Reklama

Reklama

Pouta války

  • Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)
Trailer

Obsahy(1)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (403)

Matty 

všechny recenze uživatele

Pouta války ještě více než třeba Zachraňte vojína Ryana umocňují dojem, že jste přímo tam, připosraně se krčící v zákopu, ostřelování ze všech stran a doufající, že to skončí dříve, než vám někdo vystřelí mozek z hlavy (a vězte, že zde uvidíte i horší věci). Kamera chaoticky kmitá ze strany na stranu, co chvíli ji zasáhne sprška zeminy smíšená s krví značící další úspěšný zásah nepřátelské artilerie. Občas je těžké identifikovat přes to svinstvo, co se vlastně děje na plátně (ačkoliv, a bohužel, o vidění Pout války na plátně si v Česku můžeme nechat leda tak zdát morbidní sny). Scén, které znatelně vychýlí hladinu vašeho adrenalinu, je zde nespočet a s přibývajícími minutami jsem si je užíval čím dál více. Jsou přitažené za vlasy, místy hraničí s komiksem, ale, sakra, kašlat na to, tohle je prvotřídní válečné maso, jinde podobné nenajdete. Ani ten antikomunismus nakonec není tak radikální, svině jsou na obou stranách, film se proto soustředí na silný příběh o přátelství, které nedokáže rozdělit ani jakkoli brutální válka. Příběh skutečně tvoří to nejohranější klišé, jehož rozmáchlé pojetí připomíná všechny možné hollywoodské ždímáky slz a peněz, jenže o něm tenhle film není. Je troufalé redukovat natolik okázalý projekt na pouhá válečná jatka, nehledě na dokonalost způsobu, jakým jsou zrežírována? Troufnu si tvrdit, že ano. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, tombac, jondzavid, DaViD´82, senor ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Výborná vojnová dráma. Sú tu síce miesta, ktoré prekypujú silným pátosom a miestami sa tu po emotívnej stránke dosť tlačí na pílu, čo má v konečnom dôsledku skôr opačný efekt, našťastie tu toho však nie je mnoho. Príbeh si vás okamžite získa a zoberie si vašu pozornosť po celú dobu. Nielen svojou pútavosťou a slušnými vojnovými scénami, ale aj pekne spracovanými krutými reáliami vojny a v osobnej rovine aj svojou tragickosťou. Tiež sa mi páčilo ako sa po dramatickej stránke menil a vyvíjal vzťah oboch bratov, pričom nič z toho mi neprišlo ako niečo umelo vymyslené s primárnym cieľom vyvolať čo najväčší efekt, skôr naopak, prišlo mi to logické a reálne. Ja som spokojný, vrelo odporúčam. 80/100 ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Poctivou (místy i moc) dávkou sentimentality nabitý válečný epos, který pochopitelně nutí ke srovnání se Spielbergem a jeho Saving Private Ryan. I zde jsme svědky rozpomínání si starého muže na válečné události z poloviny 20.století. Spolu s ním a jeho bratrem se vracíme do běsnění korejské války, kam byli oba násilím odvedeni. Bitevní pole ukazuje odlidštěnou tvář člověka, kde neexistují žádná pravidla pro přežití. Starší a ráznější z bratrů se ovšem (aby zároveň dosáhl bratrova propuštění) stává vražedným strojem a válečnému peklu zcela propadá. Efektní bitevní sekvence (stejně jako u Spielberga), rovněž četná ruční kamera, končetiny ne zrovna tam, kde mají obvykle být, krev, beznaděj. Upřímně mi jen místy chyběl silnější příběh, dalo se čekat, jak to asi celé skončí, forma jednoznačně obsah převyšuje!! ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších válečných filmů co jsem viděl a neustálý srovnávání se Spielbegovým Vojínem Ryanem si to naprosto zaslouží, spíš Spielberg by mohl být šťastný, ale řikat že Pouta války jsou jenom kopii je naprostá blbost, je sice pravda že oba dva filmy se zábívají vojenskou tématikou a oba jsou natočený úžasně realisticky, i když si myslim že Pouta války ještě o něco víc, ale jinak jsou to dějově naprosto odlišný filmy. Pouta války jsou o bratrským vztahu, který se po dobu války mění až v nenávist a Vojín Ryan je o hledání vojáka, kterému zemřeli bratři a tak ho chtějí poslat domu, takže nevim co je na tom tak stejný, ale jinak se tyhle dva filmy srovnávat dají. A teď když jsem tenhle film viděl, tak se mi Vojín Ryan zdál o moc horší. A to jak dějově tak i co se týče bitev, ty maj Pouta opravdu vychytaný a někdy ještě krutější než vylodění v Normandii a co je na tom nejlepší je, že takových bitev je tady hned několik. Korejci tady z těch bitev dělaj opravdový jatka a všechno to je ještě podpořený dokonalou kamerou, úžasnou hudbou a bezchybnými hereckými výkony. Jen tak dál, takovýhle filmy já můžu ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

No, sice se celý netřesu, ale kvality tohoto snímku popírat nechci a nemůžu. Nazdar, Spielbergu, jo, u tebe můžu a především CHCI;) Bohužel mám trochu problém s tím, že přes všechno to, co se Poutům Války zdařilo a o čem tu píše spousta lidí, jsem se nemohl ubránit dojmu, že už je toho tak o čtvrt hodiny víc než by mi bylo milé. Ano, skvěle se podařilo vykreslit ten blázinec a skutečně bratrovražedný boj, ale závěrečný dějový půlobrat už prostě nemá takovou sílu jako to, co mu předcházelo. Ano, následuje zdrcující scéna u památníku, ale ten škrábanec na atmosférickém ochranném filmu jinak skvělého filmu tam je. Alespoň v mojí hlavě. I tak jsem si ale užil dílem pekelnou jízdu bojištěm, dílem skvěle zahrané drama o rodině a její hodnotě a o lidských charakterech vůbec. Výborná hudba, vizuální stránka, prostě je vidět že to jde i bez laciného patosu a slzícího Toma Hankse. Ale do plných prostě nemůžu, je mi líto. 80%. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (6)

  • Spojené státy americké vyslaly na korejský poloostrov 302 tisíc vojáků, kteří spolu s menšími jednotkami dalších dvaceti států pomohli jihokorejským jednotkám. (Duoscop)
  • Boje skončily 27. července 1953, kdy byla podepsána dohoda o příměří, která obnovila hranici kolem 38. rovnoběžky a vytvořila Korejské demilitarizované pásmo. Sovětský svaz před konfliktem a po celou dobu války výrazně materiálně podporoval armádu Severní Koreje a čínských dobrovolníků. (Duoscop)
  • Na začátku filmu je v protestním průvodu proti korejské válce vidět cedule s anglickým nápisem „Give arms to us fight million youths“. (Duoscop)

Reklama

Reklama