Dům voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

• Rex Mundi

(pozor, určite obsahuje spoilery, ale nemôžem si pomôcť!) Na kieho boha má táto zlátanina 113 minút, to nikdy nepochopím. Bohužiaľ, ani svižného rozjazdu sa človek nedočká, pretože prvé dve tretiny filmu sú príšerne nudné a keď začne zabíjanie, ani jednu postavu už neľutujete. Tínedžeri sú takí tupí, že si zaslúžia umrieť čím skôr aj za to, že všetky ich stupídne vety už ste stokrát počuli v iných tínedžerských hororoch. Najviac pudu sebazáchovy a zdravého rozumu (ale len v porovnaní s ešte väčšími hlupákmi!) mala na moje veľké prekvapenie postava Paris Hiltonovej - no ani tej to nakoniec veľmi nepomohlo. Scenár je jedna vykrádačka za druhou a zo záberov vysvetľujúcich to, čo divák už 15 minút vie, mi bolo zle. Jediná originálna vec v tomto filme (ani to si nie som istá) boli tie tony vosku na záver. A jasný odkaz na možné pokračovanie? - to už sa mi chcelo zavyť zo zúfalstva! Takýto trapas sa dá krásne vyjadriť zvolaním hrôzy, ktoré zo seba vydal môj priateľ pri záverečných titulkoch: "Na toto potrebovali dvoch scenáristov?!?"(4.5.2006)

Naštěstí jsem od filmu nečekal žádný zázraky a tak mi vůbec nevadilo, že děj je občas trochu nedomyšlenej a že je to založený jen na krvavých scénách bez nějakýho většího napětí, ale i přes ty místy brutální scény mi to stejně jako horor moc nepřipadalo, snad jen když se Paris Hilton snažila hrát . Jenže tyhle nepovedenosti jsem moc nevnímal a tak jsem se u toho bez větších problémů mohl bavit dobře a závěrečná scéna v domě voskových figurín je asi nejlepší částí filmu a nechává zapomenout na nepovedený děj a haldu nesmyslů. A s Elishou ve filmu tomu prostě míň než 3 dát nemůžu(8.3.2006)

Bavilo mě to více než všechny přechozí filmy od Dark Castle Entertainment, tímhle tempem tu máme do konce dekády nějakou stoprocentní záležitost. Ano, dokonce více než poměrně oslavovaná Gothika (ale zase méně než remake Texaského masakru) Rozjezd byl sice slabší, ale pak už to šlape a jedna hezčí mrtvolka než druhá potěší každého fanouška žánru. Tomu zvlášť zvrhlému bude ke štěstí stačit ucvaknutí malíčku ikonické Elishi nůžkami na plech:-)(21.7.2005)

Já se nebojím dát tři hvězdičky, i když děj není nikterak ohromující, spíše naopak. Casting je naprosto hrozný. Takovou směsici netalentovaných a nesympatických ksichtů v rolích těch hodných jsem ve filmu dlouho neviděl (až na Chada Michaela Murraye, a ano i Elisha Cuthbert svým sexy tričkem nezabodovala). Za, co už herci nemůžou je scénář, který nutí postavy páchat naprosto dementní akce. Tak proč ty tři hvězdičky? No, ono mě přes všechny nedostatky bavilo. Záporáci byli oproti hlavním hrdinům téměř sympaťáci (hlavně smraďoch a Vincent) a finále ve voskovém domě nemělo sebemenší chybu.(3.7.2006)

Veľmi odlišné spracovanie príbehu o dome z vosku, ktoré má len minimálne spoločného s House of Wax z roku 1958. Príbeh, efekty a vlastne všetko sa pretransformovalo na potreby diváka v roku 2005. Spravila sa z toho teenage vyvražďovačka, ktorých vraždy majú na svedomí dve siamské dvojčatá, ktoré nemali ľahké detstvo. Ich oddelenie bolo riskantné, avšak vzchopili sa. Keď boli malí „nalepila“ sa aj na nich práca s voskom, keďže ich mama s ním robila a v dospelom veku sú už dostatočne psycho a zručný pri práci s voskom natoľko, že pretvoria podľa svojich zvrátených chúťok svoje zabudnuté vidiecke mestečko. A do neho prichádzajú práve budúce obede, keďže majú problémy s autom a hľadajú tu pomoc, aby mohli čim skôr vyraziť na futbalový zápas, kvôli ktorému podnikli svoju cestu. Efekty sú celkom pekné, krvavé a špinavé. Čakal som od tohto filmu menej, príjemne ma prekvapil, aj napriek tomu, že je to omieľanie toho istého tak to malo nejaký šmrnc a atmosféru. Solídna novšia teen vyvražďovačka s dvojicou zručných psychopatov (a jedným v zálohe). Spokojnosť, ak pôjdete do toho bez hlbšieho premýšľania a nevadí klišé.(4.5.2007)

• - Jared Padalecki (1.93 m) je oveľa vyšší ako jeho herecká partnerka Elisha Cuthbert (1.59 m). Aby nebol tento výškový nepomer tak do oči bijúci, mala Elisha pri natáčaní spoločných scén na spodku čižiem pridané drevené podstavce. (beso74)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 75. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Hlavní záporák se jmenuje Vincent. Jde o odkaz na Vincenta Price, který hrál v původním House of Wax (1953). (becki_tu)