Demi Mooreová a Woody Harrelson se představují v rolích Diany a Davida Murphyových, milenců ze střední školy, kteří se vezmou a v životě si vedou velmi dobře - Diana je úspěšná realitní makléřka a David zase idealistický architekt, který postavil vysněný dům u oceánu. Pak ale udeří recese. David je náhle bez práce a oni už si tak nadále nemohou dovolit splácet hypotéku. Půjčí si proto od Davidova otce 5 000 dolarů a vydají se do Las Vegas, aby se pokusili vyhrát peníze na zaplacení půjčky. Zpočátku mají štěstí a získají 25 000 dolarů, ale protože kasino vždycky nakonec vyhraje, mladí manželé o všechno přijdou. Zatímco se Diana pokouší ukrást sladkosti v luxusním butiku, všimne si jí miliardář John Gage (Robert Redford), kterého okamžitě uchvátí. John pozve Dianu a Davida na opulentní večírek, kde nabídne Davidovi milion dolarů za jednu noc s jeho ženou. (Cinemax)

pakobylka

O tom, co je a co není na prodej ... a o tom, jak se zabíjí láska. Proč mám pocit, že finále snímku dokonale podtrhává nohy a degraduje ho na tuctovou, ne zcela přesvědčivou love story ? P.S.: Obávám se, že na místě Diany bych dlouhodobě (a možná ani krátkodobě) nesnesla přítomnost žádného z nich. Miliardář John byl dle mého názoru vylíčený jako vypočítavý, byť osamělý hajzlík ... netuším, co na něm - kromě až nechutného bohatství - bylo přitažlivého (promiň, Roberte Redforde - není v tom nic osobního). David se zase prezentoval jako lehce hysterický, paranoidní žárlivec, který je schopný udělat sobě i své partnerce ze života když ne peklo, tedy alespoň předpeklí. Po chvilce rozmýšlení jen slabě blikající 3*. ()

Juto

Filmy režiséra Lyna síce nevrhajú nové svetlo na ľudský stav, ale drží vás prilepeného na obrazovke. Jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov. 8/10 ()

otík

Sice proslavený, ale podle mně hodně přeceňovaný snímek o manželech, jejichž štěstí je zničeno jedním milionem dolarů a cesta zpět není vůbec jednoduchá. ()

Triple H

Uchádzajúca romantická dráma ako stvorená pre telvíznu obrazovku. Robert Redford je charizmatický a šarmantný, Demi Moore krásna a Woody Harrelson prekvapivo dobre hrá. Samotný nápad s neslušným návrhom je celkom dobrý a pomáha spolu s hercami film pozdvihnúť na obstojný nadpriemer. ()

wafc

A já řikam - děte do píči! Tohle je nadmíru kvalitní drama o totální bezmoci vůči síle peněz. ()

andrii

Rukavice hozená do naditého banku touhy. Neslevím. Bez svatozáře se zatřpytím. Ve zbloudilém pokušení podlehli jsme nutnému hříchu. Lákáni jsme zrádnou nabídkou, plně ovládanou myslí poptávky. Panna nebo orel. Zkouška lásky v moci peněz. Andělsky ďábelský Robert Redford vstupuje na scénu. Sofistikovaně, záludně, efektně. Jeho role začíná. Svůj plášť vypletený bankovkami přehodil přes nás. Pomůže nám ve finančních trhlinách. Požaduje jen jednu noc a…tvé osoby přítomnost. Zpovzdálí řídit bude naši vášeň i náš zmar. Miliardářova touha spatřit svůj sen propukla. Nechť do zlatého paláce prostoupí trocha úsměvů a života. Cena za city je nevyčíslitelná, příliš vysoká, penězi splatit se nedá. Jen silná, skutečná láska může být nošena na rukou, může být onou "milionovou" zárukou, suma sumárum konečnou sladkou tečkou. ()

plechulka

Tři hvězdičky mi vlastně připadá skoro dost, ale dávám je hlavně kvůli Redfordovi, který se mi líbí skoro ve všem - a pak taky kvůli mé kamarádce OS, která o tomhle filmu vždycky tvrdila: "milion dolarů a ještě noc s Redfordem? Co tam ta ženská krucinál řeší?" ()

bubun

Nesympatická káča Mooreová, protivná v prvních minutách. Prodejná běhna. Redforda nevinim, ale Demi i Woody mohli tušit, že jim to asi trochu zahejbe s manželstvím. A co měl proboha znamenat ten konec?! Tak ten to úplně zazdil. Taková Rosamunde Pilcher s Redfordem, tak by se tento film dal charakterizovat. Nicméně koukat se na to dá (až na ten úplnej konec), a to i když víte, co se stane v dalších pěti minutách - což není u filmů vždycky, tak si to ty dvě hvězdičky zaslouží. ()

Master19

Bezpochyby může být tento film trhákem na dámských večírcích. Má totiž všechno co by měl mít. Dva charizmatičtí chlapi se přetahují o jednu ženu. Ani jeden z nich není záporák, takže po happy-endu si mohou slušně poplakat. Já osobně si ale dovedu představit lepší filmy na téma: každý máme svou cenu. ()

VanTom

Romantické melodrama pokládá klasickou otázku: Jde si za peníze koupit všechno? Třeba za milión dolarů jednu noc s vaší oddanou, milující manželkou, aniž by to zničilo do té doby pevný vztah? V odpovědi na ni morálně mlží, hlavně když se muž začne chovat jako žárlivé hovado, zatímco džentlmenský miliardář (se šarmem Roberta Redforda) neústupně nadbíhá. Mohlo skončit rozporuplně a vyvarovat se (nejen tím) největšího hollywoodského kýče, i tak představuje v rámci žánru povedený kousek. ()

Ravi

Paradoxně nejlepší se mi zdál Woody. Film udrží diváka po celou dobu. Není to sice nic, co by se bez nucení dalo zopakovat, jenže když už Vás zaujme název, tak i film při sledování. 50% = 3-/5 ()

Autogram

Slušný gentleman Redford poriadne vyškolí mladší pár o hodnote ich lásky. Psychologická romantika so záverečnou sladkosťou v prijateľnej miere, ktorá našťastie neuškodí ani diabetikom. ()

Almásy

urcite jeden z lynovych njaslabsich, ale chemia medzi moore a redfordom ma dodnes dostane. harrelson akoby tam bol omylom ()

sedm.1

Dávám 4* a klidně si o mě myslete co chcete!Červená knihovna jak vyšitá,ovšem se vším,co k tomu patří.Život,láska,zklamání,slzy,usmíření.Mě ten filmeček bavil a trochu i dostal.A nesmějte se mi :) ()