Součástí boje proti světovému terorismu je elitní letka vojenského námořnictva vybavená experimentálním typem stíhačky F-37 Talon. Existují zatím jen tři a pilotují je vzdělaný filozof Henry Purcell, sebejistý rebel Ben Gannon a veselá kráska Kara Wadeová. Kapitán Cummings jim oznámí, že jejich letku doplní čtvrtý člen - Edi, prototyp bezpilotního letadla řízeného umělou inteligencí. Je vybaven příjemným hlasem, schopností učit se a aktualizovat vlastní programy a od lidských kolegů se má naučit bojovým manévrům. Kolem Ediho se okamžitě rozhoří spor. Během prvního nasazení se však Edi projeví jako velmi platný člen letky, když bleskově vyhodnotí cíle a vypočítá optimální způsob zásahu. Na zpáteční cestě je však zasažen bleskem, který způsobí změny v neuronové síti a odstartuje proces zrození Ediho ega. Při misi, kde by mohlo být cíle dosaženo bez civilních obětí, se Edi odmítne podřídit. Je rozhodnuto letoun zničit, Edi se však hodlá bránit všemi prostředky, ale chce také zahájit dvacet let starý válečný plán, který by se mohl stát impulsem k rozpoutání válečného pekla. Zabije Henryho a těžce poškodí stroj Kary, která se zřítí na území Severní Koreje. Jediný, kdo teď může Ediho zastavit, je Ben. Jenže je také jediný, kdo může zachránit Karu dřív, než padne do rukou nepřítele. Jak se rozhodne... (TV Nova)

Johny M.

Rob Cohen se nám tentokrát moc nepochlapil. Po (jakprokoho) velmi slušnejch akcích F.a.F a xXx takováhle digitální blbůstka. Kdo nemá rád letecký souboje (asi tak 95% filmu), ať se Stealthu radši vyhne. Jinač je to docela koukatelný, když už ne kvůli ničemu jinýmu, tak kvůli Jessice Biel ;-) ()

salamandrr

Jako neni to špatný, ale film, který si mě neudrží a před koncem ho opuštím...nemůžu mu dát víc než **, jelikož je tu J. Biel v plavkách, tak si to ** zaslouží 8) ()

PenaPP

Podle místního hodnocení jsem čekal, že to bude o dost horší, ale byl jsem velmi mile překvapen. Co se týče efektů, musím říct, že byly výborné a chvíli jsem si říkal, jestli již Američani nevlastní podobné stíhačky (samozřejmě zatím pilotované člověkem ;)). Dějově sice trochu pokulhává, ale herecké obsazení bylo také v pohodě, takže celkově mám z tohoto kousku dobrý pocit. ()

Torgal

Nedokážem pochopiť ako mohol niekto dať 135 (!) miliónov dolárov na film s takýmto "scenárom". Veď zápletka je ako vystrihnutá z céčkových akčňákov s Michaelom Dudikoffom, zvraty sú fraška a dialógy tragédia. V tomto filme sa vážne nehrá na zákony logiky ani fyziky (otočka stíhačky ala Horúce strely ftw). Tie peniaze aspoň zabezpečili slušné herecké obsadenie a triky. Kamera počas akcie robí psie kusy a tak sa na to aspoň celkom dobre pozerá. Celkový dojem je na 4/10, mozog ale musíte pri sledovaní včas vypnúť, lebo inak by mohlo prísť k jeho nevratnému poškodeniu. ()

Jeand´Boa

Proč tu vůbec byla ta neukojitelná touha vysmát se všem bojovým pilotům celé historie? Vždyť se jedná o hrdiny...Tento film není ničím jiným než výsměchem...vlastně ano, ještě je kupou blábolů ohledně bojového letectví, fungování armády a mezinárodního práva...mnoho hloupostí, které jsem v tomto snímku spatřil... ()

Zombo

Co jsme čekali od režiséra xXx a F&F? Něco u čeho bychom museli jíst popcorn a zároveň nedejbože myslet? Ani náhodou. Dostali jsme opět další předimenzované výbuchy, tuctové přestřelky, drsné hlášky a trapné gagy, scénáristické skvosty a do očí bíjící nesmysly. Můžu si za to ale sám, holt jsem nepoučitelnej, přitom mě trailer dostatečně varoval před touto hrůzou... 1,5* dávám spíš sobě za statečnost, že jsem Stealth dokoukal až do konce. ()

artuš

Pěkný akční film. Úžasné bojová scény. Prostě nádhera. Sice trochu suchý děj. Ale jinak to docela šlo. ()

BLADER

Po technickej stránke veci skutočne dobre zvládnutý snímok, Cohen opäť dokázal, že akciu jednoducho vie. Horšie je to so scenárom, ktorý je pomerne zvláštny na to, aký to malo celé námet. To, že sa tu ocitne šialený stroj a že je tu trojica hrdinov, ktorí ho majú zastaviť, dáva celkom dobrú šancu na to, že budeme celý film sledovať s napätím až do poslednej chvíle... ale nie, tu to neplatí. Tento film, ktorý by mal trvať najviac 90 minút, trvá dve hodiny. Neviem, neviem, jediné, čo to zachraňuje, je len tá akcia. ()

Teleri

Ty dvě hvězdičky za vztah pilota a stroje. To mě bavilo a taky skvělá rychlost. Jinak ale ubohé motivy opěvující nepřekonatelnost USA a zhoubnost zemí podporujících terorismus a Rusů, jejichž jediným cílem je zabít co nejvíc Američanů. Přesto film obsahuje zajímavou myšlenku, kterou ovšem divák musí vydolovat z balastu akčních zbytečností, pseudomorálních rozepří a dovolené letců v Thajsku. ()

Primavera

Zaujímavé, ako sa každý na film pozerá inak. Nie som síce expert na stíhačky, ale pobavili ma niektoré kritické ohlasy na tému, čo všetko nie je možné. Predovšetkým - ide o sci-fi žáner a potom - veľa vecí sa človeku zdá nemožným len preto, že nevie, že už to možné je. :-) Napriklad nedávno NASA zverejnila snímok raketoplanu Endeavour, prevážaného Boeingom 747 z kalifornskej základne Edwards do Kennedyho vesmírneho strediska na Floride. Boing 747 je na tento účel upravený odstránením nepotrebných častí a aby cestu vydržal, tak doplňuje palivo vo vzduchu z tankovacieho lietadla. Takže som sa radšej nehrala pri pozeraní filmu na experta a film som si celkom fajn vychutnala. ()

waska

Už hned na začátku, když jsem viděl, že členem "super speciálního tajného týmu" je ( se vší úctou ke všem ženám a obzvlášž k Jessice Biel, která se mi moc líbí ) žena, věděl jsem, že je něco špatně. To, že je něco špatně se ostatně ukázalo častokrát. Koneckonců se zase ukázalo, že nelogika ve filmu může vyhrát na realitou. Tady se to stalo několikrát. Navíc i ten příběh, nalijme si čistého vína, za moc nestojí. A ty letecké záběry taky nic moc.. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy za tenhle novodobý Top Gun. Nechápu, proč se tolika lidem ten film tak příčí (a přidávám se k těm několika jedincům, které to udivuje). Jistěže jde o naivní pohádkovou sci-fi a ne o dokument o leteckých soubojích, proboha. Jessica Biel tady nebyla jen za hezkou tvářičku a skutečně hrála, Jamie Foxx se mi tu zdál jako zbytečně těžký kalibr na takovou roli a Josh Lucas v kombinaci s moderním letounem nápadně připomínal plukovníka Mitchella z Hvězdné brány. :-) Za zmínku rozhodně stojí velmi kvalitní speciální efekty založené na roztřesené kameře ála Battlestar Galactica (když už zmiňuji ty sci-fi seriály). A pokud budete psát hned po filmu stejně zdlouhavý komentář na ČSFD jako já, tak se po titulcích dočkáte ještě bonusové scénky, která předznamenává možnost pokračování. ;-) Mimochodem jeden z hodnotících šikovně přirovnával inteligentní letoun ke Knight Rideru a Číslu 5 - já bych však dodal ještě jedno přirovnání: k počítači HAL 3000 z Vesmírné odyssey. Odposlouchávací scénka byla totiž velmi povědomá. :-) ()

Likan7

První polovina je snesitelná. Je to taková celkem sympatická blbina, která vám chce nabulíkovat, že dělat u letectva je děsně cool. Budete mít špičkovou technologii, kámoše až za hrob a k tomu sexy kolegyni, která je do vás zakoukaná. Jenže přesně tady vyklidí pole jediná snesitelná postava a na diváka zbyde šílená druhá půle, plná vymytých mozků. Najednou se už nelítá ve stíhačkách, spíš se utíká před nepřáteli a diváka z toho vyloženě bolí hlava. Scénář je šílenej, herci taky (až na Foxxe a jeho vedlejší roli), akce toporná, béčková a závěr, kdy se nepřátelé dají zase dohromady, mi už přijde jako vyloženej facepalm. Pan Richter naštěstí od té doby nic nenapsal, a já musím říct "díky bohu". ()

7duster

dvě hvězdičky: první za honičku letadel a druhá za Jessicu Biel ..... proč se nemůže konečně objevit v něčem normálním?!?!? ()

merlinovic

Situace je rok 2005, jenom amerika má letadla tak o 50- 100 let vyspělejší nez ostatní země a hlavní hrdinové vojáci kteří neposlouchají rozkazy jaké klišé... Amerika je strážce světa která zasahuje kde může a armáda dostane nové leteadlo s umělou inteligencí a překonávající dosud nejlepší Talony které již tak porušují fyzikální zákony. Letadlo se začne učit a začne si dělat co chce. Film nečekaně končí happy endem. Herecké výkony od otřesné po strašné. 1* davam jenom za ty Talony protože to je jediné co se jim na filmu povedlo. ()

sWONDER

Zo sveta Sci-fi je tu toho strašne veľa , vlastne celé je to taká rozprávka. To ma dosť vytáčalo, asi som čakal niečo iné. Napriek veľkej porcii akčných scén som sa celkom nudil. Triky "pokulhavaju" , ale to sa dalo prežiť. Mal to byt vymakaný blockbuster, ale to by museli chodiť na to iba deti. Vlastne ani neviem prečo som dal 2*. jedna sa mi zdá krutá , tak asi za snahu tvorcov, teda okrem scenáristu. ()

Petike odpad!

Bude to znieť ako klišé, ale tie peniaze radšej mohli dať na decká v Afrike. Akčné a napínavé to nie je, vtipné už vôbec, postavy všetky do jedného protivné (z Foxxovho Purcella navyše spravili stereotypnú "čiernu hubu", ktorá - prekvapko ! - zakape ako prvá), efekty pôsobia umelo (najlepšie sú absentujúce vlnky v jednej scéne, kde letia tesne nad ryžovými políčkami), "nebezpečné strety za nepriateľskou líniou" sú svojou vykonštruovanosťou a ochotníckym podaním nechcene vtipné (aj paintballový turnaj je väčšie vzrúšo s uveritelnejšími prestrelkami), EDI je veľmi nešikovná vykrádačka HALa 9000 a KITTa, dizajn lietadiel pôsobí ako keby bol opajcovaný z niektorého dielu Ace Combat. Mám pokračovať ? Rob Cohen vraj vtedy pred desiatimi rokmi točil tieto "huuusteeee" kinoškváry (tiež xXx, Rýchlo a zbesilo, atď.) lebo mal vraj krízu stredného veku a chcel predstierať, že je aspoň na chvíľu coolový dedko rozumejúci fantazmagóriám nadržaných pubišov. Poviem ti novinku, Bob : Žalostne si zlyhal. Zaujímavé komentáre : Prakticky všetci, ktorí dali tejto kaszanke odpad! alebo *. ()

Rob Cohen jde za mříže

Rob Cohen jde za mříže

28.09.2006

Jestli si teď myslíte, že ho tam poslali producenti jeho posledního filmu Stealth, na kterém prodělali téměř šedesát milionů dolarů, tak jste na omylu. Pravda je totiž někde úplně jinde tento rodák… (více)

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)