Kukuřičné děti: Zjevení

• Česko Kukuřičné děti: Krvavá sklizeň (více)

Děti malého městečka jsou pronásledovány nevýslovným zlem, které se skrývá v polích. Přes noc dostanou záchvaty zimnice a křečí. Mladá studentka medicíny musí vyřešit záhadu, která děti nakazila... než jim zlověstný cizinec vezme duši. Začíná závod o čas, který i ty nejotrlejší fanoušky přinutí tajit dech. (oficiální text distributora)

tron

Celkom sympatické. Po nechutne príšernej trojke je štvrtý príbeh zo série v 80. rokoch odštartovanej poviedkou Stephena Kinga prekvapivo dobrý. Je zručne nakrútený, má slušnú atmosféru, občas dokonca trošku vydesí a v titulnej úlohe hrá krásavica Naomi Watts. Bavíme sa pochopiteľne o ukážkovom videobéčku, ale po divákov zavraždiacej trojke sa rozhodne jedná o pomerne milé prekvapenie, ktoré sa snaží začať od začiatku a ani len sa neobtiera o nebraské mestečko Gatlin, nedajbože v trojke tak tragikomicky stvárneného „Toho, kto chodí medzi riadkami“. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/539/ ()

obitus

Ve ctvrtem dile prisel jeste nekdo dabelstejsti nez "Ten, ktery chodi nad brazdami" - spolecnost Miramax a jeji "drsnejsi" odnoz Dimension. Koupili prava na celou serii a udelali to co vzdy. Skrouhli rozpocet a inovovali :(. Takze zadny Gatlin, zadne tajemne bozstvo, nic. Misto toho vpodstate jeden barak a historka o malym klukovi. Ten zazracne obzivne a zacne vrazdit, bohuzel, deti jsou zde pouze jako staticka kulisa, vrazdy probihaji pusobenim nejake telekineze. Cela atmosfera depresivnich kukuricnych poli je pryc a tak jedine co Obitovi zustava je krasna Naomi Watts, ktera i kdyz neukaze spunty dokaze dokonale upoutat pozornost. Jen diky ni nejde hodnoceni do zapornych cisel. ()

Enšpígl

Absenci kukuřice jsem ještě ochoten tolerovat a chápat. Kukuřičné děti jí zřejmě sežrali v prvních třech dílech, případně docházel popcorn v kinech a tak nezbylo než kukuřici urvat od huby i kukuřičným dětem. Ovšem když doktor měřil dítěti teplotu a s dramatickým obličejovým výrazem se pak obrátil do kamery, náhlasil teplotu 102 stupňů a haranta hodil do vany s ledovou vodou, aby se zchladil, začal jsem pojímat podezření, že se ve filmu trošičku přehání. Já měl totiž nedávno teplotu 317 stupňů, sice mě malinko bolela hlavička, ale pracovat se s tím normálně dalo. Takže vytvářet tady nějaký hrůzy z pouhých 102 stupňů, může jenom člověk, co nikdy žádnou skutečnou horečku, dejme tomu tak nad 500 stupňů, nezažil. Za zmínku ještě stojí, že když už jsem během téhle srágory spokojeně poklimbával, uslyšel jsem najednou "vstup do mě", no hele, já úplně vyskočil z postele leknutím, že jsem zapoměl uspokojit nějakou holku v mým pokoji. Naštětí se ve finále ukázalo, že to byl jen ten kukuřičnej fakan, co mu z tý kukuřice asi už úplně hráblo a podobnýma hláškama se snažil na sebe marně upozornit. ()

MM_Ramone

Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia vyšla kniha "Nočná smena". Je to zbierka poviedok od amerického spisovateľa Stephena Kinga. Jej súčasťou je i krátka novela "Kukuričné deti". Tá sa zakrátko dočkala filmového spracovania. To bol začiatok béčkovej horrorovej série o temnom a tajomnom zle, ktoré pohlcuje duše malých detí a robí z nich vraždiace monštrá. Vo štvrtom pokračovaní, s podtitulom Zjavenie, opäť ožíva mocná nečistá sila, čo sídli v nedozerných kukuričných lánoch. Ten, čo chodí medzi brázdami znova povstal. Tento krát sa mu na odpor postavila sympatická Naomi Watts. A práve vďaka nej dávam tomuto snímku až tri hviezdičky. *** ()

petero

Na rozdiel od Charlize Theron z trojky, tu má Naomi Watts hlavnú úlohu. Paradoxne práve táto časť je zatiaľ najhoršia. Filmu vôbec nepomohlo to, že sa berie smrteľne vážne, žiadny kazateľ tu nie je, vraždí tu nejaký duch chlapca ktorého ani poriadne nevidieť, feeling predchádzajúcich častí je preč napriek tomu že kukurica je obďaleč, rovnako aj satanistická hudba je preč a celé náboženstvo detí kukurice je tu zmenené na epidémiu. ()