poster

Ztraceni v moři

 • USA

  The Deep End of the Ocean

 • Slovensko

  Stratení v mori

Drama

USA, 1999, 103 min

 • vesper001
  ****

  Byl ztracen a je zas nalezen a problémy se vesele hromadily dál. Jen nedbalostí evangelistů se to v plné verzi do Bible nedostalo. Všechno bude jako dřív, to se jen říká, není to pravda. Často o tom přemýšlím u uzavřených epizod krimiseriálů. Že se s velkou slávou najde a někdy i odsoudí pachatel, znamená jen další epizodu v životech zúčastněných, které už jedou po jiné jednosměrce. Něco jako když pohyb motýlích křídel v Brazílii zahájí řetězec událostí, které ovlivní směr tornáda v Texasu. Jestli je to, že se ztracený syn našel, rozcestí nebo spíš balvan na cestě, je otázka. Šťastná konečná ne.(2.5.2017)

 • lennyd
  ***

  Rodinu Cappadorových postihne velké neštěstí - jejich tříletý syn Ben jednoho dne při zmatku při ubytovávání v hotelu zmizí. Ze začátku si všichni myslí, že se jenom někde zatoulal, ale když i po několika dnech po něm není ani vidu ani slechu, začínají se obávat nejhoršího. Jen to, že budou držet jako rodina pohromadě jim pomůže tuto tragédii jakžtakž přežít. Ale po devíti letech se u jejich domu objeví asi dvanáctiletý klučina s nabídkou posekání trávníku, a Beth (Michelle Pfeiffer) si je naprosto jistá, že jde o jejího ztraceného syna ... Film se dá velmi snadno rozdělit na dvě části (z nichž každá by si zasloužila samostatný film). I. Zmizelý syn - zde vládne skvělá Michelle Pfeifferová, která zdeptanou a psychicky vyčerpanou matku zahrála dokonale zvládla. Všechny ostatní úplně vymazala z obrazovky. II. Návrat - tahle část vyvolává možná více otázek, než ta první. Co by asi člověk dělal na místě oné rodiny. Je lepší když syna vychovává jeho "pravá" rodina, i když jej spoustu let neviděla nebo člověk, který se o něj od malička staral? Docela mě ale zklamala Whoopi Goldberg - teda ne přímo ona, ale její postava - černošské lesbické policistky (vůbec jsem nechápal proč zde o její sexuální orientaci měla být řeč ... )...(27.2.2009)

 • Tom Hardy
  ***

  Složitě rozehraná story má jeden nesporný problém. Ať už skončí jakkoli, nikdy to nebude to správné uzavření. Nahozená problematika ztráty a znovunalezení dítěte je totiž natolik mnohovrstvá, že ani v praktickém životě nemá skutečného řešení. Sentiment někdy pomáhá a někdy filmu škodí a tak tím nejlepším, co film, krom zajímavé myšlenky, nabízí, jsou herecké výkony...(20.3.2004)

 • Frajer42
  ***

  Překvapivě poměrně dramatická jízda, která pojednává o krásách a úžasnostech rodičovství. Konkrétně potom o jednom uneseném dítěti, které se tedy mělo výrazně lépe než ostatní unesené děti, ale ve výsledku si rodiče prošli srovnatelným peklem. Michelle Pfeiffer zde byla úžasňoučká. Co se týče luxusního vzhledu, tak i důvěryhodnosti jejího vžití se do role. Opravdu nešťastnou (krásnou) maminku připomínala. Ostatní herci a herečky také fajn, a to včetně dětských rolí. S výjimkou Whoopi Goldberg, která mi do role černé, lesbické detektivky prostě nesedla. Když byl unesený chlapec malý a neunesený, tak býval roztomilý, takže úvodní část je super. Když se poté vrátila jeho odrostlejší forma, tak byl roztomilý méně, takže to člověk už tolik neprožíval. Tedy minimálně já to takhle vnímal. Celé je to v podstatě o zoufalých pokusech vyrovnat se s nevyrovnatelným. Konec je takový rozpačitý a poměrně slaboučký. Jinak bych po té 4. hvězde určitě sáhl. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybral uživatel fimler.(5.5.2016)

 • pakobylka
  ***

  ----- "I když si myslíte, že jste hrozná matka, Kerry a Vincent jinou matku nemají." ----- Velice vypjatý - a velice otevřený příběh ... cca do poloviny stopáže - než dojde k zásadnímu zvratu. Poté jakoby se vynořil odněkud z mořských či jiných hlubin prostých denního světla, kde po celou tu dobu žil - stravován vnitřní bolestí a sebeobviňováním. Najednou všechny jeho emoce kloužou po povrchu ... tak jako kapky vody po peří vodního ptactva. Doberete se sice nějakého závěru, který celou tu komplikovanou story uzavře, ale nejsem si jistá, nakolik se s ním ztotožníte.(25.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace