Ďábelská lest

• USA Diabolique (více)

V prestižní chlapecké škole vládne nekompromisně a tvrdě ředitel Guy Baran. Jeho drsnému drilu se neochotně podrobuje i jeho manželka Mia a milenka Nicol. Oběma však jednoho dne dojde trpělivost a rozhodnou se despotického Guya zavraždit. I přes komplikace při vraždě a ukrývaní mrtvoly se zdá být vše v pořádku až do chvíle, kdy zjistí, že mrtvola záhadně zmizela... (oficiální text distributora)

aLPaC

Od oné osudové události přesně víte, na koho že budu nalíčena ta "ďábelská lest", což je škoda. Nejvíce mě štvala postava Isabelle Adjani, ta její naivita, odevzdanost a slabost. Přesto to není tak hrozné, jak recenze možná naznačují. Hudební terminologií bych to označil jako předskokana Nebezpečným hrám. ()

mira007

Sharon Stone a Isabelle Adjani jako milenka a manželka, které spojí síly , aby se zbavili svého despotického milence/ manžela Chazze Palminteriho, což je můj oblíbený představitel drsných italomafiózů. ( jeho film Příběh z Bronxu je jeden z mých nejoblíbenějších). Obsazení, námět a trailer slibovali bohužel daleko víc, než jsem jako divák dostal. ()

gombarix

No, nebudu zastírat, že se mi na tom líbily především dvě hlavní představitelky :) - - - Sharon Stone má v pár scénách brýle "na čtení", v jiné pak sluneční se skly na dálku. ()

helloween93

Slabý thriller o vraždě nenáviděného manžela a milence se spoustou intrik (zejména od Sharon). Zajímalo by mě, proč v tomhle filmu má pořád někdo potřebu někoho topit ve vodě. Jedna hvězda za film a druhá za Sharon Stone. ()

PavelZava

Viděl jsem pouze tento prý remake, srovnání nemám. Problém thrillerů bývá ten, že každým dalším shlédnutím ztrácejí svojí sílu, protože člověk se už nebojí tam, kde má. Myslím , že S.Stone má/umí udělat tak ďábelské oči, že se člověk bojí jen vidí její oči. Isabelle Adj. vypadala, že jí klepne Pepka každou minutou, jak byla vyděšená a Kathy Bates byla dobrá a správně šťouravá detektivka nebo detektivnice ??. Thriller se mi moc líbil , byla to opravdu Ďábelská lest !!! ()

Likan7

Děsná slátanina s příšerným scénářem a ještě horšími herečkami. Stone byla tehdy možná krásná, ale herecky naprosto příšerně vybavená a neměla absolutně co nabídnout. Stejně jako film celý...i s režisérem. ()

Alojs

5/10. Není to tak strašné, jak bývá u Stoneové zvykem. Naopak - spojení s Isabelle jí svědčí. Obě mají něco do sebe a obě jsou natolik sexy, že bych ledva přestoupil na jejich školu. Nebýt však hezkých koček v popředí, nejspíš bych na to nekoukal (zápletka je sice slušně rozjetá, pak ale upadá a utápí se ve vlastní zamotanosti). A nemít krátkou paměť, nejspíš bych na to nekoukal ani podruhé. Přesto všechno - film naskýtá hned několik scén, které se mi bůhvíproč vryly do paměti (výlov mrtvoly z bazénu a hororové stihy v koupelně). ()

GameboyNES

snadno předvídatelné, konec mi přišel neskutečně vtipnej. Což nejspíš nebyl záměr tvůrců. Škoda že neměla Katka Bejtsová víc prostoru, možná že její vyšetřování by bylo zajímavější. Jednu nadhodnocuju za tu kočenu Izabelku ()

Ceja

Čekal jsem něco mnohem lepšího. Ale namísto druhého Základního isnstinktu jsem viděl jen další díl To je vražda napsala... ()

Mikecat

Napínavý, zamotaný thriller so slabším hereckým prevedením, aj keď Sharon sa veľmi snažila. Odmietla nahú scénu, uvidíme ju v sexi červenom spodnom prádle a nahú riaditelovu ženu Isabelle, ktoré obidve terorizuje tak sa ho snažia zbaviť. Obálka sľubuje viac vášne a príťažlivosti, nedočkáme sa. Všetko fajne odsypa, na scénu sa pridá šmírujúca detektívka až po záhadný záver. Koniec však nezvládnutý, chaos, kto bol vlastne s kým, chýba objasnenie. Remake ďábelske ženy,  fr.1955 ()