Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

donkocicak

Klasika osmdesátých let se Stallonem. Mám tenhle film s ním nejradši. Příznivci "oldschool" akčních filmů rozhodně nebudou zklamáni. ()

Likan7

Klasický film z devadesátek. Dnes to vypadá jako pilot nějakého seriálu, kterých vzniká nepřeberná kupa. Dnes už Kobra není ani pro fanoušky Slye, protože má ve svém repertoáru mnohem lepší a známější fláky. Rozesmála mě scéna s vybuchující cisternou po jednom výstřelu, takže si dokážete představit, jaká Kobra vlastně je. ()

rublik05

Testosteronem natřískaná akční jízda, typická osmdesátková záležitost, avšak nečekaně drsná a brutální. Zpočátku vůbec nejde poznat, že by se mělo jednat o obyčejné béčko. Vše nasvědčuje tomu, že budeme svědky napínavého thrilleru s mimořádně hutnou atmosférou, která je místy až strašidelná, a to zejména díky neskutečně povedenému hudebnímu podbarvení. Vše se zlomí v druhé polovině a zejména v závěru, který je totálně béčkový, nicméně pořád dost povedený. Stallonemu jeho role drsného policajta jde nadmíru dobře, jeho drsný výraz, sirka v puse a hromada hlášek z něj dělají přímo ukázkový prototyp akčního hrdiny 80. let. Akční scény jsou natočené dobře, působí docela krutě a kupodivu i reálně. Příběh není nikterak originální, děj je svižný a nenudí. Musím uznat, že mě Kobra mile překvapila, a přestože se jedná o obyčejné akční béčko, bavil jsem se po celou dobu královsky. 7/10. ()

Ceberus

Osmdesátkové béčko jak vyšité, zvlášť hudba. :-D Člověk si uvědomí, že tehdy se daly točit filmy bez zvláštních efektů a většinu rozpočtu nejspíše mimo hlavních hvězd spolkli kaskadéři. ()

Nix

Tak jo, dohánění restů je v plném proudu a opravdu jsem tenhle film ještě neviděl. A prostě Stallone, tohle je prostě záruka toho, že mne to bude bavit. Je to typicky dialogově špatný akčňák z 80.tek, dokonce bych řekl, že moc peněz asi úplně nestál, ale o to víc zachycuje takovou tu správnou starou špinavou atmosféru. Hraje občas na vážnější notu a celkem mne to přesvědčilo. Nejvíc ale žeru Slyho když hraje totální drsňáky a krájet si pizzu kleštěma, to mne prostě dostalo. Jo, Cobretti je super, klidně kdyby si to někdy zopakoval, vůbec se nebudu zlobit. A potěšil mne Brian Thompson jako záporák, jeho ksicht se na to fakt hodil, i když to není žádný bůhví jaký herec, stačí, že se divně šklebí. Sly prostě nezklame, aspoň teda mne ne. A lepší počin jak Rambo III, pro mne rozhodně, George se polepšil. Jdeme pochytat pár bastardů se slámou v hubě, když nemám sirku. ()

dustur

Cobru považujem za ďalší kultový film vo svojom žánri, a vo filmografii Sylvestra Stalloneho. Len škoda aj tu pri krátkej stopáži ( 84.min ), pri ktorom film neskutočne rýchlo ubehne , za mňa film by kľudne mohol mať aj 100.min ( ale nevadí ). Sylvester Stallone správne drsný , hlášky fajn , sympatická Brigitte Nielsen a ďalší fajn záporák v podaní Briana Thompsona ( z ktorého išiel strach ). Moje hodnotenie filmu ⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

D.I.G

Dobre som sa so Slyom pobavil. Na môj ne/vkus slušné, pár vtipných scén sa našlo :Pizza a nožnice, ten jeho starý črep s rajským plynom. Inak, neni to typú detektíva, ale keď sa chopil samopalu a rotrhol si tričko bol ako vždy božský. ()

godspeed

klasický stallone, obohacený sirkou v koutku úst navíc a fajnovými brejličkami se zrcadlovým efektem. :) nemůžu se vyhnout srovnání s tango a cash, kdy pasáže bez akce, slušně vyplnily slovní taškařice hlavních buddies. parťák cobretiho byl ještě prkenější než stallone vyztužený 3 cm tlustou smrkovou fošnou. nicméně psychopatický zabiják ztvárněný brian thompson byl zase o moc lepší podívaná než "zlomená dáseň" z tango a cash. ()

biergof

Atmosféra osmdesátých let podkreslená vynikajícím soundtrackem, oslintanou sirkou mezi zuby a modní přehlídkou Brigitte Nielson. Pro mě kultovní záležitost, která neomrzí. ()

coco.brice

tri hvezdy ze sentimentu...prvni film co jsem videl na videu...spolecne s Commandem:-]],,proste 80 leta a komisar Cobretti se sirkou v ustech:-]] ()

Tiiso

Čtrnáctelitého kluka, někdy kolem roku 1988, mohl tento film ve večerním skupinovém sledování v klubovně SSM docela dobře oslovit. Byl tenkrát velký hlad po nohrožených hrdinech s automatem za pasem. Jenže tento úzce specifický pohled na věc, kvalitě filmu nepřidá. Režisér dokázal vytvořit superultra akční béčko, kde se nešetří namachrovanými frázemi a rychlými střelami či létajícími noži. Scénář samotného Slaye je strohý, přímý a ušitý na svou vlastní osobu. Dialogově je však pustý a prázdný. A stejnou bezednou prázdnotu vlastní i příběh. Určitou stylovostí vyniká, ale ne natolik aby dokázal vytvořit atmosféru či jiný silnější aspekt. Stallone hraje svou roli, tak jak se v té době cítil a herecké předvádění zůstává jen u toho předvádění. To samé platí i o rádoby femme fatale v podání Nelsonové, která zahrála ještě méně. Sledování tohoto jednoduchého příběhu, který většinou podpůměrně spěchá k průhlednému konci, ve mě nedokázalo vzbudit žádné větší emoce. Ani frajerský styl neohroženého poldy, ve mě nevzbudil chlapeckou náladu a tak s posledními titulky jsem do košíčku pro milodary přihodil dvě hvězdy za statečnost a výdrž pro všechny zúčastněné. Vypnul jsem tv a šel raději spát. ()

Šindy

Film mého dětství, doslova. Pouštěl jsem si ho pořád do kola a se strachem a nadšením koukal na Slyeho, jak to všem nandá. "Hej, srabe. Jsi svinskej vrahoun, nemám rád svinský vrahouny. Zabils chlapa, pro nic. Teď jsi na řadě ty." ()

Godhaj

,,Kapitáne, nechci si hrát na hrdinu, ale rád bych na tom dělal, můžu?" Už úvodní sekvence připomínající legendárního Odpadlíka dává tušit, že Kobra bude velmi luxusním zážitkem. Ať už jde o drsňáctví (neustálá sirka v puse) nebo stylovost (brýle proti slunci nošené i v tmavých obchodech) Stallone to zvládá na jedničku a nepřipouští žádné kompromisy (upnuté tričko i maximálně dotažené džíny to jen potvrzují). Dialogy jsou naprosto primitivní a vůbec neruší, záporňáci jsou správně záporní, hodně se zubí, všelijak pitvoří a jsou neustále zpocení, no prostě zaslouží si smrt! Co musím skutečně pochválit je soundtrack. Drsné tóny vytváří parádní atmosféru hlavně u přestřelek. No a akční scény jsou skutečně povedené, stačí jen sledovat počet mrtvých, který hlavně ke konci stoupá geometrickou řadou. ()

Allka

Dokonalá akčňárna a výborná jednohubka pro nedělní večery. A navíc Sylvester (miluju ho!!!) ještě v nenafouklý nevysteroidovaný formě. Ke Cobře se budu ráda vracet :) ()