Součástí boje proti světovému terorismu je elitní letka vojenského námořnictva vybavená experimentálním typem stíhačky F-37 Talon. Existují zatím jen tři a pilotují je vzdělaný filozof Henry Purcell, sebejistý rebel Ben Gannon a veselá kráska Kara Wadeová. Kapitán Cummings jim oznámí, že jejich letku doplní čtvrtý člen - Edi, prototyp bezpilotního letadla řízeného umělou inteligencí. Je vybaven příjemným hlasem, schopností učit se a aktualizovat vlastní programy a od lidských kolegů se má naučit bojovým manévrům. Kolem Ediho se okamžitě rozhoří spor. Během prvního nasazení se však Edi projeví jako velmi platný člen letky, když bleskově vyhodnotí cíle a vypočítá optimální způsob zásahu. Na zpáteční cestě je však zasažen bleskem, který způsobí změny v neuronové síti a odstartuje proces zrození Ediho ega. Při misi, kde by mohlo být cíle dosaženo bez civilních obětí, se Edi odmítne podřídit. Je rozhodnuto letoun zničit, Edi se však hodlá bránit všemi prostředky, ale chce také zahájit dvacet let starý válečný plán, který by se mohl stát impulsem k rozpoutání válečného pekla. Zabije Henryho a těžce poškodí stroj Kary, která se zřítí na území Severní Koreje. Jediný, kdo teď může Ediho zastavit, je Ben. Jenže je také jediný, kdo může zachránit Karu dřív, než padne do rukou nepřítele. Jak se rozhodne... (TV Nova)

Han22

No teda, když už já si říkám u akčního filmu, jaká je to sračka, tak to musí být pořádná blbost. Kromě toho, že příběh je snad extrakt všech možných i nemožených klišé, Stealth myšlenkově zamznul někde v tom nejhorším z 80. let, amíci jsou v tu v podstatě světoví policajti, kteří neváhají během jednoho filmu útočit postupně na Barmu, Tadžekistán (150 tisíc mrtvých dle filmu!!!), Ruské stíhačky a nakonec i na KLDR. Tak z tohohle mě bylo úpřimě na blití. A akce? Akce je k smíchu. Neustálé souboje stíhaček jsou nudné a kazí je mizerné digitální triky a finální akce, kdy se dostaneme k pozemním bojům se utápí v desítkách "monumentálních" výbuchů. Není moc filmů, kdy si řeknu, že vše je tak přehnané, až je to debilní, ale Stealth bez problémů těmto filmům kraluje. Odpad nedám jen, protože před pár lety bych z toho možná slintal (ale spíše ne). ()

iXtr3m3

Skvelý film. Roky ho neviem zohnať v lepšej ako DVD kvalite. Potešilo obsadenie, veľmi potešilo profi technické spracovanie, kedy Talon vyzerá ako naozaj a Edi je peckový. Nedocenený film. ()

Hopper

Vobec sa necudujem ze film dopadol v trzbach tak ako dopadol a este aj to je prilis dobry vysledok. Neuveritelne, na ake kraviny je mozne vysolit financie, ktore by v niektorych krajinach tretieho sveta tvorili vacsiu cast celorocneho rozpoctu. Digitalne nechutna kravina s absolutne stupidnym dejom ktora je uplne mimo realitu s hroznymi hereckymi vykonmi. Co sakra robi Oscarovy a rozhodne o niekolko levelov kvalitnejsi herec ako Foxx v takomto paskvile ? To ho tak zle platili ? Nuda, nuda, nuda. ()

cab

Tri spickovi piloti ve snaze zastavit novy typ letadla misto cloveka ovladaneho umelou inteligenci, ktery se vymkl kontrole. Nevyrazni herci, tupy scenar a hrozne vypadajici triky na urovni dvacet let stareho snimku. 30% ()

dopita

Sotva průměrnej film. Je na něm vidět, že stál spostu peněz, trikový scény jsou na velmi slušné úrovni, akční scény většinou docela ujdou, některý výbuchy se fakt povedly, ale závěr je trapnej a celkově to působí trochu hloupě. Koukat se na to dá, film mě neurazil, nezkazil mě náladu ale ani sem se nějak dobře nebavil. Prostě ticho po pěšině. ()

wosho

Opravdu směšný film, jenž se celý bere smrtelně vážně. Patos, debilita, ucházející triky a tělo Jessicy Biel dělají ze Stealthu podřadný propadák, který drží pohromady asi tak, jak kriplkárá pádící z kopce 200km/h. Pane Cohene, běžte se vysrat. ()

Rssa odpad!

Extrémní blbost, nestojí ani za to být kulisou při nějaké záslužnější činnosti, jako je žehlení. Tak hloupý scénař sem neviděl už hodně dlouho, a to co se tam děje za neskutečné věci, je opravdu neuvěřitelné - v špatném slova smyslu. Nebrat, nekoukat, zahodit, zašlapat. 5 % ()

DocBrown

Cislo 5 zije naruby. Zaroven i na opacne strane zebricku kvality. Z neustale rozklepanych leteckych scen jsem dostal malem svuj prvni epilepticky zachvat. Uzasne je politicky korektni trio hlavnich hrdinu, ktere se hrozne strachuje o zivoty civilistu. Nicmene kvuli bicakum Jessiky Biel nemuzu dat odpad. ()

Eraserhead

Narvat 130 mil. USD do filmu o pošahaný, mluvící stíhačce nejspíš dobrý nápad nebyl. Přesto je to ideální film pro chmurné sobotní odpoledne. ()

Drc

Svižný high-tech akční film z leteckého prostředí. Celkem dobře se na to kouká ovšem pouze v jednom případě - že úplně vypnete mozek a budete to brát jako totální oddychovku s pěknými efekty. V opačném případě vám jistě bude vadit ubohý a dokonale předvidatelný příběh, hloupé technické nesmysly (pípající tlačítka, nesmyslná data na dsiplejích atd.) a rádoby hluboké momenty filmu. ()

Haymar

Ačkoli všichni neustále plivou na Roba Cohena, je v něm bezpochyby mnohem víc, než jen umění natočit 90 minutový videoklip, nacpaný až k prasknutí akcí. Kromě jeho akčních výplachů posledních 7 let (viz Fast&Furious, XXX a nebo právě Stealth), je tu však také například DayLight, Dragon Heart nebo Skulls... a právě proto si Cohen ani jeho filmografie zas tak moc kritiky nezaslouží! Stealth je stejně jako F&F nebo Kripl-X jen dalším akčním výplachem, ale také si na nic jiného nehraje a nestydí se za to! Dobře se na to kouká, film si na sebe vydělá... všichni jsou spokojení, tak co?!... Jen těch renderovanejch stíhaček tam bylo trochu přehršel a chvílemi jsem měl pocit, že spíš sedím u playstationa... ()

Angelino

Určite je pravda, že Robovi Cohenovi sa podarili už aj lepšie filmy. Tento "béčkový" titul by som zaradil do podpriemeru a miestami som mal chuť to vypnúť, no nakoniec sa mi to podarilo dopozerať. Dá sa to vtedy, ak máte chuť pozerať na niečo, nad čím nechcete, prípadne nemáte energiu vôbec rozmýšľať :-) ()

ThomasCrown

Pri prvom pozretí by som hodnotenie zvýšil, ale teraz je to iba taký priemer na zabitie času. Ale oceňujem to množstvo lokácií, na ktorých sa nakrúcalo alebo aspoň malo vo filme zastúpenie a extra body za Jessicu Biel. ()

airwolfis

Špatný, laciný triky. Tuctový děj. Čekal jsem alespoň reálné letecké souboje - zase nic. Všechno korunovala scéna s létající palivovou stanicí a jejím zničením. Nic co by stálo za shlédnutí. Snad jen Jessica Biel....která se tu ale objeví maximálně v uniformě. Za mě jedna hvězda za studijní scénu Jamieho Foxxe ;o). ()

Cement73

No nie žeby ma ten príbeh zrovna položil na zem, ale ak si pustíte doma s dobrým zvukom a vypnete mozog, tak sa to celkom dá. Jednoduchá zábava. ()

Matros

Je to tak hloupé, až je to zábavné. Opravdu mě dostávaly ty rádoby tvrdý a frajerský hlášky hlavních postav. Jo a samozřejmě nesmí chybět nutné úmrtí černošského hrdiny. Přidejte k tomu hodně hloupý a nudný příběh a stíhačku, která si s vámi povídá. Takže máme tady bezmozkovou záležitost, která je ale celkem efektivně natočena. ()

Rob Cohen jde za mříže

Rob Cohen jde za mříže

28.09.2006

Jestli si teď myslíte, že ho tam poslali producenti jeho posledního filmu Stealth, na kterém prodělali téměř šedesát milionů dolarů, tak jste na omylu. Pravda je totiž někde úplně jinde tento rodák… (více)

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)