Dům voskových figurín

Múzeum voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Atmosféra 7/10 Efekty 8/10/// +Elisha Cuthbert, závěrečná destrukce domu, námět a prostředí -nic podstatného mi nevadilo, což je vlastně plus, možná mohlo být víc postav, taky jsem se o těch které jsem viděl mohl víc dozvědět a možná bych to trochu prostříhal/// V zásadě se mi film líbil, ale určitě bych byl raději kdybych ho viděl o hodně dříve. V době kdy mám hodně hororů nakoukáno to nebylo tak šokující a překvapivé jako kdybych to viděl v době vzniku. Nicméně hodně slušná atmosféra. Voskové figurky, které vypadají jako skutečné a celkem příjemné obsazení dle mého tento film vynáší do nadprůměru. Navíc si závěr nechal otevřená dvířka, tak se snad dočkáme nějakého "ještě modernějšího" pokračování./// Celkem 67%///(27.1.2012)

• Adrian

Ach Vincente, Vincente, keby si videl tento polstoročie mladší remake jedného z tvojích vydarených filmíkov, určite by si od vzrušenia začal ako cirkulárka rotovať v hrobe, pričom ani náhodou by to nebolo spôsobené vnadami Paris Hilton... :-) Je to veľmi smutné, ale tento remake sa nezmohol na nič viac, iba na preťahované (hlavne prvá polovica) a chabé kopírovanie Sawyerových rodinných eskapád z Texasu. Jedna hviezdička je potom za tých zopár príjemných inovácii zažitých klišé a ta druhá SPOILER: za cynicky zvrhlé, ale neodolateľne "príťažlivé zakillerovanie" postavy Paris Hilton... . To sa musí proste vidieť :-)(16.5.2005)

Striedavo oblačno. Miestami zatiahnuté, len s občasným výskytom slnka. Snímok plný protikladov, zlých i dobrých vecí, nudy i pár zaujímavých momentov. V prvom rade tu sú postavy, až na súrodeneckú dvojicu, absolútne nevýrazné a hlúpe. V tomto smere samozrejme kraľuje Paris Hilton, u ktorej aspoňže jej mord bol vcelku efektný. Ostatné mordovačky za veľa nestáli. Najzaujímavejší bol samotný proces výroby voskovej figuríny a potom hlavne koniec, keď sa vosk začal topiť. Ostatné veci ma moc nenadchli, len nuda a ešte raz nuda. Vidím to na premárnený potenciál dobrého námetu. 50/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(2.2.2016)

• Matty

Těm, jenž se nemilosrdně pouštějí do kritizování slaboduchých hororových vyvražďovaček, bývá diváky z řad cílové skupiny mnohdy doporučováno „ať se na to nedívaj, když se u toho nebavěj“ časté jsou rovněž nechápavé dotazy typu „a co ste čekali, umělecký dílo?“. Jenže s podobnou logikou by byla automaticky vyloučená kritika kteréhokoliv filmu, jež plní svůj účel. Třeba bylo účelem Kameňáku nepobavit ani jednoho diváka staršího dvanácti let, kdoví. Tímto obšírnějším úvodem se chci dostat ke konstatování, že bychom měli být rádi za současné americké horory nevalných kvalit, moc dobře se totiž kritizují. Dům voskových figurín přitom nedopadl zcela katastrofálně, přinejmenším v závěru to dokázal pořádně rozpálit. Otázkou je, zda-li má smysl vyměnit bezmála dvě hodiny svého života za to, co zmíněnému finále předchází. Všichni mladiství herci jsou otřesní, alespoň že herecká účast Paris Hilton je kompenzována (POZOR blíží se SPOILER) roztomile morbidním způsobem jejího skonu (konec SPOILERU). Malinko silnější dojem ve mně zanechaly postavy vraždících bratří, z nichž jeden připomíná Ozzyho Osbournea a jejichž vražedné metody vzbuzují přinejmenším znepokojení (představte si, že jste zaživa zalití do vosku…). Množství klišé je přímo úměrné množství logických kiksů, atmosféru nemá film žádnou, všehovšudy jsem sebou jednou ucukl, režie je nudná, závěrečné titulky odfláknuté… stačí? Myslím, že ano. 40% Zajímavé komentáře: Djkoma, choze, Ruut, Damielka, ABCD Marta(15.5.2007)

Proč se mi nejvíce líbí horory s hodnocením kolem 45%.... Už to tak prostě bude, proto vyhledávám tyhle horory... Morbidnost se mi líbila, přestřihnutí achillovky, ustříhnutý prstík, ta chladnokrevná a bezcitná smrt jedné určité osoby a navíc ten konec s tím domem.... No, tak to prostě musím žasnout... Jasných 5*(21.5.2009)

• - Vincenta a Booa si zahral ten istý herec - Brian Van Holt. (Msscastillo)

• - Vo filme je možné zhliadnuť pohľad na hory, ale v Luisiane, kde je dej situovaný, žiadne hory nie sú. (beso74)

• - Ze statického hlediska není možné postavit dům celý jen z vosku. Musel by mít pevné základy, přičemž tento filmový je neměl. (NormanBates)