Dům voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

• akisha

Zábavná kravina, která je zábavná svou blbostí. Typický teenage-vyvražďovák s asi dvěma celkem působivými scénami, tlupou nesympatických adolescentů (aspoň že tam je ta Elisha) a voskovým muzeem. Scény v něm patří k tomu nejlepšímu ve filmu. O strachu či napětí nemůže být řeč, dokonce ani lekačky nefungují, ale v rámci možností nabízí film dost vtipných a zábavných okamžiků (Paris Hilton, malíček, pianista atd.).(13.2.2011)

• Hellblazer

Ďaľší remake ktorý podobne ako TCM nedopadol veľmi dobre. Hlavný dôvod je neskutočne natiahnutá prvá polovica filmu v ktorej sa režisér "snaží" budovať atmosféru a načrtnúť postavy, čo má za následok to, že prvú vraždičku uvidíme približne v polovici filmu čo je pri tomto type filmu neskoro. Hercom jasne dominuje Paris, ktorá si zaslúži minimálne zlatú malinu ( ale zabitá bola veľmi pekne ). Slabšie 2* predovšetkým za podarené finále a narážky na ukradnuté video Paris.(25.10.2005)

Proč se mi nejvíce líbí horory s hodnocením kolem 45%.... Už to tak prostě bude, proto vyhledávám tyhle horory... Morbidnost se mi líbila, přestřihnutí achillovky, ustříhnutý prstík, ta chladnokrevná a bezcitná smrt jedné určité osoby a navíc ten konec s tím domem.... No, tak to prostě musím žasnout... Jasných 5*(21.5.2009)

Ale jo, dalo se to. Ufiknutý prstíček čouhající z mřížky neskutečně ruluje. Hilton je sice opravdu děsná herečka, ale také je dost sexy. Mile mne překvapila dobrá atmosféra, která se staré předělávce lepila po celou dobu stopáže na paty. Dechberoucí konec, a hlavně scénka v kostele si pak zaslouží velký palec nahoru. Líbilo.(27.4.2009)

• Kaka

Pekelná porce nudy, přes kterou je skutečně kumšt se prokousat. Nápad s voskem je originální, ovšem naplno využit je až v posledních deseti minutách. Paris Hilton je vyloženě trapná a nechápu, jak jí mohl někdo obsadit. Atmosféra prakticky nulová a tuny klišé byly k vidění na každém metru. Rozuzlení děje je taky poměrně na palici a tak se dočkáme jen několika velmi efektních a taky brutálních zabití, které jsou skutečně jen pro silnější povahy. Herci tradičně toporní a překvapivě ani Elisha Cuthbert po herecké stránce nic moc. Nevýrazná hudba, nevyvážená režie. Jednoduše od tohoto zvratku raději ruce pryč. Další z čistě rutinních produktů, kterých můžeme vidět v současné produkci stovky.(4.12.2005)

• - Jared Padalecki (1.93 m) je oveľa vyšší ako jeho herecká partnerka Elisha Cuthbert (1.59 m). Aby nebol tento výškový nepomer tak do oči bijúci, mala Elisha pri natáčaní spoločných scén na spodku čižiem pridané drevené podstavce. (beso74)

• - Vincenta a Booa si zahral ten istý herec - Brian Van Holt. (Msscastillo)

• - Brodění se hrdinů horkým voskem by mělo mít za následek popáleniny, které však postavy nemají. (NormanBates)