Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Knihy, dopisy, artefakty, časopisy. To vše je nástrojem zvláštní skupiny detektivů: literárních stipendistů. Dva takoví detektivové, Maud Baileyová a Roland Michell stopují tajemství, které historicky zcela změní porozumění páru dvou slavných viktoriánských básníků a také možná vzbudí vzájemnou náklonnost mezi Maud a Rolandem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

Sofia 

všechny recenze uživatele

Pěkná romantika na osamělý večer při vínku. Gwyneth byla dost unylá, jako ve všech svých filmech, ale Aaron Eckhart to napravil, působil strašně sympaticky. Navíc měli oba pro mě ideální zaměstnání - být placený za to, že celé dny ležím v knížkách a dokumentech o spisovatelích, o kterých normální člověk v životě neslyšel. ()

Desperado 

všechny recenze uživatele

Paltrowovú nemusím, ale LaBute na mňa zanechal pozitívny dojem zo Sestričky Betty. Tento príbeh sa rozbieha pomaly , možno až príliš , ale postupne som sa dostával do dvoch časovo pretkávaných príbehov, až ma to chytilo pod krk. Taktiež zaujímavá sonda do práce biografov, okorenený chytľavým milostným príbehom z konca 19. storočia. Nakoľko romantické snímky nie sú pre mňa veľkým magnetom, táto ma však dostala, aj vďaka originálnemu scenáru a citlivej réžii. Bravo , LaBute. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dvě romance v jednom filmu. Ovšem utajený románek viktoriánských básníků (Jeremy Northam, Jennifer Ehle) byl mnohem zajímavější než moderně neurotická současnost literárních vědců (Aaron Eckhart, Gwyneth Paltrow). Rozhodně to není vina herců, může za to nevyvážený scénář. Režisér předvedl pár pěkných přechodů mezi oběma časy, kameraman a skladatel se také neflákali, ale i tak ve výsledku vznikl film velice průměrný. ()

Sašenka165 

všechny recenze uživatele

Ano, není to film, u něhož si napětím okoušete nehty na nohou (:-D), ale nudný? Neřekla bych. Je pravda, že jsem ho sledovala v podstatě jen kvůli Gwyneth Paltrow a Aaronovi Eckhartovi, které mám moc ráda, ale téma ani příběh mě nenudily a docela mě zajímalo, jak to skončí, což mě většinou u nudného filmu nezajímá. Posedlost není film, který by změnil dějiny kinematografie, ale potěšil mě. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Akademická červená knihovna provazuje utajenou dobovou romanci ženatého básníka a (lesbické) básnířky se současným pátráním literárních vědců, kteří se na základě nově objevených dopisů vydávají v jejích stopách (a také směrem k sobě). Příjemná sbližovací záležitost selhává přimícháním mělkého dramatu, zároveň nefungují jiné než ony lehké romantické emoce mezi dnešní dvojicí – uvolněným Aaronem a roztávající Gwyneth. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama