Vražda na večeři

• USA Murder by Death (více)
TV spot

Když vám někdo pošle pozvánku na „večeři a vraždu“, budete se patrně ošívat i coby známé a uznávané soukromé očko. Když ale na obálce této pozvánky stojí jméno excentrického milionáře Lionela Twaina, známého svou velkou zálibou v detektivních příbězích, je skoro povinností přijmout. Navíc, co si budeme namlouvat, taková známost se vždycky hodí. A proto začíná pětice nejznámějších detektivů současnosti, mezi nimiž i přes pozměněná jména nepochybně poznáte také Phila Marlowa, Herculea Poirota či slečnu Marplovou, balit kufry a míří směrem přímo na boháčovo honosné sídlo. Napínat vás nemusíme – k vraždě nakonec přeci jen dojde a právě pátrání po vrahovi je v této konverzační parodii ten největší odvaz. Ale také aby nebyl, když se zde na postech nájemných mužů a žen zákona předhánějí takové legendy jako Peter Sellers, Peter Falk či David Niven. V roli podivínského Twaina se pak můžete těšit na Trumana Capoteho, spisovatele a jednu z nejvýraznějších figur americké kultury po druhé světové válce, známého také díky biografickému dramatu Capote, za nějž jeho představitel Philip Seymour Hoffman obdržel v roce 2006 Oscara. (oficiální text distributora)

Desmi

Moc podobných filmů jsem neviděl, což mě upřímně mrzí, protože jsou vystaveny na poměrně silném základu, který tvoří ironie, inteligentní humor, nepředvídatelnost a fikce. Bohužel jsem měl občas pocit, že jsou jednotlivé situace až moc přehrávány a odklánějí pozornost od příběhu. Škoda. ()

zigy

"Že je to tak, frantíku?" "Nejsem Frantík, jsem Belgík!" nebo kráva (los) na zdi......nebo vzkaz od vraha: "Za třicet vteřin vybuchne v pokoji bomba. P.S.: Dveře jsou zamčené.".............Inteligentní parodie na všechny superdetektivy, kterou si přítomná herecká špička vychutnala, a diváci mohou je slintat a taky si lámat hlavu, jak to vlastně na konci dopadlo, protože takhle zašmodrchaný konec jsem ještě nezažil. Ale je to vlastně jedno, tohle je čistá zábava s vypiplanými dialogy první ligy. A samozřejmě kraluje pan Wang - Sellers. ()

brasek

Nostalgia! Spomienka na mladosť, spomienka na obľúbených hereckých protagonistov, spomienka na staré skvelé mysteriózne filmy v úsmevnej paródii. ()

geo.nohejl

Geniální zábava od začátku do konce.. no konec byl na mě až moc geniální, takže jsem se trochu ztrácel. Ale jinak bomba! :-) ()

Muf911

Sice v tom hraje spousta známých herců, má to pěknou komorní atmosféru a občas jsem se zasmál, ale celé je to nesmysl. Plánovitě. Prostě srandičky si dělají z diváka. ()

Igy007

Při sledování jsem si připadala jako host na tajemném večeru doktora Rajeeshe Kuthrapaliho. Kdyby byl film vtipnější, ráda bych dala plný počet. Postavy byly moc fajn, kromě Sellersova divného asičíňana se mi všichni líbili. Nejvtipnější moment : oblek bez sluhy uvnitř. ()

jiziczek

Kdo má rád detektivky, nebo jenom chytře bláznivé komedie, přijde si na své. V běžných detektivkách se na konci dočkáte zvratu, tady je těch zvratů na konci nesčetně. Parádní film, parádní herecké výkony, parádní vtip (třeba detaily), prostě paráda! ()

Mr.Hackels

Tak že bych skákal radostí?! Na to, kolik je tu pochvalných komentářů, žádná sláva. Komenáře a intuice všech detektivů byla chvilkami vtipná, ale ne zas tak moc. Občas mi to přišlo suché až moc. Některé okamžiky neměly daleko k trapnosti. Celkově ne víc jak průměrná komedie. 50% ()

tulen

Přestože mám rád starší filmy, klasické detektivky i humor, tohle mně nějak minulo. Zasmál jsem se za celý film asi jen jednou, jinak jsem se spíš nudil. ()

ssarka

Sorry,ale já se prostě musím u komedie smát... americký humor má problém, že tak tlačí na pilu, že ani koutky nenadzvednu...kdyby tohle natočily anglicani, tak věřím, že se zblázním smíchy,tohle prostě není můj šálek humoru... ()

tribican

Určitě vtipnější než podobný film Stopa, ale přesto bych řekl, že jen o chlup lepší. Chápu, že dílo je částečně dadaistické, přesto bylo závěru a vysvětlení věnováno příliš málo času a některé scény nedávají smysl. 75 % ()

baron156

Best krimi parodie co jsem viděl. Úžasní herci v rolích detektivů a vyšetřovatelů, kteří jsou uvězněni v domě plném nástrah a pohybujících se místností. Herci každou větou perlí a dodávají postavám to pravé. ()

Bogrant

Bohovsky nadčasová paródia! Jeden dom, jedna večera, päť elegantných a satirických detektívov, a asi dvesto vtipov a gagov z nej robia výbornú komédiu, v ktorej podľa kraľuje Peter Falk a jeho neskutočná nálož všemožných narážok a urážok. Scenár je v tomto prípade kľúčový, ale našťastie je nadmieru vydarený. Záverečné vyvrcholenie dejstva je samo o sebe nekonečnou domienkou, pri ktorej si každý môže spraviť vlastný názor. ()

SkeeveTulp

Dokonalá ukázka toho, že pro stvoření skvělého filmu nepotřebujete obrovské peníze. Potřebujete talent napsat kvalitní scénář, a herce, kteří ho dokáží šikovně uchopit. A tady se sešla opravdu nejvyšší kvalita. ()

JUX

Relativni zklamani. Je to dobry, ale po tech odach tady jsem cekal neco vic. Zkusim to v budoucnu jeste jednou... ()