Epizody(128)

Tsubasa Ozora se stěhuje do města Nankatsu, aby rozšířil své fotbalové schopnosti. Je vyzván Super střelcem Genzem Wakabayashim. Poté se rozhodne soutěžit a zjistí, kdo je nejlepším fotbalistou. (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Úžasný anime seriál (vykradnutý výborným Shaolin Soccerom) z futbalového prostredia s gravitačnými zákonmi, z ktorých by Newtonovy vypadal zbytok plešiny a jablko by rozšlapal na maderu. Captain Tsubasa bol proste boh, 100-krát naklonovaný Pelé skrížený s Maradonom, ktorého delovky by prestrelili aj čínsky múr. Keď sa útočilo (asi 3 minútový beh!) bránka sa pomaly vynárala spoza obzoru a stál tam totálne prepotený, nastrate sústredený brankár. BTW: Tiež minimálne poloboh. Jediné čo možno tejto klasike RTL2 vytkúť je úmorná dĺžka zápasov čítajúca aj niekoľko častí. Toto je proste must see :)) ()

balone

I když to bylo anime celkem o ničem, jen pár zápasů, vždy jsem se těšil na nový díl. Příběh okolo byl celkem zajímavě udělán a trošku přehnané triky co jdou jen s filmovými triky nebo právě v anime. Což se mi líbilo. Takových 75%. ()

Z0oMb3E

Kto z nás nechcel byť ako Benjamen? Úžasná rozprávka môjho detstva. Všetci sme bez dychu sledovali 3 minútový beh spoza kopca aby sa konečne vynoril roztrasený brankár. Náprah dobre že nie spoza hlavy a kop, ktorý sploští loptu a roztrhne sieťku poprípade odnesie aj brankára. Zbožňujem japonské animované rozprávky a toto bola asi moja prvá pri ktorej som si to uvedomil. Toto bola rozprávka ktorej sa jednotlivé diely preberali hneď na druhý deň v škole. ()

Duotone28

benjamen bol boh...hraval som vtedy este futbal...a za tu šupu co on kopal z polovice ihriska som bol ochotny dat zivot...krasa:) ()

Derek

jedna z mala dobrych veci co bezala na rtl2 v polovici 90tich rokov (dalsou bombou bolo samozrejme ine kultove anime dragon balls Z) na ktoru som sa tesil kazdy den po skole. tsubasov pribeh je detsky jednoduchy ale vdaka tomu ze vznikol v krajine vychadzajuceho slnka je i MEGA epicky... futbalovy turnaj v ktorom je rozmanita plejada superov (kazdy team ma svoju hviezdu ako tucneho brankara, dvojicky, technika ako je sam tsubasa atd) a hlavne nanho vo finale caka jeho nemesis kojiro hyuga (ktory prestrelil svojou delovkou i ocean)... zapasy su niekedy prehnane dramaticke (jeden polocas obcas trva niekolko epizod) ale zato vzdy zabavne a napinave!!! kult nielen u nas ale i v juznej amerike (v novsej serii tsubasa hra za brazilsky team)... ()

Trevor

Obdoba koprodukčného seriálu Šampión, nespomínam si žeby tento seriál išiel niekedy na STV či inej našej stanici a tak som ho občas pozrel na nemeckých satelitných staniciach, keďže však nebol dabing a neučil som sa nemecký jazyk, ostalo pri sporadickom pozeraní predlhých zápasov. ()

Bay_watch

Můj první kontakt s nejkrásnější míčovou hrou na světě. Byly mi nějak 3 roky a od té doby mě to poznamenalo s nedozírnými následky. Samozřejmě byl mým nejoblíbenějším hrdinou samotný Ohzora Tsubasa. Ještě dnes, když chci v zápase vstřelit gól, tak si prostě vzpomenu na nějakou jeho scénu a soustředím se jen na to, abych úspěšně zvládl sólo přes půlku hřiště, nebo vypálil tak silnou dělovku, která protrhne síť (pochopitelně takové góly tvoří asi tak 1% mé gólové produkce). ()

chemopren

Moje prve Anime :) stara klasika v podani kapitana Tsubasu :D niekolko dielove zapasy, branky vynarajuce sa z poza obzoru a orlie strely... to musite vidiet :) ()

geklon

Tohle si pamatuji z německého ZDF, nebo RTL. Hrozná klasika. Poprvé jsem se plně setkal s animé ve své nejtradičnější podobě. Ale moc jsem pro sledování tohohle seriálu nenadchl ani jako dítě, natož jako dospělý. Avšak dobrý motivační prvek pro zapálené malé športouvce. ()

pugs

Prvé diely (asi tak 15) bolo geniálnych. Potom tento seriál zapadol medzi Anime, ktoré sú kýčovité a za každú cenu chcú byť drsné. Toto sa mu nepodarilo. Scény sa už z lenivosti animátorov opakovali a Japončíci dokážu kopnúť loptu tak, že by ste z toho mali odrazenú hlavu. Aspoň za tie prvé diely 7/10 ()

Lučo

serial mojho detstva, absolutne m inevadili nejake tie chyby, len som vybral futbalku a predstavoval som si ze som ako hlavny hrdina z tohoto serialu.... ()

provitamin

Potvrdzujem že mnohí si tento seriál pletú so seriálom Šampión, kde sa futbalista Benžamén preslávil svojou povestnou orlou strelou. Tento seriál nie je o Benžaménovi, ale o Ozorovi Tsubasovi a futbalové kluby nie sú talianske ale japonské. Vzhladom na rok výroby seriálu vidieť výrazný animačný rozdiel oproti rimejku z roku 2001. Navyše sú tu tie kilometrové behy k súperovej bránke a zápas čo trvá niekoľko dielov. ()

dehlie

"benžaménove" sóla cez celé ihrisko, bránka "za siedmymi dolami aj horami" a orlia strela. to bola látka na 2 diely. paráda. benjamin zhmotnil futbalové sny našej generácie. ()

Petus

Je to kouzelné. Zejména s ohledem na fakt, že fotbal teda opravdu nemusím a sledovat partu kluků (dětí), co se honí za mičudou, je v podstatě to poslední, co se mi vybaví jako námět na dobrý seriál. Přesto je to dobrý seriál. Je zábavný, je milý a ukazuje, že pokud máš pevnou vůli, smysl pro fair play a lásku k tomu, co děláš, pak tě to spolu s tvrdou prací může dovést až tam, kde se plní sny. ()

Severus007

Povedený seriál. Nejlepší byly ty monology, když byl míč ve vzduchu. Kolik oni toho za těch pár vteřin stačili probrat... ()

bax

Veľmi dobré anime. Jedno z prvých, ktoré som v detstve videl. S odstupom času mu zazlievam len zápasy rozdelené na viac častí, čo nikdy nemám rád a hlavne u Shonen anime je to veľmi časté. Ďalej až neprimerane dlhý beh na bránu a až priveľmi prehnaná gravitačná štúdia. Ale je to seriál pre deti, ktoré takéto veci proste milujú a preto to tomuto seriálu nejde vyčítať. ()

baghira2

Nie, nie je to Captain Tsubasa. To tu je celkovo pomýlené. "Benžamen" (Benjamin), ktorý chodil u nás, je francúzska rozprávka L'École des champions (u nás išlo pod názvom Šampión). Originál znelka je tu: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BAxXtSOVF9o a http://videoalbumy.azet.sk/benjamin-a-jeho-orlia-strela/Nj6xoffWsF6xxoAX/ Takisto nemôžem dať menej bodov, už len z nostalgie. Okrem toho je tu oveľa presnejší popis na http://www.csfd.cz/film/227340-moero-top-striker/komentare/ A to je ten pôvodný originál, "Benžamen" ()