Nevím jestli skvělý, ale povedený či úspěšný určitě, v Mexické hororové produkci jde o lehce nadprůměrný snímek zcela bez debat. Atmosféra tady je velmi dobrá (úzké ulice a domy zahalené v oparu mlhy etc) a pěkně z tuha začíná prakticky od samého úvodu, film má několik dobrých hrůzných momentů, které jsou pěkně efektivní, vzpomenul bych například ještě na děsivou sekvenci na hřbitově (pohřbení zaživa, kde tomu chudákovi skrze hlínu koukají jen ruce ve kterých se nachází ještě nějaký ten cit), film je jako celek dobrý, nenudí, jen tý romantiky a některých přespříliš dlouhých hudebních čísel, zde bylo na můj vkus příliš hodně nebo mnoho, ale zase s ohledem k zemi a datu vzniku (+ nějaké ty tradice) to tak strašné nebylo a člověk lehce přimhouřil oko. Celkově to tedy nebylo vůbec zlý a snímek jistě sklidil úspěch ve své době, vyzdvihl bych především samotnou režii a kameru, přesto všechno, režisérův o rok mladší "La maldición de la Llorona" se mi líbilo ještě o trochu víc.(27.5.2013)

Skvělý gotický horor od režiséra neméně povedeného La Maldición de la Llorona (1963)... Museo del horror je dá se říci mexická adaptace Domu voskových figurín, se skvělou hororovou atmosférou, plná záběrů na ulice zahalené mlhou, na místnost plnou rozkládajících se mrtvol, s děsivou snovou sekvencí, ve které se mrtví probouzejí k životu... Skvělé zahraný kousek s výborným soundtrackem, který se klidně může srovnávat s těmi lepšími italskými gotickými horory... Já byl více než spokojen...(11.5.2013)

Naprosto nádherně natočený horor který má něuvěřitelnou atmosféru a moc hezké masky. Bohužel to ale režisér musel posrat naprosto sterilní vyšetřováním které strašně nudilo a hlavně bylo hloupé, proč se ti vyšetřovatelé tak stupidně chovaly je mi záhadou.. Navíc sdělovat občanům informace o zločinu je taky pěkná blbost. Ale i tak je to solidní film který je vidět že je natočen s láskou. Hodně slušné, nicméně taky lehce zprzněné.(21.9.2014)

Je hlboká noc,mrazivý hmlový opar sa vznáša hlbokou nocou a v nej čaká vrah v maske múmie na ďalšiu obeť.Neskutočne hustá a mrazivá atmosféra a z napätím tento film tiež disponuje dosť slušne.Len herci neboli presvedčivý a zo žien sršala strašná naivita.Veľmi temné,veľmi atmosferické a parádne mrazivé.Pár chybičiek krásy to má a hlavná je ta že identitu vraha som vedel skoro od začiatku,nebolo to ťažké uhádnuť.Z Baledónom by som sa rád stretol aj pri jeho ďalších filmoch ale to ešte dlho asi nebude možné.(10.10.2014)

Tajomný triler, ktorý sa hrá na horor, a to v takej podobe, že vrah žien má masku a plášť. Polícia je bezmocná rovnako ako ženské obete, ktoré pri pohľade na masku vraha okamžite (!) upadávajú do bezvedomia. Neexistuje výnimka, najprv srdcervúci výkrik a potom rýchle omdletie...rad radom, ako na bežiacom páse....veľmi úsmevné. Rovnako úsmevný je aj záverečný súboj, ktorý je dlhý a nudný, uderov je tam viac ako v komédiách s Hillom a Spencerom a ani po dlhých minútach nie je nikto unavený. Tajomný vrah je rýhlo odhaliteľný, aj keď sa tvorcovia snažia od neho odviesť ďalšími dvoma kandidátmi. Hlavnými plusmi tejto béčkovosti sú obstojná atmosféra a krátka stopáž. Pri dlhšej by som už išiel s hviezdou nadol.(8.11.2019)