Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

sadlokan

Tady hraje spousta herců ze sérky "Dirty Harry".A Stalone má i jakoby našlápnuto na takovýho mladšího Clinta.Ovšem když si doma ve slunečních brejlích a v rukavicích stříhá pizzu nůžkama na plech a požvykuje sirku tak to dostává poněkud jinej rozměr.Hehe,za to sázim *navíc.... ()

inutihar

Klasika z pirátských jednohlasých VHS, plakátů z pouťových střelnic a hraní na osmibitech. Dokonalá esence osmdesátých let, ovšem s odstupem času už prakticky nesledovatelná. ()

Puol

Aj po rokoch stále slušná 80-tková zábava, Sly cedí medzi zuby jednu hlášku za druhou. Chcelo by to ale lepšieho záporáka a neobsadzovať do filmu manželku! ()

helloween93

Stallone místo maskáčů oblékl těsné tričko a přibalil si i Aviatory. Jezdí ve starém hot rodu a hajzly nekompromisně likviduje ala Dirty Harry. K tomu všemu má v puse párátko a kupu hlášek. Když z těhle ingrediencí uděláte film, je zřejmé, že bude mít nálepku "Made in 80's". ()

GOREGASM

Sylvester jako drsný polda, který nesnáší svého šéfa a z vysoka kašle na všechna pravidla, ale zároveň odkrouhne každého šmejda, který se mu pod mušku připlete. Role psaná na tělo. Plakát Cobry jsem měl jako děcko vyvěšený na dveřích několik let předtím, než jsem film samotný viděl, ale visel tam oprávněně. Děj sice stojí relativně za houby, ale proti Slyovi stojí luxusní "tlama" Brian Thompson, který svůj psychopatický potenciál prodává přes svou hereckou tuhost s nadprůměrnou účinností. Připočtěme tehdy ještě sexy kočenu Brigitte Nielsen a dali jsme dohromady tři důvody proč Cobra neupadl do zapomnění, ale naopak dokáže pobavit i nyní. Btw scéna kdy Cobra přijde domů, ustřihne si nůžkami kousek pizzy a otevře box na vajíčka, ze kterého vytáhne sadu na vyčištění svého kvéru, vcelku přesně vystihuje kouzlo osmdesátkových fláků. 80% P.S. You're the disease, and I'm the cure. ()

Ombak▼Penari

Viděl jsem to už dávno (dvacet let), ale musím říct, že ve mě zůstal pocit, že to byl fajnový akční výplach. Drsný Stallone, šeredný Brian Thompson, spousta střílení a mrtvol a jedno fajnové černé auto, co vypadá ještě lépe s vymlácenými světly.Možná to nebylo tak dobré jak si pamatuju, přeci jen, bylo mi asi deset a čuměl jsem na to jak péro z gauče, ale nemám z toho o nic horší pocit než třeba z tolik protěžovaného Cliffhangeru. ()

Rathalos

Tento akcny thriller sa fakt vydaril,Sylvester Stallone je mega frajer,ked som to po prvykrat videl,bola to pre mna pecka,ja davam plny pocet...:-) ()

MickeyStuma

Nestárnoucí akční osmdesátková klasika s drsným policejním týpkem, jakého jsme v akčním žánru vždy měli nejraději. A tady stačí asi deset úvodních minut k poznání, s kým máme tu čest. Přepadení v obchodě potravin šílencem se také stal v akčním žánru nepsaným standardem. Kobra se drsnému policejnímu týpkovi neříká jen tak náhodou či pro legraci. Zajímavostí je, že se pro design takového poldy Sly inspiroval u Chow Yun-Fata, známého především z akčních snímků Johna Woo. Tmavé brýle, sirku v puse, tmavé oblečení včetně tmavého kabátu. Jen pistoli má jednu, což je asi jediný rozdíl. Kobrovi se v tomto příběhu největšími protivníky stane podivný kult neberouc si s nikým a s ničím servítky. Dějová zápletka je však jednodušší, než by si kdo mohl představit. Kobra před kultem chrání modelku, která se jim náhodou postaví do cesty, vlivem čehož se dostala do smrtelného nebezpečí. Je to v podstatě jedna velká honička, po divácké stránce dnes již s výjimečným nostalgickým nádechem. Do role modelky Sly angažoval v té tobě svou manželku Brigitte Nielsen, což je v mnoha scénách vidět dle jistého jiskření mezi nimi. Snímek je pojat v osvědčeném stylu žánru, což znamená, že není nouze o pořádnou akci, drsné hlášky a to vše za pomoci ostrého střihu. Dobová kritika tvrdí, že Sly tímto snímkem naprosto trumfl své oponenty akčních hrdinů, neboť tam, kde své činy vysvětlují, on přímo koná. Kobra je svým způsobem charakterově hodně podobný komiksovému soudci Dreedovi, kterého si ostatně v roce 1995 Sly také střihl. Své konání nijak nepotřebuje ospravedlňovat, čímž se jeho výroky právě podobají výrokům samozvaným soudcům a katům. Suma sumárum, jedná se o skutečnou akční klasiku, ke které se dá stále vracet a touž z toho důvodu, že u jednoduchého dějství není potřeba přemýšlet a akční fanoušek si jen plně vychutnává danou akci. A to za podpory výborného soundtracku, který vytváří dokonalou akčně zábavnou atmosféru. Snad jedna moralita řečená hned na začátku po akci v obchodě stojí za zváženou. Mají mít vražední zločinci nějaká práva? Pokud ano, nechť to jde takový zastánce vysvětlit pozůstalým oběti vraha. ()

AnanAss

Marion Cobretti je tvrdý polda ze staré školy, co se s ničím a nikým moc nepárá. Projíždí se ve stylové retro káře z padesátých let, lotry posílá rovnou na onen svět, přistěhovalcům trhá tílka, pizzu si servíruje nůžkami a svým nadřízeným dá klidně po hubě. Přitom mu ani v jednom okamžiku nevypadne sirka vražená v koutku úst, nespadnou zrcadlové sluneční brýle a nezalekne se ani kultu pošahaných magorů, sériově vraždících mladé ženy. A není pro něj žádným problémem ochránit svědkyni v podání Brigitky Nielsen, u které zde ještě převládají ženské rysy. Slaj si chtěl nejspíš rozjet sérii svého Drsného Harryho… a docela se mu to i daří. Ona dobrá polovina filmečku se nese v thrillerovém duchu, a točí se kolem vyšetřování (jak mi chybí osmdesátky, ve kterých se mohlo dovolit hodit tříminutový song, během něhož se posunul děj pomocí montáže scén) a pátrání po úchylné sektě. Druhá půlka je pak čistokrevná akční vybíjená a ukázka toho nejlepšího z doby, kdy podobné výplachy byly v kinech každou chvíli. Škoda, další případy inspektora Cobry bych si dal s chutí… ale tak budu mu přát to zmizení v dáli, na dvoukolové mašině s Brigit, během zapadajícího slunce. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Rypley

Tu sirku v puse a velké brýle typu "moucha" jsem jako chlapec vždycky toužil mít. Teď když by to šlo....najednou nějak nevím. ()

Barak

Tak tohleto je opravdu totální béčko. Hláškující Sylvester Stallone s obrovskými brýlemi a párátkem v puse chrání svědkyni útoku, střílí co (koho) se dá a přitom vypadá patřičně drsně. Vlastně je to celé naprosto "o ničem", jak říkám - béčko z osmdesátých let.... (Z toho střihu při akci mi až přecházeli oči, protože ten byl opravdu neskutečně rychlý) ()

Redix

Zvyšuji hodnocení na ***** protože je to solidní úlet. Balení od pizzy sloužící jakoby trezor nemělo chybu :) ()

Junda

Celej tenhle krám vyhodim do vzduchu....Já tady nenakupuju....Stalloneho excelentní béčko+roštěnka+akční sceny. Enjoy ()

TooMoneyToo

Je to béčko, ale v lepším slova smyslu. Sly je docela v poho a nenudí. Ale nejlepší charakter hraje Brian Thompson, kterému to sluší s punčochou na hlavě a chirurgickými rukavicemi víc než normálně. Když mu přidáme ještě dvoubřitou sekeru a ostnatý boxer/nůž, máme na skladě dalšího psychopata zralého pro Jedličku. Škoda že Cobretti jenom zabijí a v podstatě žádného záporáka nezatkne, prostě B! ()

emdvojka

Klasický akčný film z druhej polovice 80. rokov plný klasických hlášok ako " ty si choroba, a ja ju liečim". Drsný policajný detektív so špáratkom v puse a z "lennonkami" na očiach rozdávajúci tvrdé rany a rýchle guľky je ikonou tej doby. Arnold ma Komando, Stallone má Cobru. ()