Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

KoleckoR

Fantasmagorický guláš všeho: od vizí Julesa Verna zpracovaných Karlem Zemanem, přes komiksové nadlidi, X-Meny a Supermany, zasazené do éry techniky počátku 20.století, s geneticky manipulovanou budoucností, na pozadí černobílé války. ()

Matli

Občas jsem se ztrácel po stránce dějové i postavové, ale v poslední půlhodině jsem se už chytnul, tak ještě že to bylo tak dlouhý, z čehož jsem taky nebyl moc nadšený. Po vizuální stránce určitě zajímavé, počítačových triků tam bylo až moc, ale koukat se na to dalo. 47% ()

M.Myers

Vizualně zajímavý film, ve kterém mi silně chyběl příběh. Překrásné prostředí rozhodně celý snímek nezachrání.Pro mě slabých 65% ()

gumbo

jejeda to byla ale slátanina. Bez nápadu, ale hlavně bez scénáře a bez logiky. Takhle se film nedělá. 30 minut jsem čekal, až se to pořádně rozjede a když jsem se konečně dočkal, tak jsem jen nevěřícně kroutil glovou. Takovouhle vymakanou zápletku plnou mozekrvoucích zvratů a logických posunů by nevymyslelo ani prasátko Babe po lobotomii. 15% za retro atmosféru ()

Puol

Japonský "iný" sci-fi príbeh s veľmi komlikovaným dejom, ktorý ukrýva v sebe mnoho myšlienok a posolstiev. Počitačovo vytvorený svet je plný užasných dopravných prostriedkov, lietajúcich stojov a robotov. Aj keď trailer sľubuje niečo iné, akčných pasáži je minimum. A prečo len za 3*, film je skutočne ťažko stráviteľný, snaži sa toho riešiť až priveľa a rozhodne sa nejedná o mainstream. Má svoje nesporné kvality, ale moje subjektívne hodnotenie je tak na 3,5*. ()

fr3ak

Velmi, velmi, velmi a ještě jednou velmi zvláštní film, který má agresivní stopáž (už je to dlouho co jsem nějaký film sledoval nadvakrát), je velmi přebarvený a mixuje tolik žánrů, že byste to na prstech jedné ruky asi nespočítaly. Lhal bych, kdybych řekl že se mi to nelíbilo. Klidně by si to šáhlo i na pět hvězdiček, ale muselo by se stříhat a HODNĚ. ()

Radek.SCH

Japonská manga vměstnaná do hraného filmu. Ne tak úplně katastrofa, ale nudná, natahovaná kravina, se špatnými efekty a celou dobu máte pocit, že tady pár informací k pochopení chybí. - 40 % ()

bery71

Bývalo to pět. Po čase musím své hodnocení snížit. Casshern je sice skvěle zpracovaná pohádka pro dospělé, ale posledních 15 minut nemůže zachránit zbytečně roztříštěný příběh. Musím uznat, že po prvním zhlédnutí jsem a to i přes nízká očekávání, byl unesen. Ale počáteční nadšení nevydrželo dlouho a já jsem začínal přemýšlet, zda-li jsem se s pěti hvězdami trošku neunáhlil. Unáhlil. Casshern sice zůstane i díky skvělé hudbě oblíbeným filmem. Ale vzhledem k tomu kolik jednotlivých, převážně dějových, chybiček se ve filmu nalézá, nemůžu dát pouze na závěrečný dojem. ()

Hapretor odpad!

Je mi líto. Opět musím plavat proti proudu. Japonské (obecně šikmácké) filmy osobně rozděluji na několik kategorií: na psychiku hrající - Kruh, na rozum hrající - Oko, na bránici hrající - filmy s J. Chanem a na nervy hrající - Casshern. Dokoukal jsem to jen ze zvědavosti, kvůli čemu se to hodnotí tady tak pozitivně. Větší patlaninu jsem od šikmáčů zatím neviděl. V jednu chvíli scéna vypadá jak dělaná podle E. Štorcha - Volání rodu (přechod přes hory + vážná, umrlá hudba), a najednou je to úplně jinak - comicsově pojatá bitka roboti vs. lidi + technohudba, discotrysko. Aby v průběhu filmu nebylo těchto zlomů dost, a já, jako divák, nebyl dostatečně šokován a naprosto zblbnut a znuděn zároveň, je konec pojat filozoficky s doprovodnými dojemnými fotografiemi "milujících" se lidí. Nejsem cynik, tohle je pro mě prostě nestravitelný. Já vyžaduju jasný záměr a jasnou strukturu. U filmu má být jasno, kam ho divák může ve svém repertoáru zařadit. U tohoto snímku mi to zkrátka nejde, protože je šíleně přeplácaný, špatně srozumitelný, místy hodně trapný, dokonce většinou nepovedený po stránce trikové. Jediné co snad k sobě zapadá je hudba s určitým "úsekem" filmu. Když je akce, tak je "disco". Když se děje hovno, tak hraje "Bach". Film mi tedy přišel nesmírně nudný a nepovedený, jediný moment, kdy jsem se trochu probral z mikrospánku, bylo u hlášky: "Nenávidím, tedy jsem!" Ale na jednu hvězdičku to bohužel nevyžene. ()

Grimlok

Tak jsem neodolal a tenhle dva a půl hodiny trvající "zázrak" pustil. Čekalo mě obrovské zklamání. Film má strašně kolísavý tempo. Chvilku je to nejakčnější film všecn dob, aby o minutu později aspiroval na titul největší uspávače všech dob a překonal tak i Tak jde čas. Celý dohromady je to jedna velká vykrádačka. Příběh je upravenej Resident Evil, hlavní hrdina má přes obličej masku a la Optimus Prime z Transformers, a to jeho brnění to je kapitola sama pro sebe. Mělo sloužit pro vojenské účely, přitom vypadá jak laciná kombinéza a nevydrží vůbec nic. Na to, že japonci místo jisker kreslí nějaký paznaky v kruhu se dá v pohodě zvyknout, ale na ty jejich kecy ne. Jedna hvězda za akční scény (všechny byly v traileru) a za efekty, který se daly vytvořit díky modrýmu plátnu, před kterým byl film natočen. Jestli dokážete vyjmenovat 10 japonských herců a 50 japonských filmů za posledních 10 let a myslíte si, že japonci jsou nejlepší na světě, tak teprve potom si film pusťte. Jinak se budete trápit. Posledních dvacet minut jsem už ty hlody nevydržel a rychle přetáčel na akční scény. ()

Johny M.

Tak tohle teda byla nebetyčná bláznovina. A to jsem si myslel, že mě po nedávno shlídnutém Wanted už nic nepřekvapí :) Když by to ze 140 minut stáhli na 90, čímž by vynechali tu tipicky japonskou, nudnou, resp. zdlouhavou omáčku kolem, mohla to bejt fakt skvělá akční/sci-fi řež. Takhle jsem se polovinu času těžce nudil, ale naštěstí to ten zbytek vynahradil... To, že jsem ob-čas(to) nechápal pominu... ()

Filmárik

Keď sa nedávno na CSFD objavil trailer na Casshern bol som z neho na vetvy a dennodenne som čumel do výkladov stánkov ako pedofil do kočíka, že kedy ho konečne uvidím . Po včerajšom zhliadnutí som ale tak trochu sklamaní. V prvom rade musím aj ja potvrdiť tvrdenie z okolitých komentárov, že sa naozaj jedná o hrané anime. No problém je u mňa v tom, že anime je proste anime a hraný film je hraný film. Po CHINESSE TALL STORY ma už síce z Ásie neprekvapí nič ale Casshern vo mne napriek všetkej pompéznosti a skvelím megalomanskím scénam zanechal pocit akéhosi nepokoja. Za 6,000,000 dolárov film síce vyzerá úžasne ( aj keď podaktoré animácie sú ako z 10 ročnej videohry ), filter strieda filter, akčné scény aj keď sú ultrarýchle sú natočené s citom ale celkovo je to viac ako dvojhodinová prehliadka efektov bez hlbšieho posolstva pre mňa. Byť to animované dávam však 5*. ()

Kaucuk

Upřímně řečeno sem se ve filmu často ztrácel, když už sem si konečně myslel že sem pochopil celej příběh, tak zničehonic jeden z hrdinů něco řekl nebo udělal a tím mi úplně převrátil celou mojí dosavadní teorii naruby a já se zase ztratil. Jinak po vizuální stránce se střídají lepší momenty s horšíma. Nakonec ale musím dát za tři, protože sem se bavil i tím jak moc mi to nedávalo smysl a je to, na mou duši, originální. ()

Mandalorian

Pro mě naprosté číslo jedna: Vynikající film. Možná si i z něho vzal Cameron pěknej kus do svého Avatara. Perfektní od začátku do konce. Japonci jsou citliví k filmům. Klika, že to nedělalo USA. Spojení efektů, efektivity, hluboké myšlenky, výborných dialogů a dokonalého hudebního doprovodu. 100%. Pro mě osobně tak 250%. Pořád jsem si říkal, jestli přesně něco takovéhodle už existuje. Jen nechápu, že má tady ten film pouhých 67%. Zasloužil by si minimálně 85%. Ten film má v sobě totiž VŠECHNO. Pokud ho dovedete správně příjmout, máte pocit, jako byste několikát zemřeli. Neuvěřitelný snímek. Řeší otázku života, smrti, dobra, zla, lidské povahy a válek. Ovšem pro uživatele CSFD je často nepochopitelný, což je zapříčiněno jejich... ehm... jednoduchostí... bohužel......... 5* edit: Zapoměl jsem dodat: Když jsem viděl tento film poprvé, upřímě přiznávám, že mě rozbrečel. A při závěrečných titulcích mi došlo.. Sakra... Všechny mé povídky už nemají smysl... Přes měsíc jsem nebyl schopen napsat absolutně NIC. K dnešnímu dni (28.11. 2014) jsem film viděl pětkrát. A pokaždé na mě působil ještě silněji. Je to novými zkušenostmi, které v životě získáte... A pak... Na vás celý film působí ještě silněji... ()

=macik=

Snímek, který můžou - i po technické stránce - natožit jen Asiati, v tomto případě Japonci, pro něž je příběh základním stavebním kamenem celého filmu i přesto, že v něm nechybí skvělé efekty, skvělý střih, dokonalá hudba, kamera a samotná režie v podání Kazuakiho Kiriya. Zvláště kamera by vás měla zaujmout! Příběh sám o sobě v jádru zas tak originální není - snaha o to zachránit lidskou rasu před samovyhubením, ale provedení a scénář - tomu originalita nechybí. Ke konci filmu a vlastně v celém jeho průběhu se můžeme setkat s mnoha nečekanými zvraty a místy i překvapeními, které bezchybně zapadají do mozaiky posloupnosti a logičnbosti děje. Dvě hodiny nejsou v tomto případě vůbec žádnou přítěží, právě naopak. Nejlepší sci-fi poslední doby! ()

kokes

Po druhém shlédnutí Casshernu přehodnocuji ze 4 na 5 hvězdiček. Snad jen zbytečně natažené proslovy v poslední třetině filmu trochu ubírají na tempu, ale jinak je to prostě nářez! Kam se na to hrabou všechny americký akční sci-fi v čele s Matrixem! ;-)...(Mimo jiné asi nejlepší instrumentální soundtrack, který jsem kdy měl možnost slyšet...!) ()

LordMysti

O co víc jsem byl na tento film natěšen, o to větší bylo mé zklamání :(. Filmu se opravdu nedá upřít vizuální originalita, také myšlenka a zpracování je parádní. Sice japoncum hodně zkousnu, ale v tomto filmu jsem prostě spousty věcí nepobíral - a to jsem velký fanda japonské anime a jejich stylu. Po dlouhém rozhodování mezi 2 a 3* dávám tři za opravdu nevšední zážitek, ale nebylo to ono. ()

messi@h odpad!

Odpad nejodpadovější. Já mám rád asijské filmy a většinou mi ani nevadí jejich neochota cokoliv vysvětlovat ani to, že se s logikou příliš nepářou. Ale co je moc, to je moc. Fakt mi vadí, když výchozí premisou filmu je, že se COSI stane v laboratoři, nikdo ani nenaťukne, o co vlasntě jde, jen vidíte, že to vypadá jako ocelový blesk... Načež vznikne parta lidiček, kteří se sotva vlečou, vypadají jako neandrtálci, i se tak chovají... zcela náhodou objeví jakýsi palác, který je zcela náhodou továrnou na superválečné roboty (kde se tam ksakru ten palác vzal, když předchozí válečné záběry ukazovaly techniku tak na úrovni max. 2. světové války?)... takže se tihle primitivové vmžiku stanou skoropány světa rozhodnutí zničit lidstvo... navíc mají najednou schopnosti skoro na úrovni polobohů... Jo a akční scény jsou příšerné. Nic v nich není vidět, jen spousta střihů, jiskřění atd. ()

Tamten

Film přepatlaný snad po všech stránkách - grafickým zpracováním, hudbou, délkou, dějem, střídáním stylů a úplně nejhůř - "myšlenkami". Obvzláště v poslední části filmu potřebuje každá postava neustále pronášet monology, které snad překračují i hranice parodie. ()