Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)
Trailer

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Trailer

Isherwood odpad!

Rutinní vizuální tapeta, jež absolutně postrádá napětí, tempo i řádnou rytmiku vyprávění. Rozvleklý úvod načrtává přímočaré charaktery, které se nijak neodkloní od zavedených šablon současného teen hororu, což by nijak nevadilo, kdyby snímek absolutně neabsentoval krom zmíněného napětí taky zábavnost. Hrdinové umírají v předem odhadnutelném schématu bez řádnější režisérské inovace a ochoty ukázat divákům něco nového. Jistě, většině patnáctiletých to pocuchá nervy i žaludek, ale ne všem bude vosková sprcha či přesně zapíchnutá trubka připadat úplně košér k tomu, aby se pobavili. Absolutní zbytečnost bez jediného pozivita. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $32,064,800Tržby Celosvetovo $68,766,121║ Na moje prekvapenie celkom slušne zvládnutý horror, z dávkou napätia, dusnej atmosféry, Elisha Cuthbert tiež spraví svoje čaro, na záver to je trikovo úchvatné ako sa všade valí roztavený vosk, a je to iné než pôvodné Múzeum voskových figurín a to je dobre, moc dobre.... jedine Paris Hilton tam dosť zbytočne vyčnieva, aspoň že jej nevenovali toľko priestoru aby to mohla svojou umelou hereckou kreáciou viac skaziť. /70%/ ()

POMO

Nepekne zdĺhavý pásový produkt s príliš skromnou dávkou napätia, klišé a najväčším možným hereckým trapasom v podaní Paris Hilton. Ale múzeum je pekné, digitálne finále v tomto žánri nevídané a zopár masakrov chuťovkových (najviac ma potešil prstík Elishy Cuthbert). ()

Matty

Těm, jenž se nemilosrdně pouštějí do kritizování slaboduchých hororových vyvražďovaček, bývá diváky z řad cílové skupiny mnohdy doporučováno „ať se na to nedívaj, když se u toho nebavěj“ časté jsou rovněž nechápavé dotazy typu „a co ste čekali, umělecký dílo?“. Jenže s podobnou logikou by byla automaticky vyloučená kritika kteréhokoliv filmu, jež plní svůj účel. Třeba bylo účelem Kameňáku nepobavit ani jednoho diváka staršího dvanácti let, kdoví. Tímto obšírnějším úvodem se chci dostat ke konstatování, že bychom měli být rádi za současné americké horory nevalných kvalit, moc dobře se totiž kritizují. Dům voskových figurín přitom nedopadl zcela katastrofálně, přinejmenším v závěru to dokázal pořádně rozpálit. Otázkou je, zda-li má smysl vyměnit bezmála dvě hodiny svého života za to, co zmíněnému finále předchází. Všichni mladiství herci jsou otřesní, alespoň že herecká účast Paris Hilton je kompenzována (POZOR blíží se SPOILER) roztomile morbidním způsobem jejího skonu (konec SPOILERU). Malinko silnější dojem ve mně zanechaly postavy vraždících bratří, z nichž jeden připomíná Ozzyho Osbournea a jejichž vražedné metody vzbuzují přinejmenším znepokojení (představte si, že jste zaživa zalití do vosku…). Množství klišé je přímo úměrné množství logických kiksů, atmosféru nemá film žádnou, všehovšudy jsem sebou jednou ucukl, režie je nudná, závěrečné titulky odfláknuté… stačí? Myslím, že ano. 40% Zajímavé komentáře: Djkoma, choze, Ruut, Damielka, ABCD Marta ()

Enšpígl

Já blbec si myslel, že je to dokument o nově otevřené pobočce Muzea voskových figurín Madam Tussaud ve městečku Athelston, ale byl jsem jen svědkem neuvěřitelného plýtvání voskem . No a Paris Hilton podala daleko lepší výkon v dokumentu 1 Night in Paris. Reakce na koment uživatele FINGON -- ona tady v každé scéně šoustala? Pro samý vosk, mě koukám uniklo to podstatný !!! ()

• Paris Hilton získala v roce 2006 nejen Zlatou Malinu pro nejhorší herečku ve vedlejší roli, ale v roce 2010 také Zlatou Malinu pro nejhorší herečku desetiletí. (Terva)
  • Vo filme je možné zhliadnuť pohľad na hory, ale v Luisiane, kde je dej situovaný, žiadne hory nie sú. (beso74)
  • V domě voskových figurín je možné všimnout si figuríny s roztaveným obličejem, jelikož tvář byla vystavena slunci. Slunci však byl vystaven celý voskový dům, který však žádné stopy poškození nenese. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z…