Dům voskových figurín

Múzeum voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

Tak od tohohle filmu jsem nečekal vůbec nic... Ani to, že mu dám tři (no, jsou to spíš tři a půl) hvězdy. Kdyby neměl tak pomalý rozjezd, šel bych ještě výše. Prakticky až když uběhne třičtvrtěhodina filmu, začne se dít "něco pořádného". Ale zato se to nepřestane dít až do konce. Bráchové záporáci (jeden vypadá jako Ozzy, druhý jako nějaká vedlejší postava z La Piovra) jsou dobří, k tomu, aby naháněli hrůzu, jim nejvíce pomáhá vynikající Ottmanova hudba a chvílemi rutinní - chvílemi originální režie. Všechny ty "postavy" likvidují bez zbytečného okecávání, což určitě potěší, a na své si přijdou i milovníci hezky "masitých" záběrů.... "Rozpouštějící se" finále se mi líbilo moc (kameraman dostává jedničku s hvězdičkou), stejně jako pěkně vyjukaná Elisha Cuthbert, závěrečné mrknutí na diváka se mi spolu s Paris Hilton (která ovšem hrála to, co měla, to se jí musí nechat) už líbilo méně. Ale jsem spokojený.(8.5.2010)

A víte co? Já dám čtyři. Stejný případ jako remake(y) "Texaského masakru motorovou pilou" - nepříjemná a celkem brutální sranda. Nutno ale podotknout, že si za to mohli sami, respektive alespoň hlavní hrdinka a její boy-friend, kteří neustále lezli, kam neměli. Např.: Přes dveře je žlutá tabulka CLOSED velká jako kráva a co udělají oni? No vejdou!:-)) Jo a neměla jsem chuť zabíjet puberťáky sama, což se posledních pár let moc nestává, takže velké plus.;-)(27.9.2014)

Prekvapivo veľmi solídna teenagerská vyvražďovačka, pre mňa jedna z najlepších za posledné roky. Na to, že je to remake film ani na minútku nenudí a po celú dĺžku má svižné tempo. Má aj dobrú vizuálnu stránku a tých niekoľko lahôdkových vrážd poteší. Ďalej napr. prostredie voskového múzea je pomerne netradičné a neopozerané. Vlastne sa mi z celého filmu asi najmenej páčil záver. No aj tak musím za krásnu Elishu Cuthbert prihodiť hviezdičku.(2.6.2007)

• PetrPan

Neuvěřitelně zbabraný horor, který od odpadu zachraňuje brutální naturalismus krvavých scén. Logické kiksy přímo bijí do očí. Tak např. 1) jeden z bří zabijáků dostane do těla dva šípy, jeden do ruky, druhý do hrudi, ten z ruky si protáhne (!!!!) celou rukou (asi aby ho to víc bolelo) a ten druhý uštípne kleštěma (!!!!) - ach jo 2) Při první návštěvě voskového muzea se naši 2 mladí hrdinové při zpozorování čehosi podezřelého nepochopitelně rozdělí, přičemž muž jde vena dívka zůstává uvnitř, kde bude "překvapivě" vystrašena - ach jo 3) Při návštěvě zabijákova domu dívka zůstane venku v autě a chlapec se jde k zabijákovi vyčůrat (cha cha) a bude odpraven, mezitím se setmí (!!! - dlouhý čurání) - ach jo 4) Dům z vosku !!!! - proboha jděte se vysmát a co léto a vedra!!! A tak bych mohl pokračovat téměř donekonečna a na závěr to že bratři nebyli dva, ale tři a v záběru se ukáže ten vidlák...a nic, titulky, konec jednoho velmi trapného pokusu o teen-vyvražďovačku je jen třešničkou na dortu trapnosti(23.1.2006)

Veľmi odlišné spracovanie príbehu o dome z vosku, ktoré má len minimálne spoločného s House of Wax z roku 1958. Príbeh, efekty a vlastne všetko sa pretransformovalo na potreby diváka v roku 2005. Spravila sa z toho teenage vyvražďovačka, ktorých vraždy majú na svedomí dve siamské dvojčatá, ktoré nemali ľahké detstvo. Ich oddelenie bolo riskantné, avšak vzchopili sa. Keď boli malí „nalepila“ sa aj na nich práca s voskom, keďže ich mama s ním robila a v dospelom veku sú už dostatočne psycho a zručný pri práci s voskom natoľko, že pretvoria podľa svojich zvrátených chúťok svoje zabudnuté vidiecke mestečko. A do neho prichádzajú práve budúce obede, keďže majú problémy s autom a hľadajú tu pomoc, aby mohli čim skôr vyraziť na futbalový zápas, kvôli ktorému podnikli svoju cestu. Efekty sú celkom pekné, krvavé a špinavé. Čakal som od tohto filmu menej, príjemne ma prekvapil, aj napriek tomu, že je to omieľanie toho istého tak to malo nejaký šmrnc a atmosféru. Solídna novšia teen vyvražďovačka s dvojicou zručných psychopatov (a jedným v zálohe). Spokojnosť, ak pôjdete do toho bez hlbšieho premýšľania a nevadí klišé.(4.5.2007)

• - Ve finální scéně s tajícím voskem (a nejen tam) je ve skutečnosti místo vosku použito arašídové máslo. (becki_tu)

• - V domě voskových figurín je možné všimnout si figuríny s roztaveným obličejem, jelikož tvář byla vystavena slunci. Slunci však byl vystaven celý voskový dům, který však žádné stopy poškození nenese. (fiLLthe3DD)

• - Při scéně ve starém kině běží na plátně film What Ever Happened to Baby Jane?... (Dines)