Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Blazkowicz

Cože, 49 %? Ale no tak, zas tak hrozné to není. Já se docela dobře bavil. Žádná hitparáda, to jistě, hlavně než se to rozjede, ale potom slušná řežba v neobvyklých kulisách. Jinak konečně viděno celé po sedmi letech, na den přesně od kalby na Vranově. Roztékající se voskové figuríny jsou jediné, co si pamatuju. 3* ()

ostravak30

Prvotina režiséra Jaume Colleta-Serry nedopadla víc jak průměrně. Už samotné ne castingové obsazení Paris Hilton svědčí o tom, kterým směrem se tvůrci rozhodli vydat. V první řadě je třeba říct, že nebylo šťastné natažení na téměř dvě hodiny. Filmu chybí spád a větší akčnost. Vždyť trvá, než se opravdu začne něco dít. Pak začnou klasicky umírat hlavní hrdinové jeden za druhým. Jediná zvláštnost je právě samotný vosk, což ale nedává smysl, protože ve slunném počasí by se musel roztápět. Na efekt to poté nevypadá špatně, ale těžko se hledá něco originálního nebo jedinečného. Vše jede v zajetých kolejích klasických hororů této kategorie. ()

ric

Tak jako mohlo to být horší - klišovité až to snad nemohli myslet vážně, teenagerovská hudební produkce až to bolelo, příšerně nezvládnuté role, no ale po vizuální stránce pěkné. Takže normálně za 1*, za ten vizuál +1*. A to jsem jako vizuální stránkou nemyslel E/Cuthbert a už vůbec ne P/Hilton. ()

Napoleon-B

Typický Hollywoodský horor, kde absolutně chybí nápaditost. Takových hororů je všude dost. Je to celé založené jen na „lekacích“ scénách a na postupném vyvražďovacím systému postav. Klasický je i konec, kdy je všude spousta policajtů, sanitek a ti co přežili mají na sobě deky. Odcházel sem z kina opravdu naštvaný, protože mi to přišlo jako opravdu špatně strávené odpoledne ()

wopi

žánrový průměr, ale má to náladu, rozhodně mi to nepřišlo tak hrozné, jak tady uvádí většina lidí - zvlášť ve srovnání s jinými rádobyhorrory ()

Weissik

Pro mě naprosto ideální béčková záležitost. Příběh je jasný, prostředí zajímavé a figuríny jako živé, muhehehe ()

DooFooS

Není to nic převratného, ale spíš překvapivého. Krom krátkého začátku mě nejvíce překvapila Paris. Čekal jsem jak si na ni smlsnu, ale její vstupy nebyly nijak tragické, v podobných filmech jsou i daleko horší hééérečky. Ve filmu bylo několik příjemných lekaček a i bez potřebné atmosféry se díky několika naturelně vyvedeným umrtím dostavilo příjemné mrazení, přesněji znechucení u podobných počinů vyhledávané. ()

Lucie27

Levné vyvražďovací horory aneb jak šílený španělský režisér natočil šílenou hollywoodskou vyvražďovačku. Horory (v dnešní době tyto horory všeobecně nazývané "teenagerovské vyvražďovačky"), které se snaží sebevíce vylekat diváky, ale omyl je pravdou. Tento horor nevylekal ani jednou mou mladší sestru, která vůbec filmový žánr "horory" nemůže a má z filmu jako je Masakr motorovou pilou či Vřískot bezesné sny. Z propagačních materiálů a článků jsem tomuto film předem dávala alespoň 40% díky krásné Elishe Cuthbert a klasice z 50. let. Když vezmu v úvahu myšlenku: dělat téměř zaživa z lidi voskové figuríny - no, trochu se mi klepou kolena. Ale po shlédnutí filmu musím říct, že nedávám ani 5%. Typická hororová slátanina, která se snaží lákat teenagry pomocí rudé podprsenky kontroverzní Paris Hilton. Doteď nechápu téměř 6 minutovou scénu, kdy Paris Hilton utíká před smrtí (jeden z bratrů) a při útěku ze stanu se ji rozepne mikina a celou scénu vidíme zejména její rudou podprsenku. Ale no tak, pane režisére, vážně si myslíte, že upoutáte dnešní mládež a diváky rudou podprsenkou Paris Hilton??? Naivita. Při sledování tohoto rádoby "hororu" Vás napadne, že není něco v pořádku. Dědička hotelového imperiálu hraje podružnou filmovou roli, řekne pár vět, udělá interesantní striptýz ve stanu, zpotí se, ječí, klepe se, rozepnutá mikina, rudá podprsenka, záběry na její tělo... tohle je horor? Něčím ovšem musí upoutat, když už ne samotným filmem. Připadá mi to, že hrdinové filmu nemají za úkol vylekat diváky, ale vylekat sami sebe, což po 45 min. mě vedlo ke spánku a málem jsem zaspala u něj (koho by bavil horor, při kterém se více bojí herci než diváci??). Vizuálně nejzajímavější jsou poslední scény - tající dům z vosku (muzeum). A samozřejmě, kdo by nečekal v závěru filmu větu: "Poručíku, prověřte znovu počet členů rodiny. Manželé neměli dva syny, ale tři", že by pokračování hororu? Typické.... Navíc, proč mám pocit, že režisér se chtěl pokusit spíše natočit něco mezi Jeepers Creepers a Masakrem motorovou pilou (jenž byl minimálně vizuálně zajímavější a kvalitnější než Dům voskových figurín) než klasikou hororového remaku z 50tých let House of Wax v modernějším pojetí. Ps: osobně nemám nic proti Paris Hilton, být to Pamela Anderson nebo jiná "neherečka" ukazující své spodní prádlo v hororu - byl by to stejný názor. ()

gauny8

Byl jsem poměrně příjemně překvapen. Zase taková nuda to nebyla. Režisér měl pár zajímavých nápadů...např. konečně něco Paris do té hlavy dát :D ()

Max Q.

Neuvěřitelně dlouhý rozjezd, troška akce a závěrečné titulky. Ty patřily k tomu lepšímu z tohoto blábolu. ()

smrtubohem

Na horor se vždy těším trochu jinak než na jiné žánry. O to větší je pak mé zklamání, když zjistím, jaký odpad mi právě běží na monitoru. V tomto případě bylo mé zklamání značné. ()

Seuata

Nuda s troškou napětí. A s pár děsivějších zcének. Nejvíce mi u filmu chybí svižnost děje. Zápletky se vlečou, že divák se pomalu začíná bát, že film místo aby "jel" dopředu, zařadí zpátečku. Dům voskovým figurín má cosi hodně dobrého a to je nápad, ovšem i těch pár dobrých vteřin, kde voskové figuríny jsou k spatření, film nezachrání. Těch pár brutálních záběrů diváka stejně moc nevyděsí (spíš se mu udělá špatně). Možná filmu chybí pořádná hudba, která by diváka naladila, možná je to nevýrazný výkon herců, nebo režie??? Těžko říct, kde se stala ta osudová chyba, která z tohodle hororu dělá spíše "uspávačku". ()

huhulalka odpad!

Ani Paris neohla zachránit svojí hvězdičkou to pranic co film nabídl, i ten strach bych oželila, ale nějak mi tam chyběl aspoň náznak něčeho poutavého. Vysosáno několik hororů za poslední roky, okořeněno trochou stripu. ()

Cechyno4

Nemůžu srovnávat s originálem, protože jsem ho neviděl. Ale tento film se mi docela zamlouval. Viděl jsem ho v kině a bavil jsem se, ikdyž tam hraje hodně lidmi nenáviděná Paris Hilton. ()

Goodmen

Další z řady obyčejných vyvražďovaček - žádný příběh, ubíjející jednání postav, nulových hereckých výkonů (zdravím Paris Hilton) a to vše je naprosto předvídatelné. ()

bobin

Slušný , spíše nadprůměrný horor . Dosti brutální a krvavý aby zaujal a voskové destrukce v závěru jsou skvostné . ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak