Všechno co Josey Aimes (Charlize Theron) chce, je slušná práce, která jí umožní postarat se o své děti. Místo toho zažívá strach, urážky, obtěžování, ponížení, útoky a sprosté nadávky. „Ber to jako bys byla chlap!“ – to je rada od jejího šéfa. Ona se k problému postaví jako člověk a začne rány vracet zpátky. Tím odstartuje první případ žaloby za sexuální obtěžování. V emotivním příběhu o boji proti předsudkům dále uvidíte Frances McDormand, Sissy Spacek, Woody Harrelsona a Seana Beana. (oficiální text distributora)

Hpatrik

Nepochybně silný příběh. Nevím do jaké míry se to podobá skutečnosti, každopádně zaslouží si velký respekt vystoupit z davu a bojovat. Jenom mě to neoslovilo, tak jak by asi mělo, přišlo mi to až moc přitažené za vlasy, a snad se o to "zasloužil" i český dabing. ()

Gardenboy

No zase tak zaujímavé to nebolo. Keďže viacerým lepším snímkam som dal 4*, tomuto filmu to proste nemôžem. Základná myšlienka vo mne ostala, ale akosi si nepamätám na konkrétnú scénu. Žeby to nebolo až také pútavé. Ženy, chlapov, rôzne skupiny sme videli bojovať za svoje práva už v mnohých filmoch. Za zmienku u mňa stojí akurát kamera a Charlize Theron. Ináč je to film, ktorý mňa nenudil, neurazil, zabil som ním dve hodiny času, ktoré nelutujem ale ináč nič. ()

vovarano

Film založený na skutočných udalostiach nám ponúkol fantastiské herecké výkony, dobrú kameru a zlú povahu horníkov. A samozrejme nám charlize v tomto filme demonštrovala že ma radšej červený a nie ten žltý ľad... ()

AbelXavier

Vyborny film, skvely, ale proc ta zenska nebojovala vic? Chci rict kdyz si nekdo ze me dela srandu tak se z toho prece nezblaznim, ale pouziju zbrane stejneho nebo silnejsiho kalibru. Tohle me napadlo po prvni casti filmu, kdyby se tak, ale stalo nemohla by nastat druha pule, kjejiz obsah rezonuje svetem dodnes. Posledni pulhodina je tak na deset hvezdicek, dialogy jsou paradni. Poslednich pet minut je vsak az moc amerikoidnich, vsichni za cinkotu rolnicek klapaji drivkem o drivko a vyhazuji kolena vysoko do vzduchu. Jinak ale hodne silny pribeh jen s minimem klise. ()

CliffLee

North Country je příběh založený na skutečných událostech, je to příběh žen, které musely snášet a trpět dennodenní obtěžování, ponižování, utlačování, šikanu… a proč? Z jednoduchého důvodu, protože si vybrali práci v ryze mužském oboru – práci na šachtě. Josey Aimes neměla lehký život a aby uživila své děti tak v právě takovéto práci skončí, jenže ona se nedá zastrašit a postaví se v soudní při proti celé šachtě, čímž odstartuje případ plný emocí a zvratů a znovu si bude muset připomenout ty nejhorší chvíle, které prožila… Výborné drama o začátku boji proti sexuálnímu obtěžování na pracovišti s úžasnou Charlize Theron v hlavní roli Josey a dalšími skvělými herci a citlivou režií Niki Caro, která se k tomuto filmu přesně hodí. ()

Kvasekus

Tyhle role prostě Charlize sedí, zahrála to moc pěkně a i když podobný filmy úplně nemiluju a opravdu mi stačí jedno shlédnutí, tak klobouk dolu. ()

waska

Film založený na silném příběhu a opravdu skvělých hereckých výkonech. Sice ženský tohohle typu ( Charlize za to nemůže :-)) , který si myslí, že vyřeší něco tím, že si půjdou někomu stěžovat, moc nemusím, ale tady mi to překvapivě nevadilo. Velký podíl na tom má herecký výkon již zmíněné Charlize Theron a vynikající režie. Hltal jsem doslova každý okamžik filmu. ()

josieaddms

Dost chutný film. Mám ráda tyhle typy filmů, kde příběh a obsazení kraluje. Film je to v podstatě jenom o lidech, o tom jak jsou odporní a zlý, a na to se kouká skutečně dobře. Navíc je to podle skutečné události takže to opravdu má co říct. Jsou to věci které my lidi skutečně řešíme a není to film prostě jen tak pro nic za nic. Prošpikovaný problémy s dětmi, rodiči, s láskou a s dospíváním. Navíc film byl emotivní ale ne hysterický. A je to vlastně tak trochu příběh jednoho zoufalce který pomohl mnoha jemu podobným. Tak akorát feministické a příjemně pravdivé. ()

peteriko

Tento film je určite top snímok pre každú feministku. Hlavná hrdinka nemá najmenšej chybičky a pomaly každý jeden muž, ktorého živote stretla, jej ubližoval (dokonca aj vlastný syn). Napriek tejto drobnosti sa jedná o skutočne kvalitný snímok, ktorému nechýbajú silné emócie a skvelé herecké výkony. V tomto prípade bola oscarová nominácia pre Charlize Theron skutočne málo. ()

zberatel

Skutočné príbehy nám prinášajú v rôznych formách. Máme tu články v novinách, knihy, filmy. Keby všetky skutočné príbehy prevedené do filmovej podoby mali atribúty tohto... Herecké výkony predovšetkým hlavnej hrdinky, ale aj všetkých ostatných, výborne napísané dialógy a skvelú réžiu, bola by to radosť pozerať. PS: Komentáre (nie hodnotenie) niektorých miestnych "intelektuálne vyspelých" jedincov hovoria sami za seba, teda za ich kapacitu chápania ako funguval a funguje svet.. ()

junxi91

Feministický film, který má však svůj význam a poukazuje na otřesné chování odporných nadržených hornických prasat, která svým ženským kolegyním dělají z práce peklo. Ženský jsou tam v podstatě nuceny nechat si to líbit a nemají žádné zastání u vedení. V roce 1989 uteče Josey Aimes s dětmi Sammy a Karen od manžela hrubiána zpět do svého rodného města v severní Minnesotě. Nastěhuje se ke svým rodičům Alice a Hankovi, jenže fotr je kokot, který ženskými pohrdá. Pohrdá také svou dcerou, protože měla Sammyho už v pubertě a myslí si, že je to děvka. Místo umývání vlasů se Josey po hovoru se svou známou Glory Dodgeovou rozhodne, že bude pracovat v železném dole, protože tam si vydělá šestkrát více peněz. Josey tedy práci přijme, ale její vztah s fotrem se zhoršuje, protože fotr věří, že ženské nemají v dole co dělat. Josey se tedy nastěhuje s dětmi ke Glory a jejímu manželovi Kylovi. Josey se spřátelí s několika kolegyněmi a brzy zjišťuje, že ženy jsou neustálým terčem sexuálního obtěžování a hrubých nadávek od mužských kolegů. Všude se objevují nápisy jako „kundy“, „děvky“ atd. Na Josey se zaměří jistý úchylák jménem Bobby Sharp, což je její bývalý přítel ze střední. Josey chce se svým nadřízeným Arlenem Pavichem řešit problém, který má s Bobbym, ale ten to bagatelizuje. A tak obtěžování pokračuje a Bobby začne šířit o Josey nechutné pomluvy, že s ním píchá. Vygraduje to tím, že během Sammyho hokejového zápasu začne Bobbyho stará řvát na Josey, že je to děvka, která spí s jejím mužem. Sammy začne dokonce více věřit drbům, které se šíří o jeho vlastní matce než své vlastní matce. Josey se tedy rozhodne jít dále a svěří se se svým problémem majiteli dolu Donu Pearsonovi, se kterým se dříve potkala v restauraci, kde byla s dětmi a pan majitel se choval přátelsky. Josey dorazí k Pearsonovi do kanceláře, kde na ni čekají další papaláši a místo řešení problému jí nabídnou okamžitou výpověď. Ona to samozřejmě odmítne, Pearson jí doporučí trávit méně času s ženatými muži v posteli a je vymalováno. Poté Bobby Josey sexuálně napadne v jedné malé místnosti a zneužije, a dokonce to vidí její kolegyně. To je už moc, a tak Josey rezignuje a požádá právníka Billa Whitea, přítele Kylea a Glory, aby jí pomohl podat žalobu na bývalého zaměstnavatele. Bill do toho půjde pouze pokud se jí povede sehnat více ženských, aby bylo možné podat hromadnou žalobu, která by byla první svého druhu. Ženské se však obávají toho, že přijdou o práci, a tak Josey musí pokračovat sama. Glory má navíc těžkou nemoc a její zdravotní stav se zhoršuje. Majitel dolu ji navštíví v nemocnici a vysvětlí ji, že bude lepší, když se žaloby nezúčastní, a stejně tak domluví všem ostatním ženským. Alice a Hank se hádají kvůli své dceři a Hank jí odmítá odpustit za její minulost, a tak jej Alice opustí. Dojde se svolání odborové schůzky, kde se Josey snaží oslovit všechny horníky a vysvětluje, proč chce společnost žalovat, ale ta hovada hornická na ní pořvávají sexuální sprosté urážky. Hank se konečně vzpamatuje, vstane, dojde k pultíku a veřejně se zastane své dcery a řekne, že je na ní pyšný. Díky tomu se usmíří se svou manželkou. Dojde k soudu, kde se právník těžařské společnosti pokouší použít Joseynu minulost proti ní na základě Bobbyho svědectví, že Sammy je výsledkem jejího románku se středoškolským učitelem Paulem Lattavanským, který je přítomen. Přitom je ve flashbacku jasně ukázáno, že ten hajzl mladou a krásnou Josey sexuálně zneužil ve třídě. Hank pak učitele fyzicky napadne a Bill navrhne přestávku poté, co Josey vyběhne ze soudní síně. Naštěstí je zde přesvědčivý Kyle, který vysvětlí Sammymu, že jeho matka není žádná děvka a že za ním stojí i přesto, že ji on nenávidí. A Bill je samozřejmě brilantní právník a díky své hokejové hatmatilce přesvědčí Bobbyho, aby šel s pravdou ven...Soudní drama, které se však většinou odehrává na pracovišti, kde jsou ženské ponižovány a bojí se proti tomu cokoliv udělat, s výjimkou Josey, která se jako jediná nebojí postavit za svá práva. () (méně) (více)

vince

Silný film a ešte silnejšia žena. Charlize tu hrá fakt prvé husle ale McDormand a Michelle Monaghan v ničom nezaostávajú. Stojí za to pozrieť si to. ()

dogma97

Už v půlce filmu jsem držel v prstech pět hvězd. Závěrečný multihepyend, kdy si hlavní hrdinka zázračně vyřeší v průběhu několika málo dní vztah s otcem, synem i trauma znásilnění, poněkud oslabil celkovou emocionální působivost. Jako by nestačilo vítězství v soudním sporu + nějaký příslib v osobním životě. // Jak mám rád Woody Harrelsona, tady mi v roli chlapáckého právníka prostě nesedl - pořád jsem cítil pachuť marketingového kalkulu se známým jménem. Nějaký obyčejný chlápek by do té postavy pasoval líp. // Kdo mi naopak svým výkonem způsobil svírání kolem žaludku, je Jeremy Renner - svého ukázkového zmrda Bobbyho Sharpa vystřihl fantasticky. // 85% ()

SuicideKing

snad jedina vytka tomuto filmu, Charlize Theron byla až moc krásná, umazana od šmíru,upocena v příšerne kombineze a pořád vypadala jako misska.. mam tendence dát si tento film do oblíbených, ale nvm, jestly ho chci jeste někdy vubec vidět.. snad první film u kterýho jsem si fakt přál ať skončí happyendem, ta Josey si to zasloužila.. když se na to divam zpetne, tak nektere sceny si dokazu dokonale predstavit v blaznive komedii (kadibudka) ale při sledovani filmu vas ani zlomek vteřiny nenapadne,že by to mohlo bejt vtipny. Jasny 5 star rating! ()

18.01.2006

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (více)

14.12.2005