• JohnSmith

Film nudný a naprosto o ničem tedy zbytečný.(4.10.2016)

Ze zivota romskych klanu v USA.(3.2.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,325,177Tržby Celosvetovo $-(2.10.2009)

• danecek24

36. Zlatý Glóbus za rok 1978 - nominace (1) - Objev roku (herec) - Eric Roberts(28.12.2008)

Americká cikánská balada. 1) Přiznám se, že jsem nevěděl, že v USA žijí cikáni...myslím tím neasimilovaní a věrní svému tradičnímu životnímu stylu. Film je lehce didakticky zobrazuje - netuším, jak dalece věrně. Ale nejde o žádnou učebnici, příběh vás asi alespoň trochu za srdce vezme. 2) K filmu mě přivedl představitel hlavní role tehdy 22tiletý mužný Eric Roberts, herec průměrných či podprůměrných filmů. Nic jsem tedy nečekal a dostal jsem překvapivě dobrý a navzdory tématu zajímavý filmový zážitek. 3) Chtěl bych poukázat na skutečnost, že zatímco v době vzniku komentáře měl film na ČSFD pro mě překvapivých 33%, hodnocení na IMDb - 63% odpovídá kvalitě filmu podle mého názoru lépe. 4) Nemohu nereagovat na oficiální text distributora, který posunuje film někam mezi akční krimi snímky s cikánským prostředím jako kulisou pro běžná akční béčka, ve kterých často Eric Roberts později vystupoval.(28.10.2010)

• - Patti LuPone v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)