Ji-hae (Ye-jin Son) psala e-maily za svou kamarádku klukovi, který se jí líbil. Při tom objevila deník své matky, která zažila něco podobného se svou první láskou. A v tomto bodě se začnou ovíjet dvě paralelní větve příběhu. Jedna s ní, druhá s její matkou Ju-hae (kterou stvárnila stejná herečka jako Ji-hae). Objevují se zde potom různé romantické okamžiky z jejich života. Ale vše nakonec skončí dobře. Abyste se dověděli jak, tak byste se na to měli podívat. (c.tucker)

Radko

"Dobrý deň, prosím si 20 deka kórejskej romantiky.". "Ale pane, kórejskú predávame vždy len v trojkilovom balení.". Aha, tak dobre, tak fajn. Dá sa, i keď čoho je veľa, toho je moc. No ak je nejaká kinematografia zručná v nadrozmernom dávkovaní uslzenej zaláskovanosti, je to práve tá juhokórejská. Nebojaca sa zároveň do príbehu nerušivo zakomponovať nielen dušu hrdinov, hľadajúcu skutočné city. Ale aj: skutočného strašidelného ducha, srandovného opileckého bezdomovca, scénu z reálnej vojny, hľadanie hovnivála medzi kravskými lajnami, pokus o samovraždu, reálne fackovanie, ako povzbudenie k záverečnému potlesku v divadle, testovanie výkalov adeptov vojenskej školy, vtrhnutie holubov do obývacej izby cez otvorené okno (toto sa mi raz stalo, no viac ako romantické - to bolo dezinfekčné - riadne zasrali koberce), lapanie svätojánskej mušky do dlane (podľa mojich analogických skúseností, svätojánska muška v dlani po dolapení takmer vždy zhasla svetielko), zmoknutie až na kožu a tak. Príjemná rozprávka. ()

*CARNIFEX*

Dva paralelne odvíjajúce sa príbehy o láske, ktoré v závere splynú v dokonalé rozuzlenie. Lenže 133 minút je v prípade romantického filmu, obzvlášť drámy ktorá nedisponuje takmer žiadnou pasážou, ktorá by zapríčinila akýkoľvek emocionálny výkyv, ako rezanie zaživa v kombinácii so solením rán. Miestami som neskutočne trpel, čo rozhodne nie je najlepšia vizitka filmu, ktorý dosahuje tak vysokého hodnotenia. Strašná škoda. ()

gogo76

Kórejský film Klasika by sme mohli skutočne mať za takú kórejskú klasiku. Tradične kvalitné spracovanie, pre kórejskú kinematografiu typické prelínanie žánrov romantika, komédia, dráma, navyše vojnová pasáž, ktorú som vôbec nečakal to z môjho pohľadu ešte vylepšila. Práve ona zamieša osudy hrdinov a príbehom celkovo. Krásny príbeh o láske a priateľstve sprevádza krásna hudba. O kvalite hudby v kórejských filmoch by sa dalo písať veľa , ale už to beriem ako samozrejmosť. Záverečné rozuzlenie by sa dalo nazvať priveľkou náhodou, ale beriem to ako film. A ten sa vydaril. 80%. ()

balone

Hezký romantický film, ale konec byl hodně přitažený za vlasy. Jinak hudba podkresluje příběh moc pěkně a hodí se určitě do žánru. 75% ()

Jhershaw

Více je někdy méně, chtěl bych říct... i když Classic je velmi příjemná podívaná, chvílemi IMHO svou překombinovaností, protahováním, natahováním, atd., ztrácela lehkost a šmrnc, které se mi tak líbily na My Sassy Girl. Režisér by si též mohl odpustit neustálé používání Pachelbelova kánonu, vhodné, resp. vtipné, to bylo jen při "music... stop". Fekální a výpraskovou vsuvku mohli taky vynechat, nenapadá mě, jaký tam měly význam. Též by bylo dobré držet se pravidla "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky" a nevsázet a neskoncentrovat vše do posledních 5 minut, efektu Epilogu MSG už nedosáhnou. ___ Tolik asi k záporům, jinak jsem byl docela spokojený.. vlastně velmi spokojený. Lepší 4*. ___ P.S. Nejsem si jistý, jestli světlušky patří zrovna ke korejské romantice, ale stejně je nejhezčí romantická scéna se světluškami loučení Kenshina a Kaoru :) ()

Je.n.n.y

Když jsem byla malá, pamatuju si, jak jsem se koukala na velikou duhu klenoucí se přes řeku. Tehdy mi máma řekla: Duha je bránou do nebe. Když lidé zemřou, odcházejí od nás skrz ni... ()

Ketri

To bylo tak romantické, až to se mnou málem seklo. Myslím, že tady to Korejci opravdu trochu přehnali. Na romantické filmy mám obecně alergii, ale u asijských filmů to bylo prostě jiné. Začala jsem je systematicky vyhledávat a kupodivu se mi velmi líbily. Ale tento film mně trochu připomínal styl Rosamundy Pilcherové. Nicméně musím uznat, že byl film chvílema neuvěřitelně vtipný. ()

Aky

Snad by to mohl být dobrý romantický film. Kdyby nebyl tak k uzoufání zdlouhavý, dlouhý, korejsky sentimentální a ubrečený, od počátku směřující k depresivnímu závěru. ()

HAL

Po velice příjemném My Sassy Girl jsem od Jae-young Kwaka čekal další romantický film, který na rozdíl od naprosté většiny ostatních v tomto žánru opravdu má duši a láska je v něm přítomná nejenom v názvu a propagačních materiálech... ale našel jsem jen další průměrnou romanci o dvou zamilovaných trojúhelnících. Příběh o nešťastně zamilované dívce která si čte v deníku své matky o lásce velmi podobné té svojí je místy docela jímavý a s několika velmi pěknými scénami, ale nemá šanci oporavdu chytit za srdce někoho kdo chce víc než jen číst vzletné fráze v dopisech láskou oblouzněných lidí - protože ty jsou k vidění i v telenovelách. Kromě toho je většina postav ve filmu zoufale nesympatická a zejména nejlepší kamarádky obou hlavních hrdinek bych nejradši vzal lopatou po hlavě (což ovšem na druhou stranu možná je záměr autora). _Nejvíc mě ale dostal závěr - už posledních 20 minut je hodně mimo, ale úplný konec je jedním z nejvíc WTF momentů jaké jsem kdy viděl a už jen kvůli němu bych další stavění Classic na roveň My Sassy Girl bral jako urážku (své, relativně nízké, hodnocení MSG ale budu muset nejspíš brzy přehodnotit, resp. se na ni znovu podívat - myslím na ten film víc než by bylo na "jen nadprůměrnou romantiku" zdrávo). 5/10 ()

Idaho

Tedy abychom si rozuměli, nejsem na sladké a jeden z mých nej filmů je Conan Barbar. Z celkové délky 133 minut jsem se za doprovodu úžasného soundtracku plných 90 minut nudil. Již jsem film zařazoval po bok Windstrucku, když tu náhle se děj rozeběhl a já jsem byl svědkem romantického dramatu při němž jsem nezvládal dýchat a jehož následky cítím dodnes. Přesto filmu nudu ani skvělý soundtrack neodpustím a hodnotim jej poctivými 80 procenty. ()

Vavča

Líbila se mi hodně hudební stopa, režisér má vážně skvělý hudební vkus a cit pro kombinaci scén se správnou hudbou. Příběh kupodivu i přes jistá klišé působí zajímavě a nenudí většinu času. Jenže ke konci už mi to přišlo nějaké celé překombinované, navíc některé scény a fórky tam byly jako pěst na oko, jiné byly naopak skvělé, prostě je to trochu nevyrovnané, přesto je to dobrý film, který stojí za to vidět už jen kvůli Ye-jin Son. ()

Rudovous

Je ranny podzim a Rudovous se nechava unaset romantikou stejne jako na jare v lete i zime. Nemam vytky, v ramci zanru - dokonale. ()

IQ Tiqe

Kromě krásně natočeného dvojpříběhu, který, už proto, že má dvě linie a děj je tak hutější, nenudí, jsem se mimo jiné i asi třikrát zasmál, a to hodně... "Potřebuju vzorek vaší stolice! Po obědě a pěkně zabalený." A pak geniální scéna s potleskem v divadle. Každopádně hlavní devizou tohoto snímku není humor, ale paralela vztahu matky (k někomu) a dcery (k někomu) plná lásky a citu. Navíc vizuální a hudební zpracování výborné. 85%. ()

nash.

Tenhle film u mě navzdory pověsti, která ho předcházela. nefungoval tak jako jiné asijské romance... možná vinou několika rušivých a v podstatě zbytečných scén, možná vinou momentů, které "tlačiliy na pilu" až na hranici nechtěné parodie. Každopádne je to škoda, protože motivy obou působivých příběhových liníí byly do sebe vpleteny dokonale, posíleny nejen řadou dojemných momentů, ale také několika pocitově nádhernými situacemi (loďka, dárečky)... ()

PetrPan

Východní červená knihovna obvykle nebývá podobná té západní, v tomhle případě, jak už název napovídá, ale jde o klasickou romanci a ta je asi všude stejná, a tak skalní fanynky hrdě vlastnící rudé knížky plné srdíček budou do mlaskotu svých roztoužených chlopní provolávat hesla Láska hory přenáší, Liebe macht frei , S láskou na věčné časy či Rosamunde Pilcher na Hrad ! Skalní fanoušci naopak mužně uroní virtuální slzu, zastřeně něco zamumlají o tom, že nemají slov a s ještě vlhkýma rukama ( od slz pochopitelně!) napíšou na chatu srdíčkový smajlík.. prostě klasika. ()

zahadna

V posledných mesiacoch ma veľmi zaujala ázijská kinematografia, náhodou som objavila prvýkrát tento film a priam mi učaroval....a to nie len tento, je ich naozaj veľa a neskutočne sa mi páčia, strašne krásny, smutný, plný ozajstnej lásky a samozrejme dojímavý koniec, ja som sa od neho nevedela ešte dlho odpútať. ()

eLeR

Zase raz výborná muzika, plačúci Kórejci, sladký príbeh ... MSG som neprišla na chuť, ale toto od Kwak-a sa mi páčilo a ani dĺžka mi nevadila, dokonca som si to ani neuvedomila, až keď som v noci pozrela na hodiny. Apropo príbeh matky sa mi páčil asi o trošku viac. ()

Chrustyn

Korejci mají pro romantické filmy opravdu cit. Dokazují to i režisér pro mě naprosto bezkonkurenční "My Sassy girl" tímto snímkem, který v sobě skrývá hned dvě romantické linie. Ta první je z přítomnosti a pojednává o mladé dívce, která za svojí kamarádku píše milostné e-maily jejímu příteli, kterého však miluje i ona. Mezitím se jí podaří najít deník svojí matky, která před lety zažila něco podobného. První půlka je dokonalá a film přesně ukazuje vyjímečnost korejských romantických filmů. Hlavním hrdinům budete jejich lásku přát a věřit jí, což se u romantik z hollywoodské produkce moc často nestává. Bohužel je však film příliš dlouhý a tvůrci začnou příběh zbytečně natahovat. Rozhodně se však jedná o další výborný romantický snímek, který má výborné herce, krásnou hudbu a nakonec si přichystá i malé překvapení jak už jsme u filmů z korejské produkce zvyklí. Hodně silné 4*. ()