Kukuřičné děti: Zjevení

Kukuričné deti 4 - Zjavenie

Horor

USA, 1996, 85 min

• lennyd

Grace (Naomi Watts) se vrací do svého rodného města, aby alespoň trochu ulehčila své matce, která na tom poslední dobou není nejlépe. Ale s příjezdem Grace do města se začínají dít podivné věci - všechny děti ve městě zároveň onemocní, všechny mají vysokou teplotu a všem v jediný okamžik teplota klesá. Ale od tohoto okamžiku se děti začínají měnit ve vraždící mašiny. Grace musí odhalit proč vše začalo až s jejím příjezdem a pokusit se zabránit nejhoršímu ... Trochu jsem nepochopil jaký má tento film souvislost s původním tématem Kukuřičných dětí, to už se spíš blížil k Village of the Damned nebo něčemu takovému. A za druhé jsem nepochopil co v takovémto filmu probůh dělala Naomi Watts. Jasně, každý nějak začínal, ale toto je fakt moc. Jinak jde o příliš obyčejný horor, na který se sice dá podívat, ale který se asi deset vteřin vypaří z paměti, a zůstane jen vzpomínka na ten horor, kde hrála Naomi Watts...(21.2.2013)

• Enšpígl

Absenci kukuřice jsem ještě ochoten tolerovat a chápat. Kukuřičné děti jí zřejmě sežrali v prvních třech dílech, případně docházel popcorn v kinech a tak nezbylo než kukuřici urvat od huby i kukuřičným dětem. Ovšem když doktor měřil dítěti teplotu a s dramatickým obličejovým výrazem se pak obrátil do kamery, náhlasil teplotu 102 stupňů a haranta hodil do vany s ledovou vodou, aby se zchladil, začal jsem pojímat podezření, že se ve filmu trošičku přehání. Já měl totiž nedávno teplotu 317 stupňů, sice mě malinko bolela hlavička, ale pracovat se s tím normálně dalo. Takže vytvářet tady nějaký hrůzy z pouhých 102 stupňů, může jenom člověk, co nikdy žádnou skutečnou horečku, dejme tomu tak nad 500 stupňů, nezažil. Za zmínku ještě stojí, že když už jsem během téhle srágory spokojeně poklimbával, uslyšel jsem najednou "vstup do mě", no hele, já úplně vyskočil z postele leknutím, že jsem zapoměl uspokojit nějakou holku v mým pokoji. Naštětí se ve finále ukázalo, že to byl jen ten kukuřičnej fakan, co mu z tý kukuřice asi už úplně hráblo a podobnýma hláškama se snažil na sebe marně upozornit.(25.11.2008)

Čtvrtý díl horrové série Kukuřičné děti, je pro mě nejlepší. Skvělá ponurá atmosféra, výborné krvavé scény (pro mě nezapomenutelná scéna, kdy místního doktora rozpůlí na dvě půlky nemocniční stolek) a celkem svižné tempo děje. Mezi hlavními rolemi se tehdy objevila poměrně neznáma a dnes již oscarová herečka Naomi Watts.(15.8.2006)

Nemůžu si pomoct, ale tohle sice bylo odporně trapné představení, ale zase na druhou stranu bylo cílem tohoto snímku diváka vystrašit a ne se snažit zapojit jeho mozkové buňky. A když jsem si tenhle deset let starý snímek pustil naplno do sluchátek a v naprosté tmě, tak jsem bál tak, že dlouho nepamutuju kdy víc naposled. Námět není hloupý, ba naopak, kdo by polemizoval o kvalitách Stephena Kinga, scénář v rámci žánru naprosto dostačující a jediným problémem tak zůstaly děti, které někdy nebyly zrovna přesvědčivé. Ale s tím je problém vždy - ve většině hororů se nepodaří najít ani jedno dítě a tady jich bylo potřeba hned tucet. Ale výjimky se však najdou vždy, například dvojčata. V neposlední řadě pak musím samozřejmě vyzdvihnout Naomi Watts. Kvůli ní jsem si tenhle snímek pustil a opět mě nezklamala. Odtáhla tenhle film s neuvěřitelným přehledem a sebevědomím. Prostě hvězdička za Kingův námět, dvě za strašidelnou atmosféru a skvělé lekací střihy a jedna za Naomi. A ohrnujte si nos jak chcete... ;o) PS: Z celé série jsem viděl jenom tento díl, takže nejsem ovlivněn předchozími ani následujícími snímky. [červen 2006](8.6.2006)

• Wacoslav1

Po příšerný trojce jsem si říkal, že už to horší bejt nemůže a je fakt, že čtyřka je o něco lepší. Samozřejmě, že je to už jenom o totálním ždímání námětu, který tak tak stačil na to, aby pokryl první dva díly, ale tohle jsem aspoň neměl chuť každou chvíli vypnout, ale i tak je to zbytečná záležitost.20%(23.4.2016)