V tomto filmu sledujeme osudy čtyř rodin z předměstí, které se musí vyrovnat s různými životními problémy a těžkostmi. Život Esther Goldové (Closeová) se točí jen okolo nemocného syna, Jim Train (Mulroney) prožívá zmatky, když ho v práci přeskočí a není povýšen, rodina Annette Jenningsové (Clarksonová) se plete do jejího rozvodu a Helen Christiansonová (Placeová) musí konečně něco udělat se svým životem. (oficiální text distributora)

Balet

Poměrně složitá a překombinovaná propojenost osudů čtyř rodin mě občas rozesmála, ale na druhou stranu se režisérce podařilo rozprostřít do těch dvou hodin velké, ale přehledné množství postav. Obyčejně se u filmů ztrácím v přívalu osudů, ale tady je to udělané tak, že po dvaceti minutách jsem měl přesně jasno, kdo ke komu patří... Navíc sem jistým způsobem ty postavy chápal (jejich jednání a motivace) a trochu jsem se s většinou ztotožnil... ()

sona123

Další z nekonečné řady filmů o tom, jak se všichni snažíme, seč můžeme, žít s tím, co máme, co nám zbylo, co nemůžeme ze sebe setřást. Milou třešničkou na dortu je mladičká Kristen Stewart, která zde ještě nemá hvězdné manýry a podivné tiky a hraje fajn. A jinak tu sází na jistotu, ale to vůbec nevadí a ještě že tak, těchto depresivně-optimistických filmů není nikdy dost. A tenhle kupodivu ani nepotkal patos či kýčovitost. ()

aLPaC

Takovéto typy filmů mám velmi rád a nikdy mě nezklamou. Všechny linie mě bavili, nezaznamenal jsem žádné slabé chvíle. Za sebe musím vyzdvihnout Timothy Olyphanta, kterého si cením a viděl jsem ho už v mnoha poměrně neznámých nezávislých filmech, kde zazářil. ()

KOZEL84

Viděl sem to kdysi ve filmáči na čt2 a líbilo se mi to.Hodně pěkný závěrečný song si pamatuju nejvíc.A mladou Kristen Stewart (vypadala tam jak M.Culkin:-))) ()

beryna

Až neuvěřitelně skvělý film! Film, který hltáte od první do poslední minuty, každou chvílí čím dál tím víc. Prostě nádhera! ()

nula87

Americké předměstí. 4 rodiny. Všichni mají nějaký problém, který pod načančaným povrchem bublá a hrozí výbuchem. Civilní, realistická a uvěřitelná studie "obyčejného" života. ()

jafuska

příjemný film, ale u mě se nedostavaly vůbec žádné emoce, v ěkterých pasážích byli dost hluchá místa a tím se pro mě film stal jen filmem a nic víc, nijak mě to nepřesvědčilo, herci tak nic moc, bylo to docela zamotané, není to ani zklamání, protože od tohoto filmu jsem taky nic neočekávala, ()

Jerris008

Ze začátku trochu chaoticky podáno, ale postupně do sebe vše začíná pěkně zapadat a člověk si film vychutná do konce. ()

Mustaffa

Tak tím to filmem jsem se doslova prokousal, pronudil, protrápil a já nevím co ještě všechno. Strašně depresivní snímek o lidských osudech čtyř rodin ze sousedství. Hodně se to srovnává s Americkou krásou, tak to vážně ne! Nejhorší na tom je, že začátek je hrozně utahaný, pak konečně začnete chápat vo co gou, ale hlava vám to nebere, abyste na konec zjistili, jak to všechno vlastně skončí a ono před vámi ještě více jak hodina filmu. No uff.. Sice jsou všechny rodiny zajímavě propleteny osudem, ale je to vlastně úplně o ničem, nějak se to všechno vytrácí v té předepresivní atmosféře. Všichni jsou zralí na mašli už od první minuty filmu. Strašné. ()

marti

Film mal asi väčšie umelecké a možno aj festivalové ambície, než aké dosiahol. Ak to porovnám s mojimi obľúbenými filmami zo života bielej strednej triedy (Ledová bouře, V ložnici, Štestí, Lantana, Tajnosti a lži), tak mi tu vadia: 1. rýchle krátke strihy, ktoré nedovolia unášať sa príbehom 2. nelineárny dej, miesto toho, aby som sledoval film v časovej súslednosti, tak som musel dávať dohromady skladačku, čo, kto, ako a kedy - nie je to film na jedno pozretie 3. celý film sa bral príliš vážne, ak sa chcel venovať niektorým úchylkám tak to mali odľahčiť (ako v Štěstí) - napríklad "živá" bábika sa tam príliš nehodila 4. gýčový koniec pri pesničke 5. chýbal mi herec, ktorý by mi pri všetkých chybách/úchylkách bol sympatický, z Glenn Close mám vždy pocit "pozrite sa ako ja, herečka hrám". Dá sa to vidieť, snaha bola, ale myslím, že sú lepšie filmy v tejto oblasti. ()