Demi Mooreová a Woody Harrelson se představují v rolích Diany a Davida Murphyových, milenců ze střední školy, kteří se vezmou a v životě si vedou velmi dobře - Diana je úspěšná realitní makléřka a David zase idealistický architekt, který postavil vysněný dům u oceánu. Pak ale udeří recese. David je náhle bez práce a oni už si tak nadále nemohou dovolit splácet hypotéku. Půjčí si proto od Davidova otce 5 000 dolarů a vydají se do Las Vegas, aby se pokusili vyhrát peníze na zaplacení půjčky. Zpočátku mají štěstí a získají 25 000 dolarů, ale protože kasino vždycky nakonec vyhraje, mladí manželé o všechno přijdou. Zatímco se Diana pokouší ukrást sladkosti v luxusním butiku, všimne si jí miliardář John Gage (Robert Redford), kterého okamžitě uchvátí. John pozve Dianu a Davida na opulentní večírek, kde nabídne Davidovi milion dolarů za jednu noc s jeho ženou. (Cinemax)

Xmilden

Demi Moore se toho nikdy moc nebála a ještě před Stryptýzem dala nahlédnout trošku "pod pokličku". Film myslím není třeba nijak zvláště představovat, příběh o sázce za milion je dostatečně známý. Redford tentokráte není za slušňáka. ()

Hrabka

Film, který se snaží být dokonalý, ale příliš se mu to nedaří. Romantickým duším bude dopřána pravidelná dávka emocí. Pokud máte rádi romantiku ve spojení s Demi Moore a Robertem Redfordem, je to film pro vás. Nečekejte od něj ale něco excelentního, děj není nijak zvlášť výjimečný. 40% ()

Fiftis

Zaujímavá a každopádne štýlová psychologická dráma na tému bohatstvo a láska. Robert Redford v pre neho absolútne exkluzívne padnúcej úlohe miliardára, ktorý využije ťaživej situácie dvoch mladých ľudí a ponúkne im milión dolárov za noc s nádhernou dámou, ktorú skvele a zmyselne zahrala Demi Moore. Je to nadpriemerná romantická snímka o láske a peniazoch. Presvedčivo pôsobiaci Harrelson i Redford a pekná tvárička Demi Moore. Dej má aj svoje silnejšie miesta, ale je vcelku predvídateľný a miestami som sa ale neubránil aj nude. ()

Big Bear

Občas v životě zaslechneme, že každý je koupitelný, jen každý za jinou cenu. Námět tohoto filmu je opravdu originální a i celkem uvěřitelný. Ústřední trojice hraje perfektně, Redford dabovaný panem Soukupem je prostě klasika. Tady je opět na 100% k sežrání a to nejsem ženská. Zbožňuji ho od dob, kdy s Paulem kralovali americkému stříbrnému plátnu... Film mi moc sednul, asi je to tím, že se na něj také dívám z něčeho podobného jako garáže a mám vedle sebe chlupatého věrného parťáka, který ví co je to milovat v tom pravém slova smyslu. Není to o žádné prvotní chemii, která posléze vyprchá, o následně nesplněných slibech před Bohem, nezná to pomalé umírání. Jeho oddanost je stále stejná, ba co víc možná čím dál pevnější. Proto se děsím okamžiku až tu jednou nebude. Film je prolnut až nebeskou hudbou Johna Barryho a komu tohle jméno není neznámé, tak ví co tím myslím. Z té jeho hudby cítím cosi bolestně známého, krásného, ale už nedosažitelně vzdáleného... Stárnu a tak u Barryho hudby vzpomínám nejen na Afriku, na tančení s vlky, ale na tu dobu kdy bylo všechno otevřené, neznámé, ale bez starostí.... Čím dál více si uvědomuji jak byly devadesátky skvělé. Nejen kvůli bujarým létům pastýřským, ale i kvůli tomu jaké krásné filmy se tehdy točily. Dávám za 4 dolary pro štěstí, podle mně je film značně podhodnocen. * * * * ()

petaspur

Nechutně movitý John Gage ví, že koupit se dá všechno a každý má svou cenu. David s tím nesouhlasí, protože nekonečnou hotovost nikdy nevlastnil a chování boháče mu připadá nemorální. Jeho názor lehce nalomí milionek šustivých dolárků položených na stole s nabídkou výměny za noc strávenou s jeho manželkou Dianou. Od této chvíle slušně rozjetý snímek ztrácí tempo, zmatená Diana se pohybuje mezi charismaticky sympatickým milionářem a trucovitě zamilovaným manželem, přičemž se prostor pro zábavu nebezpečně snižuje na minimum. ()

kingik

Je třeba si otevřeně přiznat, že není moc velká pravděpodobnost, že narazíte na hodného milionáře, který za noc s vaší dívkou nabídne astronomickou sumu. Mladou dvojici, která na tom není finančně nejlépe, v kasínu Las Vegas takové štěstí potká. Navíc je to milionář s tváří Roberta Reforda. No, neberte to. Krásně kýčovité a krásně zahrané, především od decentně zestárlého Redforda. Zamilovaná dvojice Demi Moore a Woody Harrelson zůstala tak trochu v jeho stínu, ačkoliv zahrané to bylo od všech krásně. Než dojde na onen proklamovaný neslušný návrh, je film zajímavý, pěkně nasnímaný a očekávání od následujících téměř dvou hodin snad až příliš vysoká. Jejich naplnění kýčovitě zabarvený, romantický film, nakonec nedostál. Svůj podíl na tom nese i vlekoucí se děj s přibývajícími minutami. Škoda, dal se z toho vymáčknout o něco zajímavější film, ale i tak se to dá určitě vidět. Redford je charismatický milionář a ženská srdce nad ním budou plesat. Zbytek filmu jim bude připadat krásný a povedený. 60% ()

Anderton

Tak tu to už Lyne trochu prehnal, Neslušný návrh nemá ani zďaleka takú dusnú atmosféru, ako Osudová príťažlivosť, alebo Neverná. Jedná sa v podstate o sladkoboľný gýč, kde sa nám snaží "vyčísliť" hodnotu lásky dvoch ľudí. Tá suma tu je jasne daná, ale ako všetci vieme, skutočná láska je nevýčisliteľná, že....Skôr mi to pripomínalo nejaké áčkovejšie pokračovanie Emanuelle, ako regulérny hollywoodsky film. ()

nash.

Sladká limonáda a přece poněkud hořce provokující. Opravdu je vše jen otázkou ceny? A kdo z mladých manželů vlastně udělal chybu? Je opravdu odpověď tak jasná, jak se vám v první chvíli zdá? Zajímavé téma na rozhovor nejen s vaší drahou polovičkou.. a k tomu jako bonus tehdy ještě okouzlující Demi Moore a ještě stále charismatický Robert Redford. ()

FrodoF

Ze začátku se na to docela dalo dívat, ale od té doby co je na jachtě s tim Redfordem tak je to hrůza. A taky mám pořád nemůžu přijít na chuť Demi Moore ()

klerik

Podobne znesiteľné/obyčajné ako OSUDOVÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ. Námet ako vždy pri filmoch tohto režiséra fajn šteklivý, ale na celovečerák to nestačí. Nie vyslovene zlé, ale okrem základnej zápletky si po pár dňoch príliš z filmu nezapamätáte... Snaha o určitú amosféru sa cení... ()

Chrustyn

Na Lynea, po erotické stránce, překvapivě krotké ale přesto mimořádně úspěšné romantické drama o zamilovaném manželském páru a osudové sázce za milion dollarů. ()

lillien

Kdyby to nezachránil Redford svým neskutečným charisma (zřejmě jediný člověk na zemi, z kterého bude ta jiskra osobnosti sálat i v rakvi), byl by to zase jen céčkový romantický kýč. Hollywoodský happy end to zadupal ještě hlouběji do kategorie pohádek. Nicméně i tak jsem se celkem bavila. Navíc se člověk může žertovně zamyslet, za kolik by na takový návrh přistoupila jeho polovička. Na druhou stranu, být to opravdu Redford, určitě bychom se nějak dohodli! ()

Ivoshek

První půlka je super film o lidský psychice. Pracháč přijde, zkusí to a ona (ale spíš on...) se dá koupit. A všechno se tím rozbije. Jakmile nastoupí romantická nota, už se tomu nedá moc věřit a taky se všechno dost protahuje. Kdyby to nemělo tenhle vývoj, dal bych víc. ()

eraserhead666

Kdo by to byl řekl, že se dá skoro dvě hodiny dívat na film o jednom debilovi. Postava Woodyho Harrelsona mě celý film neskutečně srala. Ale jinak to funguje jak má. ()

Shaqualyck

On a Ona – láska jako trám. Ale co čert nechtěl, padla na ně finanční krize a dvě naivní osůbky se rázem ocitly ve světě, kde se na kšefty „contra bonos mores“ příliš nehraje. Odolá jejich vztah šarmantím dolarovým svodům blonďatého lišáka Redforda…??? No, ano i ne:-) Zkušeností s postelovými quasidramaty všeho druhu má Adrian Lyne na rozdávání a s přihlédnutím k jeho filmografii čítající takové kousky jako "9 a ½ týdne" nebo "Osudová přitažlivost" mi nějak nejde do hlavy, proč protentokrát vyměkl a vsadil na jistotu v podobě zamilované báchorky ze spodních příček červené knihovny čtvrté cenové. Každopádně Woody Harrelson je sympaťák, Demi Moore zase pekelně šukedelická a celé to moc hezky ohudebnil John „Goldfinger“ Barry. A coby klavírní cameo se filmem mihne i Herbie Hancock a taky cihla Louise Kahna. Tedy za tři. ()