Dům voskových figurín

Múzeum voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

Veľmi odlišné spracovanie príbehu o dome z vosku, ktoré má len minimálne spoločného s House of Wax z roku 1958. Príbeh, efekty a vlastne všetko sa pretransformovalo na potreby diváka v roku 2005. Spravila sa z toho teenage vyvražďovačka, ktorých vraždy majú na svedomí dve siamské dvojčatá, ktoré nemali ľahké detstvo. Ich oddelenie bolo riskantné, avšak vzchopili sa. Keď boli malí „nalepila“ sa aj na nich práca s voskom, keďže ich mama s ním robila a v dospelom veku sú už dostatočne psycho a zručný pri práci s voskom natoľko, že pretvoria podľa svojich zvrátených chúťok svoje zabudnuté vidiecke mestečko. A do neho prichádzajú práve budúce obede, keďže majú problémy s autom a hľadajú tu pomoc, aby mohli čim skôr vyraziť na futbalový zápas, kvôli ktorému podnikli svoju cestu. Efekty sú celkom pekné, krvavé a špinavé. Čakal som od tohto filmu menej, príjemne ma prekvapil, aj napriek tomu, že je to omieľanie toho istého tak to malo nejaký šmrnc a atmosféru. Solídna novšia teen vyvražďovačka s dvojicou zručných psychopatov (a jedným v zálohe). Spokojnosť, ak pôjdete do toho bez hlbšieho premýšľania a nevadí klišé.(4.5.2007)

• Renton

Scénář: Chad Hayes, Carey Hayes .. Dějově vyprázdněná sračka natažená do přepísklé stopáže, kde zejména první polovina nudně plyne, je bez vtipu, obsahuje hloupé dialogy a nakonec debilně graduje... House of Wax se - podobně jako hovadina Hostel, který lákal na jméno Tarantina - alespoň opírá o provařenou tvář Paris Hilton. Marketingově chválihodné, pro výsledek zcela nepodstatné. Nepotěší tím ani masturbátory, neboť přítomnost Paris je trestuhodně nevyužitá a o cudnosti Elisha Cuthbert se nemá ani cenu rozepisovat. Ještěže Paris padla statečně a zábavně. Ale mohla při striptýzu sundal i vršek.(15.4.2007)

• Enšpígl

Já blbec si myslel, že je to dokument o nově otevřené pobočce Muzea voskových figurín Madam Tussaud ve městečku Athelston, ale byl jsem jen svědkem neuvěřitelného plýtvání voskem . No a Paris Hilton podala daleko lepší výkon v dokumentu 1 Night in Paris. Reakce na koment uživatele FINGON -- ona tady v každé scéně šoustala? Pro samý vosk, mě koukám uniklo to podstatný !!!(3.1.2007)

Zajímavý horor se slibným hereckým obsazením, jako je sexy Elisha Cuthbert, Jared Padalecki, Chad Mchael Murray nebo i zajímavě obsazená Paris Hilton. Sice se to zpočátku vleče, ale pak to stojí za to, a hororové scény prakticky nepolevují až do konce. A to vše vrcholí pointou ve stylu, že celý dům zvrhlých bratrů je z vosku. Mám rád takové horory a dostal jsem zábavně-hororovou podívanou, která ničím nezklamala.(15.1.2009)

• Marius

Film, v ktorom absolútne nič nefunguje. Teda až na Elishino tielko. Prvá polovica je samoúčelne natiahnutá ako nohavičky na Parisinom zadku, tá druhá nevydesí , lebo obsahuje len zopár slušných kruťáren. A desiť by horor asi mal.....takže 2/10 za Elishu v tielku a za to, že vďaka Paris Hilton dostáva spojenie "zadrbať tyčou" nový obohacujúci význam.(1.8.2005)