Jeden z nejuznávanějších střihačů Hollywoodu Mark Goldblatt, který byl mimo jiné nominován na Oscara za film Terminátor 2, natočil v roce 1988 zcela originální komediální sci-fi horor s Treatem Williamsem (Vlasy, Star Wars, Sladké lži) v hlavní roli. Dva policisté z Los Angeles zoufale pátrají po lupičích přepadávajících jedno klenotnictví za druhým. Zvláštní na těchto případech je, že ačkoliv se některé ze zlodějů podařilo dopadnout (respektive zabít), odkráčeli z márnice po svých. Záhadné události nabírají na síle ve chvíli, kdy je zavražděn jeden z dvojice policajtů. Díky přísně utajovanému projektu se ho podaří obživnout, ale to pravé drama teprve začíná. Mrtvý–nemrtvý hrdina má pouze dvanáct hodin na to, aby našel zločince a především se pomstil za „trvalé poškození své osoby“. (Řitka video)

noriaki

Spousta scenáristů má pocit že by mohla režírovat a spousta střihačů si myslí, že film nedělá režisér, ale oni. Mark Goldblatt je špičkový střihač který dostal možnost ukázat co v něm je - a famózním způsobem selhal. Smrtelné horko měl být netradiční krimi horror, ale ze všeho nejvíc je to pravděpodobně nejnižší filmový žánr, tedy camp. Všichni nechutně přehrávají, zápletka je absurdně nepravděpodobná a kdykoliv se film snaží o stylovou atmosféru, přechází do své vlastní parodie. Po letech si snímek získal jistou kultovnost, ale zábavný není ani benevolentním pohledem milovníka pokleslých béček. ()

Han22

Policajtský film se všemi náležitostmi a klišé versus zombiárna? Proč ne, stačí když dvojice poldů narazí na nemrtvé lupiče v klenotnictví a vzápětí jeden z nich při pátrání umírá a stává se zombíkem. Nahláškovaný je to opravdu slušně, příběh odsýpá a nenudí, hrdinové jsou sympaťáci, nicméně ty přestřelky a akce... buď jsem z toho už vyrostl, nebo byly natočené fakt mizerně a to i včetně té scény v řeznictví. Takže mi vychází průměrné akční béčko, připomínající pro mě mnohem lepší Tajemné zlo. PS: V filmu se mihne i legenda Vincent Price, killer Tanaka a dokonce i Voyagerovský Robert Picardo. ()

iXtr3m3

Uletené béčkové sci-fíčko so sympatickým obsadením a kvalitnými osemdesiatkovými béčkovými trikmi. Dobrý filmík. ()

Corpsegrinder

Zásadní chyba filmu je to že se hodinu plácá v podprůměrný vyšetřovací lince, přitom to nakonec dokáže že to má na víc - na svou dobu slušný speciální i praktický efekty, originální žánrový nápady a jakmile se hlavní zombie postava přepne do sebevražednýho módu tak i slušnou akci a funkční humor. Jenže to vše přijde až v posledních 20 minutách, tedy pozdě. Ovšem lhal bych kdybych řekl že jsem si to neužil, závěrečná forma Treata Williamse vypadá jak vohořelej Billy Idol a scéna z řeznictví kde ožijou kuřecí křídla a napochoduje tam zombie vykuchaný prase mi v hlavě zůstane asi dlouho. ()

drankeryth

Zabavna komedia okorenena hororom. Najzabavnejsia cast filmu bola v tom cinskom pajzli, kde ozili vsetky osklbane a uvarene sliepky. Do prasa nemalo chybu, ktore zautocilo na jedneho z detektivov:) Ten drsnejsi policajt sipal jednu hlasku za druhou. Vo filme sa mihlo vela zanrov domiesanych dokopy, zcoho vznikol prijemny gulas na sledovanie pre oci. Vo filme si tiez zahral Vincent Price, herecka legenda, aj ked nie moc dlho. ()

mourinho

Tři hvězdy opravdu jen díky úzké bodové stupnici. Policajti se snaží hláškovat co to dá, někdy se jim podaří vyloudit vám úsměv, jindy zas jejich snažení vyzní docela trapně, masky zombíků super, oživlá kuřata v čínské kuchyni už pomalu zaváněla tromáckým humorem.......no, zkrátka strašná ptákovina, která ale může pobavit, pokud se díváte v té správné náladě. ()

sadlokan

Yupiahey.Tohle je mixomatóza dle mého gusta!Dvojka poldů,Zombies,re-animace,souboj s vykuchanym bejkem,Vincent Price..."Jak dlouho budu mrtvej"?No,nejspíš,dokud neumřeš. ()

MickeyStuma

Velmi vydařený akční zábavný sci-fi snímek s prohánějícími zombíky. Pevný a vyvážený scénář, pro který jsou vytvořeny velice dobré speciální efekty a masky, je režijně velmi nápaditě podpořen. Zábavné tempo a atmosféra jedinkrát nepřesahuje hranici trapnosti a neustále baví každou vteřinou. Vlastnosti zombie jsou využity v rámci děje a absurdních situací naprosto trefně. Za zmínku stojí herecká, byť menší, účast matadora klasických hororových filmů Vincenta Price. Tento počin je jedem z mnoha povedených avšak pozapomenutých filmů. Proč? Současné snímky Asylumu či SyFy tomuto nesahají ani po kotníky. ()

beso74

Výnimočná koláž pozostávajúca z policajnej dvojice, množstva darebákov a zombíkov, ktorí vydržia byť nemŕtvi ešte oveľa kratšie ako vydržali byť živí. Nikdy som si nemyslel, že stretnutie zo zombíkmi môže mať aj formu neviazanej orgie prepchatej hustými hláškami a bizarnými nápadmi. Už len nápad dať jednému z dvojice meno Roger Mortis pripomínajúce Rigor Mortis (latinský termín pre posmrtnú stuhnutosť) a následne dať jeho menu zapravdu je unikátny. A navyše, vďaka dobre odvedenej práci špecialistu na efekty Steva Johnsona, je to aj po 25 rokoch svieže, pozerateľné a nevýslovne zábavne. A aby nebolo toho málo, jednu z posledných úloh si tu strihol legendárny Vincent Price. ()

Tormentor665

Skutečně pohodové béčko, není trapné a žádné blbé kecy, pěkně odsýpá a neurazí. Škoda jen, že celkem chudé na bizarní scény. ()

Blazkowicz

Musel jsem si zopakovat, jestli jsem se náhodou tenkrát v hodnocení nemýlil. A vůbec ne. Podvědomě jsem čekal něco lepšího a nakonec je z toho jen hodně solidní béčko. Žádná díra do světa. Scéna plná obživlých zvířat je to nejlepší, co film nabízí. Jinak ani pořádné hlášky, občas něco vtipného padne, ale mohlo to být lepší. Docela rychle mě to přestávalo bavit a přitom je to tak krátké. 3+* ()

moviefan4

Ako dieťa som to miloval a po dlhej dobe sa mi tento film páčil rovnako ako keď som bol malý chlapec. Za mňa 5*, dobré hlášky, herci tiež neboli zlí a dej ma naozaj bavil zas a raz. ()

Ondrew

Skvela hororova komedia s fajn obsadenim, sympatickymi zombikmi, spravne odpisovymi hlaskami a vobec... fajn atmosferou. Gore efektov je malo, ale su vcelku luxusne. V pribehu su sice diery, to uznavam, ale nedokazalo mi to pokazit celkovy dojem z filmu, takze som si to uzil. 80%. ()

chaosteory

Tak přesně takové voloviny mi v dnešní filmařině chybí. Naprosto nic tu není myšleno vážně, mrtvý neumírají, živý nežijou, masokombinát si žije úplně vlastním životem a stěrka stíra stěrku. A to všechno vede k jasnému závěru, kde už značně konzervovaný hrdina zaúřaduje. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams