Součástí boje proti světovému terorismu je elitní letka vojenského námořnictva vybavená experimentálním typem stíhačky F-37 Talon. Existují zatím jen tři a pilotují je vzdělaný filozof Henry Purcell, sebejistý rebel Ben Gannon a veselá kráska Kara Wadeová. Kapitán Cummings jim oznámí, že jejich letku doplní čtvrtý člen - Edi, prototyp bezpilotního letadla řízeného umělou inteligencí. Je vybaven příjemným hlasem, schopností učit se a aktualizovat vlastní programy a od lidských kolegů se má naučit bojovým manévrům. Kolem Ediho se okamžitě rozhoří spor. Během prvního nasazení se však Edi projeví jako velmi platný člen letky, když bleskově vyhodnotí cíle a vypočítá optimální způsob zásahu. Na zpáteční cestě je však zasažen bleskem, který způsobí změny v neuronové síti a odstartuje proces zrození Ediho ega. Při misi, kde by mohlo být cíle dosaženo bez civilních obětí, se Edi odmítne podřídit. Je rozhodnuto letoun zničit, Edi se však hodlá bránit všemi prostředky, ale chce také zahájit dvacet let starý válečný plán, který by se mohl stát impulsem k rozpoutání válečného pekla. Zabije Henryho a těžce poškodí stroj Kary, která se zřítí na území Severní Koreje. Jediný, kdo teď může Ediho zastavit, je Ben. Jenže je také jediný, kdo může zachránit Karu dřív, než padne do rukou nepřítele. Jak se rozhodne... (TV Nova)

vZeč odpad!

Jedna z největších sraček, co nám dal vysokorozpočtový hollywood, tak mu poděkujme. Nedokážu vymyslet ani jeden důvod, kterým bych obhájil aspoň jednu hvězdu. ()

walecz odpad!

Tak to se jentak nevidí. A Jamie Foxx tam byl jen negr na odstřel...teda na odstřel byli všichni. Po shlédnutí této masivní kraviny se bojím toustovače, aby mi nezdivočel a nezačal mít svojí hlavu. ()

JUWA

Dosť dlho som váhal,či si mám pozrieť tento film,lebo som podvedome tušil,že film o superrýchlych stíhačkách natočený v dnešnej dobe bude najskôr brak. A nemýlil som sa.Rob Cohen,zrejme najväčší šmejďák Hollywoodu nám tu ponúka svoju víziu sveta budúcnosti,kde namiesto pilotov začínajú lietať stroje,inak dementné mašiny,ktoré si myslia a robia,čo chcú,bez ohľadu na následky.Stealth totiž vyzerá ako film natočený na objednávku Bieleho domu.Predstavte si dobu,kde iba Američania rozhodujú o osude celého sveta,bez problémov ničia lietadlá spojencov,na území cudzích štátov bombardujú obrovské mestá,neváhajú zaútočiť na jadrový konvoj(samozrejme,nie na americkej pôde) a ešte sa zhodnú na tom,že je to správna vec.Práve tento imperialistický prístup je najväčším problémom filmu.Ktorého normálneho človeka by nenaštvali také scény,kde postrelená pilotka(američanka) na nepriateľskom území v pohode uniká asi tridsiatke severokórejských vojakov,ktorých zvládne vystrieľať krátkym samopalom,ale tí slepí šikmookí ju netrafia ani útočnými puškami.Práve táto podobnosť so súčasnou situáciou vo svete vyvoláva dojem,že tento film asi zafinancovala Bushová administrátíva,ktorá sa takto snažila vyvolať dojem,že Amerika je krajina,ktorá môže všetko.Je tu priveľa náznakov na vojnu v Afganistane,na situáciu okolo Severokórejského jadrového programu atď. Po stránke filmovej je prítomní samozrejme úplne zlý scenár,pomerne fádne herecké obsadenie(Čo tu preboha robil oscarový Jamie Fox ?),ale hlavne prebytok špeciálnych efektov,ktorými si Rob Cohen vynahrádza nedostatok režisérskeho talentu.Tomuto dementovi by už nikdy nijaký producent nemal zveriť ani cent,nieto ešte 130 miliónov dolárov.Chvalabohu,že sa Stealth stal prepadákom,aspoň viem,že existujú diváci,ktorí ešte na filmoch nezabudli rozmýšľať.Moje celkové hodnotene ako antiamerikanistu teda nemôže byť väčšie ako dva hviezdičky. ()

Jaromír odpad!

LOL, to je tak nudná splácanina (která si zase na něco hraje), až je to vtipné :D. Ať žije kombinace nulového děje, počítačových efektů a prázdných řečí LOL :D, já nemůžu. ()

vlKousek

Nic moc, přehnané scény a nelogičnosti jedna za druhou. Ale nejni to taková tragédie, které bych dal jen jednu nebo žádnou hvězdičku, ikdyž za ten šílenej happyend by si to ten film i zasloužil... ()

Arccos

Z technického i logického hlediska naprostá krávovina. To by mohly záchránit jiné kvality filmu, ale to by je musel mít. Tedy jednu má, krásnou Jessicu Biel. Pochválit musím snad jedině povedené trikové záběry stealtů, zvlášť ty s přistáními/vzlety na palubě letadlové lodi jsou skutečně efektní. (A ještě poznámka pro překladatale: ne, stát 'Majnmar' skutečně v češtině neexistuje.) ()

Pitryx odpad!

Čert ví, zda jde vůbec o SF. Známe zatloukání všech armád světa. Možná něco podobného dávno existuje. Ale protože o tom nevím, zařazuji tento film do DB. Jinak jde o další USA trapárnu na stokrát jeté téma. Sem tam efekt exploze, ale jinak skoro nic. Jedna zbytečně dlouhá a nudná pasáž (dovolená) a pak jen akce. Celkově však snímek působí „unaveným“ dojmem, i když klasický švih se mu upřít nedá. Milostný románek si tvůrci v tomto žánru taky mohli odpustit, Hluboce podprůměrný film. Nova011108 9659/10446 ()

borohub odpad!

To byl zas výplach mozku. Na tuhle píčovinu jsem (bohu dík) nějak extra nekoukal, spíše jsem si to nechal jako "zvukový doprovod" a občas jsem nahlídnul. I přesto můžu říct že je to jeden z nejdebilnějších akčních filmů, které jsem kdy viděl. Konec opět poslal tenhle film do žumpy ještě více než byl. Cituji: "ty a já jsme dva a dva je prvočíslo, takže to znamená štěstí" (nebo něco v tomhle smyslu) můžete mi kurva někdo vysvětlit co to je za debilitu? To je výuka matematiky nebo co? Nějaký rádoby happy end v podobě americké romantické komedie. Debilita na druhou ()

Stejšn

Teda, na todle jít za dvě kila do kina, tak si asi urvu péro. Právem propadák, s namachrovanými, ale do očí bijícími CGI efekty. V bedně shlédnutelné, ovšem kdyby to nebylo tak dlouhé. Viděno pod vlivem, takže bez hodnocení. ()

Vocoun

No tohle je teda kravina. Když pominu to, že moc nemusím Foxxe, tak to stejně nezachrání ani kdyby tam hrál Arnold. Příběh naprosto dementní, to asi psal někdo v hospodě při sledování top gunu s kačerem donaldem. Akce, efekty, kamera... všechno úplně výplachové. A ještě k tomu to má skoro dvě hodiny. Taková ztráta času a to jsem na to koukal na Nově. Cohen jde čím dál více ke dnu. 1 hvězda za J. Biel a pár výbuchů. 1 * 30% ()

helrohir

Scenár je od samého počiatku jedna veľká, v bahne tápajúca kravina, avšak 2/3 filmu sú v podstate podstavené na akcii, hoci nie v dokonalej forme, naviac vizuálne efekty sú veľmi slušné, takže pri hodnotení nebudem úplne nemilosrdný. 40%. ()

Hemlock

Stealth: Přísně tajná mise je absolutně průměrné akční sci-fi, které neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Herecké obsazení lákavé, režije Rob Cohen, efekty a akce obstojná, ale scénář absolutně pokulhává - to je zřejmě kámen úrazu a důvod, proč má film tak nízké hodnocení a to i přes to, že se jedná o zajímavý nápad - 50%. ()

route60 odpad!

Tohle snad nemyslel Rob Cohen vážně vždyť je to odporná a tupa hovadina, to směšné letadélko by si mohlo říkat já nejsem blázen já jsem letadlo. ()

xSxEx

Presne jak bylo receno... zbytecne podcenovany a neoceneny film v pomeru Dej-Efekty-Akcnost-Herecke vykony-Kamera/ktera byla VYBORNA! takze normalne bych dal *** ale kvuli ostatnim hodnotam davam **** - jde tam videt moc pekna snaha - toto hodnoceni si nechte na "The Asylum" zalezitosti.. ()

Rob Cohen jde za mříže

Rob Cohen jde za mříže

28.09.2006

Jestli si teď myslíte, že ho tam poslali producenti jeho posledního filmu Stealth, na kterém prodělali téměř šedesát milionů dolarů, tak jste na omylu. Pravda je totiž někde úplně jinde tento rodák… (více)

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)