poster

Howling: New Moon Rising

 • USA

  Howling VII: Mystery Woman

Horor

Velká Británie, 1995, 90 min

Předloha:

Gary Brandner (kniha)

Scénář:

Clive Turner

Hudba:

Guy Moon

Producenti:

Clive Turner

Střih:

Clive Turner
(další profese)
 • kaylin
  odpad!

  „Howling: New Moon Rising“ je nejhorší propadem v celé sérii. Ale je to dobré, protože ono už vlastně není kam padat. Tohle je dno, které by mohlo být ještě více prohloubeno tím, že by tam nebyl hudební doprovod, který by vás dovedl trochu rozhodit, ale jinak je tohle utrpení, jež si diváci nezaslouží a nezaslouží si ho ani tahle série, která začala tak skvěle. Hrůza, prostě hrůza.(8.3.2016)

 • Campbell
  odpad!

  Bez komentáře více na: http://www.horror.cz/hororove-filmy/clanek_howling--new-moon-rising-1995_2629/(16.12.2008)

 • Vishnar
  odpad!

  Jestliže jsem se bláhově domníval, že poslední díl série nemůže být tak hroznej, jako dvojka, spletl jsem se. Tohle je amatéřina prvního stupně. Polovinu doby hlavní postavy povídají o pití a tancujou. Ctvrtku filmu zaberou opakované záběry z předchozích dílů. Poslední čtvrtku zabere rozhovor kněze s detektivem plus pár vražd. Nečekejte horror, nic takového. Možná by se to chytilo jako dokument o amerických zapadákovech či jako hudební country film se spoustou line dancing tanců.(15.1.2012)

 • Sabrewulf
  odpad!

  Vítejte v country vesničce s motelem, ve kterém se schází místní country štamgasti. Country štamgasti popíjejí, diskutují, hraje country kapela, country tanečníci a tanečnice tančí // v nějakém domku spolu kněz a šerif diskutují o vlkodlacích. A máme tu druhý den. V motelu se schází country štamgasti, kteří popíjejí, diskutují, hraje country kapela, country tanečníci a tanečnice tančí // v nějakém domku spolu kněz a šerif diskutují o vlkodlacích. K nějakému chlápkovi, co je venku se blíží kamera (jakože z pohledu vlkodlaka - hozeno přez červený filtr). Přiblíží se až k chlapovi a chlap zařve. A máme tu další den, country lidé najdou chlapa mrtvého (s trochou krve na krku) a pak opět v motelu popíjejí, diskutují, hraje country kapela, country tanečníci a tanečnice tančí // v nějakém domku spolu kněz a šerif diskutují o vlkodlacích, což je prostříháváno ukázkami z předešlých dílů (takže nic nového). Pak zas jednoho chlápka sejme červená kamera a pak zas country štamgasti. Pak se šerif baví se ženou (ze čtvrtého dílu). Ve chvíli, kdy začnou ukázky ze čvrtého dílu, jsem byl nucen film přetáčet dopředu, abych ušetřil svůj drahocený čas, přičemž jsem přes country štamgasty narazil na poslední minutu, kdy se nějaká žena změní naprosto příšerným dvousekundovým morphingem na vlkodlaka, proskočí dveřmi a ozvou se výstřely z pušek (POZOR - tohle je konečně něco, co patří jako originál k sedmému dílu - žádné ukázky z dílů předešlých)....... K tomu připočtu to, že country komunita je opravdická country komunita - něco jako Hoštice, takže herecké výkony podle toho vypadaly - s tím rozdílem, že obyvatelé Hoštic měli oproti tomuhle výkony na oscara. Co dodat? Ruce pryč!!! Tenhle počin není horor o vlkodlacích, ale sonda do života jednoho country motelu a aby se neřeklo, tak "hluchá" místa jsou zaplácnuta jakože něčím, co se týká vlkodlaků. Ty tři hvězdičky nikomu nevěřte! Pokud se tedy nejedná o hodnocení country štamgastů.(23.3.2008)

 • SOLOM.
  odpad!

  Tak z tohohle paskvilu si odnáším pouze obrovský sušák, protože se tam pořád chlastalo a já neměl zrovna nic v ledničce- no a potom obrovskou dávku znechucení a ospalosti. Country nepatří zrovna mezi můj oblíbený styl, takže jsem otráveně čekal, kdy konečně přestane hrát ta otravná hudba, ale ono se pořád tancovalo a tancovalo, až se mi začali klížit oči. Sedmý díl je opravdu vrcholovou stupiditou a jasně nejhorším dílem celé série. Absolutně nechápu, proč vůbec vzniknul, ale pro pár vidláků co se tu objevili to byl zřejmě vrchol jejich jinak nudných životů. Polovina lidí neuměla ani hrát. O nějakých efektech se nemá cenu ani bavit, protože ten červený filtr přes kameru a několika vteřinová proměna ve vlkodlaka stojí za vyliž pr…Někteří to zřejmě ani nepostřehnou, protože nejspíš usnuli. Ty vzpomínkové pasáže aneb ukázky z předchozích dílů jsou tak asi jediným pozitivem, který jsem tu našel. Dlouho jsem zvažoval za co bych dal alespoň nějaký bod, ale na nic jsem nepřišel. Proto dám s velkou radostí čistou nulu=odpad!(8.11.2011)

 • - Clive Turner (zahrál si hlavního hrdinu Teda Smithe) se na filmu kromě režie podílel i jako scénárista, producent a střihač.

 • - Film původně režíroval Roger Nall (dělal na filmu Terminál s Tomem Hanksem), který chtěl udělat z Howling VII. špičkový vlkodlačí horror. Proti tomu byl paradoxně Clive Turner, ten chtěl mít čistě charakterový film, kde byl vlkodlak na druhém místě. A jelikož rozpočet na film nedosahoval prostředků na natočení typického werewolf horroru, hrozilo, že celý projekt padne. Clive Turner se nakonec rozhodl dodělat vše sám, takže 50 % původních záběrů bylo vystřižených a ušetřilo se i na hercích. Všechno hráli obyvatelé městečka Pioneertown. Jediným hercem tady byla sympatická Romy Walthill (za svobodna Windsor, hrála Marie Adamsovou v Kvílení vlkodlaků 4).