Dům voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

• Silas

Nechtěně směšný horůrek s desítkami logických chyb a všelijakými nedostatky, megasilným mužem, který oštěpem prorazí okno od auta a další... věcičky (nechci spoilerovat). Vizuálně docela povedené, paradoxně drasticky více otevřené než kamarád Hostel, herecky ovšem značně nevyrovnané - zde bych vyzdvihl především charismatického Jona Abrahamse, který udržuje film jakž takž při životě (tvůrci věděli, proč ho nenechat zabít hned na začátku); i ta Elisha je nějaká podivně nevláčná, při jejích hláškách a gestech, které měla předvést to vlastně ani jinak nešlo. Velké finále završuje perfektně nezvládnutý snímek, nad nimž se dá jeden večer vcelku přežít.(2.8.2006)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Atmosféra 7/10 Efekty 8/10/// +Elisha Cuthbert, závěrečná destrukce domu, námět a prostředí -nic podstatného mi nevadilo, což je vlastně plus, možná mohlo být víc postav, taky jsem se o těch které jsem viděl mohl víc dozvědět a možná bych to trochu prostříhal/// V zásadě se mi film líbil, ale určitě bych byl raději kdybych ho viděl o hodně dříve. V době kdy mám hodně hororů nakoukáno to nebylo tak šokující a překvapivé jako kdybych to viděl v době vzniku. Nicméně hodně slušná atmosféra. Voskové figurky, které vypadají jako skutečné a celkem příjemné obsazení dle mého tento film vynáší do nadprůměru. Navíc si závěr nechal otevřená dvířka, tak se snad dočkáme nějakého "ještě modernějšího" pokračování./// Celkem 67%///(27.1.2012)

Veľmi odlišné spracovanie príbehu o dome z vosku, ktoré má len minimálne spoločného s House of Wax z roku 1958. Príbeh, efekty a vlastne všetko sa pretransformovalo na potreby diváka v roku 2005. Spravila sa z toho teenage vyvražďovačka, ktorých vraždy majú na svedomí dve siamské dvojčatá, ktoré nemali ľahké detstvo. Ich oddelenie bolo riskantné, avšak vzchopili sa. Keď boli malí „nalepila“ sa aj na nich práca s voskom, keďže ich mama s ním robila a v dospelom veku sú už dostatočne psycho a zručný pri práci s voskom natoľko, že pretvoria podľa svojich zvrátených chúťok svoje zabudnuté vidiecke mestečko. A do neho prichádzajú práve budúce obede, keďže majú problémy s autom a hľadajú tu pomoc, aby mohli čim skôr vyraziť na futbalový zápas, kvôli ktorému podnikli svoju cestu. Efekty sú celkom pekné, krvavé a špinavé. Čakal som od tohto filmu menej, príjemne ma prekvapil, aj napriek tomu, že je to omieľanie toho istého tak to malo nejaký šmrnc a atmosféru. Solídna novšia teen vyvražďovačka s dvojicou zručných psychopatov (a jedným v zálohe). Spokojnosť, ak pôjdete do toho bez hlbšieho premýšľania a nevadí klišé.(4.5.2007)

Elishu mám rád hodně. A naprosto chápu, že je tenhle film blbost se straaaaaaašně dlouhým rozjezdem. Když už dojde na vyvražďování, tak se dočkáme docela hodně originálních momentů (rozteklej barák, bodání do Paris skrz podlahu) a jedné vyloženě geniální scény (ano je to ta s prstíkem v kanále :-) Jenže rejža to naneštěstí vždycky stihne něčím shodit a pokazit (mrkající hlava, zmrtvýchvstání zlého týpka). Duo vraždících bratrů taky není moc hrůzostrašné, zvlášť benzinkář Bo by nenahnal hrůzu ani miminu, to maskovaný rocker Vincent je jiný šálek kávy, ale stejně mu na coolovosti ubírá fakt, že mu nasranej teenager jde v klidu rozbít hubu, místo aby se pomočoval hrůzou. Celkově mě ale House of Wax pobavil, takže dávám 60% s čistým svědomím. P.S. Paris Hilton sice na Oscara nehraje, ale zas takovej průser to taky nebyl.(2.4.2006)

„Zvyknete si na všetko, ak je treba. Mäso ako mäso.“ Mne sa to páčilo takmer na 70% a nehanbím sa za to. Pôsobivá výprava (les, mestečko, múzeum), drastické vyvražďovanie, krásne nechutná práca s voskom a zaujímavý vrah(ovia?). Pripravte sa na dlhú noc v mestečku Gatlin, pardon, Ambrose. Spomedzi obetí nevyzdvihujem ani tak Paris Hilton (predsa len, svoj vrcholný herecký výkon mala v tom čase už za sebou), ale skôr prekvapivo charizmatického a "dospelého" Chada Michaela Murraya ako problematického Nicka (ktorý nie je bežnou hororovou postavou, lebo po väčšinu minutáže má ten príjemný a v hororoch netradičný zlozvyk, že len čo uvidí gaunera, namiesto toho, aby utiekol kade ľahšie, mu ide naproti s kušou). Výsledkom je hustá hixploitation vyvražďovačka, kde sú sily spravodlivo rozložené – zlosynovia prichádzajú o oči, pekné dievčatá o prsty.(17.3.2006)

• - Při scéně ve starém kině běží na plátně film What Ever Happened to Baby Jane?... (Dines)

• - Film byl studiem Warner Bros. prohlášen za jejich nejhorší remake. (NormanBates)

• - Paris Hilton vůbec nemusela projít konkurzem. Režisér si zkrátka v této roli neuměl představit nikoho jiného. (becki_tu)