Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

thecentre

Kdo by to byl řek, že to je starý už 10let. Oni tam byli už před 10ti lety vyspělejší než my budeme za 20 roků. Yeopgijeogin geunyeo, aneb jak dojem vítězí nad kvalitou. Co by mi na to asi řekla Zaoralová? :DD ()

lola3121

Tak tahle holka je fakt dost vostrá... a má velký štěstí, že padla na toho submisivního hošíka libujícího si v pastelových svetříčcích, protože nevím, který jiný chlap by byl ochotný snášet její opilecké excesy (včetně zvracení v metru, ale to jsem se smála jako blázen) a ještě by přijal roli fackovacího panáka (opět vynikající scéna v metru), chodil by po městě v lodičkách a vůbec dělal cokoliv pod pohrůžkou „Jestli to neuděláš, zabiju tě...“. Roztomilý film s krásnou hudbou, vhodný též pro milovníky happy-endů, slabší povahy i slzu zamáčknou. ()

Nancy

Prostě dokonalý film. Americká nebo Evropská kinematografie prostě nedokáže natočit něco takového. Nikdy by to nedokázalo zapůsobit tolik, co od Korejců. Nikdy předtím jsem žádný korejský film neviděla a musím uznat, že tohle určitě nebude můj poslední. Dokázala by třeba americká herečka vypadat i při zvracení tak sladce? Asi těžko, americká herečka by ani nehodlala ve filmu zvracet... Ze začátku mi to přišlo jako naprosto obyčejná komedie, která jen vyniká skvělými korejskými herci, ale konec jsem téměř celý film probrečela. Něco tak neskutečně procítěného jsem už dlouho neviděla! Je vidět, že Korejci netočí filmy jen pro peníze. Co říct na závěr? Asi jen: DÍKY MÁJOFKO! Děkuji za vyjímečný, emocemi nabitý zážitek, na který budu určitě ještě dlouho vzpomínat! ()

poz3n

No tak mě zase jednou jihokorejská kinematografie dostala. Romantickejm komediím fakt nefandim, ale tohle bylo zase uplně něco jinýho než se dá čekat od evropský a americký kinematografie. Prostě paráda. ()

Kmotr

Tento film rozhodně není dělaný podle nějaké šablony. Jedná se o směsici žánrů, která mnou zamávala ze starny na stranu. Od prvních záběrů se mi zdálo, že příběh půjde nějakým směrem, ale on si šel úplně jiným a mnohem lepším, něž se mohlo zdát. Jde o lahůdku, během které budete chtít mít někoho u sebe. Vy kterým se film nelíbil, chcete umřít?:). ()

MM11

Každopádně s něčím podobným jsem se do té doby ještě nepotkal a jako takové nesmělé přivítání do tajů Korejského filmového umění to není vůbec špatné. Moc příjemné hlavní postavy, pěkné vyprávění, odzbrojující závěr (po všech těch chválozpěvech jsem už radši ani od konce nic nečekal, ale on má skutečnou sílu). Jako neznalý divák jsem místy nechápal přehnanou expresivitu a někdy trochu rozpačitý humor... no.. chce to čas. Tak či tak je My Sassy Girl je jedna z nejmilejších romantických komedií, co Vás u srdce skutečně zahřeje. ()

hansel97

Zprvu taková hloupoučká komedie, kterou jsem viděl na průměr a ke konci se ten film v posledních 20 minutách přehoupne do mnohem většího smysluplnějšího a silnějšího příběhu. My Sassy Girl opravdu vyniká mezi dalšími filmy podobného ražení a nepotácí se na hranici kýče a trapnosti, což mě opravdu překvapuje, jelikož ze začátku jsem z toho měl lehce telenovelový pocit. ()

Xeelee

Korejci mají rádi melodramata. Ufff! To byla síla. Sprchoval ses, protože jsi byl zpocenej a poblitej, a zrovna přišla policie? – Správně. – Ty bys tomu věřil? Nevěřil bych, že někdo dokáže skloubit romantický film, komedii, crazy komedii, drama, grotesku, teenage film a parodii na samurajské / akční / romantické filmy do jedné dvouhodinové šílenosti a ještě to okořenit pár životními moudry. Rozhovor na téma co udělá kulka s dezertérovou hlavou je dokonalý, ale jako velkého fandu samurajským filmů mě nejvíc dostala scéna, kdy Ji-hyun Jun v představách svého scénáře po vyhraném souboji musí popostrčit soupeře. To jsem se asi minutu válel smíchy po zemi. Viděli jste původní scénu z Kobayashiho Vzpoury? Bavil jsem se od začátku do konce. My Sassy Girl podle mě vůbec není o strhujícím závěru. Jak proboha někdo tenhle film může brát vážně a vytýkat mu neuvěřitelnost některých scén? A na závěr varování: Jestli si někdy pořídíte děti, tak jim nikdy neříkejte, jak jsou chytří. Nikdy se nebudou učit. *^ ________,^ * | ► Trailer's ()

eraserhead666

Že by Korejci natočili remake Živelné pohromy? Ale jsem rád, že mě dokáží i rozesmát. Tohle je příjemně zábavná romantická komedie hřešící na přepálenou stopáž (viděl jsem režisérský sestřih) . I když s klasickým růžovým závěrem. ()

Hogun

"Chcel som stretnúť dievča rovnako, ako sa to deje v romantických knižkách, ale potom..." Gyeon-woo by rád stretol dievča veľmi romantickým spôsobom, tak prečo nie v metre? Háčik je v tom, že táto je spoločensky unavená a okrem straty pudu sebazáchovy, pošle obsah žalúdku na parochňu cestujúceho... a takto to pokračuje sériou nezabudnuteľných mierne absurdných ale milych scén v ktorých Gyeon-ova trpezlivosť a tolerancia dostane zabrať. No a ako sa príbeh odvíjal, tak som okrem skvelej zábavy a zžitia sa s postavami, začal pociťovať niečo, čo už dávno nie... silný pocit potreby šťastného konca... A koniec ma veru dostal. Paráda, Holywood by sa mal a má čím inšpirovať ;) ()

prome

Humornou, lechce romantickou a volně plynoucí první půlku vystřídá lehce vážnější, ale humor se tady také najde, více romantičtější a také volně plynoucí druhá čast. Obě tyhle části fungují na jedničku a vůbec nevadí pomalé tempo filmu, jenže pak přijde závěr. Závěr, který ani nedokážu popsat. Chtěl jsem napsat nějaké ódy o tom jak je nádherný a podobně, jenže kdykoli si ho vybavím ztratím schopnost vymyslet něco výstižného, něco čím bych ho popsal. ()

Handle

To jako VÁŽNĚ? Někdy fakt nemůžu z toho, jakou s*ačku jste tady schopni vynášet do nebes, ale nu dobrá... :D Já tedy absolutně nechápu místní nadšené komentáře, ale budu to považovat za jeden z xxx omylů, které tu na čsfd jsou a nebudu to už raději dále rozebírat. Moje druhé setkání s asijskou tvorbou se prostě tentokrát nevydařilo - byla to nezajímavá nuda s nesympatickými postavami a s prvky trapné komedie (jestli jsem se měl smát tomu, že mu snad desetkrát (!!!) spadne míček do ksichtu, tak to jsou tvůrci asi vyloženě idioti) a ultra kýčovité romantiky (scény jak vystřižené z telenovely). Konec je pouze sentimentální hnus, který podtrhuje debilitu celého filmu aneb náhoda, kamkoli se podíváš. Nálepka "podle skutečné události" mi jinak přijde také totálně směšná, jestli se z toho stalo tak 20 %, tak je to podle mě ještě hodně, ale tak někdo si třeba pobrečí no... Za mě tedy hrůza, ale už konec, nebo tu budu ještě za blbého cynika, který si tu léčí nějaké komplexy... :) ()

ScarPoul

My sassy girl. Už samotný názov filmu je úsmevný a pripravuje divákov na trochu nezvyčajný príbeh o láske. A myslím že láska tak ako ju poznáme je v tomto snímku prekrútená do takej podoby, že je až obdivuhodné ako uveriteľne aj napriek svojej neuveriteľnosti film pôsobí. Mal som možnosť zhliadnúť director´s cut a trocha som sa obával zdĺhavosti filmu, ale nakoniec som si ten čas náramne užil. Je to len a len tým, že takéto filmy jednoducho môžem a vstrebávam každú jednu sekudnu ktorá sa predomnou formou obrazov mihne. Film pri ktorom som sa naozaj schuti zasmial. Film pri ktorom som bol smutný a bolo mi do plaču a film , ktorý ma po emotívnej stránke dostal. Koniec som nečakal ani ja a to s obľubou riešim všemožné konšpiračné teórie. Pomalá plynulosť deja tak typická pre kórejcov, humorné prvky, ktoré sú originálne a uveriteľné, hrásna hudba, ktorá dotvára atmosféru smútku ale aj šťastia. Kamera je vševidúca a rozohráva pred nami emócie či už z chlapcovej strany alebo zo strany dievčaťa. Kwak natočil a napísal neskutočne pekný film, ktorý ešte dlho bude rezonovať v mojej hlave a ktorý sa nebojím označiť za najkrajší film na poli romantického žánru aký som mal kedy možnosť vidieť. Zážitok je umocnení faktom , že tento príbeh sa skutočne stal. ()

Lacike

Legendárna romantická komédia, ktorá rozpútala vlnu podobných filmov. Ani pred rokmi to nebola moja srdcovka kvôli romantickej línii v ktorej ma štval charakter obidvoch hlavných postáv. U nej ma štvalo, že je taká mrcha a že ho neustále mláti. Predstavte si, že by to bolo opačne a on by celý čas mlátil ju až by krvácala z nosu a do toho hrala roztomilá hudba aká to je zábava. Z toho by sa feministky zbláznili. Ale opačne to je v poriadku. Hm. A u neho mi vadilo, že ju poslúchal jak verný psík. Ešte aj tú blbú kávu začal chlastať. Záverečné vysvetlenie toho prečo sa tak správala mi proste nestačí. Ale dosť kritiky. Keď sa odprostím od toho pošahaného vzťahu, ta ako komédia to funguje perfektne. Hlavný hrdina s ňou zažije kopu trápnych a originálnych situácií, ktoré proste sú neskutočne zábavné a vďaka tomu film ani na sekundu nenudí a to ani v predĺženej verzii. Veľkým plusom je, že sa film nesnaží nejak hnusne citovo vydierať úmrtím, aj keď túto líniu si tu tiež neodpustili. A záver, v ktorom sa ona správa konečne slušne, je celkom dojímavý a aj na mňa na chvíľu zapôsobila tá romantická stránka. Takže si film v pohode zaslúži silné 4* a kto má rád drzé dievčatá, ktoré vás kedykoľvek zmlátia, tak dá aj piatu. 8/10. ()

rawen

My Sassy Girl je hodně podobná (svým nádechem) thajskému filmu Občan Pes - a taky se mi nelíbila. Začátek je fajn, karty jsou rozdány zajímavě, hlavní dvojice hrajě dobře --- jenomže pak jejich úsilí podetne druhá půle filmu, kdy děj sklouzne do snůšky banalit a slabě působících citových výlevů... vše je natáhlé, nudné, předvídatelné - prostě klasický romantický slaďák - a ta hudba k tomu, no teda... po několika doporučeních hodně velké zklamání, a to mám korejské filmy rád. 6/10 ()

Litsarch

Excelentní snímek, kde od začátku člověk neví co od toho čekat... Přijde mu to podivné, leč zábavné, ale stejně neví nějak na čem je... A pak to přijde! První co ho zaujme je povaha postavy Ji-hyeon Jeon... Přiopilé, drzé dívky, která navenek působí velice sebevědomě, až namyšleně, ale uvnitř se klepe jak malé koťátko... Gyeon-woo se k ní chová asi jako málokdo, vidí to koťátko v ní od začátku a to ho žene dál být s ní... Za jeho trpělivost smekám... Snímek tak přeplněný emocemi a skvělými hereckými výkony, kterému dá konečný Epilog rozhodující tečku a diváka utvrdí ve své excelentnosti a pět hvězdiček je málo.... Je až k neuvěření, jak asiati dokáží zahrát romantiku tak přirozeně, krásně až divák má pocit, že děj prožívá on sám a ne jen se na něj kouká... Toto dokáží jen v Asii a kdokoliv jiný se o to pokouší, tak pohoří... ()

murakamigirl

Ach, čo povedať? Čo povedať, aby to vystihlo všetko? My Sassy Girl si drzo razí cestu do divákovej duše. No kisses, zato kvantum trochu inej romantiky. No kisses in rain, zato dážď HUMORU. Nevidím nič okato nepatričné z inožánrových epizódiek- nestrihať!- každá ( i dezertér) sa postarala o ten krásny, špecifický, drzý odér tohto filmu. Rozlúčiť sa s Gyeon-woo a Sassy girl padlo ťažšie ako vykopať sa z postele do pondelkového rána...:)) Režisérsky zostrih? Sounds gut! :-) Dve metro scény- prvá vyprázdňovacia a druhá "ľavá alebo pravá noha", squash, výmena topánok, magický rozchod na vlakovom nádraží a... žiadne utrum, nejeden ďalší magický moment sa určo iba zatúlal, je ich tu tak, tak mnoho, že jedna projkecia na ich "zakonzervovanie" proste nestačí, nie. Keď sa zamyslím, vychádza mi, že keď už, vyžívam sa v melancholických až horkých romanťárňach... Takáto veselá lyžica romantiky a osudovosti je však občas ozajstným balzamom na dušu! _____________ Wanna die??? :-)) ()

Terva

CITÁT - Moji rodiče chtěli dceru. Tak si jí ze mě udělali..... to jsou slova hlavního hrdiny. PRVNÍ PŮLKA : Chtěl potkat dívku stejně jako se to děje v romantických knížkách. První setkání v metru bylo úsměvné - ta měla pohled. Je to můj typ, ale nelíbí se mi....a ta "šavle" fuj. Akční přestřelka okolo 38 minuty je povedená. CITÁT - ...a odcestovala do minulosti, aby ho zachránila.......... Někdy od této scény to začalo být trochu divný. Hlavně chování ve věznici a několik situací, které jsem nechápal. Situace okolo 60 minuty už mě úplně unikala. DRUHÁ PŮLKA : CITÁT - Předstírá, že je šílená, já jí znám.......... Je to celkem sranda akorát některé scény jsou divné. CITÁT - UFO jsou stroje času z budoucnosti......... Chápu, že je to jiná kultura a tak jsem některé situace moc nedocenil. Piano jako hudební doprovod podkresluje některé humorné části tak jako kdysi v groteskách. Film ke konci docela zrychluje a na nás se valí jedna scéna za druhou. Jen jsem čekal co se z toho vyklube. CITÁT - Muži mají rádi víc ženskosti.......... EPILOG : Je tu deset zásad jak se chovat k holce a já dávám pět hvězd. Konec byl naprosto úžasnej. Kdo to neviděl, ten je mrtvej. ()