tak kto toto ešte nevidel--nech sa páči...Ostatným bude viac než stačit záverečný dvojminútový zostrih celého filmu. ()

Tolf

Dobrá hudba, pekné súboje, ale príbeh nestál za veľa. Dalo sa na to celkom pozerať. Rozhodne má aj horšie filmy.. ()

Grimaldi

V novém tisíciletí se nám JCVD vrátil sice už jen ve formě direct-to-video,ale v tomto snímku to opravdu není tak špatné.Přestavuje se nám v roli lehkomyslného zlodějíčka,který je okolnostmi zaveden až do Jeruzaléma a nakonec musí zachránit svět.Během všeho se stihne vyřádit se starým citronem,rozdat nakládačku na hradbách a zakroutit krkem nesympatickému vůdci sekty.To vše s pomocí Charltona Hestona v jednom z jeho posledních snímku a zároveň s kráskou jenž se v budoucnu prosadí v CSI Miami. ()

nanamarak1

Pohodové béčko s nádhernými exteriéry Izrele a velmi střídmou stopáží (bez titulků 80 minut). Jak to, že to tady má 43 procent? Radši bych se mrknul znovu na tenhle film než na Šestý smysl, kterej tu má víc jak dvojnásobný hodnocení. Tohle si aspoň nehraje na nic extra. 60%. ()

badajajuak

Žááááááááááán... Kávu Žááááááááán, cukříček Žáááááááááán. Žáááán Klóóóóóód van Dam. ()

Stereoid

Van Damme rozdává a občas i přijímá rány, Van Damme jezdí v autě o trochu větší než povolenou rychlostí, Van Damme působí na opačné pohlaví svým nezdolným charakterem... Teď sám nevím, jestli píšu jen o tomhle, nebo o všech filmech s tímhle pánem rozštěpu. Van Dammův vrchol byl hned na začátku, Poslání už je z pozdější doby, kam taky zapadá mezi další ne zrovna moc kvalitní filmy. Jediná novinka je menší obšlehnutí filmů typu Indyho, ne však kvalitou. Na druhou stranu chápu, že fanouškům Van Damma se tenhle snímek může líbit právě proto, že svou podstatou je to takový klasický Van Damme. ()

pirate

V tomto filmu Van Damme předvádí více, než jen jeho slavné výkopy, konečně se můžeme dočkat několika slušných chvatů, které tato hvězda nepředvádí v každém ze svých kousků. Plus takový netypický děj na to, že zde hraje Van Damme. 80% ()

Rhapsody91

Tak tento počin mi doteraz nejak unikal, ale mal som tu česť to zhliadnuť a teraz vidím že som za tie roky o nič neprišiel a keby som to nevidel vobec tak by sa ani nič nestalo, lebo Žán Klód tu predviedol zase prd. Vlastne nie prd ale jeho klasiku. Ale tie jeho kopačky s roznožkou v otočke sú už kultové. ()

CheeseFigure

Žid Van Damme (kto videl, pochopí prečo žid) v podpriemernom akčnom filme (tie súboje stáli za starú belu) bojuje s tajomnou sektou, ktorá chce vyvolať vojnu. Čo viac dodať? Ako som spomenul, súboje za moc nestáli, pri dialógoch som mal pocit, že kukám na akčňák z osemdesiatok (prekvapilo ma, že tento počin je z roku 2001), občasná logika bola úsmevná (to ako sa Van Damme dozvedel, že mu uniesli otca? Keby hentí nezačali po nich strieľať, tak ten učiteľ mu to ani nepovie, či ako?). Zas ale, tá policajtka bola celkom sexi. A rýchlo to ubehlo. ()

breznec

Prostě nemůžu jinak než pět. Tenhle film mě nadchnul,skvělá hudba,dobrý příběh a odehrávalo se to v krásném prostředí Izraele. Van Damme tady dokonce předvedl i obstojné herectví(na oscara to sice nebylo,ale celkem to šlo). Ale na druhou stranu musím poznamenat,že tenhle Van Dammův film byl zatím asi poslední,který se mi líbil(ještě Peklo docela ušlo). Od té doby jsem od tohoto Belgického kopáče nic,co by za něco stálo neviděl. Snad se polepší. ()

frajeris30

Neskutečný "mišmaš" náboženství,historie a moderního bojového umění...otřesný hnus. Jedna * a to jen, že jsem obdivovatelem JCVD už od malého kluka. ()

andy60

S tímhle určitě JCVD žádnou díru do světa neudělal. Chvílemi to připomínalo Indiana Jonese, několikrát se pokouší zahláškovat, dočkáme se i nějakého souboje a jako třešnička na dortu honička s autama. Ale ani to všechno na lepší hodnocení nestačí. ()