Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (530)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Velice rozporuplná záležitost. Na jednu stranu je Noční hlídka šílený, nepřehledný, zmatený, naspeedovaný fetiš a bordel pro nejotrlejší diváky, na stranu druhou člověk musí smeknout před ruským režisérem Bekmambetovem, protože tolik režijních a vizuálních nápadů/fines se málokdy v jednom filmu vidí. Povedlo se mu tam nacpat snad úplně všechno co současná moderní hi-tech kinematografie může nabídnout. Přirovnal bych to k dortu od Pejska a Kočičky s tím rozdílem, že tenhle není úplně tragický. Jen trošku poupravit přísady (scénář, mytologie) a šmakoval by maximálně. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Rusové si hrají na písečku, pokukují přitom po výtvorech Američanů či Novozélanďanů a jejich výsledné dílo se tomu v základech dost podobá. Jenomže je navíc jaksi méně uhlazené, špinavější, ostřejší a samotný pohled na něj vyvolá dosti rozporuplné reakce. Timur Bekmabetov se bez jakýchkoliv skrupulí vyžívá ve všech hračičkách, které jsou momentálně na filmařském poli k mání. Zrychlovaná a zpomalovaná kamera, která navíc všechno snímá přes temné filtry, fašisticky rychlý střih, za který epileptici zaplatí záchvatem a před ostrým hudebním doprovodem plným burácejících samplů by pokorně sklonili hlavu i pánové z Media Ventures. Jenomže scénář (ač je jeho námět jakkoliv originální) chvílemi silně postrádá hlavu a patu, vzájemné vazby mezi postavami často nemají ani základ logiky a jako celek působí nesmírně chaoticky, což při výše zmíněném stylu vyprávění zmate i toho nejpozornějšího diváka. A jako poslední hřebík do rakve je dle mého to, že chvílemi je to vlastně nesmírná nuda a že ty dvě hodiny jsou možná trochu moc. Ač je počet hlavních postav vcelku omezený, jediný kdo opravdu za něco stojí je hlavní hrdina Anton, který ač má něco do sebe, dokáže i on diváka řádně zmást ve stylu „co to sakra dělá?“. Ale, ač dávám průměrné hodnocení, je to spíš proto, že to všechno působí nějak „divně“ (a taky proto nedokážu pochopit, jak by mohla fungovat myšlenka panslavismu, když mají naši východní bratři úplně jiné vnímání). Ale on se nám pan režisér do druhého dílu (který budu napjatě očekávat) polepší a bude to mnohem stravitelnější, než tento kousek. Charašó? ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Lenin si z toho sedá... fantasy spát mu nedá. Kýho výra, netopýra... baterkou když osvítíš, Moskva v divém VÍRU zmírá, bez knížky nepochopíš!" Místo vodky stakana prasečí krve na zdraví a pak blivno. Trestuhodně nepřipraven a nevybaven, bez buzoly, mapy města a zejména bez znalosti knižní předlohy, ve filmu beznadějně ztracen, jak sibiřský kolchozník v moskevském metru. Ну я наконец понял, která bije, resp. která hryže, ale bylo mi to platné jak Leninovi zimník. Neužíval jsem si. Pro mé kalné oči bylo ve fantasy baterce až moc SVĚTLA a chandradumkových otázek (jasně, číst knihu). Omluva JINÝM divákům, ale otravovalo to jak v dětství pionýrský kvíz "O zemi, kde zítra již znamená včera". Co je lepší, světlo nebo tma? Když (se) zhasnu, to už si nikdy nerozsvítím? Ani po zpovědi u popa, když se pravoslavně polepším a přestanu svým bližním PÍT KREV? Jezdí se v Moskvě po ulicích vlevo nebo vpravo? A jakou rychlostí? Proč se, PROKLATĚ, z krásné sovy, vypůjčené z voliéry National Geographic, vylíhla nehezká placatá kikina, která akorát zbytečně zasvinila kuchyňskou linku peřím a vanu slizem? Vážně si to tygřice chtěla rozdat s ruským medvědem (nemyslím Putina, ale Alexandra Samoljenka) a proč jim to kazišuk režisér překazil? Který meč je ostřejší, SVĚTELNÝ z Hvězdných ruských válek nebo PÁTEŘNÍ, vyrvaný z bezpáteřního zlouna temňáka? A co na to Ilja Muromec? ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Nebudem porovnávať čo by spravil Hollywood a čo za veľdielo splodil Mosfiľm, len preto, že v CCCP sa tieto dielka nenatáčali od Leninovho skonu ... Pre mňa to bol len jeden hrozný zmätok s chaotickými zábermi, ktoré sa hrali na niečo viac, ako mali ... Najväčší humus bol pre mňa pohľad na žltý nákladiak s ohňom pri výfukoch .... To už aj Majka z Gurunu bola na tom lepšie .... Pozor - určite si tento film pozriem ešte raz a vôbec nevylučujem, že svoje hodnotenie pozmením .... alebo aj nie ..) ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

přiznám se bez mučení, že tehle překombinovaný příběh jsem dost dobře nepobral... maníci v brejlích s baterkama a vytuněnejma sanitkama, barevný obrázky s technickýma zpomalovačkama a vránama jsou na celej film trochu málo... je to děsně kůl, ale neméně hloupý. jedním okem tam, druhým ven. dokoukal jsem to před 5 minutama a už jsem půlku zapomněl. naštěstí. 40% ()

Galerie (130)

Zajímavosti (11)

  • Film vznikl podle stejnojmenného prvního dílu i u nás známé úspěšné série pěti knih Sergeje Lukyanenka. Pokračováními jsou „Denní hlídka“, "Šerá hlídka", "Temná hlídka" a "Poslední hlídka". Tyto knihy, kterých se jen v Rusku prodalo téměř 3 miliony výtisku, budou též zfilmovany a mluví se i o americkém remaku. (imro)
  • Žluté nákladní auta, kterými jezdí Noční hlídka, jsou ZiL 130. (Maulincio)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

09.12.2005

Ruský režisér Timur Bekmambetov si získal velmi příznivé ohlasy za svou drsnou sci-fi Noční hlídka. Ta posbírala, kromě řady pozitivních kritik, několika ocenění, $15 mil. i smutný statut… (více)

Reklama

Reklama