Solidní melodrama, které se vedle dvou skvělých a zajímavých příběhů (manželský trojúhelník a továrna na traktory) věnuje bohužel také dvěma tupým a nikam se neposouvajícím (filmový producent a zchudlá vévodkyně). Herci jsou velice dobří, nicméně dle mého názoru filmu s přehledem dominuje Maggie Smithová v roli slečny Meadové, která již tehdy dokázala to, čemu se věnuje dodnes: tzv. scene stealing.(22.8.2007)

Nejde o nějaký MUST SEE film, teoreticky by bylo možné ho odpálkovat i dvěma hvězdičkami, protože v podstatě je to mýdlová opera o ničem. Mám ale některé osobní důvody pro vysoké hodnocení 1) je to moje srdeční záležitost s několika scénami, ke kterým se neskutečně ráda vracím, 2) Richard Burton 3) ... už jsem zmínila Richarda Burtona?:)(22.1.2011)

Sympaticky film od rezisera Asquitha /Jak je dulezite mit filipa, Profesor odchazi/ o tom, ako lietadlo nemoze vzlietnut, lebo padla mlha a vsetky osobnosti spolocenskeho zivota ostali pekne zavrete v hoteli. A tak si divak moze uzit dostatok hereckych koncertov najma od Orsona Wellesa /Obcan Kane, Magnificent Ambersons/ a jeho spolocnicky Elsy Martelli /Wellesov Proces/ + pochopitelne najznamejsie duo tuna urcite boli Richard Burton a pani Elizabeth Krajcirka /Kocka na Rozpalene Plechove Strese/. Predstavila sa tu aj mlada Maggie Smith /Apartma v Kalifornii, Pokoj s Vyhlidkou /. Dejova linia prakticky nejestvuje, je to len splet rozlicnych udalosti, rozhovorov a prechadzania sa. A ako hovorim, divak, ktoremu stacia k spokojnosti herecke vykony, bude tuna maximalne spokojny. 89 %(27.1.2015)

Během filmu jsem si uvědomila, že ho nevidím prvně, ale před lety jsem určitě přehlédla, že "Vlidní lidé" mají samé přednosti. Na komorní studiové drama film disponuje melodramatickou hudbou Miklóse Rózsy a skvostným hereckým obsazením. Že manželé Burtonovi jsou tradičně výborně sehraní, beru jako standard, kdo ale stojí za pozornost, je naprosto okouzlující Maggie Smithová jako sekretářka muže, výrábějícího "úžasné traktory".(6.7.2010)

Toto hvězdně obsazené drama se v své době nesetkalo s příliš příznivým přijetím. Ten film ale není špatný, je jen malinko nevýrazný a po pravdě řečeno - i některé hvězdy ho zřejmě nevzaly příliš vážně. Co se týče Elizabeth, je krásnou ilustrací jejího "prvního" slabého období. Jedna noc, v které se rozhoduje o mnohém - lásce, penězích, životě. Trochu dramatického spádu se tu jistě najde, ale skutečně to mohlo být lepší. Mě nijak nezklamali Burton ani Rod Taylor. Od Orsona Wellese se už moc očekávat nedalo, ale minimálně kvůli Margaret Rutherford, jejíž "vévodská" babka krásně shrnuje typické Margaretiny role, si tento film zapomenutí rozhodně nezaslouží.(4.9.2005)