Kukuřičné děti: Zjevení

• Česko Kukuřičné děti: Krvavá sklizeň (více)

VOD (1)

Děti malého městečka jsou pronásledovány nevýslovným zlem, které se skrývá v polích. Přes noc dostanou záchvaty zimnice a křečí. Mladá studentka medicíny musí vyřešit záhadu, která děti nakazila... než jim zlověstný cizinec vezme duši. Začíná závod o čas, který i ty nejotrlejší fanoušky přinutí tajit dech. (oficiální text distributora)

Paldiny

Strašidelné a mrazivé, bez srandy. Upustilo sa od lacných trikov, pridalo na atmosfére a zapracovalo na príbehu. Ten má hlavu a pätu. Ono je to vlastne taký reštart, ktorý pracuje s desivým zjavením, aké sa znovu snaží dostať medzi živých a tak epidémiou nakazí miestnu mládež. Vysoké horúčky, vypadávanie zubov, podivné chovanie, to sú všetko počiatočné príznaky, aké vedú nakazených cez mŕtvoly za jediným cieľom. Nebyť 2-3 nelogických okamihov a absencie pôvodného Kingového zámeru siaham na plný počet. A to z dôvodu, že som takú brutálnu a napínavú jazdu nečakal, najmä po rozkošne hlúpučkom predchodcovi. ()

JohnnyD

Boh žehnaj Dimension! Po desivých dvoch dieloch to dostal do rúk niekto poriadny. Výsledok je prekvapujúco úžasný a nie je len relatívne dobrý pri pohľade na ostatné, ale je to skutočne kvalitný horor so skvelou atmosférou a dejom. Nijako to nenadväzuje na predošlé diely, prináša úplne novú mytológiu, ktorá je ale riadne mrazivá. Hlavne pasáž, keď ju staré babky dvojčatá zahalené tmou rozprávajú hlavným hrdinom, vie roztriasť kolená. Nečakane brilantné! ()

Yoshitsune

Musím se tedy přiznat, že do tohle filmu se mi moc nechtělo a má to svoje důvody. Už předchozí trojka, se mi sledovala s obtížemi a tady je to celé umocněné. I tady opět sou ploché charaktery, nezajímavý příběh a snaha herců to aspoň nějak uhrát, je nulová. Ano některé masky a efekty, sou i celkem fajn, ale to nevyhradí to, že sledování tohle filmu byla regulérní bolest. Za zmínku překvapivě stojí, vyprávění dvou babiček, které s prorockým hlasem vyprávějí o dávných hrůzách, to bylo celkem poutavé a na tu chvilku, mně film zaujal. Ale naštěstí to pak zase přešlo, do té ubíjející části a já si oddychl, že nemusím tomuhle filmu, dávat víc než jednu hvězdičku. ()

tron

Celkom sympatické. Po nechutne príšernej trojke je štvorka prekvapivo dobrá. Je zručne nakrútená, má slušnú atmosféru, občas dokonca jemne vydesí a v titulnej úlohe hrá krásavica Naomi Watts. Bavíme sa pochopiteľne o ukážkovom videobéčku, ale po trojka, ktorá vyvraždila polovicu svojich divákov tým, aká mizerná bola, predstavuje štvorka pomerne milé prekvapenie. ()

obitus

Ve ctvrtem dile prisel jeste nekdo dabelstejsti nez "Ten, ktery chodi nad brazdami" - spolecnost Miramax a jeji "drsnejsi" odnoz Dimension. Koupili prava na celou serii a udelali to co vzdy. Skrouhli rozpocet a inovovali :(. Takze zadny Gatlin, zadne tajemne bozstvo, nic. Misto toho vpodstate jeden barak a historka o malym klukovi. Ten zazracne obzivne a zacne vrazdit, bohuzel, deti jsou zde pouze jako staticka kulisa, vrazdy probihaji pusobenim nejake telekineze. Cela atmosfera depresivnich kukuricnych poli je pryc a tak jedine co Obitovi zustava je krasna Naomi Watts, ktera i kdyz neukaze spunty dokaze dokonale upoutat pozornost. Jen diky ni nejde hodnoceni do zapornych cisel. ()

• Natáčení filmu probíhalo ve městech Austin (Texas) a Los Angeles (Kalifornie) v období od 6. dubna do 18. září 1995. (GASTON73)