Tajemná zahrada

... je místo, kde se dějí zvláštní věci.
V roce 1993 natočila Agnieszka Hollandová remake tohoto překrásného filmu z roku 1949, který vznikl na motivy klasické knížky Frances Hodgson-Burnettové. Vypráví příběh malé Mary, která je nucena trávit nějaký čas u strýčka na venkově. Poté, co se zabydlí v tomto venkovském domě, objevují Mary, její invalidní bratranec Colin a místní chlapec Dickson zamčenou a opuštěnou zahradu. Díky svému přátelství a péči vracejí tomuto skrytému místu krásu a život a nemocnému chlapci zdraví. (oficiální text distributora)

Arius

Krásne prostredie, avšak samotný námet sa mi zdá dosť pritiahnutý za vlasy a hlavní detskí predstavitelie boli tiež hrozný,pochváliť sa však dá Maggie Smithová ktorá sa zo svojou postavou slušne popasovala, ale veľa pozitív som vo filme nepostrehol. ()

Milky.

Krásný a svým způsobem magický film...téměř až pohádka. Nádherně naivní a dětské a přesto mi to výjimečně nevadilo a s radostí jsem se do toho ponořil. Tenhle film prostě má něco v sobě. ()

Mikino00

Pěkný dětský film s nádhernou zahradou a vděčným příběhem. Natočeno pěkně, přesto mi děti nebyly sympatické. ()

Narciska

Moc pěkný milý film mi nápadně připomenul film ze stejné doby. Malá princezna. Tahle princezna je velmi srdnaté, krásné a empatické děvčátko, které je dospělejší než dospělí a oba rodinné filmy určitě stojí za vidění. ()

E lan

Vcelku nadčasová melancholická podívaná s pozitivním nádechem a velmi málo překvapivými momenty. Významně nepobaví ani nenudí, takový nadčasový průměr. ()

klichem

Nádherný príbeh plný odvahy, vzdoru a priatelstva. Dokazuje nám, že aj malé deti sú velkými osobnosťami a ked si niečo zaumienia, tak to aj dosiahnu. Tajná novoobjavená záhrada sa stane útočiskom pre troch priatelov kde každý sa pokúša vyriešiť svoje spoblémi. Tento film krásne dokazuje, že v jednoduchosti je krása. ()

saladín.

O objavovani sveta predtym, nez sa mu zacneme uzatvarat a o tom, ze tie najdolezitejsie veci k nam prichadzaju vo sne. A o tom ze majster(ka) (tj. nenutenost dokonaleho remesla) sa pozna podla malych kuskov. Z tohto tu sa roztrasu kolena aj otrlym chlapiskom. ()

vinnetou500

Jediný polojasno, který jim za dobu natáčení vyšlo, dalo pouze na scénu těsně před titulkama. Tohle počasí člověk zažije jen v Británii, případně v Liberci... ()

Sejkorka

Pokud bych hodnotil jen prostředí, kameru herce (hlavně ty dětské) a vlastně celou režii, bylo by to určitě na 5*. Jednu jsem ubral kvůli příběhu, trochu nepochopitelnému v tom smyslu, proč nutili Colina být nemocným. Poté, co se zabydlí v tomto venkovském domě, objevují Mary, její invalidní bratranec Colin a místní chlapec Dickson zamčenou a opuštěnou zahradu píše se v textu distributora. Ale zahradu přeci objevila sama Mary, ostatní se přidali. Jeden z herců, John Lynch (strejda Mary, otec Colina) se objevuje ve dvou velmi dobrých filmech - Srdcová sedma a Ve jménu otce. ()