Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Danny F.

Slabé, slabé, slabé. Za trapnou Paris slabý průměr. Proč se sere už i do filmu? To je na tom už fakt tak bídně že se musí zviditelňovat touto formou? Nejspíš. 50% ()

Ewey

Na tomto filmu je jen jedna věc pozitivní, a to ta, že tu Paris zemře poměrně příšerným způsobem. To z něj dělá nejpovedenější a do budoucna možná nejkultovější film ve svém žánru. ()

Tereza666

Ok, nebyl to ten nejhustější horor na světe, ale já ho zbožnuju z jednoho jedinýho důvodu. Tomuhle filmu vděčím za to, že jsem se začla zajímat o horory. Přes všechnu kritiku a co musím uznat také, šílený výběr herců je House of Wax jeden z mých nejoblíbenějších hororů. ()

Maagggdddda

Asi jediné, co bylo na tomto filmu hororové byly výkony "herců" v čele s bulvární hvězdou Paris Hilton. U hororu by se měl člověk třást strachy a ne usínat nebo se smát rádoby bojácným scénám. Nechápu, jak se do takového odpadu dostala hudba Prodigy a Joy Division, snad za to ta 1*. ()

VanTom

Teenagerská vyvražďovačka potkává klasiku (se kterou jsem prozatím neměl tu čest). No a proč ne, Elishe to hrozně sekne a se svým protřelým bratrem se jen tak nedají, největší, neomaleně zvědavý idiot ("Bylo odemčeno…") to schytá jako první a podezřele liduprázdné městečko se zaprášeným muzeem (z) vosku propůjčuje manickému běsnění velice působivé kulisy. Proto když už se do něj po sáhodlouhé expozici dostaneme, o to nemileji vytrhne každé intermezzo ve stanu (i opuštěné továrně - kde ta se najednou vzala pár metrů od tábořiště?) s Paris v negližé. 3. hvězdičku těsně zachraňuje ohnivé inferno na závěr. ()

pursulus

Voskový horor v toku času.¬         Povídka (novela?) ve své době úspěšného amerického scénáristy z New Jersey Charlese Beldena o muzeu voskových figurín byla zfilmována třikrát.¬                 Filmový přepis z r. 1933 zrežíroval pod názvem Mystery of the Wax Museum maďarský Američan Michael Curtiz, tento počin odpovídá průměrné kvalitě snímků té doby a není ničím překvapivý, lze také říci, že možnosti skryté v námětu z daleka plně nevyužil.¬                 O dvacet roků později následoval House of Wax v režii rakouského Američana André de Totha, který se původního filmového přepisu držel téměř do slova, při čemž jako jedinou přidanou hodnotu k filmovému přepisu z r. 1933 můžeme vytknouti magickou postavu "gotického" herce Vincenta Priceho v hlavní úloze. (Vedlejší postavu, pomocníka, hraje známý "westernový" herec Charles Bronson, kterému bylo v době natáčení něco přes třicet roků; jeho proměna od této doby do doby natáčení westernu 'Tenkrát na západě' je téměř neuvěřitelná.)¬                 Posledním přepisem je House of Wax z r. 2005 režírovaný Španělem Jaumem Collet-Serrou (známým nejspíše ve spojitosti s hororovým dramatem 'Orphan' z r. 2009). Tento přepis má společné s původní předlohou Beldenovou pouze voskové figuríny. Provedení odpovídá zcela současnému hororu "po španělsku" plus komerčně pojatým scénářům současnosti, z čehož vznikla poněkud nesourodá záležitost: chabý scénář je držen vysokou invencí režisérovou na úrovni slušné podívané.¬                 Můj soud v obecné rovině o kvalitě jednotlivých zpracování Beldenovy povídky zní "kvalita přibližně stejná u všech tří zpracování, vždy slušný průměr". K nízkému hodnocení přepisu z r. 2005 nepřihlížím, považuji jej za nepřiměřeně odsuzující, neboť chabý scénář je vyvážen viditelně "hororovějším" zpracováním oproti starším přepisům. ()

davidek

opět zbytečně prokoukanej čas na dílko co od začátku do konce je klasicky nalinkovanej jako tuctovej horůrek u kterého se nebudete bát. Dvě hvězdičky jsou za efekty. Nic jiného na tom filmu nemá hodnotu. ()

Scar

Hádam len toľko že sa pri tom dá aj báť. Väčšina scén vám však bude pripadať, akoby ste film už videli a nebudete sa mýliť. Texaský masaker motorovou pílou a iné na tomto filme zanechali svoju stopu. ()

ABCD Marta

Achjo, opět zklamání. Na to, že hlavní hrdinové jsou pokaždé teenageři jsem si už zvykl, ale co mě opravdu vytáčí je fakt, že ať uděláte těm zmutovaným hajzlům, vrahům a úchylům cokoli, vždycky zase vstanou a na konci s Vámi bojují jakoby nic. A vůbec jim nevadí, že byli postřeleni či zasaženi šípem. Další věc, která mě otravuje, jak pepřák v očích, je ,,nechání vraha" v domnění, že má dost, i když je všem úplně jasné, co nastane. No nemůžou mu jednou ti mladí nahmatat puls a ujistit se, že je mrtev? A pokud ne (což platí v 99% všech případů) tak do něj něčím bodat, jak smyslů zbaveni za všechno to prožité peklo? A to mi každý tvrdil, jak je to ,,hrubý film"... :( ()

smolicek04

Musím sa priznať trochu som sa bál ale to nemení nič na tom že je to stále len malí film vo veľkom prostredí Hollywoodu. Aj napriek tomu že tak hrá Paris Hilton. Niekto si asi myslel že ak známa postava Paris ukáže trocha svojho krásneho tela tak to bude Mega film alebo niečo také. ()

drackula

Porovnávať tento film z originálom nemá význam, respektíve sa to ani nedá. Film postráda napätie a poriadnu atmosféru, avšak niektoré fajn scény /voskovanie/ a dodržanie schémy novodobých teen-vyvraždovačiek udržiava tento film jemne nad priemerom. Kladne hodnotím aj "výkon" Paris Hilton, ktorá nám ukázala ako vie vrtieť zadkom a ďalej iba potvrdila hypotézu, že má v hlave prázdno, keďže trubka ktorá jej prevŕtala hlavu evidentne nemala žiaden odpor :) 60% ()

MI-380

Z verze roku 1953 využit pouze hlavní nápad, jinak při porovnání obou filmů u mě s převahou vítězí tenhle nový. Je svižnější, zábavnější, napínavější. Tedy celých 90% stopáže, závěr tvoří obvyklé americké finále, kde krev se mísí s voskem a materiál na výrobu svíček má tentokrát jasnou převahu. A příjemným zakončením jsou dvě malé pointy. 75%. ()

Ravi

Obsazení - hrůza, stopáž - nesnesitelná, dramatizace - kouskovaná, celistvá jen v posledních 10ti minutách. Takhle bych to v kostce ohodnotil, ale navíc musím přidat, že závěrečná scéna v domě byla úchvatná, opravdu (bez ironie). Je mi jasné, že mít to režisér v rukou podle svých představ, byl by z toho skvělý horor. Ale takhle, 50% = 3-/5 ()

Amputace

Dostal jsem k tomuto filmu zcela náhodou, nicméně tuto náhodu dodnes proklínám. Za velmi, velmi dlouhou dobu film, u kterého jsem dokázal usnout. Mimochodem Ottmanova hudba byla skvělá a především jí také patří ta jediná hvězda. ()

Jaro.Krafcik

Nápad fajn, horror fajn, avšak záver s voskom bol príliš prehnaný. Čo sa mi tiež nepáčilo bolo správanie postáv. Ale film to je celkom slušný. A oplatí sa aspon jedenkrát pozrieť, ak máte radi teen horrory tak vás to pohltí. Vraždy sú tu celkom nápadité. Hlavne odstrihnutý prst po ktorom by už to herečka tažko rozchodila. Alebo uťatá hlava.. a oči stále pri zmysloch. Pri týchto scénach sa dalo z chuti zasmiať. 3* ()

Nepi

Teenagerovská lekačka ve stylu masakru motorovou pilou,který je nebo spíše má být remakem slavného hororu z roku 1953 je celkem drsnou podívanou s velkým počtem obětí a krutých až nechutných scének...Na jeden nudný večer při svíčkách (z vosku) je film dobrou pohádkou a rozptýlením před spaním... ()

Specs

Hlášky: Blake: - "Vypadá jako Elton John. Jen ještě víc teploušsky." Dalton Chapman: - "Elton John je gay?" & (Carly z venku slyšela nějaké zvuky.) Carly Jones: - "Wade, vstávej. Wade! Něco jsem slyšela!" Wade: - "To byl asi sériovej vrah..." & Dalton Chapman: - "Hele, fakt je necháš odjet s maníkem, kterej sváží přejetý zvířata?" Nick Jones: - "Ty přece svážíš fekálie, ne? V čem je rozdíl?" Dalton Chapman: - "Ale já se v nich neproměňuju. To je ten rozdíl." ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak