• insurgentes

"Příběh" tohohle seriálu by se dal sestříhat do průměrně nudného 1,5 hodinového filmu. Zbytek jsou: titulky (celkem 6x7 minut, tedy 42 minut, tedy celkem délka téměř jednoho celého dílu) a hlavně kilometry vaty, kdy třeba rejža řekne Čenskýmu, hele dělej něco, aby bylo vidět jako že si sportsmen, no a on v kuchyni 5 minut za naprostýho ticha onanuje před kamerou, staví se na hlavu, hraje si s nějakou tenisovou pálkou a protahuje se způsobem, ze kterého je jasné, že o sportu slyšel naposledy na základce na hodině TV. Další zápor díla: nebyl jsem schopen se rozhodnout, jestli Jindra Bartošová, která hraje jednu z hlavních postav, je pěkná nebo děsně ošklivá. Takovýhle záhady nemám rád.(15.2.2014)

• Radek99

Nějakou výpovědní hodnotu tenhle normalizační skvost má - je zajímavé sledovat ten civilizační posun, osmnáctiletí se chovají a řeší problémy dnešních třináctiletých, první rande, první pusa, reflexe rozpadu manželství rodičů... Jinak je ale dobová mládež vzorně normalizovaná a její skutečný život je, řečeno slovy Milana Kundery, jinde.(12.6.2011)

• freddy

Tenhle seriál ve mně vyvolává docela protichůdné pocity. Jedna část mého já mi říká, že je to totální kravina, která by mě za normálních okolností hodně nudila. Druhé části mého já se ale tenhle seriál nějakým zvláštním způsobem líbí. A když se tyhle mé pocity skloubí dohromady, tak mi z toho vznikne, že tento seriál je nudná a strojená blbost, která mě ale dokázala zaujmout aspoň do té míry, že jsem chtěl dobrovolně vidět všechny díly a byl jsem zvědavý, jak osudy jednotlivých hrdinů dopadnou. Takže ve výsledku tenhle seriál vnímám jen jako zajímavý náhled do prostředí studentů maturitního ročníku jednoho maloměstského gymnázia v dobách socialismu. Ovšem ten náhled je podán docela odpudivou formou, která je táhlá, mnohdy nudná, a neustálé rozebírání pocitů a pohnutek některých postav je zde příliš dlouhé a mnohdy zbytečné. Do toho se zde najdou i některé odpudivé postavy (obzvlášť Hejkalka mi lezla na nervy), ale i postavy příjemné (pan Menšík, pan Bartoška, a nebo i pan Ladislav Pešek, který se ale objevuje jen v jednom díle a pouze na pár minut). Hudba od Ladislava Štaidla mi nijak nevadila, naopak se mi i docela líbila. Celkově tedy tento seriál vnímám jako hodně zvláštní, ale svým způsobem zajímavé dílo, a uděluji mu lepší dvě hvězdy.(17.2.2013)

• honajz

Nijak zajímavé, nijak vtipné, ale spíše takové unylé příběhy studentů, kteří se chovají jako z ideologické příručky. Kromě úvodní písničky příběhově o ničem, vztah Bartošové a Navrátila poněkud neuvěřitelný, stejně jako vztah syna a otce (Navrátil a Menšík). ale díky scénám s Menšíkem alespoň něco nadprůměrného.(17.8.2014)

• Mulosz

Nebyt te zapletky s penezi a slusne vyvinuteho poprsi svazacky Ljuby Krbove, ani na chvili bych ten serial nebral vazne. Maximalni scenaristicka i rezijni topornost, neuveritelnost jakekoliv postavy, nechtena usmevnost nekterych hlasek. Voice-overy jednotlivych protagonistu jsou fakt k zesileni. Lada Staidl a jeho Muzikoterapie III spolehlive kandiduje do cela zebricku nejhorsich ceskych alb vsech dob. Tolik jen obecne, o neumetelstvi vsech tvurcu by se daly napsat stohy. Jestli nekdo prozil takove studium na gymplu, uprimne ho lituju. A jestli jeho nejkrasnejsi spoluzacka dosahovala kvalit Miliny, tak je politovani o to uprimnejsi.(7.6.2011)

• - Uvnitř budovy gymnázia tvůrci nikdy nebyli, vše se natáčelo v ateliérech na Kavčích horách. (Kulmon)

• - Ve vedlejším studiu se natáčel zároveň seriál Inženýrská odysea. Mladí herci tak jednou po skončení natáčení "naskočili" jako kompars do Inženýrské odysey. (Kulmon)

• - V seriálu se o Jindru Bartošovou pral Jan Čenský s Antonínem Navrátilem. Ve skutečnosti ji získal Michal Pešek, který ji později vyměnil za další spolužačku ze seriálu Danu Bartůňkovou. (Kulmon)