Dům voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

• ripo

Veta, kde sa vyskytujú slovné spojenia ako tínedžerský horror a vyvražďovačka už samé od seba neveštia nič dobré .... Po scénaristickej stránke to bolo more balastu s niektorými príšerne stupídnymi hláškami a dejovým tempom, ktoré sa tempo ani nedalo nazvať. Posuny v deji boli niekedy posúvané akoby nasilu buldozérom. Za povšimnutie stálo digitálne stvárnenie voskového domu a jeho záverečná deštrukcia .... Za najvydarenejšiu smrť považujem kreatívny výkon Paris Hilton ....0 )(8.2.2007)

• Gilmour93

Promítnout mi tohle na planetě Parafínů, tak okamžitě ve stylu Rimmera vydám směrem k režisérovi povel, ať na mě přestane vejrat, padne vedle Gandhího k zemi a dá si 50 kliků. A hned! Karty se na začátku rozdávají tak dlouho, až hráči u stolu málem usnou a poté nastupuje stokrát viděné vraždění zabalené v klišé, jenž uspíší definitivní roztavení tohoto chatrného hororového domečku z vosku. Snad jej trochu zbylo na depilaci dlouhých nožek Paris a navazující podsukňový "úsměv č.2" pro objektivy bulvárních fotografů. Stejně je mi záhadou, jak ta trubka mohla hoteliérově dcerušce ublížit, když prošla částí těla vyplněnou vakuem.. Já tě vidím, Jaume..!(1.4.2010)

Je to mierne nadpriemerný americký horor. Má celkom dobrý príbeh o skupinke mladíkov, ktorí vyrazia na vzdialený športový zápas, ale kvôli problémom s autom musí časť z nich dočasne zostať na mieste pri opustenom mestečku, ale zistia, že tam vyčíňa dvojica vrahov, ktorí zo svojich obetí robia voskové figuríny. Spracovanie nie je ničím výnimočné, ale ani nie je zlé, po klasickom zoznamovacom úvode už postavy prídu na miesto neďaleko mestečka, kde sa už začne hlavný dej, síce by filmu prospela trochu lepšia dynamika, pretože vždy trvá, kým sa dej výraznejšie posunie, ale aj tak sa na to dá bez problémov pozerať, nudných miest je minimum a celá tématika s múzeom je zaujímavá a tak to ozvláštňuje aj nedôležité scény, ale po hodine filmu sa to už celkom rozbehne a záverečná fáza je pomerne dobre zvládnutá. Ako horor tento film moc nefunguje, ale určite obstojí ako slušný thriller, keďže miestami som spokojný s napätím, len by to chcelo aj nejakú atmosféru. Čo sa týka krvavých scén, tak ich nie je až tak moc a ani nie sú ničím výnimočné a to ani drsnosťou, ktorú by som vo svojej kategórii označil len za mierny nadpriemer, ale aj tak väčšina z nich je celkom dobre zvládnutá, obzvlášť smrť Paris Hilton. Ale skôr ma tu zaujali rôzne naháňačky a ukrývanie sa pred vrahom, hlavne slušné scény v kostole alebo v kine. A páči sa mi aj vizuálne dobre zvládnutý záver. Herecké obsadenie je pre tento typ filmu dostatočné, nikto neprekáža a minimálne Elisha Cuthbert a Jared Padalecki aj potešia. A spokojný som aj s rozdielnou dvojicou vrahov. Réžia nie je zlá, štandard si splní, ale nič navyše a technická stránka je vydarená. Dom voskových figurín nie je žiadny klenot, ale jeden z tých pozerateľných amerických moderných hororov, ktorý aspoň raz určite dokáže pobaviť. 62%(2.8.2007)

• MM_Ramone

Vysoko potenciálny horrorový námet je tu nehanebne zmršený príšerným teenagerským spracovaním. Celé to pôsobí naivne, jalovo a nudne. Neverím, že sa najde divák starší ako dvadsaťpäť rokov, ktorý by to ocenil aspoň troma hviezdičkami. Toto je horror súci tak akurát pre stredoškolákov, aj to len pre tých, ktorí ešte nie sú v tomto filmovom žánri zabehnutí. Slabota. **(23.1.2008)

• Enšpígl

Já blbec si myslel, že je to dokument o nově otevřené pobočce Muzea voskových figurín Madam Tussaud ve městečku Athelston, ale byl jsem jen svědkem neuvěřitelného plýtvání voskem . No a Paris Hilton podala daleko lepší výkon v dokumentu 1 Night in Paris. Reakce na koment uživatele FINGON -- ona tady v každé scéně šoustala? Pro samý vosk, mě koukám uniklo to podstatný !!!(3.1.2007)

• - Aj keď sa film odohráva v Amerike, popri ceste je možné zhliadnuť eukalypty, stromy typické pre Austráliu, kde sa natáčalo. (beso74)

• - Film měl být původně natočen ve 3D. Režiser si ale tento nápad v poslední chvíli rozmyslel a od původního záměru ustoupil. (Dlee)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 75. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)