Kukuřičné děti: Zjevení

Children of the Corn: The Gathering

Kukuričné deti 4 - Zjavenie

Horor

USA, 1996, 85 min

Hneď na úvod poviem, že predchádzajúce dieli nepoznám a do filmu som šiel iba kvôli Naomi :)). Takže, teraz k filmu: Bol som príjemne prekvapený. Niežeby sa jednalo o nejaký prevratný horor, ale je to predsa len zábavné béčko, ktoré sa snaží o atmosféru a občas mu to aj vychádza. Niektoré vraždy sa celkom podarili i keď príbeh mohol byť zaujímavejší. Ale Naomi je skvelá ako vždy. Suma sumárum: Žiadny zázrak, ale dobré na zabitie času.(19.7.2007)

Tenhle díl určitě není žádné veledílo, ale já mám z něho lepší pocit než z jeho dvou předchůdců. Zřejmě hlavně díky Naomi a jejímu poctivému výkonu. Najde se tady spousta nesmyslů a nelogičností, ale po dlouhé době jsem si zase užil slušnou atmosféru a zajímavé vraždící scény, které určitě stojí za povšimnutí. Pro mě je to trošku lepší průměr.(7.2.2010)

Je snad i škoda, že kukuřičná série zaujme hlavně tedy spíš hereckým obsazením dnes již známých (nebo již zapomenutých) jmen (mladičké Naomi to s brokovnicí docela sluší). Tenhle čtvrtý díl není nějak vyloženě špatný, jen je, jaksi, snad typicky devadesátkově, trošku unylý a nijak překvapivě zajímavý. Předvádí solidní jistotu, které snad i prominete fakt, že z celé kukuřičné zápletky v podstatě vybočuje, protože to není o Tom, jenž kráčí mezi řadami, ale pouhé pomstě ze záhrobí (být to natočeno dneska, už vidím ty komentáře, obviňující film z kopírování Kruhu a jiných asijských duchařin). Po těch letech, kdy jsem to viděl naposledy, mě ale docela překvapilo, jak je to krvavé. Myslel jsem, že je to v tomto ohledu skromnější. Jen škoda, že se Naomi nesprchovala, špindíra jedna :-).(2.1.2015)

• lennyd

Grace (Naomi Watts) se vrací do svého rodného města, aby alespoň trochu ulehčila své matce, která na tom poslední dobou není nejlépe. Ale s příjezdem Grace do města se začínají dít podivné věci - všechny děti ve městě zároveň onemocní, všechny mají vysokou teplotu a všem v jediný okamžik teplota klesá. Ale od tohoto okamžiku se děti začínají měnit ve vraždící mašiny. Grace musí odhalit proč vše začalo až s jejím příjezdem a pokusit se zabránit nejhoršímu ... Trochu jsem nepochopil jaký má tento film souvislost s původním tématem Kukuřičných dětí, to už se spíš blížil k Village of the Damned nebo něčemu takovému. A za druhé jsem nepochopil co v takovémto filmu probůh dělala Naomi Watts. Jasně, každý nějak začínal, ale toto je fakt moc. Jinak jde o příliš obyčejný horor, na který se sice dá podívat, ale který se asi deset vteřin vypaří z paměti, a zůstane jen vzpomínka na ten horor, kde hrála Naomi Watts...(21.2.2013)

Boh žehnaj Dimension! Po desivých dvoch dieloch to dostal do rúk niekto poriadny. Výsledok je prekvapujúco úžasný a nie je len relatívne dobrý pri pohľade na ostatné, ale je to skutočne kvalitný horor so skvelou atmosférou a dejom. Nijako to nenadväzuje na predošlé diely, prináša úplne novú mytológiu, ktorá je ale riadne mrazivá. Hlavne pasáž, keď ju staré babky dvojčatá zahalené tmou rozprávajú hlavným hrdinom, vie roztriasť kolená. Nečakane brilantné!(13.1.2009)