Smuteční host

Smútočný hosť

Komedie / Drama

USA, 1996, 98 min

• dobytek

Trochu černá komedie o záměně osob a trochu romantická blbina o tom, jak jeden trouba chce sbalit svou vysněnou holku (Gwyneth Paltrow) a jeho chce naopak pro sebe ulovit jedna dominantní postarší madam (Barbara Hershey, kterou jsem s blond vlasama nebyl snad do půlky filmu schopnej identifikovat). Trochu jsem měl z toho pocit, že se někdo snaží využít popularitu seriálu Přátelé a Davida Schwimmera, kterýmu asi zapomněli říct, že tady nehraje Rosse. Celkově to neni úplná tragédie, ale když nebudu počítat cca 15 minut na pohřbu, je to dost nuda. 45%(19.11.2011)

• havLord

... o čem že to vlastně bylo?(31.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,656,388Tržby Celosvetovo $-(19.1.2010)

• Cival

Občas nějaké světlejší momenty, ale celkově dost nevýrazná romantická komedie (nebo že by drama?). Asi jen čtyři fóry na celovečerní film nestačí.(20.10.2002)

Proslov na pohřbu kamaráda ze střední, na kterého si nikdo nemůže vzpomenout, je hodně originální a vtipný. Kouzlo příběhu je ale v samotném Tomovi, který se snaží postavit na vlastní nohy, ale stále mu v tom brání nástrahy života. Schwimmer hraje svojí postavu se sentimentálním výrazem díky kterému je postava od začátku sympatická a v nečekaných chvílích opravdu vtipná. Vztah s paní Abernathyovou mě trochu připomínal Absolventa. Je to dobrý film, nesmíte od něj ale čekat příliš. Zkrátka citlivě natočený příběh s příjemnou hlavní postavou a nenásilným humorem. Kdo nemá zájem ve filmu najít, co chce skutečně sdělit, ať se porozhlédne raději po něčem jiném. Film se musí hlavně cítit. S opakovaným promítáním roste překvapivě jeho vtipnost a opravdovost. Určitý poselství filmu je obsaženo v poslední Tomově větě v dodávce, která nutí k zamyšlení i po titulcích, a to mám rád. Film se ale taky dá bezmyšlenkovitě zavrhnout se slovy, o čem že to vlastně bylo.(16.8.2012)